ŽRK Budućnost Podgorica – Ferencváros 29:21 (vége) | RK Celje – Veszprém 26:31 (vége)
RK Celje
26:31 (14:15)
Telekom Veszprém
vasárnap 17.11.2013, 20:00 • Zlatorog Arena, Celje • EHF Bajnokok Ligája

A második félidőben Fazekas védéseivel feljavult a veszprémi kapusteljesítmény, ezzel a félidő első felében megnyugtató előnyt szerzett a vendégcsapat. Remek megoldásokat is láthattunk, két kínai figurás gólt is. Ugaldét nehezen tudták tartani a hazaiak és kibírta az MKB Schuch piros lapját és Nagy László sérülését is, aki az egész második félidőben támadásban pihent, csak védekezésben volt időnként pályán. Az ő jó védekezése is kellett a celjei támadók elbizonytalanításához.
    Ezzel az MKB-MVM Veszprém ismét három pontra növelte előnyét a csoportban a fő üldöző Löwennel szemben. A győzelem teljesen megérdemelt.
    Köszönjük a figyelmet!
    ---- (21:34:05)

60
    Mérkőzés vége. (26:31)

60
    Ruesga hetesét lábbal hárítja Skok. (26:31) (26:31)

60
    Pesic harcol ki hetest, két védő között egy kézzel kapta le a levegőből a labdát. (26:31) (26:31)

60
    Utolsó perc. (26:31) (26:31)

59
    SKUBE test mellett alsó lövésből szintén nagyon szép gólt szerez. (26:31) (26:31)

59
    GULYÁS jobbátlövőből nagyon szép átlövésgólt szerez felugrás után. (25:31) (25:31)

58
    MARGUC a jobb szélről nagyon nehéz szögből Fazekas feje fölött bevágta a rövidbe. (25:30) (25:30)

58
    Bő két perc hátra, támad emberhátrányban a Celje. (24:30) (24:30)

57
    Terzic feladásából újra UGALDE szerez kínai figurás gólt balról. (24:30) (24:30)

57
    Áll a játék, Matic reklamál, be is dobtak valamit a pályára. (24:29) (24:29)

57
    Poteko ismét két perces büntetést kap, eltalálta Ruesga arcát. (24:29) (24:29)

56
    SLISKOVIC nyolcadik gólja betörést követően rendezetlen védelem ellen. (24:29) (24:29)

56
    Terzic belemenés. (23:29) (23:29)

56
    Ugalde lövését védte Skok, de a kipattanót megszerzi Pesic, támadhat tovább a vendég együttes. (23:29) (23:29)

55
    LÉKAI lemásolta az előző gólját, pontosan ugyanúgy talált be. (23:29) (23:29)

55
    RUESGA felhúzott lövése test mellett talpról, nagyon szép gól. Alighanem eldőlt a két pont sorsa. (22:29) (22:29)

54
    LÉKAI ahogy visszajött, nagyszerű egykezes labdaátvétel után betörés a bal oldalon és szép gól. (22:28) (22:28)

54
    Terzic átlövését védi Skok. (21:28) (21:28)

53
    Poteko kap két percet szándékos lábért. (21:28) (21:28)

53
    Lékai keze vérzik, le kell mennie a pályáról. (21:28) (21:28)

53
    LÉKAI hámozta át magát a védelmen középen és betörésből eredményes. (21:28) (21:28)

52
    Labdaszerzés után szépen végigvitt lerohanás után IVÁNCSIK T talál be a jobb oldalról. Eldőlni látszik az összecsapás. (20:28) (20:28)

51
    RUESGA a kapu jobb oldalába pattintja a hetest. (20:27) (20:27)

51
    Sulic befordul, hetest harcol ki. (20:26) (20:26)

50
    MARGUC a jobb szélről, nagy helye volt felkanyarodni és bevágta a jobb felsőbe. (20:26) (20:26)

50
    Ugalde labdaszerzése után Iváncsik Tamás ziccerben a jobb oldalon, de a bal kapufa tövét találja telibe. (19:26) (19:26)

49
    Fazekas indítása pontos, de Ugalde lövését védi Skok. (19:26) (19:26)

49
    Hazai időkérés. Matic mester próbálja felrázni csapatát. 12 percük van behozni a 7 gólos MKB előnyt. (19:26) (19:26)

49
    IVÁNCSIK Tamás szerez lerohanásgólt jobbról. (19:26) (19:26)

48
    Elpackázott vendégtámadás után Lékai láb. (19:25) (19:25)

47
    MARGUC húzott lövéssel Fazekas feje fölött értékesíti a büntetőt. (19:25) (19:25)

47
    Lékai harcol ki hetest. (18:25) (18:25)

46
    UGALDE egy csodás kínai figura után a bal szélről beugorva szép gólt szerez. Már 7 gól a veszprémi előny. (18:25) (18:25)

46
    Sliskovic a jobb kapufára dobta, oldalt megy ki a labda, jön az MKB. (18:24) (18:24)

45
    Hattal vezet a Veszprém! UGALDE a bal szélről felkanyarodás után betalált. (18:24) (18:24)

45
    Lesjak visszajött és hárította Iváncsik Tamás félmagas hetesét. (18:23) (18:23)

44
    Potocnik kapott két percet az előző faultért. (18:23) (18:23)

44
    Sulic Chema bejátszása után hetest harcol ki. (18:23) (18:23)

44
    Támadószabálytalanság. A plusz hatért támadhatnak a vendégek. (18:23) (18:23)

43
    CHEMA villant, betörésből eredményes. (18:23) (18:23)

43
    ZELENOVIC visszahúzta átlövésből a jobb oldalról, szép gól. (18:22) (18:22)

42
    A celjei kapuba Skok állt be. (17:22) (17:22)

41
    ILIC felugrás után középről szép átlövésgólt szerez. Már öttel vezet a Veszprém. (17:22) (17:22)

41
    Most Marguc ellen ítélnek beállóban, kontra. (17:21) (17:21)

41
    Hazai időkérés. Négy gólos veszprémi fórnál időt kért a Celje. (17:21) (17:21)

40
    Fazekas újabb bravúrja után UGALDE indítás után lerohanásgólt szerzett. (17:21) (17:21)

40
    Skube szélről leadott lövését Fazekas remekül védte a hosszúból. (17:20) (17:20)

39
    SULIC a kipattanót megszerezte és beverte a kapus mellett beállóból. (17:20) (17:20)

38
    MARGUC pattintja be Fazekas lába mellett a büntetőt. (17:19) (17:19)

38
    Hazai hetes következik belülvédekezésért. (16:19) (16:19)

38
    Ilic középre lőtt, Lesjak zárt lábbal kivédte. (16:19) (16:19)

37
    Sliskovic átlövését Fazekas bravúrral tolja fölé. (16:19) (16:19)

37
    GULYÁS felkanyarodva átlövésgólt szerez jobbról emberhátrányból. (16:19) (16:19)

36
    Iváncsik Tamás halászott labdát a levegőből. (16:18) (16:18)

36
    Harmadik két perce után Schuch Timuzsin piros lapot kapott. Ez volt a meccs eleje óta a Celje egyik célja. (16:18) (16:18)

35
    Ilic ellen ítéltek, picit vitatható az ítélet. (16:18) (16:18)

34
    SLISKOVIC kisodródva jobbról betörés után szépen lő a rövidbe. (16:18) (16:18)

34
    ILIC gyors átlövésgólja középről. (15:18) (15:18)

33
    Sliskovic felhúzott lövését bravúrral védte Fazekas Nándi. (15:17) (15:17)

33
    UGALDE a bal szélről elpörgette a labdát a kapus lábai között. (15:17) (15:17)

32
    Fazekas remek védése után jöhet emberelőnyben az MKB. (15:16) (15:16)

32
    Zelenovic kiállítva két percre még az előző támadásnál nyúlt utána Ugaldénak. (15:16) (15:16)

32
    UGALDE szerez labdát és végig is viszi középen lerohanásból. (15:16) (15:16)

31
    Újra Sulic ellen fújtak kontrát. (15:15) (15:15)

31
    ZELENOVIC irdatlan erővel zúdítja az alsóba jobbátlövőből. Fazekas a magyar kapuban közben. (15:15) (15:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:15)

A második félidőt a Celje kezdi. Nagy László térdét még mindig jegelni kell. Nem tudni, érdemes-e kockáztatni a játékát.

Remek iramú első félidőt láthattunk. Többnyire a vendég Veszprém csapata vezet, de az egy gólos különbség szinte semmi. Nagyon szívósan, jól tartja magát a Celje, különösen Sliskovic gólerőssége miatt. A hazaiak jóval több lerohanásgólt szereznek, de felállt fal ellen mindkét csapat nehezebben kerül helyzetbe eddig.
    Többször ítélnek kontrát Sulic ellen beállóban és Schuch két kiállítása sem megnyugtató az MKB számára. Úgy tűnik, Nagy László sérülése nem komoly.
    Hamarosan kezdődik a második félidő.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (14:15)

30
    Ilic kihagyta az időn túli hétméterest. Húzott lövés volt, de számított rá Lesjak. (14:15) (14:15)

30
    Sulic harcolt ki hetest az utolsó másodpercben. (14:15) (14:15)

30
    Vendég időkérés. Ortega hívja magához az MKB csapatát az utolsó szűk 15 mp-re. (14:15) (14:15)

30
    Lékai álompasszát Zvizej a beálló helyén elkapja, ám fölé pattintja. (14:15) (14:15)

30
    Gulyás passzából SULIC beállóból kicsit jobbra sodródva szép gólt szerez a hosszúba. (14:15) (14:15)

29
    SLISKOVIC most jobbról talál be test mellett. (14:14) (14:14)

29
    Hazai időkérés. Matic mester kért időt 1,5 perccel a félidő vége előtt. Az egyenlítésért támadnak a hazaiak. (13:14) (13:14)

29
    Iváncsik T átejtette a kapust jobb szélről, de a kapu mellé szállt a labda. (13:14) (13:14)

28
    MARGUC lerohanásgólja jobb szélről. A sokadik ilyen gól hazai részről. (13:14) (13:14)

28
    Leért a lába Zvizejnek, nem érvényes a gólja. (12:14) (12:14)

27
    UGALDE szerez lerohanásgólt Gulyás remek labdaszerzése után. (12:14) (12:14)

27
    Sulic ellen ítélnek beállóban. (12:13) (12:13)

26
    Újra SLISKOVIC eredményes és újra gyors lerohanásból rendezetlen védelem ellen középről. (12:13) (12:13)

26
    Jamali lőtt mellé balról. (11:13) (11:13)

25
    Technikai hiba, Lékai kidobta oldalra. (11:13) (11:13)

25
    RUESGA test mellől lapos lövéssel középről, szép gól! (11:13) (11:13)

24
    Mellé jőtt Zuran. (11:12) (11:12)

23
    Az utóbbi percekben gólszüret volt, nagyon gyors találatokkal. Most a Celje támad. (11:12) (11:12)

23
    NAGY Laci jobbátlövőből a hosszúba. (11:12) (11:12)

22
    ZELENOVIC nagyon gyors lerohanás után középről lőtt gólt. (11:11) (11:11)

22
    SCHUCH lőtt gólt beállóból. (10:11) (10:11)

21
    SULIC egyenlít beállóban Nagy L átadásából. (10:10) (10:10)

21
    SLISKOVIC balátlövőből szép gólt szerez. (10:9) (10:9)

20
    Lesjak védte Iváncsik T. jobb oldali próbálkozását. (9:9) (9:9)

20
    LÉKAI szerzett gólt emberhátrányból jobbról. (9:9) (9:9)

20
    Potocnik kiállítva. (8:9) (8:9)

20
    Beállóból lőtt gólt a Veszprém, SULIC. (8:9) (8:9)

19
    Rossz bejátszás után lerohant a Celje és MARGUC a jobb oldalról pattintott gólt. Egyenlít a hazai csapat. (8:8) (8:8)

17
    Iváncsik G elrontott lerohanása után kontrázott a Celje, LÉKAI lerohanásgólja. (7:8) (7:8)

17
    NAGY László újra a pályán és be is köszönt egy újabb szép átlövésgóllal jobbról. (6:8) (6:8)

16
    ZVIZEJ lőtte a büntetőt (belülvédekezés után) a kapus hóna alatt a jobb alsóba. (6:7) (6:7)

16
    Schuch újra a pályán védekezésben 2 büntetése ellenére. (5:7) (5:7)

15
    Ilic átadása után IVÁNCSIK G beállóból eredményes, szép gól! (5:7) (5:7)

Iváncsik T a kapus helyett a pályán támadásban. (5:6) (5:6)

14
    ZVIZEJ pattintotta be Alilovic alatt a hetest. (5:6) (5:6)

14
    Terzic belülvédekezése miatt hazai hetes következik. (4:6) (4:6)

14
    Schuch már a második két percét kapja visszahúzásért és közben eltalálta az ellenfél arcát is. (4:6) (4:6)

13
    Alilovic védése után IVÁNCSIK Gergő lerohanásból középről átejtette Lesjakot. (4:6) (4:6)

12
    ILIC újra hatalmas bombával bal oldalról megszerzi a vezetést a magyar csapatnak. (4:5) (4:5)

12
    Lerohanás után SLISKOVIC lendületből középről az alsóba zúdítja. (4:4) (4:4)

11
    Poteko futott át a hatoson, jöhetnek a vendégek. (3:4) (3:4)

10
    ILIC bombája balátlövőből a rövidbe. (3:4) (3:4)

9
    SLISKOVIC remek betörésből a balátlövő helyéről bepattintja Alilovic alatt. (3:3) (3:3)

9
    Schuch Timuzsinra játszanak, két percre ki is áll. (2:3) (2:3)

8
    Marguc lövését védte a jobb szélről Alilovic, a lerohanásból Iváncsik G a felső lécre vágta. Újra a Celje támadhat. (2:3) (2:3)

8
    Ilic kapott sárgát szabálytalan védekezésért. (2:3) (2:3)

8
    Nagy lebiceg a pályáról, remélhetőleg nem komoly a sérülése. (2:3) (2:3)

8
    NAGY László remek átlövésből megszerzi a vezetést, de a földön maradt, mert megtámasztották. Ápolni kell és a térde sérülhetett. (2:3) (2:3)

7
    Jobb szélen eladta a labdát a Celje. (2:2) (2:2)

7
    ILIC bombázott a bal alsóba. (2:2) (2:2)

7
    Iváncsik G harcolt ki hetest betörés után. (2:1) (2:1)

6
    Belül futott át egy támadó, jön a Veszprém. (2:1) (2:1)

6
    Alilovic kirúgja Marguc hetesét, de láb, marad a hazaiaknál. (2:1) (2:1)

5
    Nagy László sárga lap, a falban szabálytalankodott. (2:1) (2:1)

5
    Megint Sulic ellen ítélnek kontrát. (2:1) (2:1)

4
    Betörésből gyors válasz SLISKOVIC. (2:1) (2:1)

4
    ILIC átlövésből. (1:1) (1:1)

4
    Lökésért sárga Potekonak. (1:0) (1:0)

3
    MARGUC a jobb szélről a kapus feje fölé lőtte. (1:0) (1:0)

2
    Skube lövését védte Alilovic lábbal. (0:0) (0:0)

2
    Kontrafault, támad a hazai csapat. (0:0) (0:0)

1
    Skube kapott sárgát lerántásért. (0:0) (0:0)

1
    Az első támadást az MKB vezeti. (0:0) (0:0)

1

Folytatódik a férfi bajnokok ligája az MKB-MVM Veszprém csapata számára. Ezúttal idegenben lépnek pályára Szlovéniában a Celje otthonában. A szlovén csapat jelenleg a harmadik helyen áll 4 ponttal, a Veszprém pedig az A csoport élén 8 ponttal és kimondottan jó gólkülönbséggel. Az MKB legfőbb üldözője a második helyezett Löwen, egyetlen ponttal magyar riválisa mögött tanyázik, ám a német gárda egy mérkőzéssel többet játszott.
    Ha ezt a meccset hozni tudná a magyar csapat, megszilárdítaná vezető helyét a tabella élén, ugyanis a Löwen ellen aratott otthoni győzelme, valamint a Löwen másik pontvesztése miatt lépéselőnyben a Veszprém. A Celjében három ismerőst is köszönthetünk. Vladan Matic vezetőedzőt, Lékai Mátét és Luka Zvizejt, akik mindhárman több évig a Szeged csapatát szolgálták.
    Ortega mesternek nem kell komolyabb sérülés miatt egy játékost sem nélkülöznie. Kimondottan izgalmas mérkőzésre van kilátás, remélhetőleg a veszprémiek a jobbik arcukat mutatják vasárnap. Az MKB a mérkőzés esélyese, de idegenben a Bajnokok Ligájában soha senki nem mehet biztosra.
    A házi góllövőlistán a BL meccseken a legelőkelőbb helyen a hazaiaknál Zelenovic, Marguc és Lékai található, míg a vendégeknél Ilic, Nagy László és Sulic a leggólerősebb.
    Tartsanak velünk vasárnap este nyolc órától!