Szalavat Julajev – AK Barsz Kazany 0:3 (vége) | Traktor Cseljabinszk – Avangard Omszk 3:0 (vége) | Szeversztal Cserepovec – SZKA Szentpétervár 2:4 (vége)
Dinamo Moszkva – CSZKA Moszkva 2:1 (hosszabbítás vége)
Szalavat Julajev
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
AK Barsz Kazany
kedd 12.03.2013, 14:00 • Ufa-Arena, Ufa • KHL

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Kedves Hokibarátok!

A Szalavat Julajev az AK Barsz együttesét fogadja. A párosítás egyértelmű esélyese az AK Barsz csapata. Ennek ellenére rögtön legelső mérkőzésükön meglepetés született, mivel idegenben nyert a Szalavat csapata. Ma a kazanyiak idegenben vághatnak vissza, kérdés, élnek-e a lehetőséggel. Hatatalmas harc, küzdelem várható, izgalmakban biztos nem lesz hiány. Ne hagyják ki ezt az összecsapást!

Szurkoljunk együtt!

Kezdősor:

Szalavat Julajev: Tarkki - Sopel, Konev, Atyushov, Isangulov, Zubarev, Koltsov, Blatak, Proshkin - Musatov, Stepanov, Glukhov - Ruzicka, Filatov, Zinovyev - Svitov, Slepyshev, Pankov - Mirnov, Pihlström, Kaigorodov

AK Barsz Kazany: Barulin - Nikulin Korneyev, Kulyash, Medvedev, Zakharchuk, Komitsky, Yarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Pesonen, Immonen, Obukhov - Tereshenko, Lukoyanov, Petrov - Bodrov, Golubyev, Zherdev

Játékvezetők: Gusev, Zakharov - Mikhel, Shikhanov.

00:01

00:10
    Bedobás után jöhetnek a vendégek.

01:12
    A hazaiak támadásban, na semmi nem történt, jöhet a Barsz.

02:25
    Rögtön a mérkőzés elején egy kis kapaskodás Tarkki kapujánál.

03:10
    A hazaik aktívabban kezdték a találkozót, bár eddig kapura nem igazán volt veszélyes egyik együttes sem.

04:44
    Létszámfölényes helyzetet tudtak a hazaiak kialakítani, végül a vendégek is visszaértek, oda lett az akció.

05:02
    Pihlström-nek játszották be a harmadba a korongot, de lesen volt.

06:05
    Korneyev korcsolyázott be viszonylag üresen a harmadba, de nem kapott használható korongot.

07:40
    Morozov szerezhette volna meg a vezetést a vendégeknek, körbekorcsolyázta a kaput, majd lőtt is. Tarkki védett.

08:20
    Blatak lőtt kapura, lövése elkerülte a kaput.

09:17
    A játék főleg a Barsz harmadában folyik, a hazaik jóval aktívabbak, ha az eredményen ez nem is mutatkozik meg.

10:48
    Petrov vitte be a korongot a harmadba, majd fonákkal rá is lőtte, Tarkki a helyén volt.

11:22
    Svitov lőtt jó messziről, lövése mellé ment.

12:59
    Svitov került egy kiugrás után hatalmas helyzetbe, egyedül vihette kapura a korongot, de Barulin eszén nem tudott túljárni.

13:35
    Nagyon nagy a feszültség a jégen, a játékvezetőknek már nem először kellett békíteni a fiúkat.

14:22
    Obukhov (Barsz) megy ki két percre veszélyes játék miatt.

14:22
    Pihlström (Szalavat) kap két perces büntetést bottal ütésért.

14:50
    Négy-négy ellen a jégen, nézzük hogy ez melyik csapatnak kedvez inkább.

15:54
    Zinovyev (Szalavat) kap két perces büntetést akadályoztatásért.

16:30
    Egy perc eltelt a kiállításból, védekeznek a hazaiak.

17:54
    Teljes létszámban a Szalavat, megúszta az emberhátrányos játékot.

18:07
    Korneyev nézte ki magának a sarkot, de lövése kevéssel elkerülte a kaput.

18:30
    Zaripov lőtte be a korongot a palánk mellett a harmadba, de arra nem volt csapattárs. Jöhetnek a hazaiak.

18:40
    Komitsky (Barsz) kap két perces büntetést, Kézzel ütött.

18:40
    Pihlström (Szalavat) durva játékért kap két perces büntetést.

18:40
    Golubyev (Barsz) szintén megkapja a maga két percét durva játékért.

19:00
    Egy perc maradt a harmadból, a vendégek emberhátrányban játszanak, próbálják kivédekezni már a hátralévő időt.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

Nagyon feszült, ideges húsz percet láthattunk. A hazaiak kezdeményezőbbek, jobban is szervezik meg támadásaikat, ugyanakkor a Barsz-nak is voltak lehetőségei. A játékvezetőnek már többször közbe kellett avatkoznia, a felek könnyen egymásnak ugranak.

Maradjanak velünk!

20:01

20:10
    A Barsz hozta el a bedobást.

20:53
    Pesonen a második harmad elején azonnal tesztelte Tarkki kapust, de a hazai kapuőr szépen védett.

21:00
    Már teljes létszámban a csapatok.

22:09
    A Barsz kezdi jobban a harmadot, Tarkki-nak most is közbe kellett avatkozni, egy kapu előtti kavarodást követően.

23:14
    Támadott a Barsz, majd kontrából megindult a Szalavat, a lövést Barulin könnyedén védte.

24:10
    Jól megmozgatta most a Barsz a hazaiakat. Kulyash messziről egy emberes lövést is elengedett, Tarkki-nak megint védenie kellett.

25:00
    A Barsz támad főleg, nagyon sok akarást lehet látni a játékukban. ami érthető, hiszem összesítésben 2:0-ra a Szalavat vezet.

26:30
    Megint Tarkki volt a helyén. Kapanen kapott egy jó passzt, majd rá is lőtte, de Tarkki nagyon jól véd ma.

27:15
    Bodrov korcsolyázott el szépen a hazai kapunál, de a belőtt korong végül nem jutott el hozzá.

28:02
    Meleg pillanatok a hazai kapunál, támad a Barsz, de ez egyben lehetőség is a hazaiaknak a kontrákra.

28:53
    Ismét a hazai harmadba belőtt korongra csapott le a Barsz, végül kivágják a korongot a harmadból.

29:34
    Egy kontra után Kaigorodov szánta el magát lövésre, alig kerülte el a kaput.

30:21
    A középső harmadban harcolnak nagyot a csapatok, a játékosok magukat se kímélik.

31:10
    Ruzicka lőtt, de a lövés elkerülte a kaput.

31:50
    Támadással jönnek a vendégek, járatják is a korongot, lövésig most nem jutottak el.

32:28
    Kapanen lövését hárítja Tarkki.

33:10
    Lukoyanov korcsolyázott be a harmadba a jobb oldali palánknál, el is lőtte a korongot, Tarkki megint védett. Nagyon jó ma a hazai kapus.

34:25
    A hazai harmadban Petrov passzol lövésre Tereshenko-nak, de a kapu előtti kavarodásban megint nem sikerül bevenni Tarkki kapuját.

35:16
    Lassan már a megszokott recept jön. Lő valamilyen vendég játékos, majd Tarkki véd. Ezúttal Kapanen lövését kellett hárítani.

36:23
    Zubarev tette le lövésre Kaigorodov-nak, aki el is lőtte. Barulin a helyén volt.

37:08
    A Kazany gólt szerzett!

A vendégek fölénye góllá érett. Szép támadást követően született a gól. Pesonen korcsolyázott el a palán mellett, majd a belőtt korongot JARKO IMMONEN szedte össze, aki már nem hibázott. Vezet a Barsz csapata.

Gólpassz: Janne Pesonen és Dmitry Obukhov

38:25

Azonnal növelte előnyét a Barsz, a vendégek még fel se érkeztek ocsúdni.
    Bodrov és Zherdev játszotta főszerepet. A hazai kapu hátától Zherdevnek végül sikerült betenni a korongot, bent pedig DENIS GOLUBYEV lőtte rá.

Gólpassz: Yevgenij Bodrov és Nikolai Zherdev

39:18
    Proshkin lőtt kapura, de lövését hárította Barulin.

40:00

A második harmad egyértelműen a vendégeké volt, és ez az eredményen is megmutatkozik. Sokkal aktívabban, sokkal jobban és nagyobb tűzzel játszottak, mint a Szalavat. Hogy hazaiak tudnak-e újítani, fel tudnak-e pörögni, azt a szünet után meglátjuk.

Továbbra is maradjanak velünk!

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

40:10
    A hazaiak hozták el a korongot.

41:15
    Musatov egy szép csel után lőtt kapura, de lövése elkerülte a kaput.

42:30
    A hazaik ellenőrzik a játékot a harmadik harmad elején, de neki sürgős, ők vannak hátrányban.

42:45
    Svitov kerülte meg a vendégek kapuját, majd kapura is tudta lőni, Barulin védett szépen.

43:10
    Zherdev került óriási helyzetbe. Egyedül vihette Tarkki kapujára a korongot, de nem tudta átjátszani a hazai kapuőrt.

44:05
    Egy pontos passz után Immonen lő kapura, a Szalavat kapusa szépen védett.

44:43
    Egy ígéretes hazai támadás fejeződik be vendég kiállítással, a hazaik többségben játszhatnak.

44:50
    Pesonen (Barsz) kap két perces büntetést, akadályozásért.

45:50
    Egy perc telt el a kiállításból, a hazaiaknak lehetőségük lenne a szépítésre, de igazából helyzetig se jutnak el.

46:50
    Teljes létszámban a vendégek.

47:30
    Tereshenko és Petrov vihette a korongot egy hazai játékos ellen, de a korong átadása nem volt igazából használható, így maradt az eredmény. Pedig nagy helyzet volt.

49:13
    Mirnov passzol szépen a harmadba bekorcsolyázott csapattársnak, de lövésig végül nem jutnak el a hazaiak.

50:27
    Most kiegyenlített a játék, mind a két csapat felváltva támad. A vendégek sokkal óvatosabbak, mint a második harmadban.

51:15
    Próbálkozik a Szalavat, jön előre, de komoly helyzetet ne tudnak kialakítani.

52:30
    Pihlström felé ment a passz, végül lekapcsolták a vendégek.

53:11
    Sopel lőtt messziről, de a középre tartó lövést Barulin könnyedén hárította.

53:25
    Pankov nem érte el a passzt, bedobás következik.

54:15
    A hazaiak jönnek ugyan előre, de nem érezni a hitet rajtuk igazából, mintha éreznék, hogy ma nem tudják legyőzni a vendégeket.

55:31
    Ruzicka szede össez a korongot a kapu mögött majd el is jutott lövésig, lövéssel Filatov ismételhetett, de a szépítés nem jött össze.

55:43
    Korneyev (Barsz) kapott két perces büntetést, bottal akadályozta ellenfelét.

56:15
    Talán az utolsó lehetőség a hazaiaknak. Ha ki tudják használni az emberelőnyös helyzetet, akkor még forró lehet a vége.

56:31
    Komitsky (Barsz) is kap két percet akadályozásért.

56:43
    Még egy percig kettős emberelőnyben játszanak a hazaiak. Megkapták a lehetőséget a szépítésre, esetleg az egyenlítésre.

57:18
    Kaigorodov lövi el a korongot, a kapus semmit nem lát az akcióból, de a végén a lövés elkerülte a kaput.

57:43
    Egy játékos visszajöhet a vendégekhez. A hátra maradt időt már igyekeznek kihúzni

58:27
    Kontra a Barsz részéről, de Korneyev elszórja az akciót.

58:28
    Időkérés a hazai oldalon.

59:02
    Mirnov lő kapura, Barulin védett.

59:53

A hazaiak kitámadtak, a kapust is lehozták. Tereshenko összeszedte a korongot, majd KIRILL PETROV-hoz passzolt, aki az üres kapuba továbbította a korongot.

Gólpassz: Alexei Tereshenko

60:00

Ez a mérkőzés a második harmadban dőlt el igazából. A hazaiak nem tudták felvenni a ritmust, a vendégek sokkal jobban játszottak, főleg a második harmadban. Az utolsó húsz percben a Szalavat már csak futott az eredmény után, a legvégén pedig a kegyelemdöfést is megkapták. Összesítésben 2:1 a Szalavat javára, a párharc folytatódik.

Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (16:27:19)

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 38. Immonen ( Pesonen, Obukhov), 39. Golubyev (Zherdev, Bodrov), 60. Petrov (Tereshenko)

Játékvezetők: Gusev, Zakharov - Mikhel, Shikhanov