Bayern München – Hertha BSC 3:2 (vége) | FC Schalke 04 – Borussia Dortmund 1:3 (vége) | Bayer Leverkusen – FC Augsburg 2:1 (vége)
Hannover 96 – 1899 Hoffenheim 1:4 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 2:0 (vége) | VfL Wolfsburg – Werder Bremen 3:0 (vége)
FC Schalke 04
1:3 (0:1)
Borussia Dortmund
szombat 26.10.2013, 15:30 • Veltins-Arena, Gelsenkirchen • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) tizedik fordulójában Schalke – Dortmund rangadóra kerül sor. Kilenc forduló után a gelsenkircheniek 14 ponttal az ötödikek, a vendég Dortmund eddig megszerzett 22 pontja pedig a második helyre elegendő a bajnoki tabellán. A két együttes ellenkező előjellel várja a találkozót, hiszen hétköznap a BL-ben a Schalke hazai pályán simán kikapott a Chelsea-től, míg a Dortmund Londonban múlta felül az ágyúsokat.
    Szalaiéknak nagy szüksége lenne a három pontra, hogy minél közelebb kerüljenek az élbolyhoz, ugyanakkor a bajnokságban a Dortmund rúgta eddig a legtöbb gólt és a második legkevesebbet kapta. A hazaiak viszont erőt meríthetnek a Dortmund elleni legutóbbi találkozókból, a tavalyi szezonban oda-vissza megverték a vendégeket.
    Mindezek tükrében ember legyen a talpán aki a mérkőzés kimenetelét illetően jóslásokba bocsátkozik. Mi a magunk részéről egy kiélezett és izgalmas találkozóra számítunk.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

FC Schalke 04: Hildebrand – Uchida, Höwedes, Matip, Aogo – Boateng, Neustädter, Draxler, Kolasinac, Fuchs – Szalai

Cserék: Fährmann – Hoogland, Santana, Meyer, Goretzka, Clemens, Jones

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Großkreutz, Subotić, Hummels, Schmelzer – Aubameyang, Bender, Mchitarjan, Şahin, Reus – Lewandowski

Cserék: Langerak – Kirch, Papastathopulos, Durm, Hofmann, Blaszczykowski, Schieber

Játékvezetők: Kircher – Kempter, Schiffner

Némi késéssel kezdődik a találkozó, a szurkolók füstbombákat dobnak be a pályára. Hildebrand próbálja jobb belátásra bírni a hazai drukkereket, egyelőre kevés sikerrel.

Úgy tűnik valamelyeset lecsillapodtak a kedélyek, rövidesen kezdődhet a mérkőzés.

1

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

2
    A Schalke tartja a labdát a középpályán, majd szabálytalanság miatt szabaddal jöhetnek a középpályáról.

3
    Boateng játszotta ki a labdát jobbra, a beadás már nem volt jó, Weidenfeller szedi össze középen a labdát.

4
    A hazaiak kezdték aktívabban a mérkőzést, kapura még egyik csapat sem lőtt.

5
    Boateng 26 méterről rúghatott szabadrúgást, labdája a blokk miatt nem jutott el Weidenfeller kapujáig.

6
    A Dortmund bedobása után a vendégek járatják a labdát.

7
    Hazai labdaszerzés után egy hosszú labda előre, Weidenfeller a végállomás.

8
    A mezőnyben harcolnak a csapatok, veszélyes területre egyelőre egyik gárda se tudta bejátszani a labdát.

9
    Reus 18 méterről vállalkozott lövésre, Hildebrand magabiztosan védte.

10
    Hildebrand rúgja hosszan előre a labdát, de már a Dortmund építheti támadását.

12
    Kiegyenlített a mérkőzés, egyik csapat sem tudja akaratát ráerőltetni a másikra.

13
    A vendégjátékosok passzolgatnak hátul, lassan fejlődik fel a Dortmund támadása.

14
    A Dortmund gólt szerzett!
    PIERRA-EMERICKA AUBAMEYANG góljával vezetést szerez a Dortmund. Egy végletekig kijátszott akció végén sikerült bevenni Hildebrand kapuját. Jobbra kijátszott labdát laposan Reus passzolta be a hazaiak ötösére, Aubameyang-nak közelről már nem volt nehéz dolga, könnyedén bebelsőzte a kapuba.

16
    A vendégek az első veszélyes támadásból szereztek vezetést, ennyi is elég a Dortmundnak.

17
    A gól kicsit megfogta a Schalket, a Dortmund vezeti egymásután a támadásokat.

19
    Bal oldali beadás után Aubameyang második gólját is megszerezhette volna, fejesét azonban védte Hildebrand.

20
    A Dortmund átvette a mérkőzés irányítását, a hazaiak jobbára csak védekeznek.

21
    A Schalke passzolgat hátul, előre nem jutnak a labdával.

22
    A hazai védők mögé bejátszott labdára t Lewandowski csapott le, 14 méterről megeresztett lövését Hildebrand védte.

23
    Aubameyang 17 méterről lőtte rá, nem jelentett gondot a hazai hálóőrnek.

24
    Kemény, de egyáltalán nem durva eddig a mérkőzés. A játékvezetőnek ritkán kell játékba avatkoznia.

25
    Túl vagyunk a játékrész felénél, a pályán dortmundi fölény.

27
    Jobb oldalon vezetett támadást a vendégcsapat, a beadás már nem volt valami sikeres.

28
    A játékvezető büntetőt ítélt a hazaiak javára. Subotić szabálytalankodott Fuchs ellen, azonnal befújta a tizenegyest.

29
    Boateng kihagyta a büntetőt, így továbbra is marad a dortmundi vezetés.

30
    Aogo fejezi be lövéssel a hazaiak támadását, lövése elkerülte a kaput.

32
    A hazaiak egyre inkább kezdenek felocsúdni a bekapott gól után, ezúttal Boateng lövése ment mellé.

33
    Reus fejelt egy beadás után kapura, a védők tisztáztak végül.

35
    Aogo buktatás miatt kapot sárga lapot.

36
    Mkhitaryan lövése elakad a hazai blokkban.

37
    Les miatt szabaddal jöhet kifelé a Schalke.

38
    Schmelzer cselezgetett a bal oldalon, majd kisebb szabálytalanság miatt már a Schalke jöhet szabaddal.

39
    Nem sok érdemleges dolog történik a pályán. Adogat hátul a Schalke, az előre játékban meglehetősen tanácstalanok.

41
    Szalai ellen szabálytalankodtak, szabadrúgás a Schalke javára.

42
    Schmelzer kapott sárga lapot miután buktatta Szalait.

43
    A Dortmund kapujához beívelt hazai szabadrúgást Weidenfeller ütötte ki.

44
    Fuchs ívelte be balról a hazaiak szögletét, középen kivágták a védők.

45
    Hosszabbításra nem igazán van oka a játékvezetőnek, gyakorlatilag folyamatos volt a játék.

Óvatosan kezdődött az első félidő, talán túlságosan is tisztelte egymást a két csapat. Egy gyors és látványos dortmundi támadás végén megszerezte a vezetést a vendégcsapat, az egyenlítés még az első játékrészben összejöhetett volna a Schalkenak, Boateng azonban kihagyta a büntetőt.

47
    A Schalke járatja a labdát a vendégek tizenhatosa előtt, nem tudják bejátszani a védők mögé a játékszert.

48
    Fuchs maradt lent egy ütközés után, lent ápolják.

49
    Şahin és Aogo kakaskodik egy sort a pályán. Hazai támadással folytatódik a mérkőzés.

51
    NURI SAHIN góljával már kettővel megy a Dortmund. A vendégek megint egy pillanata alatt alakítottak ki gólhelyzetett, Mchitarjan jobbról készített elő Sahinnak, aki középről 16 méterről kilőtta a bal felsőt. Hildebrand hiába repült, nem érhette el a löketet.

52
    Nagyon nagy változás kellene hogy történjen a hazaiak játékában, ha esetleg legalább egy pontot szeretnének szerezni, egyelőre azonban ebből semmi nem látszik.

53
    Les miatt a hazaiak jöhetnek kifelé szabaddal.

54
    Boateng lövése elakadt a blokkban, a Dortmund támadhat.

56
    A hazaiak birtokolják most a labdát, helyzeteket azonban nem tudnak kialakítani.

57
    Labdaszerzés után megindult a Dortmund, Szalai azonban szabálytalanul akadályozza meg a vendégek támadását.

58
    Szalai kapott sárga lapot buktatásért.

59
    A hazai kapuihoz beívelt dortmundi szabadrúgás Hildebrand kezében landolt.

60
    A Schalke a vendégek térfelén járatja a labdát, úgy tűnik nem nyugodtak bele a vereségbe.

61
    Fuchs ment le a pályáról, helyére Meyer állt be.

62
    A Schalke gólt szerzett!
    MAX MEYER góljával szépít a Schalke. Egy perccel a becserélése után, gyakorlatilag az első labdaérintéséből gólt szerzett Mayer. A tizenhatos vonalán kapott egy jó labdát, egyedül tört be, a kifutó Weidenfeller mellett pedig a hosszúba lőtt pontosan. Gyönyörű egyéni akció.

64
    A Schalke szépítő gólja még éppen idejében jött, meleg percek várnak a Dortmundra.

65
    Sahin szöglete nem jelentett veszélyt, kifelé jöhet a Schalke.

67
    Boateng lesen volt, szabadrúgás a Dortmund javára.

68
    A szépítő gól feldobta a hazaiakat, sokkal jobban játszik a Schalke mint az első félidőben.

69
    Reus cselezgetett a bal oldalon, a túlerő győzött.

70
    Blaszczykowski áll be Aubameyang helyett.

71
    Megy előre a Schalke, teljesen feltolták a játékukat.

73
    Micsoda gól! A Schalke járatta a labdát a vendégek tizenhatosa előtt, Mchitarjan szerzett labdát, majd gyakorlatilag elszólózott vele a hazaiak tizenhatosáig, ott lepasszolta az akciót jobbról követő JAKUBA BLASZCZYKOWSKINAK, aki 13 méterről előtte a kifutó Hildebrand mellett a labdát.

74
    Ilyen a futball....A Schalke hajtott az egyenlítésért, mégis egy kontrából a Dortmund szerzett újabb gólt.

75
    Jones áll be Kolasinac helyére.

76
    Meyer próbálkozott meg egy átlövéssel, kísérlete nem jelentett veszélyt a Dortmund kapujára.

77
    Kicsit leült a találkozó, érezhetően már a hazaiak se hisznek a gyökeres fordulatban.

78
    A Dortmund passzolgat a hazaiak térfelén, inkább a biztonságos labdatartásra törekszenek.

80
    Jó tíz perc maradt hátra a találkozóból, a pályán passzolgat a Dortmund, a hazaiak amolyan tessék-lássékból követik az akciót.

81
    Boateng helyére Clemens állt be.

82
    Durm fejezte be egy lövéssel a vendégek támadását, próbálkozása a blokkban elhalt.

83
    Blaszczykowski maradt lent egy rövid ideig, gyógyulása után folytatódik a mérkőzés.

85
    A hazaiak szurkolók egy része már elindult haza.

86
    Draxler balról 15 méterről lőtt kapura, Weidenfeller könnyedén hárított.

87
    Jobbról ívelték be a labdát a hazaiak, Clemens elől Weidenfeller szerzi meg a labdát.

88
    Reus ment le a pályáról, helyére Hofmann állt be.

89
    Egy dortmundi előreívelt labdánál Jones szabálytalankodott, szabadrúgás a vendégek javára.

90
    Jones kap sárga lapot buktatásért.

90
    Miután a Dortmun elvégezte a középpályáról a szabadrúgást, a játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta a találkozót.

A forduló rangadóját a hazai pályán játszó Schalke ellen megérdemelten nyerte meg a Dortmund. Tudatosabban, taktikusabban futballoztak a vendégek, szépítés után ugyan úgy nézett ki, hogy nehéz percek várnak a Dortmundra, de aztán a 73. percben egy kontrából végleg eldőlt a találkozó. Az utolsó 15 percben már a Schalke lelkesedése is alábbhagyott, a vendégek pedig az eredmény megtartására törekedtek.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (17:29:45)

Gólok: 62. Meyer – 14. Aubameyang, 51. Sahin, 73. Blaszczykowski

Lapok:   35. Aogo (SCH), 58. Szalai (SCH), 90. Jones (SCH) – 42. Schmelzer (DOR)

kimaradt büntető: 29. Boateng (SCH), kimaradt bünt.

FC Schalke 04: Hildebrand – Uchida, Höwedes, Matip, Aogo – Boateng (81. Clemens), Neustädter, Draxler, Kolasinac (75. Jones), Fuchs (61. Meyer)– Szalai.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Großkreutz, Subotić, Hummels, Schmelzer (46. Durm) – Aubameyang (70. Blaszczykowski), , Bender, Mchitarjan, Şahin, Reus (88. Hofmann) – Lewandowski