Dunaújváros – Szigetszentmiklós 2:0 (vége) | Ajka – Kozármisleny 2:0 (vége) | Cegléd – Balmazújváros 0:1 (vége)
Nyíregyháza – Szolnok 1:0 (vége) | Tatabánya – Sopron 1:2 (vége) | ZTE – Gyirmót 3:1 (vége)
ZTE FC
3:1 (1:1)
Gyirmót FC Győr
szombat 26.10.2013, 16:00 • ZTE Aréna, Zalaegerszeg • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A Ness Hungary NB II 11. fordulójában a 8. helyen álló ZTE a 6. Gyirmótot fogadja.

A hazaiak három győztes mérkőzés után az elmúlt hétvégén 2:0-ra kikaptak Balmazújvárosban, míg a Gyirmót négy találkozó óta nyeretlen, legutóbb a Nyíregyháza ellen értek el 1:1-es döntetlent úgy, hogy 57 percen keresztül emberelőnyben játszottak.

A két csapat az elmúlt szezonban már találkozott egymással, Zalaegerszegen 2:2-es döntetlen született, Gyirmóton pedig 2:1-re nyertek a haziak. Érdekesség, hogy mind a két találkozón kiállították Kovács Gergőt, aki a mai mérkőzésen biztosan nem lép pályára, hiszen a Balmazújváros elleni piros lapja miatt eltiltását tölti.

1

1
    A ZTE kezdte a találkozót.

1
    A ZTE gólt szerzett!
    Grbic indította a jobb szélen DARKO PAVICEVIC-et, aki betört a 16-oson belülre, majd 6 méterről bevette a rövid sarkot. Mindössze 40 másodperc kellett a vezető gólhoz.

2
    Jobb oldali szögletet rúghat a Gyirmót, de veszélytelen.

3
    Grbic húzta át magát a védőjén a vendégek 16-osa előtt, szabadrúgás kifelé.

4
    Pavicevic tört be a 16-oson belülre, leadta a labdát Babatinak, ő Kulcsárhoz továbbított, aki 11 méterről lőtt, de Holczer lábbal védett.

5
    Egy bal oldali szabadrúgás után Holczer ütötte ki a labdát Pavicevic fejéről, majd a védők szögletre mentettek.

6
    Babati jobb oldali szöglete után Preklet fejelt kapura 4 méterről, kissé balról, de Holczer kezei közé.

8
    Egy hosszú előreívelés után Kardos fejelt 14 méterről Jahic kezei közé.

8
    Lázár rúgta fel a félpályánál csúnyán Simonfalvit, sárga.

9
    Bal oldali szöglettel jöhetnek a hazaiak.

10
    Kulcsár szöglete után Holczer húzza le a labdát.

12
    Papp rúgta fel Kulcsárt a félpályánál, szabadrúgás a hazaiaknak.

13
    Cseri jobb oldali beadása hal el Jahic kezei között.

14
    Egy kontra után Lázár futott lesre.

15
    Fejes bal oldali beadását rúgja ki Hajdú.

16
    Ismét Fejes ad be balról, de nem érkezik senki, így Jahic megszerzi a labdát.

17
    Hajdú rúgta fel Cserit, sárga.

18
    Igazi fejpárbaj alakult ki a hazai 16-oson belül, végül Papp szabálytalankodott Bogunovic-al. Szabadrúgás kifelé.

19
    Papp eresztett meg egy lövést 18 méterről, de a bal alsó sarok felé tartó labdát Jahic magabiztosan fogta.

20
    Simonfalvi tört be a 16-oson belülre balról, majd középre ívelt, de a labda magas lett Pavicevic-nek.

21
    Jahic jöhet kirúgással.

22
    A ZTE jól tartja a vendégek térfelén a labdát.

23
    Egerszegi fejelte ki Kulcsár bal oldali szabadrúgását.

24
    Kardos rúgta fel Pavicevic-et a félpályánál, szabadrúgás a hazaiaknak.

25
    Preklet jobb oldali beadásába lép bele Fejes, jöhet a szöglet.

25
    Veszélytelen. Babati jobb oldali sarokrúgását Magasföldi fejelte ki.

26
    Hajdú lőtt 17 méterről, jobbról a kapu fölé.

27
    Ismét hazai szöglet, ezúttal balról.

27
    Kulcsár sarokrúgását Holczer öklözi ki a mezőnybe.

28
    Simonfalvi tört be jobbról a 16-oson belülre, majd lepasszolta a labdát Grbic-nek, aki Egerszegi szorításában már nem tudta jól eltalálni azt, így odalett a helyzet.

29
    Hosszú percek után először tudott átmenni a félpályán a Gyirmót, de hamar elveszítették a labdát.

30
    Pavicevic fejelt le egy labdát Babatinak, aki betört a büntetőterületre, majd 6 méterről, kiszorított helyzetből a kapu mellé lőtt.

31
    Pavicevic-et szerelte az utolsó pillanatban Graszl.

32
    Cseri futott neki Prekletnek a hazaiak 16-osa előtt, a bíró szabadrúgást ítélt.

33
    Magasföldi 20 méterről, kissé balról végezte el a szabadot, ami a sorfalról szögletre pattant.

34
    Fejes végezhet el szabadrúgást a félpályáról.

35
    Grbic rúgta fel a kaputól 20 méterre Beliczkyt, jó helyről rúghat szabadot a Gyirmót.

36
    Magasföldi végezte el a szabadrúgást 21 méterről, azonban a sorfalba lőtt.

38
    Egerszegi rúgta fel Kulcsárt, szabadrúgás a vendég térfél közepéről.

39
    Babati ívelt középre egy szabadot jobbról, Simonfalvi azonban két védő szorításában, 6 méterről a kapu fölé fejelt.

40
    A Gyirmót gólt szerzett!
    BELICZKY GERGŐ kevergetett a 16-os vonalánál, majd lágyan a bal felső sarokba emelt.

42
    Szinte azonnal jöhetett volna a válasz, Hajdú bal oldali beadása után Pavicevic 7 méterről fejelt, a léc alá tartó labdát azonban Holczer fogta.

43
    Babati lőtt 17 méterről, gyengén a középen álló Holczer kezei közé.

44
    Ápolás a pályán, Bogunovic és Papp maradt lent, miután összefejeltek. Áll a játék.

45
    Folytatódik a mérkőzés, Papp már vissza is tért a pályára.

45
    Pavicevic tört be a 16-oson belülre, de addig cselezgetett, míg Kardos szerelte.

45+1
    Magasföldi bal oldali beadását fogta meg Jahic kivetődve.

Az első félidő nagy részében a ZTE irányította a játékot és 40 másodperc elteltével meg is szerezte a vezetést. Továbbra is támadásban maradtak a hazaiak, de a Gyirmót szerzett gólt egy szép Beliczky emelés után, így a félidőben 1:1-re állnak a csapatok.

46

46
    Lázár bal oldali beadása után Magasföldi elől vágják ki a labdát.

46
    Graszl rántotta le Pavicevic-et, sárga.

47
    Pavicevic mellel tette Grbic elé a labdát, aki 17 méterről lőtt, Holczer kitolta a jobb alsó felé tartó lövést.

47
    Grbic adta be balról a szögletet, Kulcsár megcsúsztatta, majd DARKO PAVICEVIC pedig éles szögből, 2 méterről a kapuba fejelt.

49
    Magasföldi 22 méterről, középről lőtt, de a labda jóval elkerülte a kaput.

49
    Cseréltek a vendégek, Magasföldi helyett Oross a pályán.

51
    Cseri bal oldali szögletét húzta le Jahic.

52
    Egy ütközés után Jahic marad lent, ápolni kell a hazaiak kapusát.

53
    Folytatódhat a mérkőzés.

54
    Pavicevic és Graszl ütközött a vendégek 16-osán belül, így ismét ápolás miatt áll a játék.

56
    Ismét útjára indulhat a labda, Holczer jöhet kirúgással.

57
    Az előbb megsérült Pavicevic helyett Frizoni áll be.

58
    Gyirmóti lábról került ki az oldalvonalon túlra a labda, de a játékvezető vendég bedobást ítélt. Ezt Grbic nehezményezte, amiért sárgát kapott.

59
    Ki kellett cserélni a labdát, valószínűleg leeresztett.

60
    Frizoni-t állítja meg a játékvezető asszisztens lesen.

61
    Bal oldali vendég szöglet után Nánási fejelte ki a labdát, újabb sarokrúgás.

62
    Újabb ápolás, Hajdú maradt lent.

63
    Fejes végezhet el szabadrúgást jobbról, de a védők kifejelik a beadást.

65
    Sós rúgta fel Simonfalvit, sárga.

66
    Kulcsár bal oldali szabadrúgása után Lázár fejelte ki a labdát.

66
    Oross ívelt be jobbról, de senki se érkezett, így Jahic megszerezte a labdát.

67
    Sluka lőtt 27 méterről kapura, a labda egy védőről pattant szögletre.

68
    Cseri és Sluka rúgott össze, szabadrúgás kifelé.

69
    Cseri bal oldali szöglete után Jahic húzta le a labdát.

69
    Kulcsár gurította le Sluka-nak a labdát, aki 30 méterről egy életerős lövést eresztett meg, de az elkerülte a kaput.

70
    Preklet lövése pattant szögletre egy védőről.

72
    Cseri jobb oldali beadását kísérte ki Preklet az alapvonalon túlra.

73
    Cseri rángatta meg Frizoni-t, de mehet tovább.

74
    Ismét egy bal oldali szögletet húz le Jahic.

74
    Preklet mentett az utolsó pillanatban Beliczky elől a 16-os vonalánál.

75
    Sós jobb oldali beadása száll el mindenki feje felett.

76
    Simonfalvi passzolt a 16-os vonalánál álló Grbic-hez, aki kapura fordult és lőtt, Holczer kiütötte oldalra a labdát, de érkezett BERNARDO FRIZONI és éles szögből, 3 méterről a léc alá bombázott.

78
    Egy bal oldali beadás után Sluka mentett Oross elől.

79
    Cserélt a ZTE: Sluka le, Holdampf be.

80
    Preklet rúgta fel Pappot, szabadrúgás a hazai térfél közepéről.

81
    A középpályán gyűrik egymást a csapatok.

82
    Frizoni bal oldali beadását húzza le Holczer.

83
    Grbic beadása pattan szögletre.

84
    Beliczky adott be jobbról, Oross meg is nézhette, hogy hová fejel, de így sem találta el a kaput 13 méterről.

85
    Bogunovic bikázta a lelátóra a labdát Sós elől.

86
    Egy bal oldali beadás után Oross fejelte be középre a labdát, Hajdú azonban felszabadított.

87
    Cserélt a ZTE: Preklet helyett Szegleti a pályán.

88
    Cseréltek a vendégek is, Papp helyett Laki állt be.

90
    Les előbb hazai, majd vendég oldalon.

90
    4 perc a hosszabbítás.

90+1
    Beliczky jobb oldali beadása nem jó senkinek.

90+2
    Ide-oda pattogott a labda a hazai 16-oson belül, végül Szegleti szerelte Lakit.

90+3
    Frizoni kapott sárgát sípszó utáni labdaelrúgásért.

Az 1:1-es félidő után a második játékrész elején is gyorsan vezetést szereztek a hazaiak. A későbbiek folyamán már kiegyenlítettebb játék folyt és eléggé döntetlen szagú volt a mérkőzés, de Frizoni a 76. percben bebiztosította a győzelmet a ZTE-nek. (17:56:36)