Szalavat Julajev – AK Barsz Kazany 0:3 (vége) | Traktor Cseljabinszk – Avangard Omszk 3:0 (vége) | Szeversztal Cserepovec – SZKA Szentpétervár 2:4 (vége)
Dinamo Moszkva – CSZKA Moszkva 2:1 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
Dinamo Moszkva
2:1 (1:0, 0:1, 0:0)
CSZKA Moszkva
kedd 12.03.2013, 16:30 • Luzsnyiki, Moszkva • KHL

Nagyon hamar vége lett a hosszabbításnak, az első komolyabb lehetőségét használja ki a Dinamo, ezzel 2:1-re megnyeri a mai mérkőzést, és ami ennél is fontosabb, hogy már 3-1 arányban vezetnek a párharcban.
    Folytatás csütörtökön, fordított pályaválasztással! (18:54:23)

60:37
    A Dinamo gólt szerzett!

GÓÓÓL! Megnyeri a meccset a Dinamo! Babenko ad remekül a kapu elé, a lendületből érkező SERGEI KONKOV megelőzi Markovot, és a kapuba lő egészen közelről!

Buli elhozatal: 19 (50%) - 19 (50%)

Nem született gól az utolsó harmadban, így 1:1-re végeztek a csapatok, vagyis jöhet a hosszabbítás! A harmadik felvonás már nem hozott annyi helyzetet, mint az előző kettő, de azért most sem unatkozhattunk! Aki gólt üt, megnyeri a mérkőzést!

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:53
    Petruzalek hagyja ki a meccslabdát a végén, nem tud nyerni a Dinamo a rendes játékidőben!

57:25
    Hatalmas tűzijáték a hazai kapu előtt, többször is gólt üthetett volna a CSZKA!

56:40
    Petruzalek lövését védi magabiztosan Stana, a buli a CSZKA kapuja elől jöhet

55:38
    Időkérés a hazaiknál

55:27
    Yeryomenko egy pillanatra nem tudta, hol a korong, szerencséjére nem lett belőle gond

54:25
    Stana véd kétszer is, nagy a nyomás a vendégek kapuján!

54:00
    Szinte nincs is les valamint tilos felszabadítás a mérkőzésen!

53:15
    Egy gyenge lövési kísérlet csorog el a Dinamo kapuja mellett

52:00
    Nyomnak a hazaiak

51:20
    Kvapil hibázik egészen közelről, ezt is megússza a CSZKA!

50:26
    Hazai kontra végén Stana véd óriásit! Konkov próbálkozott!

50:01
    Azért a harmadik harmadban messze nincs annyi lehetőség, mint amennyi az előzőben volt

49:45
    Kipattan a korong a hazai kispadhoz, a bedobás a semleges harmadból következhet

49:02
    Újabb buli a CSZKA harmadából, nyom a Dinamo

48:16
    Stana véd nagyot, kijön róla a korong, a kapus nem tud rátenyerelni, de szerencséjére egy bekk kisegíti!

47:54
    A buli a CSZKA harmadából jöhet

47:47
    Soin adja lövésre a korongot, de egy vendég játékos megakadályozza a mozdulat kivitelezését

45:52
    Yeryomenko kap el a lepkéssel egy gyatra lövést, a buli a hazai kapu elől következik

41:08
    Alexander Radulov kapáslövése száguld el Yeryomenko kapuja mellett!

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

41:14-ig 4 a 3-ban támadhat a CSZKA Moszkva, utána 41:14-től 41:32-ig pedig 5 a 4-ben tehetik ugyanezt a vendégek

Nézzük az első 40 perc statisztikáját:
    Kapura lövések: 19 illetve 15 lövés
    Emberelőnyös helyzet kihasználás: 1/0 illetve 1/0
    Kiállítások: 2 illetve 2 perc
    Buli elhozatal: 13 (44.8%) - 16 (55.2%)

Sikerült egyenlítenie a vendégeknek, így két harmad után még semmi sem dőlt el a párharc negyedik összecsapásán. Nagyon jó a mérkőzés irama, rengeteg helyzetet láthatnak a nézők, mindkét gárda esélyes a győzelemre! A harmadik harmadban valószínűleg csak nüanszok fognak dönteni!

40:00

39:59
    Igor Radulov távoli lövését védi Yeryomenko!

39:32
    Mosalyov (DINAMO) áll ki 2 percre, 4 a 3 ellen a CSZKA!

37:00
    Ritkán látható baki után Mosalyov veszi be kis híján Stana kapuját! Ezt megúszták a vendégek

35:46
    Remekül kijátszot vendég akció végén Alexander Radulov lő kapásból, Yeryomenko hatalmasat véd!

35:10
    A bedobás a CSZKA harmadából következik

34:15
    Az utóbbi percek tűzijátéka után kicsit csillapodik az iram

32:25
    Lukin ziccerét fogja Stana! Nyomnak a hazaiak!

32:15
    Mindkét csapat játékában benne van a gól!

31:45
    Konkov szerez korongot a támadó harmadban, Stana nagyszerűen véd!

30:05
    Alexander Radulov lövését spárgázza ki Yeryomenko!

28:54
    Pestunov lő kapu mellé, pedig 2 az 1-ben mehettek a hazaiak Stana kapujára!

25:56
    Gorohov húzza kapura a pakkot, egyelőre megússza az emberhátrányt a vendég csapat

A CSZKA gólt szerzett!

GÓÓÓL! Egyenlít a CSZKA! NIKOLAI PROKHORKIN vezeti a korongot, majd 4 méterről kapura lő, Yeryomenko véd ugyan, de a pakk kicsorog közvetlenül a kapus elé, aki nem találja sehol, és érkezik Prokhorkin a saját kipattanójára, és kihasználja az éberségét!

Gólpassz: Dmitry Kugryshev

21:30
    Igor Radulov és Shirokov próbálja együttes erővel begyötörni a korongot Yeryomenko kapujába!

Buli elhozatal: 2 (15.5%) - 11 (84.5%)

Nem kezdte rosszul a mérkőzést a CSZKA, megvoltak a helyzeteik is, mégis a harmad közepétől egyre jobban dominált a Dinamo, és a hazaiak a 17. percben meg is szerezték a vezetést. Amennyiben a Dinamo ma is nyer, úgy már 3-1 arányban fog vezetni a párharcban

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:46
    Próbál támadni a CSZKA, de úgy tűnik, hátránnyal mehetnek az öltözőbe a vendégek

19:07
    Ryasensky lövésébe Babenko vetődik bele, így a korong nem találja el a hazai kaput

19:01
    Az első harmad utolsó perce kezdődik

18:27
    A buli a semleges harmadból következik

17:58
    Rylov kerüli meg a kaput, és húzná be a ketrecbe a korongot, de Yeryomenko átér a másik oldalra!

17:30
    Lukin passza nem jó, így oda az ígéretes hazai akció

16:14

GÓÓÓL! Vezet a Dinamo! SERGEI SOIN kap remek korongot, amivel 2 méterre közelíti meg Stana kapuját, és egy bevetődő bekk mellett kilövi a rövid felső sarkot!

Gólpassz: Dominik Granak

15:02
    Gorovikov ziccerben mehet a vendégek kapujára, a másik oldalon üresen érkezik Sopin, de Gorovikov eltotojázza a helyzetet, közbenyúl egy vendég bot!

03:03
    Kiegészülnek a hazaiak, nagyon meleg volt a helyzet a számukra az elmúlt 2 percben

02:35
    Alexander Radulov hagy ki óriási lehetőséget kétszer is!

01:11
    Kvasha próbálta meg egészen közelről begyötörni a korongot, Yeryomenko a helyén volt!

01:02
    Emberelőnyben a vendégek: Jalasvaara (DINAMO) áll ki 2 percre palánkra lökésért

00:30
    A buli a hazaiak harmadából következik

00:15
    A hazaiak tiszta kékben, míg a vendégek fehér mezben illetve piros alsóban lépnek ma jégre

00:01

Kezdősor:

Dinamo Moszkva: Yeryomenko - Granak, Gorohov, Soin, Babenko, Konkov - Jalasvaara, Solovyov, Tsvetkov, Kokarev, Petruzalek - Novak, Derlyuk, Gorovikov, Sopin, Lukin - Mironov, Pestunov, Mosalyov, Kvapil

CSZKA Moszkva: Stana - Rylov, Ryasensky, Kvasha, Grigorenko, A. Radulov - Denisov, Markov, Sprukts, I. Radulov, Shirokov - Gimayev, Kondratyev, Zubov, Kugryshev, Prokhorkin - Ozhiganov, Zharkov, Davis, Lyubimov, Barbashev

Játékvezetők: Gofman, Ronn - Birin, Medvedev.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Dinamo Moszkva javára

A Nyugati Konferencia 2. helyén végző CSZKA Moszkva kezdheti pályaelőnnyel a 3. helyen playoff-ba jutó Dinamo Moszkva ellen a küzdelmet. A hazaiak az előző körben 7. helyen végzett Lev Praha gárdáját ütötték ki 4:0-as söpréssel, míg a vendégek a 6. pozícióban záró Slovan Bratislavan jutottak túl, szintén 4:0-as eredménnyel. A tét most a döntőbe kerülés nyugaton.

A menetrend:
    Március 7. CSZKA Moszkva - Dinamo Moszkva 0:3
    Március 8. CSZKA Moszkva - Dinamo Moszkva 2:1
    Március 11. Dinamo Moszkva - CSZKA Moszkva 3:2 (OT)
    Március 12. Dinamo Moszkva - CSZKA Moszkva
    Március 15. CSZKA Moszkva - Dinamo Moszkva

Elérkeztünk a Kontinental Hockey League, azaz a KHL rájátszásának második köréhez. Az NHL mintájára megszervezett, javarészt orosz csapatokkal teletűzdelt bajnokság Nyugati és Keleti konferenciára van szétosztva. Mindkét főcsoportból a legjobb 8 került a rájátszásba, a párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak, jelenleg 4-4 csapat van még versenyben mindkét főcsoportban

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.
    Gólok és gólpasszok: 17. Soin (Granak), 61. Konkov (Babenko) – 22. Prokhorkin (Kugryshev)

Játékvezetők: Gofman, Ronn - Birin, Medvedev