Nagyatádi FC – Győri ETO FC II. 0:0 (vége) | Tiszaújváros – Fortress Felsőtárkány SC 0:3 (vége) | Kazincbarcikai SC – Cigánd 2:1 (vége)
Csepel FC – BKV Előre SC 0:0 (vége)
Termálfürdő FC Tiszaújváros
0:3 (0:0)
Fortress Felsőtárkány SC
szombat 21.09.2013, 16:00 • Városi Stadion, Tiszaújváros • NBIII - Nyugati csoport

Az első félidő végén már érződött az a bizonytalanság a hazaiakon, ami végül a második játékrészben megbosszulta magát. Béres előbb tizenegyesből, majd szabadrúgásból talált be, s a végén még Kaszás is hozzájárult a 3 gólos sikerhez. Ezzel elszenvedi 2., otthoni első vereségét a Tiszaújváros, míg a Felsőtárkány idénybeli 3. győzelmét aratta!
    Köszönöm szépen a figyelmet! (17:49:52)

A játékvezető lefújja a találkozót, nyert a Felsőtárkány!

90+3
    Szurkos kapott egy labdát a balösszekötőnél,majd lőtt, a labda csúnyán a kapu fölé szállt.

90+2
    Polényi beadására Nagy fejelte föl a labdát, amit könnyedén húzott le Roza.

90+1
    Sápi centerezte be középre a labdát, benn azonban nem tartózkodott csapattárs.

Csalódottak a hazai drukkerek, többségük elindult hazafele...

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

89
    A Felsőtárkány gólt szerzett!

Megadja a kegyelemdöfést a Felsőtárkány!
    Egy keresztpassz után KASZA DÁNIEL veszi át a labdát a kaputól 8 méterre, egy kevés labdavezetés után kilőtte a hosszú sarkot, ezzel 3 gólosra növelve csapata előnyét!

87
    Kihasználja utolsó cseréjét a vendég gárda: a duplázó Béres Ferenc helyére Szurkos Bence érkezik.

86
    Kovácsot buktatják, szabadrúgást kapnak a hazaiak.

85
    Csere a Felsőtárkánynál, Romhányi Tamás helyére Demkó Balázs érkezett

84
    Kovács Péter próbálkozott 18 méterről,laposan, lövése azonban mellé ment pár centivel.

83
    Béres(aki mindkét gólját a mai napon pontrúgásból szerezte), ő végezhetett el szabadrúgást a kaputól 28 méterre, a lövése fölészállt 1 méterrel.

82
    Nagy Csaba kapott sárga lapos figyelmeztetést.

81
    Kevesebb, mint 10 perc van hátra a meccsből, s az érdemi dolgok itt már eldőltek. Ezt tudja mind a két csapat is, nem erőltetik meg magukat túlságosan is.

79
    Laurinyecz passzolt vissza a második hullámban érkező Romhányinak, aki laposan csavarta el a bal alsó irányába, Kőrösi azonban bravúrral hárított!

77
    A duplázó Béres marad a földön, arcát fájlalja

76
    Leült a játék irama, elkedvtelenedtek a hazaiak.

75
    Cserélnek a vendégek, Hajdu Zsolt helyére a csapat játékos-edzője, Vígh Ferenc állt be.

73

Növelte előnyét a Felsőtárkány!
    Szabadrúgáshoz jutott a Tárkány a kaputól 25 méterre, a labda mögé BÉRES FERENC állt, aki a sorfal mellett laposan csavarta el a labdát, Kőrösi nem mozdult a lövésre, így 2-re duzzadt a hevesiek előnye!

71
    Lökdösődés maitt Busai Barna is besárgult.

70
    Egy tömegjelenetet követően Fodor kapott sárga lapot

68
    Támad az egyenlítésért a Tiszaújváros, egy szép akció végén Molnár Ferenc beadása után szabadítottak fel a vendég védők.

67
    Béres az első gólját szerzi az idei bajnokságban.

66

A büntetőt BÉRES FERENC végezte el, kinek a jobb alsóra érkező tizenegyesét nem tudta védeni Kőrösi, (bár jó irányba mozdult),vezet a Felsőtárkány!

65
    A kezezésért sárgát kapott Molnár Ferenc.

65
    TIZENEGYES A FELSŐTÁRKÁNYNAK! Molnár Feenc kézzel ért a labdához,ezért jár a büntető!

64
    Kihasználja 3., egyben utolsó cseréjét a Tiszaújváros: Dávid Zoltán helyére Sápi József érkezett.

63
    Dávid Zoltán szabálytalankodott Elek Norberttel, kifelé jár szabadrúgás.

62
    Kovácsot szerelte Busai a tizenhatos vonalánál

A hazai szurkolók ébresztőt fújnak szeretett csapatuknak.

60
    Eltelt negyedóra a 2. félidőből; az imént beállt Molnár Ferencről egyébként érdemes tudni, hogy a pályán lévő Molnár László testvére, s mindketten Nagyváradról érkeztek a Tiszaújvárosba.

59
    Másodjára cserél a hazai együttes, Horváth Tamás helyére Molnár Ferenc érkezett.

58
    A játék folytatódhat, s Subert próbált helyzetet kialakítani a jobb szélen, középre adta a labdát, de a játékvezető már kifelé fújt szabadrúgást.

58
    A játék áll, Kaszás még mindig a földön

57
    Kaszás Norbert marad a földön.

A szezonban eddig nem volt olyan meccse a Tiszaújvárosnak, mikor egyik fél sem lőtt gólt, sőt az Újváros eddig az összes meccsén betalált, míg a Felsőtárkány a 4. fordulóban a Veresegyházzal játszott gól nélküli döntetlent.

54
    Béres beívelése veszélytelen.

53
    A jobb szélről a tizenhatos magasságából végezhet el szabadrúgást a Felsőtárkány.

52
    Subert kapott a jobb oldalt egy kiváló labdát, amivel egészen az alapvonalig elfutott,majd középre adott, lapos bepasszát leblokkolta egy vendég védő, majd Kaszás szabadított fel.

50
    Támadt az Újváros, egy felívelést követően a vendég védők ügyetlenkednek,majd a labda Molnárhoz gurult, aki 5 méterről az oldalhálóba vágja a labdát.

49
    Pár perc telt el a 2. játékrészből, azonban még mindig idegesnek tűnik az újvárosi gárda, ezt jelzik a pontatlan és ötlettelen passzok.

48
    Barzsó beadása az oldalhálóban landol.

47
    Laurinyecz iramodott meg a balszélen, középre adni azonban már nem tudta.

46
    A Tiszaújváros kezdte a második félidőt.

46

Vége az első játékrésznek!
    A mérkőzés elejét uralta a Tiszaújváros, azonban az idő haladtával fordult a játék képe, s a félidő vége fele már a Felsőtárkánynak voltak veszélyes akciói. Félidőben 0-0, tartsanak velünk a második játékrészre is!

45+1
    A támadás végén Romhányi gurította le Béresnek a labdát, aki kapu fölé lőtt 25 méterről.

45+1
    A játékrész utolsó percében még mindig a Felsőtárkány támad.

45
    1 perc lesz a hosszabbítás.

43
    Kis szöglet, majd Romhányi ívelte be, a hazaiak kifejelik,azonban a kipattanót kapura küldte Kaszás.

42
    Szögletet végezhet el a vendég egyesület.

41
    Az Újváros térfelén folyik a játék, egyre jobban nyomul előre a Felsőtárkány.

40
    Öt perc van hátra az első félidőből.

39
    Barzsó kevergetett a jobb szélen, már az alapvonalnál járt, mikor középre adott, labdáját kivágta egy hazai védő.

37
    Molnár indult meg középen,majd kiugratta a meginduló Kovácsot, aki egy az egyben vezethette a kapusra, 13 méterről rálőtte, Roza hatalmas bravúrt bemutatva hárítani tudott!!

36
    Hajdu Zsolt rúgta fel keményen Molnárt, jogos a sárga lap.

35
    Cserél a hazai együttes, az imént sárga lapot kapó Lippai Gergő helyére Török András érkezett.

35
    Érdekesség, hogy a Tiszaújváros az idei szezonban az összes hazai meccsét megnyerte, s mindegyiket 2-1-es arányban!

34
    Lippai Gergő sárgul be.

32
    Béres középre adása a kapura is veszélyes, Kőrösi elsőre kiejti, majd másodjára megfogja.

31
    A bal szélről, a kaputól körülbelül 23 méterre végezhet el szabadrúgást a Felsőtárkány.

30
    Negyedóra van hátra az első játékrészből, s kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, mindkét oldalon alakultak már ki veszélyes akciók.

29
    Egy szép összjátékot követően Kasza lőtte kapura a labdát 14 méterről, lapos lövése kevéssel kerülte el a kaput.

28
    Barzsó középre adását kifejeli Nagy.

27
    Most a Tárkány adogatja hátul a labdát.

26
    A mérkőzésnek nem a legizgalmasabb szakaszában járunk, rengeteget áll mostanában a játék.

25
    Egy vendég kontrát akadályoz meg Horváth a jobbszélen, oldalvonalon túlra vágja ki a labdát.

24
    Polényi indult meg a bal oldalon, középre passzát kivágta Romhányi.

A hazai szurkolók kitartóan buzdítják csapatukat, de érkezett pár vendégszurkoló is.

21
    Katona Attilát kell ápolni, áll a játék.

20
    Béres végzett el egy szabadrúgást az oldalvonaltól pár méterre, beívelését Nagy Csaba mozgósította a hátával az ellenkező irányba,.

18
    Kerekes szöglete a hosszú oldalra érkezett, ahol azonban nem volt hazai játékos, így a labda az alapvonalat elhagyva csorgott ki a pályáról. Kirúgással jöhet a Felsőtárkány.

18
    Következik az első szöglet a mérkőzésen, a Tiszaújváros végezheti el, Kerekes áll a labda mögé.

17
    Hátul járatják a labdát a hazaiak.

Eltelt negyedóra a mérkőzésből, és jobban játszik a Tiszaújváros, többet támad, s irányítja a játékot. Kérdés, meg tudja-e fordítani e saját javára játék képét a Felsőtárkány, vagy az Újváros támadásai gólt fognak eredményezni?

15
    Nagy Csabát vágta fel Laurinyecz.

14
    Kaszás adta el az ellenfélnek a labdát, amit ismételten az Újváros birtokolhat.

13
    Barzsó lapos kiugratására senki nem indult, könnyedén gyűjtötte be Kőrösi.

11
    Lippai végezte el a pontrúgást, lövése veszélyesen csavarodott a jobb alsó felé, de kapu mellé érkezett. A kapus tehetetlen volt, ha ez a lövés pontosabb, szinte biztosan gól.

10
    Ismét szabadrúgás a TFCT-nek, most közelebbről, 21 méterről lőhetik rá a vállalkozó kedvű szabadrúgáslövők.

9
    Egy legurítást követően a sértett, vagyis Kovács rúgta rá, azonban Béres kiválóan blokkolta a lövést.

8
    Kováccsal szemben szabálytalankodtak a tárkányi kaputól 25 méterre, veszélyes helyről lőhet szabadrúgást a Tiszaújváros.

7
    Faragják rendesen a vendégek Molnárt, most épp Romhányi Tamás rúgta fel sárga lapot érően.

6
    Molnár László zavarta meg a védelmet a balszélen, középre adása azonban pontatlan volt már.

5
    Kőrösi szelidít meg egy hazaadást. Kőrösi Norbert először kezd a szezonban, ugyanis az első számú kapus, Hamar Zsolt eltiltás miatt nem játszhat a mai nap.

4
    Laurinyecz Ákos vágta fel Molnár Lászlót, sárga lap a jutalma.

3
    Polényi beívelését kifejelték a vendégek.

3
    Szabadrúgás a Tiszaújvárosnak méterről, Polényi áll a labda mögé.

2
    Montvai Tibor, a vendégek góllövője(a Felsőtárkány góljainak több mint 70%-át szerezte az idén) nincs a keretben sem, valószínűleg sérülésnek köszönhető elmaradása.

1
    A fehérben játszó Felsőtárkány kezdte a találkozót.

1

A játékosok már a pályán melegítenek, negyedórán belül kezdődik a mérkőzés.

Köszöntöm a kedves nézőket!
    Alighogy beköszöntött az ősz, s lehűlt a levegő, a futball körforgása nem áll meg, s már a 6. NB III-mas forduló következik!
    A 2. helyezett Tiszaújváros csapata mérkőzik a középmezőnyben harcoló, jelenleg 8. helyen álló Felsőtárkánnyal.
    Papíron sima hazai. Azonban a labda gömbölyű, s ne merjünk semmiféle oktondi jóslatokba bocsátkozni, hogyha ezt a sportágat futballnak hívják. Márpedig ezt a játékot így nevezték el a szakik, ne kössünk bele, inkább popcorn a kézbe, egy jóféle üdítő a kanapé mellé, és kövessék figyelemmel a 16 órakor kezdődő mérkőzésünket!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.