Lombard Pápa FC – Fehérvár 1:2 (vége) | Puskás Akadémia FC – Ferencvárosi Torna Club 3:1 (vége) | Budapest Honvéd FC – Szombathelyi Haladás 2:1 (vége)
KTE-Phoenix Mecano – Győr 1:0 (vége)
Puskás Akadémia FC
3:1 (1:0)
Ferencvárosi Torna Club
szombat 28.09.2013, 16:00 • Sóstói Stadion, Székesfehérvár • OTP Bank Liga

Benczés Miklós:

Ricardo Moniz jól összefoglalta a mérkőzést. Ma bebizonyosodott, hogy a Fradi ugyan jobb csapat, de precíz játékkal el tudtuk tüntetni a különbséget.
    A mai nap bebizonyosodott az is, hogy szükségünk van az öregebb játékosokra is, ez tette lehetővé, hogy ma két Akadémistát is be tudtunk cserélni a Fradi elleni győztes meccsen!

A hétközi, Sopron elleni kupameccs fordulópont volt a csapat életében, a játékosok egységesek, egymásért játszanak, látszik a fejlődés a csapaton! (18:14:54)

Ricardo Moniz:

Szeretnék gratulálni a kollégámnak a megérdemelt győzelemért!
    Ha nem vagyunk 100%-an koncentráltak, akkor nem tudunk megnyerni egy ilyen mérkőzést!

Nem kezdtünk rosszul, egy elkerülhető szituációból szerzett vezetést az ellenfél. Ezt követően felállt védelem ellen kellett játszanunk, de nem sikerült annyiszor a védelem mögé kerülni, mint azt szerettük volna.
    Nem sikerült egyenlíteni, hajtottunk, próbáltunk gólt szerezni, majd jött a második gól. Nagyon nehézzé tette a dolgunkat, hogy megfogyatkoztunk, majd kockáztatunk, a lehetőségeink megvoltak, de nem sikerült élni vele.
    A kockázat miatt kaptuk a harmadik gólt.

A hazai győzelem megérdemelt, sajnos így nem tudtunk felzárkózni a Videoton mellé.

Talán egy kicsit túlzó volt a második sárgája Besicnek, ezt a játékvezetőnek mérlegelnie kellett volna.

Maradjanak velünk, hamarosan kezdődik a sajtótájékoztató!

Idénybeli második győzelmét aratta a Puskás Akadémia, a Ferencváros legyőzése óriási meglepetés! A második félidőben Lencse révén tovább növelték előnyüket a felcsútiak, ezt követően a 73. percben emberelőnybe, majd a 78. minutumban 3 gólos előnybe kerültek Benczés Miklósék. Vaszicsku öngólja reményt adott a fővárosiaknak, majd elképesztő adok kapok alakult ki, a pálya kettészakadt.
    Végül nem esett újabb találat, így az Akadémia pontszámban beérte a 14. MTK-t, a Fradi pedig átmenetileg még marad a tabella második helyén!

94
    Böde elől pattan el a labda, lassan vége is a mérkőzésnek

93
    Hazai kontra: Polonkai fejesét vetődve hárítja Jova!

92
    Baracskai beadása pattan bedobásra

91
    Teljesen visszaáll az Akadémia

90
    4 perc lesz a ráadás

86
    Lencse megtolja a labdát Jova mellett, majd az oldalhálóba lő!

84
    Teljesen beszorulnak a hazaiak

83
    Jenner lő kapufát, hatalmas most a nyomás a Puskás Akadémia kapuján!

82
    Tischler vágja ki a labdát a szögletet követően

Nagy Zalán

Gólok: 16. Czvitkovics, 58. Lencse, 76. Lencse – 78. Vaszicsku (öngól)

Lapok:   38. Tóth B. (PAFC), 75. Lencse (PAFC) – 35. Holman (FTC), 37. Besic (FTC)   73. Besic (FTC)

Puskás Akadémia FC: Hajdúch – Papucsek, Vaszicsku, Szekeres, Tamás M. – Tóth B., Polonkai – Gallardo(Tischler, 69.), Czvitkovics(Baracskai, 80.), Haraszti(Molnár T., 89.) – Lencse

Cserék: Somodi (K), Uros Nikolics, Bertus, Baracskai, Molnár Tibor, Tischler, Zsolnai

Edző: Benczés Miklós

Ferencvárosi Torna Club: Jova – Gyömbér, Mateos, Besic, Bönig(Ionescu, 64.) – Józsi, Gerson – Jenner, Böde, Holman(Tuijp, 64.) – Diallo(Somalia, a szünetben)

Cserék: Kurucz (K), Jovanovics, Ionescu, Busai, Csukics, Somalia, Tuijp

Edző: Ricardo Moniz

Játékvezetők: Németh Ádám – Varga Zsolt, Márkus Tamás