Dunaújváros – Tatabánya 1:1 (vége) | Ajka – Békéscsaba 2:0 (vége) | Kozármisleny – 1:3 (vége)
Szigetszentmiklós – Nyíregyháza 1:0 (vége) | BFC Siófok – Cegléd 1:0 (vége) | Gyirmót – Balmazújváros 4:1 (vége)
FC Ajka
2:0 (1:0)
Békéscsabai Előre 1912 SE
szombat 16.11.2013, 13:00 • Városi Szabadidő- és Sportcentrum, Ajka • Merkantil Bank Liga

ifj. Mihalecz István: Megérdemelt nyertünk, ráadásul egy jó erőkből álló csapat ellen. Külön öröm, hogy bebizonyítottuk tudunk jól és eredményesen futballozni. Kár, hogy egy kicsit kevesen látták. Az ősszel elért pontok biztatóak a közeljövőre, a Tavaszra nézve. Innentől kezdve kicsit meglehet nyugodni és mert ennél lényegesen többet tudunk futballozni. (15:09:20)

Komjáti András: Hellyel közzel voltak jó megoldásaink, helyzeteinket kihagytuk. Az ellenfélnek termettettünk az első félidőben ziccereket. A vezető góljuk után ajtó-ablak helyzetet hagytunk ki, lőttünk mellé 2 percen belül. Mentünk az eredmény után, sajnos ez nem jött össze. Megszakadt egy jó sorozatunk, dolgozunk tovább.

A második félidőben a Békéscsaba támadólag jött ki 3-4-3-as felállásra váltottak. Nagyszerű mérkőzés alakult ki, helyzetek itt és ott is volt. Nagyobbak a hazaiaknál de gól csak a ráadásban jött össze. Megérdemelt az FC Ajka győzelme.

90+3
    Lefújta Szabó a mérkőzést.

90+2
    Az Ajka gólt szerzett!
    Sipos lépett ki, csak egy védő volt rajta de őt is hamar lerázta. Póserre vitte a labdát de nem lőtte rá hanem önzetlenül LATTENSTEIN NORBERThez passzolt aki még picit megtolta a labdát majd begurította.

90+1
    Soós utolsó emberként húzta vissza Sowunmit, jogos a piros lap.

90
    3 perc hosszabbítás.