Dunaújváros – Szigetszentmiklós 2:0 (vége) | Ajka – Kozármisleny 2:0 (vége) | Cegléd – Balmazújváros 0:1 (vége)
Nyíregyháza – Szolnok 1:0 (vége) | Tatabánya – Sopron 1:2 (vége) | ZTE – Gyirmót 3:1 (vége)
ZTE FC
3:1 (1:1)
Gyirmót FC Győr
szombat 26.10.2013, 16:00 • ZTE Aréna, Zalaegerszeg • Merkantil Bank Liga

Az 1:1-es félidő után a második játékrész elején is gyorsan vezetést szereztek a hazaiak. A későbbiek folyamán már kiegyenlítettebb játék folyt és eléggé döntetlen szagú volt a mérkőzés, de Frizoni a 76. percben bebiztosította a győzelmet a ZTE-nek. (17:56:36)

90+3
    Frizoni kapott sárgát sípszó utáni labdaelrúgásért.

90+2
    Ide-oda pattogott a labda a hazai 16-oson belül, végül Szegleti szerelte Lakit.

90+1
    Beliczky jobb oldali beadása nem jó senkinek.

90
    4 perc a hosszabbítás.

90
    Les előbb hazai, majd vendég oldalon.

88
    Cseréltek a vendégek is, Papp helyett Laki állt be.

87
    Cserélt a ZTE: Preklet helyett Szegleti a pályán.

86
    Egy bal oldali beadás után Oross fejelte be középre a labdát, Hajdú azonban felszabadított.

85
    Bogunovic bikázta a lelátóra a labdát Sós elől.

84
    Beliczky adott be jobbról, Oross meg is nézhette, hogy hová fejel, de így sem találta el a kaput 13 méterről.

83
    Grbic beadása pattan szögletre.

82
    Frizoni bal oldali beadását húzza le Holczer.

81
    A középpályán gyűrik egymást a csapatok.

80
    Preklet rúgta fel Pappot, szabadrúgás a hazai térfél közepéről.

79
    Cserélt a ZTE: Sluka le, Holdampf be.

78
    Egy bal oldali beadás után Sluka mentett Oross elől.

76
    A ZTE gólt szerzett!
    Simonfalvi passzolt a 16-os vonalánál álló Grbic-hez, aki kapura fordult és lőtt, Holczer kiütötte oldalra a labdát, de érkezett BERNARDO FRIZONI és éles szögből, 3 méterről a léc alá bombázott.

75
    Sós jobb oldali beadása száll el mindenki feje felett.

74
    Preklet mentett az utolsó pillanatban Beliczky elől a 16-os vonalánál.

74
    Ismét egy bal oldali szögletet húz le Jahic.

73
    Cseri rángatta meg Frizoni-t, de mehet tovább.

72
    Cseri jobb oldali beadását kísérte ki Preklet az alapvonalon túlra.

70
    Preklet lövése pattant szögletre egy védőről.

69
    Kulcsár gurította le Sluka-nak a labdát, aki 30 méterről egy életerős lövést eresztett meg, de az elkerülte a kaput.

69
    Cseri bal oldali szöglete után Jahic húzta le a labdát.

68
    Cseri és Sluka rúgott össze, szabadrúgás kifelé.

67
    Sluka lőtt 27 méterről kapura, a labda egy védőről pattant szögletre.

66
    Oross ívelt be jobbról, de senki se érkezett, így Jahic megszerezte a labdát.

66
    Kulcsár bal oldali szabadrúgása után Lázár fejelte ki a labdát.

65
    Sós rúgta fel Simonfalvit, sárga.

63
    Fejes végezhet el szabadrúgást jobbról, de a védők kifejelik a beadást.

62
    Újabb ápolás, Hajdú maradt lent.

61
    Bal oldali vendég szöglet után Nánási fejelte ki a labdát, újabb sarokrúgás.

60
    Frizoni-t állítja meg a játékvezető asszisztens lesen.

59
    Ki kellett cserélni a labdát, valószínűleg leeresztett.

58
    Gyirmóti lábról került ki az oldalvonalon túlra a labda, de a játékvezető vendég bedobást ítélt. Ezt Grbic nehezményezte, amiért sárgát kapott.

57
    Az előbb megsérült Pavicevic helyett Frizoni áll be.

56
    Ismét útjára indulhat a labda, Holczer jöhet kirúgással.

54
    Pavicevic és Graszl ütközött a vendégek 16-osán belül, így ismét ápolás miatt áll a játék.

53
    Folytatódhat a mérkőzés.

52
    Egy ütközés után Jahic marad lent, ápolni kell a hazaiak kapusát.

51
    Cseri bal oldali szögletét húzta le Jahic.

49
    Cseréltek a vendégek, Magasföldi helyett Oross a pályán.

49
    Magasföldi 22 méterről, középről lőtt, de a labda jóval elkerülte a kaput.

47
    Grbic adta be balról a szögletet, Kulcsár megcsúsztatta, majd DARKO PAVICEVIC pedig éles szögből, 2 méterről a kapuba fejelt.

47
    Pavicevic mellel tette Grbic elé a labdát, aki 17 méterről lőtt, Holczer kitolta a jobb alsó felé tartó lövést.

46
    Graszl rántotta le Pavicevic-et, sárga.

46
    Lázár bal oldali beadása után Magasföldi elől vágják ki a labdát.

46

Az első félidő nagy részében a ZTE irányította a játékot és 40 másodperc elteltével meg is szerezte a vezetést. Továbbra is támadásban maradtak a hazaiak, de a Gyirmót szerzett gólt egy szép Beliczky emelés után, így a félidőben 1:1-re állnak a csapatok.

45+1
    Magasföldi bal oldali beadását fogta meg Jahic kivetődve.

45
    Pavicevic tört be a 16-oson belülre, de addig cselezgetett, míg Kardos szerelte.

45
    Folytatódik a mérkőzés, Papp már vissza is tért a pályára.

44
    Ápolás a pályán, Bogunovic és Papp maradt lent, miután összefejeltek. Áll a játék.

43
    Babati lőtt 17 méterről, gyengén a középen álló Holczer kezei közé.

42
    Szinte azonnal jöhetett volna a válasz, Hajdú bal oldali beadása után Pavicevic 7 méterről fejelt, a léc alá tartó labdát azonban Holczer fogta.

40
    A Gyirmót gólt szerzett!
    BELICZKY GERGŐ kevergetett a 16-os vonalánál, majd lágyan a bal felső sarokba emelt.

39
    Babati ívelt középre egy szabadot jobbról, Simonfalvi azonban két védő szorításában, 6 méterről a kapu fölé fejelt.

38
    Egerszegi rúgta fel Kulcsárt, szabadrúgás a vendég térfél közepéről.

36
    Magasföldi végezte el a szabadrúgást 21 méterről, azonban a sorfalba lőtt.

35
    Grbic rúgta fel a kaputól 20 méterre Beliczkyt, jó helyről rúghat szabadot a Gyirmót.

34
    Fejes végezhet el szabadrúgást a félpályáról.

33
    Magasföldi 20 méterről, kissé balról végezte el a szabadot, ami a sorfalról szögletre pattant.

32
    Cseri futott neki Prekletnek a hazaiak 16-osa előtt, a bíró szabadrúgást ítélt.

31
    Pavicevic-et szerelte az utolsó pillanatban Graszl.

30
    Pavicevic fejelt le egy labdát Babatinak, aki betört a büntetőterületre, majd 6 méterről, kiszorított helyzetből a kapu mellé lőtt.

29
    Hosszú percek után először tudott átmenni a félpályán a Gyirmót, de hamar elveszítették a labdát.

28
    Simonfalvi tört be jobbról a 16-oson belülre, majd lepasszolta a labdát Grbic-nek, aki Egerszegi szorításában már nem tudta jól eltalálni azt, így odalett a helyzet.

27
    Kulcsár sarokrúgását Holczer öklözi ki a mezőnybe.

27
    Ismét hazai szöglet, ezúttal balról.

26
    Hajdú lőtt 17 méterről, jobbról a kapu fölé.

25
    Veszélytelen. Babati jobb oldali sarokrúgását Magasföldi fejelte ki.

25
    Preklet jobb oldali beadásába lép bele Fejes, jöhet a szöglet.

24
    Kardos rúgta fel Pavicevic-et a félpályánál, szabadrúgás a hazaiaknak.

23
    Egerszegi fejelte ki Kulcsár bal oldali szabadrúgását.

22
    A ZTE jól tartja a vendégek térfelén a labdát.

21
    Jahic jöhet kirúgással.

20
    Simonfalvi tört be a 16-oson belülre balról, majd középre ívelt, de a labda magas lett Pavicevic-nek.

19
    Papp eresztett meg egy lövést 18 méterről, de a bal alsó sarok felé tartó labdát Jahic magabiztosan fogta.

18
    Igazi fejpárbaj alakult ki a hazai 16-oson belül, végül Papp szabálytalankodott Bogunovic-al. Szabadrúgás kifelé.

17
    Hajdú rúgta fel Cserit, sárga.

16
    Ismét Fejes ad be balról, de nem érkezik senki, így Jahic megszerzi a labdát.

15
    Fejes bal oldali beadását rúgja ki Hajdú.

14
    Egy kontra után Lázár futott lesre.

13
    Cseri jobb oldali beadása hal el Jahic kezei között.

12
    Papp rúgta fel Kulcsárt a félpályánál, szabadrúgás a hazaiaknak.

10
    Kulcsár szöglete után Holczer húzza le a labdát.

9
    Bal oldali szöglettel jöhetnek a hazaiak.

8
    Lázár rúgta fel a félpályánál csúnyán Simonfalvit, sárga.

8
    Egy hosszú előreívelés után Kardos fejelt 14 méterről Jahic kezei közé.

6
    Babati jobb oldali szöglete után Preklet fejelt kapura 4 méterről, kissé balról, de Holczer kezei közé.

5
    Egy bal oldali szabadrúgás után Holczer ütötte ki a labdát Pavicevic fejéről, majd a védők szögletre mentettek.

4
    Pavicevic tört be a 16-oson belülre, leadta a labdát Babatinak, ő Kulcsárhoz továbbított, aki 11 méterről lőtt, de Holczer lábbal védett.

3
    Grbic húzta át magát a védőjén a vendégek 16-osa előtt, szabadrúgás kifelé.

2
    Jobb oldali szögletet rúghat a Gyirmót, de veszélytelen.

1
    Grbic indította a jobb szélen DARKO PAVICEVIC-et, aki betört a 16-oson belülre, majd 6 méterről bevette a rövid sarkot. Mindössze 40 másodperc kellett a vezető gólhoz.

1
    A ZTE kezdte a találkozót.

1

A Ness Hungary NB II 11. fordulójában a 8. helyen álló ZTE a 6. Gyirmótot fogadja.

A hazaiak három győztes mérkőzés után az elmúlt hétvégén 2:0-ra kikaptak Balmazújvárosban, míg a Gyirmót négy találkozó óta nyeretlen, legutóbb a Nyíregyháza ellen értek el 1:1-es döntetlent úgy, hogy 57 percen keresztül emberelőnyben játszottak.

A két csapat az elmúlt szezonban már találkozott egymással, Zalaegerszegen 2:2-es döntetlen született, Gyirmóton pedig 2:1-re nyertek a haziak. Érdekesség, hogy mind a két találkozón kiállították Kovács Gergőt, aki a mai mérkőzésen biztosan nem lép pályára, hiszen a Balmazújváros elleni piros lapja miatt eltiltását tölti.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.