Atlant Mityiscsi – SZKA Szentpétervár 3:1 (vége) | Szeversztal Cserepovec – Lokomotiv Jaroslavl 3:2 (vége) | Lev – CSZKA Moszkva 1:3 (vége)
HC Slovan – Dinamo Moszkva 2:4 (vége)
Atlant Mityiscsi
3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
SZKA Szentpétervár
vasárnap 24.02.2013, 14:00 • Arena Mityiscsi • KHL

A mérkőzés hőse egyértelműen a 40(!) lövést hárító Galimov volt! (16:28:02)

Nézzük meg a mérkőzés statisztikáját:
    Kapura lövések: 27:41
    Emberelőnyös helyzetkihasználás: 7/2 illetve 6/0
    Kiállítások: 12 illetve 14 perc
    Buli elhozatal: 30 (43,5%) - 39 (56,5%)

Hatalmas meglepetésre a 8. helyen playoffba kerülő Atlant Mityiscsi mecset tud nyerni a 1. pozícióban végző SZKA Szentpétervár ellen, mégpedig 2 pétervári vereséget követően!
    A mai 3:1-es diadal azt jelenti, hogy összesítésben már csak 2-1-re vezetnek a szentpéterváriak, és ha holnap is megismétlik a bravúrjukat a kék-sárga mezesek, akkor egalizálhatnak is!
    Folytatás: holnap 16:30-kor az Arena Mityiscsi-ben!

54:38
    Újabb hazai kiállítás, Vishnevsky (Atlant) megy ki 2 percre testre ütésért, 5 a 3 ellen a jégen az SZKA

54:07
    Felszabadítanak a hazaiak, akik hősiesen védekeznek

53:40
    Galimov a gólvonal elől kotor el egy lecsorgó korongot!

53:08
    Fölé durrantanak a vendégek a kék vonalról, majd sikerül kiütni a pakkot a védekező harmadból
    Gólok és gólpasszok: 24. Yashin (Shmelyov), 26. Engqvist (Mikhnov, Mayorov), 36. Glukhov (Kosmachyov) - 3. Kucheryavenko

Atlant Mityiscsi: Galimov - Batyrshin, Rukavishnikov, Glukhov, Kablukov, Koltsov - Vishnevsky, Ozolins, Engqvist, Mayorov, Shevchenko - Kosmachyov, Petrov, Mikhnov, Klimenko, Tochitsky - Frogren, Dyblenko, Ignatushkin, Yashin, Shmelyov
    SZKA Szentpétervár: Ezhov - Alexandrov, Dallman, Martensson, Prucha, Thoresen - Osipov, Pervyshin, Tikhonov, Varnakov, Ramstedt - Semenov, Chudinov, Panarin, Kucheryavenko, Afinogenov - Berdyukov, Nepryayev, Fedorov, Burdasov

Játékvezetők: Romasko, Gashilov - Sivov, Shelyanin