Metallurg Magnyitogorszk – Traktor Cseljabinszk 3:0 (vége) | CSZKA Moszkva – Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk 3:1 (vége) | Dinamo Moszkva – Torpedo Nyizsnyij Novgorod 3:1 (vége)
SZKA Szentpétervár – Lokomotiv Jaroslavl 4:0 (vége) | HC Slovan – Avtomobilist Jekatyerinburg 3:1 (vége)
SZKA Szentpétervár
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Lokomotiv Jaroslavl
péntek 04.01.2013, 14:30 • Jégpalota, Szentpétervár • KHL

Nagyszerű megmozdulásokban gazdag, színvonalas mérkőzésen az SKA Szentpétervár 4:0ra ütötte ki a Lokomotiv Jaroslavl csapatát.
    Megérdemelten győztek a hazaiak, azonban a 4 gólos különbség egy kicsit talán túlzás.

Az első harmadban csak ismerkedtek a csapatok, gyakorlatilag csak a hazaiaknak voltak életképes támadásai.
    Ezután a második harmadnak rögtön a legelején meg is született a hazai gól. Erre nem tudtak góllal reagálni a vendégek, a hazaiak azonban képesek voltak még ugyanebben a harmadban megduplázni előnyüket, így 2:0-val fordulhattak.
    Az utolsó harmadban ismét korán jött a hidegzuhany a vendégek számára, másfél perc sem telt el, de Tarasenko révén ismét az ő kapujukban volt a korong. Ez a gól eléggé rányomta a bélyegét az utolsó harmadra, támadott a Jaroslavl ahogy tudott, szinte mindent kapura löttek, de még így is hogy 15ször próbálták bevenni a hazaiak kapuját csak 4-5 alkalommal kellett igazán nagyot védenie Bobrovskijnak. Aztán jött a kegyelemdöfés: Tarasenko passza után Kovalchuk bevezette az akkor már kapus nélkül felálló Jaroslavl kapujába a korongot, így kialakult a 4:0-ás végeredmény. (16:49:41)

Az SKA gólt szerzett!

Ismét az SKA szerez gólt. Lehozták a kapust a vendégek, majd elvesztették a korongot támadás közben így szerezte meg KOVALCHUK a játékszert, és feltette az i-re a pontot: bevezette a vendég kapuba a korongot.
    Assziszt: Tarachenko

58:13
    Úgy látszik elszeretnének még tölteni pár percet a Jégpalotában a vendégek, kikérték az időt hogy megbeszéljék az utolsó 1,5 percet

57:15
    Minden erejüket bevetik a vendégek, azonban nem tudják feltörni Bobrovskij kapuját

56:50
    Hazai tilos felszabadítás

56:42
    Nem nagyon erőlködnek már a hazaiak, nem akarnak gólt szerezni csak azt várják már hogy leteljen a még hátralévő bő 3 perc