Borussia Dortmund – SC Freiburg 5:0 (vége) | Bayern München – VfL Wolfsburg 1:0 (vége) | Bayer Leverkusen – Hannover 96 2:0 (vége)
1899 Hoffenheim – FC Schalke 04 3:3 (vége) | Hertha BSC – 1. FSV Mainz 05 3:1 (vége) | Eintracht Frankfurt – Hamburger SV 2:2 (vége)
TSG 1899 Hoffenheim
3:3 (1:3)
FC Schalke 04
szombat 28.09.2013, 15:30 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Bundesliga

Változatos, fordulatos mérkőzésen végül igazságos döntetlen született. Az első félidőben egyértelműen a Schalke játszott jobban, kétgólos vendégvezetésnél mehettek szünetre a csapatok. A második félidőre egy teljesen új Hoffenheim lépett pályára, egymásután vezették a veszélyes támadásokat, ebből kettőt is sikerült értékesíteni. A mérkőzés végén kétszer is megnyerhette volna a hazai csapat a találkozót, de vagy a kapufa, vagy a szerencse megmentette a Schalke-t.
    Köszönöm hogy velünk tartottak! (17:27:06)

90+1
    A Hoffenheim tartja a labdát, nem tudják középre bejátszani.

90
    Két perc lesz a hosszabbítás.

89
    Elyounoussi eldönthette volna a végén a mérkőzést, egyedül vezette a labdát Hildebrandra, a kapus mellett elhúzta a labdát, de kisodródva nem vállalta el a lövést, ezért befelé cselezett még egyet, végül a blokkban elakadt a labda.

88
    Schipplock jött be Modeste helyett.

86
    Neustädter jött be Jones helyett.

85
    A Schalke ívelhetett be egy szabadrúgást balról, középen Matip volt szabálytalan, kifelé jöhetnek a hazaiak.

83
    Ápolás miatt állt a játék, majd vendégtámadással folytatódott.

82
    Firmino szerezhette volna a Hoffenheim negyedik gólját. Egyedül vihette Hildebrand kapujára a labdát, hét méterről a felső lécet találta telibe. A lécről kipattanó labdát végül kivágták a vendégek.

80
    Kisebb kakaskodás a Schalke tizenhatosa előtt, végül a vendégek jöhetnek kifelé szabadrúgással.

79
    Boateng kap sárga lapot belépőért.

78
    Meyer helyére Szalai állt be.

78
    Bejátszás után büntetőt reklamál a Hoffenheim. A visszajátszásból megállapítható, hogy jól döntött a játékvezető.

77
    A vendégek tizenhatosa előtt járatja a labdát a Hoffenheim, nem igazán tud labdát szerezni a Schalke.

76
    Les miatt szabaddal kifelé jöhetnek a vendégek.

75
    A Schalke ívelhetett be egy szabadrúgást jobbról. A labda végül Casteels kezében.

74
    Thesker kapott sárga lapot buktatásért.

72
    Boateng lőtt a kapu mellé.

Gólok: 16. Modeste, 48. Firmino (bünt.), 60. Abraham – 3. Boateng, 13. Matip, 40. Höger

Lapok:   58. Polanski (HOF), 67. Elyounoussi (HOF), 74. Thesker (HOF) – 57. Meyer (SCH), 79. Boateng (SCH)

TSG 1899 Hoffenheim: Casteels – Beck, Abraham, Vestergaard, Johnson (71. Thesker) – Volland, Polanski, Firmino, Salihovic (46. Strobl), Elyounoussi – Modeste (88.Schipplock)
    Cserék: Grahl – Thesker, Süle, Rudy, Strobl, Schipplock, Herdling

FC Schalke 04: Hildebrand – Ucida, Höwedes, Matip, Aogo – Farfán, Höger, Meyer (78. Szalai), Jones (86.Neustadler), Clemens (62. Goretzka) – K-P. Boateng.
    Cserék: Unnerstall – Hoogland, Santana, Kolasinac, Goretzka, Neustädter, Szalai

Játékvezetők: Siebert – Osmers, Seidel