Szolnok – Cegléd 2:1 (vége) | Debreceni VSC – KTE-Phoenix Mecano 2:0 (vége) | Gyirmót – Budapest Honvéd FC 1:2 (vége)
Újpest FC – Fehérvár 1:0 (vége) | – Ajka 2:1 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Ferencvárosi Torna Club 1:0 (vége)
Szolnoki MÁV FC
2:1 (2:0)
Ceglédi VSE
szerda 15.10.2014, 15:00 • Tiszaligeti stadion, Szolnok • Magyar Ligakupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik..

A 4. fordulóval folytatódnak a Ligakupa küzdelmei. A mai mérkőzésen a bajnokságban menetelő Szolnoki Máv együttese a Cegléd gárdáját fogadja a Tiszaligetben.

A Szolnoknak a második számú kupasorozatban már nem megy ennyire jól, hiszen eddig mindhárom mérkőzését elveszítette a Tisza-parti legénység. Igaz ezeken a mérkőzéseken nem a legjobb összeállításban küldi pályára a játékosokat Kis Károly, de ez a sorozat éppen ezért lett kitalálva, hogy a fiatalok is megmutathassák mit tudnak.

A Cegléd az eddigi két Ligakupa mérkőzéséből kettőt megnyert, egyet pedig elveszített. Legutóbb éppen a mostani ellenfél Szolnok ellen nyertek hazai pályán 2-1-re. A bajnokságban viszont csak a 13. helyen áll a Pest megyei alakulat. Kilenc mérkőzésükből mindössze csak egyet tudtak megnyerni.

Nagyon jól ismeri egymást a két csapat. Kíváncsian várhatjuk, hogy a felforgatott csapatok mire mennek majd egymással.

A délelőtti heves esőzésnek köszönhetően a tiszaligeti pálya talaja nagyon felázott, ezért a mérkőzés a szomszédos műfüves pályán kerül megrendezésre.

A csapatok felvonultak a kezdéshez a pályára. A hazaiak piros mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta kék szerelésben lépnek pályára.

1

1
    A hazaiak indítják útjára a labdát.

1
    B. Tóth adná be a labdát a bal oldalról, de kísérlete elakad egy vendég védő lábában.

2
    Hamar kap egy labdát a kapuval szemben, egyből lő, de a labda a kapu fölött hagyja el a játékteret.

3
    Szalával szemben szabálytalankodik Papucsek a pálya közepén.

4
    Bohner kap jó labdát a tizenhatoson belül, de kicsit hosszan veszi át a labdát, így tisztázni tudnak a védők.

6
    Hazai szabadrúgás az alapvonalról. Jól érkezik a beadás, az ötös vonalánál érkezik Tóth Dániel, de nem tudja a kapuba fejelni a labdát. Nagy helyzet volt.

7
    A vendégek most kicsit kijöttek a hazaiak szorításából.

8
    Füle szabadít fel egy hazai bedobást követően.

9
    A Szolnok adogatja körbe a labdát a vendég térfélen. A vendégek eddig jól zárják a területet.

10
    A barátságtalan időjárásnak, és a hétközi korai időpontnak köszönhetően mindössze körülbelül ötvenen követik figyelemmel a mérkőzést a helyszínen.

11
    Koncz szerez labdát a felezővonalnál, de fegyelmezetten visszazárnak a hazaiak, így nem lesz helyzet belőle.

12
    Nagy kap jó labdát a tizenhatoson belül, középre lövi azt, de a védők fel tudnak szabadítani.

13
    Elek felé érkezik egy hosszú indítás, de Nacsa felszedi előle a játékszert.

15
    A Szolnok gólt szerzett!
    HAMAR ÁDÁM cselezi be magát a tizenhatoson belülre a jobb oldalon.és a laposan a kapu jobb sarkába lövi a labdát.

16
    Kintebb kell jönnie a Ceglédnek a bekapott gól után. Eddig végig a hazaiak akarata érvényesült.

17
    Vendég szabadrúgás következhet a felezővonalról.

18
    Mundi húzza meg a bal oldalon, gyanús körülmények között a földre kerül, de a játékvezető sípja néma maradt.

19
    Hamar küzd a védőkkel. Végül győz a túlerő.

20
    Majoros ad be a jobb oldalról laposan, a védők elvétik a labdát, a hosszú oldalon érkezik Nagy, de erős lövését bravúrral védi Nacsa.

21
    Magos iramodik meg középen. Passz helyett tovább viszi a labdát, de végül elválasztják tőle.

22
    B. Tóth fejeli haza szépen a labdát Nacsának.

23
    Nagy passzol pontatlanul Koncznak. Oda az ígéretes lehetőség.

24
    Eltelt az első félidő fele. Az iram nem nagy. A hazaiak magabiztosan őrzik egygólos előnyüket.

25
    Nacsa húzza le Koncz beadását.

26
    Elek kap remek kiugratást, szabálytalankodnak is vele szemben, de már les miatt szabadrúgás jöhet kfelé.

27
    Tóth Dániel gondol egyet és a célba veszi a kaput jó 30 méterről, de lövése jócskán elkerüli a kaput.

28
    Magos húz befelé a bal oldalon. Lőni próbál, de belelépnek a próbálkozásba.

29
    Majoros viszi le a labdát a jobb oldalon. Beadását Tóth Péter rúgja ki szögletre.

30
    Az első vendég sarokrúgást kicsúztatják középen a hazai védők.

31
    Majoros nagyon aktív. Szép biciklicselek után lő kapura, de beleérnek a lövésbe.

31
    Az újabb ceglédi szöglet már veszélyesebb. Farkas fejel nemsokkal a kapu mellé.

32
    Nacsáig kerül hátra a labda. Próbálják zavarni, de a sikerül a mezőnybe rúgnia a játékszert.

33
    Hátul adogatnak a hazaiak. Agresszívebbek most a vendégek. Hiba is csúszik az egyik passzba. A Cegléd jöhet bedobással.

34
    Tóth Dániel próbál Magoshoz ívelni egy labdát, de Albert fejjel tisztázni tud. Nagy helyzet lehetett volna.

35
    Majoros harcol ki újabb szögletet.

36
    Koncz beívelését követően Farkashoz kerül a labda, egyből lő, de lapattan a blokkról.

37
    Majoros beadása ezúttal pontatlan volt. A Szolnok jöhet.

38
    Elekkel szemben szabálytalankodnak. Ceglédi szabadrúgás a kaputól 22 méterre.

39
    Farkas tekeri el mesterien a sorfal felett a szabadrúgást. A kapufa érintésével hagyja el a labda a játékteret.

40
    Hamar íveli be egy szabadrúgát. Nagy bírkozás középen. Végül tisztáznak a védők.

41
    Elek lő estében jó 25 méterről egy védő szorításában, de mellé száll a labda.

42
    Szala végzi el a vendég bedobást a tizenhatossal egymagasságban. Majoroshoz kerül a labda, de most nem sikerül középre adnia.

43
    HAMAR ÁDÁM vezeti középen a labdát. Jó 25 méterről lövi kapura. A jó eltalált lövést Kovács csak beljebb segíteni tudta.

44
    Hamar ezzel megszerzi második gólját is a mérkőzésen. Úgy néz ki, hogy a negyedik mérkőzésen meglehet a Szolnok első győzelme a Ligakupában.

45

A Szolnok végig uralni tudta a játékot az első félidőben. Hamar két jól eltalált lövésének köszönhetően kétgólos előnnyel mehettek az öltözőbe a hazaiak. A vendégek Majoros beíveléseiben bízhattak, de eddig még nem jártak sikerrel. Ha a Máv végig tud koncentrálni megszerezheti első pontjait a sorozatban.

46

46
    A vendégek többet is cseréltek a szünetben. Viniczai helyett Koós, Oláh helyett Vattai, Koncz helyett Szabó a pályán.

47
    A frissen beállt Szabó kerül helyzetbe, de emelése a kapu fölé száll.

47
    Még egy csere a vendégeknél. Majorost Szekér váltja a folytatásra.

48
    Aktívan kezdenek a vendégek. Bízhatnak a most beállt friss játékosokban.

49
    Ceglédi szabadrúgás a hazai térfélről. A beívelés végül veszélytelen.

50
    Magos kap labdát a bal oldalon. Külsővel teker középre, de labdája végül senkinek nem lesz jó.

51
    B. Tóthal szemben szabálytalankodnak a felezővonalnál.

52
    Albert tisztáz szépen a hazai támadók elől.

53
    Nacsának kell közbeavatkoznia. Egészen a másik kapusig rúgja a labdát.

54
    B. Tóth adja keresztbe a labdát a tizenhatoson belül. Elmegy egy védő előtt, de a második már tisztázni tud.

55
    Cserél a hazai csapat. Magos helyett Szabó a pályán.

56
    Vattai beadását Papucsek bikázza ki a játéktéren kívülre.

57
    Vendég szabadrúgás a szögletzászlótól. Koós beadása mindenki feje fölött átszáll.

58
    Szolnoki szögletet követően Kovács zsákmánya lesz a labda.

59
    Elek kap egy hosszú indítást. Egyből a kapura próbálja továbbítani, de messze a kapu fölé száll a labda.

60
    Vattai keresztlabdája volt pontatlan. Az ellentámadást taktikai szabálytalansággal állítják meg.

61
    Szekér kap sárga lapot B. Tóth felrúgásáért.

63
    Visszábbálltak a hazaiak. Bíznak a gyors kontrákban. A Cegléd próbál előremenni a szépítésért.

64
    Hamar kap egy jó indítást, de végül két védő szerelni tudta.

65
    Kállai passza pontatlan, pedig Galambos kiléphetett volna.

66
    Hamar lő kapura kapásból, de most célt téveszt.

67
    Bohner cselez befelé a jobb oldalon, de elválasztják a labdától.

69
    Cserél a hazai csapat. Tóth Dánielt Pongrácz váltja.

70
    Szalával szemben követnek el szabálytalanságot.

71
    Pongrácz passzol Mundihoz, de visszarántják még a saját térfelén.

72
    Nacsa rúgja a mezőnybe a labdát.

72
    Pongrácz próbálja bejátszani a labdát a védők mögé, de egy hátvéd lábában elakad az átadás.

73
    Szabó fordul kapura, de csúnyán fölé rúgja a labdát.

74
    A Cegléd gólt szerzett!
    Bal oldalról érkezik egy lapos passz. Középen érkezik ALBERT ISTVÁN, aki a védők szorításában Nacsa fölött a rövid fölőbe helyezi a labdát.

75
    Papucsek harcol ki szögletet. A sarokrúgást követően kikanyarodik a labda az alapvonalon kívül. Vendég kirúgás jöhet.

76
    Bohner próbálja beívelni a labdát, de kifejelik a védők.

77
    Albert kap sárga lapot .

78
    Hamar áll a labda mögé. A távolság 22 méter. A középre tartó labdát Kovács öklözi a mezőnybe.

79
    A kapott gól után kintebb jött a Szolnok. Mitöbb beszorítják ellenfelüket.

80
    Hazai szabadrúgás jöhet a kezdőkörből.

81
    Hosszú az indítás Szekérnek. Egészen Nacsáig kerül hátra a labda.

82
    Bohner szerez szépen labdát az ellenfél térfelén. Egyedül vezetheti a kapura, de lövése után a jobb oldali kapufa mellett hagyja el a labda a játékteret.

83
    Mundi Szögletét Kovács húzza le.

84
    Papucsek szabadrúgása után kifejelik a védők a labdát.

85
    A Szolnok mindent megtesz, hogy eldöntse a három pont sorsát.

86
    Szabó Zoltán tisztáz Koós elől fejjel.

87
    Most a Cegléd próbál előre jönni. Akár még az egyenlítés is összejöhet a vendégeknek.

88
    Szabó Dávid ad be laposan a jobb oldalról, de mindenki előtt elmegy a labda.

89
    Bohner helyett Nádházi a pályán a hazaiaknál az utolsó pár percre.

90
    Hazai kirugással folytatódhat a játék. Nacsa rúgja a mezőnybe a játékszert.

90
    Mundi passzol B. Tóthhoz, de középre adása veszélytelen. Haza adják Kovácsnak a labdát a védők.

90
    Kettő perc a hosszabítás.

90+1
    Galambos tartja a labdát a szögletzászlónál. Már az idővel is játszanak a szolnokiak.

90+2

Jobban kezdték a mérközést a hazaiak. Kétgólos szolnoki előnnyel vonulhattak a szünetre a csapatok. A második félidőre, a cseréknek is köszönhetöen felpörgött a ceglédiek játéka. A szépítés is összejött, de a győzelmet már nem engedte ki a kezéből a Szolnoki Máv. Ezzel megvan a Tisza-partiak első győzelme a Ligakupában. (17:05:38)

Kun Zoltán

Gólok: 15. Hamar, 43. Hamar – 74. Albert

Lapok:   61. Szekér (CVSE), 77. Albert (CVSE)

Szolnoki MÁV FC: Nacsa – Magos (55. Szabó), Tóth D. (69. Pongrácz), Papucsek, Hamar – B. Tóth, Mundi, Bohner (89. Nádházi), Kállai – Tóth P., Galambos
    Cserék: Rézsó, Pongrácz, Balogh, Szabó, Antal, Nádházi, Polák

Ceglédi VSE: Kovács – Oláh (a szünetben Vattai), Albert, Farkas, Szala – Füle, Koncz (a szünetben Szabó), Viniczai (a szünetben Koós), Nagy – Majoros (a szünetben Szekér) , Elek
    Cserék: Tóth L., Dóczi, Vattai, Szabó, Koós, Szekér, Markó

Játékvezetők: Kovács J. Zoltán, Király Krisztián, Horváth Róbert, Szilágyi Sándor