Metallurg Magnyitogorszk – Traktor Cseljabinszk 3:0 (vége) | CSZKA Moszkva – Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk 3:1 (vége) | Dinamo Moszkva – Torpedo Nyizsnyij Novgorod 3:1 (vége)
SZKA Szentpétervár – Lokomotiv Jaroslavl 4:0 (vége) | HC Slovan – Avtomobilist Jekatyerinburg 3:1 (vége)
SZKA Szentpétervár
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Lokomotiv Jaroslavl
péntek 04.01.2013, 14:30 • Jégpalota, Szentpétervár • KHL

Nagyszerű megmozdulásokban gazdag, színvonalas mérkőzésen az SKA Szentpétervár 4:0ra ütötte ki a Lokomotiv Jaroslavl csapatát.
    Megérdemelten győztek a hazaiak, azonban a 4 gólos különbség egy kicsit talán túlzás.

Az első harmadban csak ismerkedtek a csapatok, gyakorlatilag csak a hazaiaknak voltak életképes támadásai.
    Ezután a második harmadnak rögtön a legelején meg is született a hazai gól. Erre nem tudtak góllal reagálni a vendégek, a hazaiak azonban képesek voltak még ugyanebben a harmadban megduplázni előnyüket, így 2:0-val fordulhattak.
    Az utolsó harmadban ismét korán jött a hidegzuhany a vendégek számára, másfél perc sem telt el, de Tarasenko révén ismét az ő kapujukban volt a korong. Ez a gól eléggé rányomta a bélyegét az utolsó harmadra, támadott a Jaroslavl ahogy tudott, szinte mindent kapura löttek, de még így is hogy 15ször próbálták bevenni a hazaiak kapuját csak 4-5 alkalommal kellett igazán nagyot védenie Bobrovskijnak. Aztán jött a kegyelemdöfés: Tarasenko passza után Kovalchuk bevezette az akkor már kapus nélkül felálló Jaroslavl kapujába a korongot, így kialakult a 4:0-ás végeredmény. (16:49:41)

Az SKA gólt szerzett!

Ismét az SKA szerez gólt. Lehozták a kapust a vendégek, majd elvesztették a korongot támadás közben így szerezte meg KOVALCHUK a játékszert, és feltette az i-re a pontot: bevezette a vendég kapuba a korongot.
    Assziszt: Tarachenko

58:13
    Úgy látszik elszeretnének még tölteni pár percet a Jégpalotában a vendégek, kikérték az időt hogy megbeszéljék az utolsó 1,5 percet

57:15
    Minden erejüket bevetik a vendégek, azonban nem tudják feltörni Bobrovskij kapuját

56:50
    Hazai tilos felszabadítás

56:42
    Nem nagyon erőlködnek már a hazaiak, nem akarnak gólt szerezni csak azt várják már hogy leteljen a még hátralévő bő 3 perc

52:00
    Sokkal aktívabbak ebben a harmadban a vendégek, előszörfordul elő hogy több kapura lövésük van mint a hazaiaknak

49:46
    Mindkét csapatnak vannak veszélyes helyzetei az utóbbi percekben, a gól azonban senkinek nem akar összejönni

47:29
    Anisimov lőtt, majd a kipattanót újra kapura kanalazta, azonban ebből sem tudnak gólt szerezni a vendégek

46:02
    Bobrovskij véd ismét nagyot. Nagyszerűen véd ma a hazai kapus

45:30
    Hazaiak teljes számban.

44:17
    Emberhátrányban óriási lehetőséget puskázott el az SKA, Thorensen vihette teljesen egyedül Varlamovra a korongot, azonban nem tudott tuljárni a kapus eszén

43:30
    A gólra egy veszélyes helyzettel tud csak válaszolni a Jaroslavl, melynek végén Semjonov szabálytalankodott, így 2perces pihenőre kényszerül.

41:17

TARASENKO védhetetlen lövésével kezdődik az utolsó harmad. Esélye sem volt Varlamovnak, 5 méterre volt a kaputól az SKA játékosa amikor hirtelen elhatározásból beragasztotta a kapu jobb fölső sarkába a korongot. 3-0 ezzel az állás
    Assziszt: Kalinin

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmad statisztikája:

Kapura Lövések: 13 - 4
    Korongszerzések: 14 - 7

A második harmadot letámadással kezdte az SKA Szentpétervár, gyakorlatilag a saját kapuja elött töltötte az első perceket a Jaroslavl, és ez a nyomás csak akkor maradt abba amikor a harmad 4. percében Thorensen megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Ezek után úgy tűnt magukra találnak a vendégek, de csak öt percen keresztül voltak képesek az SKA szintjén játszani, utána elfogyott a szufla, és ismét a hazaiak uralták a meccset. Ennek eredménye képpen Kucheryavenko egy óriási góllal a harmad 14. percében 2-0 ra növelte a hazai csapat előnyét. Ezután 2-3 percig nem tudott mit kitalálni a Jaroslavl, majd hirtelen elkezdtek nagyon veszélyesen játszani, nagyszerű kombinációkat mutattak be a kapu előtt azonban a hazai kapuson nem tudtak kifogni. Ha sikerülne a vendégeknek a következő harmadra is átmenteni azt a sebességet, amit a második harmad végén diktáltak akkor még lehet keresnivalójuk, azonban ha erre nem képesek akkor nincs túl sok esélyük arra, hogy ledolgozzák a két gólos hátrányt.

40:00

39:07
    Bobrovskij is bemutat egy óriási védést kevesebb mint egy perccel a vége elött

37:41
    Nem adják fel a vendégek, küzdenek, és nagyon szép kombinációkat mutatnak be a hazai kapu előtt, azonban rendre kipattan a korong a veszélyzónából

35:57
    Ha eddig nem ment el a vendégek kedve akkor most biztos lelombozódtak picit, egy ügyes passz után Osipov vihette Bobrovskijra a labdát egy az egyben, azonban nem sikerült gólra váltania a ziccerhelyzetet

35:20
    Kicsit elfogyni látszik a kedv a vendég csapatból, támadniuk kellene de ma sokkal jobban megy a játék az SKA-nak

33:45

Óriási gólt szerzett az SKA Szentpétervár, Afinogenov passza után Kucheryavenko "dropból" lőtt a kapuba, csodálatos megmozdulás! 2-0 ezzel a hazaiaknak!
    Assziszt: Afinogenov

33:31
    Ismét Varlamov véd nagyot, Kovalcuk próbálkozott messziről

30:49

30:40
    Most a Lokomotív szorítja be az SKA-t a kapuja elé, a kiállításból azonban nem tudnak gólt szerezni

28:49
    A kapu mögül próbálkoztak a vendégek, majd az ebből kialakult helyzetben Kalinin akasztott egy vendég játékost, így kispadra kényszerül 2perc erejéig.

27:14
    Thorensen visszakanalazta, erre Martensson érkezett, azonban nem született újabb hazai gól

26:32
    Felnyílik, letámad a Jaroslavl, ebből előbb utóbb újabb gól lesz

25:27
    Kaluzhny lövését kellett Bobrovskijnak hárítania, ez volt az első alkalom hogy igazán veszélyeztetett volna a Jaroslavl

24:17
    Most, hogy megszerezte a vezetést kicsit visszavesz az iramból az SKA jobban megbecsülik a korongot

23:31

Megszerzi a vezetést az SKA, az utóbbi néhány támadást távoli lövésekkel próbálták befejezni a hazaiak, ez a gól is ilyen módon, egy távoli lövés után lepattanó korongból lepattanó után született, amit THORENSEN kotort be, Varlamovot kicselezve
    Assziszt: Alexandrov, Martensson

22:14
    Nem nagyon volt eddig olyan másodperc amikor nem a Lokomotiv harmadában lett volna a korong

21:57
    Anisimov kényszerül kispadra 2percre, Tarasenkoval szemben volt szabálytalan

21:46
    Varlamovnak kell három újabb gyönyörű védést bemutatnia rögtön az első 2 percben, kisem tudom jönni a Lokomotiv a saját harmadából

20:17
    Thoresen tesztelte rögtön Varlamovot, azonban a vendég kapus hárított, kipattanó sem volt

20:01

Az első harmad statisztikái:

Kapura lövések: 6 - 1
    Büntetések: 1 - 2
    Korongszerzések: 6 - 3

Az első harmadban egyértelműen a hazai csapat dominált, kellett egy negyed óra a vendégeknek hogy bemelegedjenek, és hogy egyáltalán eljussanak az ellenfél kapujáig, igazán veszélyes helyzetre így sem futottak nekik. Ellenben a hazai csapatnak 3-4 olyan támadása is volt amiből könnyen gól születhetett volna, azonban Varlamov kapus eddig kiválóan végzi a feladatát, így gól nélkül maradtunk az első harmadban

20:00
    Befejeződött az első harmad

20:00
    Nem vesztették el, azonban épkézláb támadást nem tudtak összehozni a vendégek

19:24
    Az utolsó percet a Jaroszlavl töltheti támadással, amennyiben nem vesztik el a korongot

17:22
    Kicsit felélénkültek a vendégek, az utóbbi két percben csak a középső harmadban és az SKA harmadában folyt a játék

15:56

15:10
    Sokkal meggyőzőbben játszik egyelőre a hazai csapat, úgy tűnik csak idő kérdése hogy mikor fogja valaki megzörgetni a Jaroszlavl kapuját.

13:56
    Ki is állít a játékvezető egy vendég játékost. 2 percig emberelőnyben az SKA

13:56
    Hagman vesztette el a korongot majd villámgyorsan kontrázott az SKA, Afinogenovot az utolsó pillanatban sikerült megállítaniuk - szabálytalanul

12:30
    Nepryayev tört be oldalról gyönyörüen, majdnem meglett a vezető gól a hazaiaknak, azonban valahogy sikerült Varlamovnak hárítania