Diósgyőri VTK – Budapest Honvéd FC 2:0 (vége) | Szombathelyi Haladás – Puskás Akadémia FC 2:1 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Kaposvári Rákóczi FC 1:3 (vége)
MTK Budapest FC – Paksi FC 2:0 (vége) | Fehérvár – KTE-Phoenix Mecano 1:0 (vége)
Diósgyőri VTK
2:0 (1:0)
Budapest Honvéd FC
szombat 21.09.2013, 14:00 • DVTK-stadion, Miskolc • OTP Bank Liga

Kassai Viktor lefújja a találkozót, amelyen az a csapat győzött amelyik jobban akarta a győzelmet, és ez a Diósgyőr volt. Nikházi korai gólja után a kiállítás megtörte a hazaiak lendületét, de a Honvéd lendülete is hamar elfogyott, a második félidőben már helyzetig sem jutottak, sőt egy kontra végén, a remek cserének bizonyuló Bacsa eldöntötte a találkozót. A végeredmény tehát: Diósgyőr – Budapest Honvéd 2-0. (15:51:25)

90+1
    Godoy beadási kísérletét hiúsítja meg Abdouraman.

90
    Vécsei lőtt ballal, nem tudta zavarba hozni Radost. Kassai két percet hosszabbít.

88
    Baráth pakolt oda Nikházinak hátulról, elmaradt a sárga lap.

88
    Vadász Viktor csúszott be hátulról és bár labdát talált, Kassai veszélyesnek ítélte a szerelést, olyannyira, hogy kiosztott egy újabb sárgát.

87
    Mégsem kell, Takács felkelt és folytatja.

86
    Baráth támasztott be Takácsnak, aki lent marad, most már ápolás is kell.

85
    Godoy beadása is Kádár zsákmánya, Baráthé pedig Rados kezében landol.

83
    King futott el a jobb szélen, beadását Daud fejelte mellé.

82
    Kostic vezette rá a védelemre, majd huszonháromról lőtt, Kemenes vetődve védett.

81
    Gosztonyi is sárgul, sípszó után elrúgta a labdát.

81
    Bacsa vitte hosszú métereken keresztül a labdát, majd Kostic elé gurított, aki lesen indította volna Gosztonyit.

79
    King felrúgásáért Gohér is besárgul.

78
    Vernes fejelt szép mozdulattal, de rosszul helyezve, Rados könnyen védett.

78
    A negyedik játékvezető az egyik labdaszedő fiút figyelmezteti, aki pár perce lassan adta vissza a labdát a vendégeknek.

77
    Vernes szögletét huszonháromról kapásból Nagy lövi sokkal fölé.

77
    Gohér borítja fel a meginduló Kinget, szabadrúgás, majd a beadás mentését követően szöglet.

76
    Szivics harmadik cseréje jön, a csapatkapitány Tisza Tibort Gosztonyi András váltja.

75
    Nikházi és Daud sokadik ütközése után utóbbi esik el, így a neki szánt labda az alapvonalon vánszorog ki.

75
    King beadását húzza le levegőben úszva Ivan Rados.

74
    Jön Rossi cseréje, Testardi helyett Job folytatja.

73
    Vécsei szabadrúgását Vadász bólintja ki.

73
    Ifj. Bene Ferenc Gosztonyinak int, a hazaiak is cserélni fognak.

72
    Marco Rossi Thomas Jobot hívja magához, ki fogja használni harmadik cserelehetőségét.

71
    A DVTK gólt szerzett!
    Kádár indított estében, Tisza elengedte, BACSA pedig Kemenest kicselezve éles szögből belőtte az üres kapuba.

70
    Baráth lőtt jobbal Rados ölébe.

69
    Bacsa nyargalt el a bal szélen, nagy birkózás árán megtartotta a labdát, majd az alapvonalról Tisza mögé gurított, aki visszafordulva lőtt, de blokkolni tudták kísérletét.

67
    Nikházi marad lent egy ütközés után, de úgy tűnik nem kell ápolni.

67
    Kádár a légtér ura, így volt ez Baráth beadásánál is.

66
    Tisza került óriási ziccerbe a védelem rövidzárlata után, de kései lövését Kemenes bravúrral hárította.

65
    Daud beadása mindenki feje fölött elszállva az alapvonalon hagyta el a pályát.

64
    Tisza szöglete veszélytelenre sikerült.

64
    Nagy birkózás után Bacsa harcol ki szögletet Lovric-csal szemben.

63
    Bacsa kap rúgást Daudtól, Kassai pedig reklamálást Baráth Botondtól, akit szóban figyelmeztet.

62
    Abdouraman lépett bele Vécsei beadásába.

60
    A reménytelenül küzdő Futács helyett Bacsa a pályán, tőle valószínűleg több visszalépést és a kontrák segítését várja Szivics Tomiszláv.

60
    Bacsa is be fog állni hamarosan.

59
    A diósgyőri közönség új "kedvence" lemegy, Ikenne-King beáll.

59
    Takács indította Tiszát, Lovric tisztázott előle.

58
    Daud lőtt távolról, a kellemetlenül megpattanó labdát magabiztosan fogta Rados.

57
    A beadást kisebb kavarodás után Abdouraman tisztázza.

56
    Baráth beadása pattant le Kostic kezéről, szabadrúgás.

55
    Kostic a következő sárga tulajdonosa miután Testardit gyűrte le.

54
    Tisza gondolt egyet és jó harmincról kapura durrantotta a labdát, Kemenes csak öklözni tudott.

53
    A megiramodó Kádár elkaszálásáért sárgult be Testardi.

52
    Abdouraman mentett hatalmasat Daud elől a tizenhatoson belül.

51
    Nagy adta be, Gohér fejelte ki a szabadrúgást.

51
    Takács bő öt percet bírt sárga lap nélkül. Daudot szerelte, majd szövegelt, utóbbival húzta ki a gyufát – és a lapot.

49
    Gohér szabadrúgása Kemenes kezében landolt.

48
    Lovric rángatta meg Futácsot, szabadrúgás.

48
    Nagy Gergő tüzelt huszonhárom méterről, tizenöttel mellé.

47
    Nagy Gergő beadását hatástalanította Kádár.

45
    Takács Abdouraman mellett a középpályán játszik majd, így a korábban látott duplaszűrős felállással játszhat a Diósgyőr.

46

45
    Mégsem Nikházi jön le, ő folytatja a védelem jobb oldalán, Barczi megy le, Takács Péter be.

Félidei információk alapján a kiállítás nem volt jogos, lévén Vági a labda után nyúlva találta el ellenfelét, szándékosság nélkül, így veszélyes játék miatt a sárga lap lett volna csak indokolt. A tényeken ez már nem változtat, tíz emberrel lesz kénytelen játszani a hazai csapat.

Takács Péter melegít mezben, ő fog majd beállni a második félidőre, nagy valószínűséggel Nikházi helyett, jobbhátvéd poszton, ami a diósgyőri nevelésű játékos számára ismerős lehet még Pápán töltött éveiből, ahol rendszeresen megfordult a védelem jobb szélén.

Vége az első félidőnek, mozgalmas negyvenöt percen vagyunk túl, egy góllal és egy kiállítással. A kezdeti hazai dominancia a gól után csökkent, Vági kiállítása után pedig teljesen eltűnt. Mindkét edzőnek nehéz dolga lesz a szünetben, Szivics Tomiszláv valószínűleg cserél is majd, Nikházi jobbhátvéd poszton, sárga lappal meglehetősen kockázatos második félidőt jelentene a miskolciaknak.

45
    Testardi került ziccerbe, elfektette Vadászt, majd lőtt, Rados bravúrosan, lábbal védett.

44
    Gohér szabadrúgása érintés nélkül ment ki a hosszún, elég veszélyesen. A hosszabbítás két perc lesz.

43
    Előkerült a sárga a vendégeknél is. Godoy vágta fel Tiszát.

42
    Vernes hosszas rákészülés után a közeli Vasgyárba lőtte a megítélt szabadrúgást.

41
    Kostic szerelte Godoyt, Kassai szerint szabálytalanul.

40
    Barczi indult volna meg, de Lovric kiszorította és labdát szerzett.

38
    Jön is a váltás, Hidi helyén Ayub folytatja.

38
    Cserélni fog Marco Rossi, Ayub Daud készül beállni.

37
    Hidi emelt középre, Rados volt résen.

35
    Kostic kap egyet Nagy Gergőtől, lap nem kerül elő.

35
    Szivics kéri számon Kassai tevékenységét, a játékvezető pedig rendreutasítja a trénert.

34
    Testardi az elé pattanó beadott labdát a lelátóra lőtte.

34
    A diósgyőri cserék már a kapu mögött melegítenek, legkésőbb a szünetben valószínűleg változtatni fog Szivics, Egyelőre Nikházi húzódott Vági helyére a védelem jobb szélére.

32
    Veszélyes helyzetben a DVTK. A véleményes kiállítás által felpaprikázott játékosok a közönségtől hajtva könnyen belemehetnek újabb rizikós belépőkbe, mint Nikházi korábbi esetében.

32
    Bal oldali szabadrúgás, Kádár ment csukafejessel, önfeláldozóan.

31
    Alcibiade esik el Nikházi mellett, szabadrúgás.

30
    Alcibiade magas beadását húzza le Rados.

29
    Alcibiade füttyöt, Kassai súlyos szidalmakat kap, a Honvéd pedig megy előre, de eddig eredménytelenül. Testardi tizenhatoson belüli színészi alakítását nem eszi meg Kassai Viktor.

28
    A kiguruló labda után csúszva Nikházi elkésve megrúgta Alcibiadét, sárga.

28
    Vécsei lőtt messziről gyengén mellé.

28
    Azonnal megélénkült a vendégcsapat, új mérkőzés kezdődhet.

25
    Vadász ívelt előre, Vági a labda után nyúlva letalpalta Alcibiadét, Kassai pedig azonnal felmutatta a piros lapot. Vági megmozdulása nem tűnt szándékosnak, furcsa döntés első látásra.

24
    Barczi indult meg egy ritmusváltással a kapu felé, Lovric tudta szerelni. Szöglet. Gohér a sarokrúgást Kemenes kezébe csavarta.

22
    Veszélytelen beadás lett a szabadrúgásból, ráadásul Futács helyet csinált magának, így a Honvéd jöhet.

21
    Barczinak pakolt oda Lovric, szabadrúgás kb. 25 méterre a kaputól. Gohér a labda mögött.

20
    Futács sodorta el Lovricot, szabadrúgás kifelé.

19
    Godoy indult meg középen, a visszalépő Vécsei elé tálalt, aki felpörgette magának, majd mellé lőtte a labdát.

17
    Vernes lőtt huszonötről veszélytelenül.

16
    Tisza szögletét Kemenes öklözte messzire.

16
    Gohér adott be balról, Futács és Alcibiade harcát utóbbi nyerte, aki szögletre tudott menteni.

14
    Marco Rossi a technikai zónában üvöltve dirigál játékosainak, a hazai kispadnál Szivics Tomiszláv békésebben mutogat a vonal mellett.

14
    Próbál türelmesen passzolgatva építkezni a Diósgyőr, de az esetek többségében a félpályánál valamilyen pontatlanság megakadályozza a komoly veszély kialakítását.

12
    Testardi lódult meg ismét, de Rados jól jött ki és felkapta előle a labdát.

11
    Barczi kapott labdát a leshatáron, kissé kisodródva tüzelt az oldalhálóba.

11
    Godoy indítását Testardi elől Kádár fejelte haza higgadtan.

10
    Gohér kereste Futácsot magas beadásával, de csak Kemenest találta.

9
    Barczi robogott el a jobb oldalon, lapos beadását Nikházi elől tisztázták.

8
    Nagy Gergő adott be jobbról, Godoy a hosszún visszagurította, Testardi pedig kapásból az oldalhálóba lőtt.

6
    Kostic indítása Barczit találta lesen.

6
    Godoy emelt középre, Testardi szabálytalanul csinált magának helyet a diósgyőri tizenhatos vonalánál.

5
    Az ellentámadásból Nikházi jutott lövéshez Tisza passza után, de magasan fölé lőtt.

4
    Vernes futott el a bal szélen, visszagurított labdája azonban csak hazai játékosokat talált.

3
    Barczi indult meg középen, NIKHÁZIT indította, akit hiába rángattak, elpörgette a labdát Kemenes mellett és megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

2
    Tisza adta be a sarokrúgást, a kapu előterében diósgyőri szabálytalanság történt, szabadrúgás kifelé.

1
    Kádár ívelt előre, Futács megcsúsztatta, de beleért egy védő is, mielőtt az alapvonalon kiment a labda. Szöglet.

1

Némi meglepetésre a hazaiak a harmadik számú mezükben lépnek pályára, fekete-fehér színösszeállításban. A Honvéd fehér mezben, piros nadrágban játszik majd.

A DVTK női kosárlabdacsapata a közönség tapsától kísérve tiszteletkört tett a stadionban, most sorfalat állnak a bevonuló játékosoknak.

A csapatok már készen állnak a bevonulásra, szemerkélő eső és körülbelül ötezer szurkoló várja őket a Diósgyőri Stadionban.

Diósgyőri VTK: Rados – Vági, Vadász, Kádár, Gohér – Abdouraman, Nikházi – Kostic, Tisza, Barczi – Futács

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Lovric, Baráth, Alcibiade, Ignjatovic – Hidi, Vécsei, Vernes, Nagy G., Godoy – Testardi

Játékvezetők: Kassai – Erős, Ring – Vad II, Veizer.

A hiányzókról: Szivics Tomiszláv nélkülözni kénytelen a Felcsút ellen durván megrúgott Elek Ákost, valamint az edzésen megsérülő William Alvest, míg Thiago Bonfim játékra alkalmassága kérdéses.
    Marco Rossi dolgát Kozma Richárd, Holender Filip és Boris Zivanovic sérülése nehezíti.

Kora délután kezdetét veszi az OTP Bank Liga nyolcadik fordulójának második mérkőzése, melyen a Diósgyőr a Budapest Honvéd csapatát fogadja. A miskolciak jó szériában vannak, három meccset nyertek zsinórban kapott gól nélkül, míg Marco Rossi tanítványai hullámzó teljesítményt nyújtanak, a szezonban csak a két kieső helyen álló együttest, a Kaposvárt és a Felcsútot tudták megverni.

Az előző fordulóban a DVTK a Felcsút ideiglenes otthonában (Székesfehérváron) nyert 2-0-ra, a Honvéd pedig a Mezőkövesdtől szenvedett otthon – némileg meglepő – vereséget (0-2).

Tovább rontja a fővárosiak esélyeit, hogy 2011 novembere óta nem nyert budapesti csapat a Diósgyőri Stadionban, az viszont biztató lehet Kemenesék számára, hogy legutóbbi tíz bajnoki meccsükből mindössze kettőt veszítettek el (mellette öt győzelmet és három döntetlent számlálnak).

A tabellán jelenleg a Diósgyőr a hatodik, a Budapest Honvéd a tizenkettedik helyet foglalja el.

A statisztikák után már csak maga a mérkőzés van hátra, amely 14 órakor kezdődik, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.