Dila Gori – Aalborg 3:0 (vége) | Ventspils – Jeunesse 1:0 (vége) | FK Mladost Podgorica – Senica 2:2 (vége)
Dinamo Minszk – Lokomotiva Zagreb 1:2 (vége) | Honka – Lech Poznań 1:3 (vége) | Qarabag – GKS Piast Gliwice 2:1 (vége)
Soligorsk – Milsami 1:1 (vége) | Beroe – Hapoel Tel Aviv 1:4 (vége) | Skonto Riga FC – Liberec 2:1 (vége)
HSK Zrinjski – Botev 1:1 (vége) | Anorthosis – Gefle 3:0 (vége) | Göteborg – Trenčín 0:0 (vége)
Maccabi Haifa – Khazar 2:0 (vége) | Strömsgodset IF – Debreceni VSC 2:2 (vége) | Malmö FF – Hibernian 2:0 (vége)
AC Sparta Praha – Häcken 2:2 (vége) | FK Vojvodina Novi Sad – Budapest Honvéd FC 2:0 (vége) | Crvena Zvezda – ÍBV Vestmannaeyjar 2:0 (vége)
Hajduk – Turnovo 2:1 (vége) | Trabzonspor – Derry City 4:2 (vége) | NK Olimpija – Zilina 3:1 (vége)
Rijeka – Prestatyn Town FC 5:0 (vége) | Breiðablik – Sturm 0:0 (vége) | KR Reykjavík – Standard Liège 1:3 (vége)
Trabzonspor
4:2 (3:2)
Derry City FC
csütörtök 18.07.2013, 20:30 • Hüseyin Avni Aker Stadyumu • Európa liga

Füttykoncert kíséretében véget ér a mérkőzés, ahol egy meglepően küzdelmes, szoros mérkőzésen a Trabzonspor 4:2-re legyőzi a Derry City csapatát. A második félidőben már csak egy gól született, így Írországban a Derry Citynek két gólra van szüksége egy csodaszámba menő továbbjutáshoz. Ahhoz azonban még a mainál is nagyobb meglepetésnek kell születnie, hogy ne a Trabzonspor jusson tovább a következő körbe. A végeredmény tehát: Trabzonspor-Derry City 4:2! Köszönjük a figyelmet, további szép estét, jó éjszakát kívánunk Olvasóinknak! (22:28:44)

90+4
    Nagyszerű jelenet, az ír csapat szurkolói énekelnek, és ünneplik csapatukat a zuhogó esőben. Megérdemli a Derry City!

90+4
    A szögletet fogja Kivrak.

90+3
    Egy ártalmatlannak tűnő vendég beadást Kacar szerencsétlenül fejel ki, kis híján beakad Kivrak kapujába. Szöglet!

90+2
    McBride! jó 25 méterről eresztett meg egy lövést, nem hiányzott sok, hogy kapura menjen.

90+2
    McNamee szöglete átszáll a másik szögletzászlóhoz, a törökök jöhetnek bedobással.

90+1
    Szép vendég támadás, a beadást Yumlu vágja ki szögletre.

90+1
    Négy perc lesz a ráadás.

90
    Megkezdődik az utolsó perc a rendes játékidőből.

89
    Dohertyt sürgeti meg a játékvezető a kirúgásokkal.

89
    Emre Güral lő egyet messziről, kapu mellé.

88
    Hátul járatják a labdát a hazai védők.

87
    Adin próbálkozik meg egy beadással, Dohertynél köt ki.

86
    Utolsó csere a mérkőzésen, McDaid hagyja el a pályát, nagyot játszott a támadó. Griffin a helyén az utolsó bő 5 percben.

85
    McBride tisztázott Öztekin elől.

84
    McDaid nagyot küzd elől, de aligha tudja bevenni ismét Kivrak kapuját.

84
    Szépen passzolgat a hazai csapat.

83
    Emre Güral futott lesre.

82
    Úgy néz ki jó a Trabzonspornak ez az eredmény, nem hajtják már magukat.

81
    A frissen beállt Öztekin játszik össze Colmannal, majd lő 18 méterről. Doherty fogja a lövést!

80
    Volkan Sent váltja Öztekin.

79
    Folytatódik a mérkőzés Volkan Sen ápolása után.

78
    Öztekin is beállni készül.

77
    Volkan Sen marad lenn a földön, McBriddel való találkozása után.

76
    Colman beadását kapura fejelik, de a gólvonalról Molloy kivágja a labdát!

76
    Alanzinho harcol ki szögletet!

75
    A második gólt szerző Henrique jön le, Emre Güral váltja.

73
    Patrick McEleney hagyja el a pályát, helyén Duffy folytatja a vendégeknél.

72
    Molloy blokkolja Akgün lövését. Szöglet!

71
    McNamee szöglete veszélyesen érkezik, de nem tudnak belefejelni rendesen. Felszabadítanak a védők.

71
    Celustkának kell szögletre tisztáznia Madden beadását!

70
    Feljebb húzódtak az írek, ennek is köszönhető, hogy vannak helyzeteik.

69
    Patrick McEleney ereszt meg távolról egy lövést, alig ment fölé! Az utóbbi percekben több helyzete is volt a Derry Citynek!

68
    Csere a hazaiaknál, az első gólt szerző, majd gólpasszt adó Mierzejewski lejön, helyén Alanzinho.

67
    Most már a Trabzonspor sem siet, nyugodtan passzolgatnak hátul.

66
    Madden megy fel egy támadással, majd ad középre, pontatlanul.

65
    Egy újabb szemfüles labdaszerzés McNameetől, aki továbbpasszolja McDaidnek, lövését azonban fogja Kivrak.

64
    Csere a vendégeknél! A második gólt szerző Kavanagh lejön, helyén McBride.

64
    Mierzejewski kapott labdát a tizenhatoson belül, majd lőtt. Doherty bravúrral védett!

63
    Henrique ereszt meg a tizenhatos széléről egy lövést, nem tévedett sokat!

63
    Nagyszerű játék a hazaiaktól, de Henrique beadását blokkolják.

62
    A Derry City térfelén folyik a játék, de Mierzejewskiék nem jutnak el beadásig.

60
    Adin osztott ki egy kötényt Osbornenak, aki ezután lerántotta. Sárga lap!

59
    Celustkát szöktette Volkan Sen, de hosszú lett a labdája, Doherty szedte fel.

58
    Adin kap labdát a szélen, befelé cselez, majd lő. Nem talált kaput a török, így kirúgás.

57
    Henrique adott nagy passzt Mierzejewskinek, de Greacen nagyszerű mozdulattal tisztázott.

56
    Volkan Sen lövi el, kapu mellé.

55
    Adint buktatja Patrick McEleney, szabadrúgás jó helyről!

54
    Volkan Sen kapott labdát, majd indult meg a kapu felé. 8 méterről tüzelt, de Doherty szépen védett!

54
    Doherty fekteti el Henriquét egy pimasz csellel.

52
    A Trabzonspor gólt szerzett!
    Mierzejewski tekeri középre a szögletet, GIRAY KACAR pedig teljesen üresen fejel a kapuba 5 méterről. Két gól ismét a különbség!

52
    Akgün lőtt távolról, egy védőn megpattan. Szöglet!

51
    Mierzejewskit gáncsolja el Mulloy, szabadrúgás.

50
    Mierzejewskit is felborítják de ezt sem fújja le Kuchin.

49
    Henrique kapott labdát és mehetett kapura, de hátulról úgy tűnik becsúsztak neki. A bíró viszont nem fújt semmit.

49
    McNamee beadása magas mindenkinek, kirúgás következik.

48
    Az ellenfél térfelén szerez labdát a Derry City, majd Colman buktatja Maddent.

47
    Gyönyörű támadás a hazaiaktól, Yavru beadására Henrique érkezett és fejelt a kapuba, de a partjelző beintette a lest, így a találat érvénytelen.

Elkövetett szabálytalanságok: 5:3

Öt gól esett az első félidőben, de nem is ez, hanem az elosztás az igazán meglepő, ugyanis 45 perc játék után 3:2-re vezet csak a Trabzonspor. Tizenöt perc után a hazaiak két góllal vezettek és talán már elkönyveltek egy bemutató jellegű meccset, amikor McDaid szépített a semmiből, majd nyolc perccel később Kavanagh kiegyenlített. Ugyan Molloy balszerencsés öngóljával ismét vezetést szerzett a Trabzonspor, de azt talán még az északír csapat sem gondolta, hogy ilyen komoly keresnivalójuk van a pályán. A hazaiaknak bizony össze kell szedniük magukat a félidőben, és tudásukhoz mérten játszani, mert akár még a biztosnak hitt, nagyarányú győzelem is elmaradhat.

44
    Volkan Sen és Mierzejewski játszik össze, de résen vannak a védők és felszabadítanak.

42
    Mindent beleadnak a Derry City játékosai, de nem tudják sokáig tartani a labdát.

41
    Volkan Sen és Henrique most nem értették meg egymást, kirúgás.

39
    Olcan Adin adja be a szabadrúgást, amit MOLLOY a saját kapujába csúsztat. Ha öngóllal is, de ismét vezet a török csapat!

39
    Volkan Sent faultolja McNamee.

38
    Colmant szerelik becsúszva, de hamar visszaszerzi a labdát a Trabzonspor.

37
    Doherty kiüti a szögletet.

37
    Minden Derry City játékos védekezik, most Shane McEleney tisztáz szögletre egy beadást.

36
    Colman beadását kifejelik.

35
    Mierzejewski távoli lövésébe dobja bele magát hősiesen McNamee. Szöglet!

34
    A török szurkolók továbbra is énekelnek, pedig nagyon nem tetszik nekik amit látnak.

32
    A Derry City gólt szerzett!
    Mi történik Tranbzonban? Egy gyönyörű szerelés után viheti a labdát a Derry City, a törökök elaludtak, PATRICK KAVANAGH megkapja a labdát, kicselezi védőjét és kilövi a rövid sarkot, Kivrak nem ér le. Egyenlítenek az írek! Le a kalappal!

32
    McDaid csúszik oda Kacarnak.

31
    Olcan Adint ugratták ki, egy az egybe mehetett volna, de lesen volt.

30
    Továbbra is hátul passzolgat a Trabzonspor, az összes vendég játékos a saját térfelén.

29
    Volkan Sentől egy beadás, Henrique centikkel marad le róla, Doherty viszont fogja!

29
    Most jól védekezik a Derry City, nem jutnak el lövésig Volkan Senék.

27
    Bármi történjen a hátralévő több, mint egy órában, a Derry City nagy dolgot visz véghez. Gólt szerez a török katlanban!

27
    Dohertybe beleszállnak a szögletnél, szabadrúgás kifelé.

26
    Volkan Sen a másik oldalon átemeli Dohertyt, de a védők szögletre mentenek.

24
    Hátul bohóckodnak a védők, DAVID MCDAID megszerzi a labdát, ráviszi a védőkre, majd húsz méterről kilövi a bal alsó sarkot. Szenzációs!! Szépít a Derry City!

24
    Hátul passzolgat a Trabzonspor.

24
    Adin beadása magas Henriquének.

23
    McDaid talpalta le Celustka derekát, lapot ezért sem ad a játékvezető.

22
    Maddennek kell fejjel tisztáznia Adin elől.

21
    Patrick McEleney a legaktívabb a Derry Cityből, de ő is kevés egy támadás kialakításához.

21
    Colman szerzett labdát, cselezett ki egy védőt, majd lőtt fölé csúnyán.

20
    Folytatódhat a mérkőzés.

20
    Greacen marad lenn a földön, rosszul csúszott be, aláhajlott a lába. Ápolni kell a skót védőt.

19
    Madden harcolt elől, de nem járt sikerrel.

18
    Yumlunak csúszik oda Kavanagh durván, de nincs lap.

17
    Egy támadás a Derry Citytől, Patrick McEleneyt keresték egy passzal, de Kacar zseniális becsúszással szerelte.

16
    Olcan Adin eresztett meg egy távoli lövést, Dohertyről kijött a labda, amit PAULO HENRIQUE közelről a kapuba belsőzött.

15
    Lesre játszik a Derry City védelme, ezúttal Volkan Sent állította meg a partjelző.

14
    Az írek eddig egyszer lépték át a labdával a félpályát.

13
    Volkan Sen és Colman játszott össze, utóbbi beadását fogta Doherty.

12
    Nagy passz Colmantól, de Adin lesre futott.

10
    Szép játék a hazaiaktól, Adin lövését még védi közelről Doherty, de a felpattanó labdát ADRIAN MIERZEJEWSKI az ötösön belülről ollózza a kapuba. Vezetnek a törökök!

10
    Kavanagh esett el Adin előtt, szabadrúgás.

9
    Volkan Sen csinálja meg a cselt, majd passzol középre, de egy ír láb tisztázni tud.

9
    Gyönyörűen járatja a labdát a Trabzonspor.

8
    Celustkaa beadása nem jó a támadóknak.

7
    Molloy borította fel a szögletzászlónál Adint, de a kazah játékvezető most se fújt semmit.

6
    Volkan Sen dönti fel Maddent. A szurkolóknak nagyon nem tetszik az írek bunkerfocija, más kérdés, hogy még a Trabzonspor sem erőltette meg magát túlságosan.

6
    Volcan Sen beadását fejelik ki a védők Henrique elől.

5
    Patrick McEleneyt rángatták a török védők, de a játékvezető nem vette észre.

4
    Labdátveszít hátul a Derry City, de nem tud helyzetet kialakítani a török csapat.

3
    Madden rúgta Adinba a labdát, de nem lett baj belőle hátul az íreknek.