ŽRK Budućnost Podgorica – Ferencváros 29:21 (vége) | RK Celje – Veszprém 26:31 (vége)
RK Celje
26:31 (14:15)
Telekom Veszprém
vasárnap 17.11.2013, 20:00 • Zlatorog Arena, Celje • EHF Bajnokok Ligája

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

Folytatódik a férfi bajnokok ligája az MKB-MVM Veszprém csapata számára. Ezúttal idegenben lépnek pályára Szlovéniában a Celje otthonában. A szlovén csapat jelenleg a harmadik helyen áll 4 ponttal, a Veszprém pedig az A csoport élén 8 ponttal és kimondottan jó gólkülönbséggel. Az MKB legfőbb üldözője a második helyezett Löwen, egyetlen ponttal magyar riválisa mögött tanyázik, ám a német gárda egy mérkőzéssel többet játszott.
    Ha ezt a meccset hozni tudná a magyar csapat, megszilárdítaná vezető helyét a tabella élén, ugyanis a Löwen ellen aratott otthoni győzelme, valamint a Löwen másik pontvesztése miatt lépéselőnyben a Veszprém. A Celjében három ismerőst is köszönthetünk. Vladan Matic vezetőedzőt, Lékai Mátét és Luka Zvizejt, akik mindhárman több évig a Szeged csapatát szolgálták.
    Ortega mesternek nem kell komolyabb sérülés miatt egy játékost sem nélkülöznie. Kimondottan izgalmas mérkőzésre van kilátás, remélhetőleg a veszprémiek a jobbik arcukat mutatják vasárnap. Az MKB a mérkőzés esélyese, de idegenben a Bajnokok Ligájában soha senki nem mehet biztosra.
    A házi góllövőlistán a BL meccseken a legelőkelőbb helyen a hazaiaknál Zelenovic, Marguc és Lékai található, míg a vendégeknél Ilic, Nagy László és Sulic a leggólerősebb.
    Tartsanak velünk vasárnap este nyolc órától!
    ----

1

1
    Az első támadást az MKB vezeti. (0:0) (0:0)

1
    Skube kapott sárgát lerántásért. (0:0) (0:0)

2
    Kontrafault, támad a hazai csapat. (0:0) (0:0)

2
    Skube lövését védte Alilovic lábbal. (0:0) (0:0)

3
    MARGUC a jobb szélről a kapus feje fölé lőtte. (1:0) (1:0)

4
    Lökésért sárga Potekonak. (1:0) (1:0)

4
    ILIC átlövésből. (1:1) (1:1)

4
    Betörésből gyors válasz SLISKOVIC. (2:1) (2:1)

5
    Megint Sulic ellen ítélnek kontrát. (2:1) (2:1)

5
    Nagy László sárga lap, a falban szabálytalankodott. (2:1) (2:1)

6
    Alilovic kirúgja Marguc hetesét, de láb, marad a hazaiaknál. (2:1) (2:1)

6
    Belül futott át egy támadó, jön a Veszprém. (2:1) (2:1)

7
    Iváncsik G harcolt ki hetest betörés után. (2:1) (2:1)

7
    ILIC bombázott a bal alsóba. (2:2) (2:2)

7
    Jobb szélen eladta a labdát a Celje. (2:2) (2:2)

8
    NAGY László remek átlövésből megszerzi a vezetést, de a földön maradt, mert megtámasztották. Ápolni kell és a térde sérülhetett. (2:3) (2:3)

8
    Nagy lebiceg a pályáról, remélhetőleg nem komoly a sérülése. (2:3) (2:3)

8
    Ilic kapott sárgát szabálytalan védekezésért. (2:3) (2:3)

8
    Marguc lövését védte a jobb szélről Alilovic, a lerohanásból Iváncsik G a felső lécre vágta. Újra a Celje támadhat. (2:3) (2:3)

9
    Schuch Timuzsinra játszanak, két percre ki is áll. (2:3) (2:3)

9
    SLISKOVIC remek betörésből a balátlövő helyéről bepattintja Alilovic alatt. (3:3) (3:3)

10
    ILIC bombája balátlövőből a rövidbe. (3:4) (3:4)

11
    Poteko futott át a hatoson, jöhetnek a vendégek. (3:4) (3:4)

12
    Lerohanás után SLISKOVIC lendületből középről az alsóba zúdítja. (4:4) (4:4)

12
    ILIC újra hatalmas bombával bal oldalról megszerzi a vezetést a magyar csapatnak. (4:5) (4:5)

13
    Alilovic védése után IVÁNCSIK Gergő lerohanásból középről átejtette Lesjakot. (4:6) (4:6)

14
    Schuch már a második két percét kapja visszahúzásért és közben eltalálta az ellenfél arcát is. (4:6) (4:6)

14
    Terzic belülvédekezése miatt hazai hetes következik. (4:6) (4:6)

14
    ZVIZEJ pattintotta be Alilovic alatt a hetest. (5:6) (5:6)

Iváncsik T a kapus helyett a pályán támadásban. (5:6) (5:6)

15
    Ilic átadása után IVÁNCSIK G beállóból eredményes, szép gól! (5:7) (5:7)

16
    Schuch újra a pályán védekezésben 2 büntetése ellenére. (5:7) (5:7)

16
    ZVIZEJ lőtte a büntetőt (belülvédekezés után) a kapus hóna alatt a jobb alsóba. (6:7) (6:7)

17
    NAGY László újra a pályán és be is köszönt egy újabb szép átlövésgóllal jobbról. (6:8) (6:8)

17
    Iváncsik G elrontott lerohanása után kontrázott a Celje, LÉKAI lerohanásgólja. (7:8) (7:8)

19
    Rossz bejátszás után lerohant a Celje és MARGUC a jobb oldalról pattintott gólt. Egyenlít a hazai csapat. (8:8) (8:8)

20
    Beállóból lőtt gólt a Veszprém, SULIC. (8:9) (8:9)

20
    Potocnik kiállítva. (8:9) (8:9)

20
    LÉKAI szerzett gólt emberhátrányból jobbról. (9:9) (9:9)

20
    Lesjak védte Iváncsik T. jobb oldali próbálkozását. (9:9) (9:9)

21
    SLISKOVIC balátlövőből szép gólt szerez. (10:9) (10:9)

21
    SULIC egyenlít beállóban Nagy L átadásából. (10:10) (10:10)

22
    SCHUCH lőtt gólt beállóból. (10:11) (10:11)

22
    ZELENOVIC nagyon gyors lerohanás után középről lőtt gólt. (11:11) (11:11)

23
    NAGY Laci jobbátlövőből a hosszúba. (11:12) (11:12)

23
    Az utóbbi percekben gólszüret volt, nagyon gyors találatokkal. Most a Celje támad. (11:12) (11:12)

24
    Mellé jőtt Zuran. (11:12) (11:12)

25
    RUESGA test mellől lapos lövéssel középről, szép gól! (11:13) (11:13)

25
    Technikai hiba, Lékai kidobta oldalra. (11:13) (11:13)

26
    Jamali lőtt mellé balról. (11:13) (11:13)

26
    Újra SLISKOVIC eredményes és újra gyors lerohanásból rendezetlen védelem ellen középről. (12:13) (12:13)

27
    Sulic ellen ítélnek beállóban. (12:13) (12:13)

27
    UGALDE szerez lerohanásgólt Gulyás remek labdaszerzése után. (12:14) (12:14)

28
    Leért a lába Zvizejnek, nem érvényes a gólja. (12:14) (12:14)

28
    MARGUC lerohanásgólja jobb szélről. A sokadik ilyen gól hazai részről. (13:14) (13:14)

29
    Iváncsik T átejtette a kapust jobb szélről, de a kapu mellé szállt a labda. (13:14) (13:14)

29
    Hazai időkérés. Matic mester kért időt 1,5 perccel a félidő vége előtt. Az egyenlítésért támadnak a hazaiak. (13:14) (13:14)

29
    SLISKOVIC most jobbról talál be test mellett. (14:14) (14:14)

30
    Gulyás passzából SULIC beállóból kicsit jobbra sodródva szép gólt szerez a hosszúba. (14:15) (14:15)

30
    Lékai álompasszát Zvizej a beálló helyén elkapja, ám fölé pattintja. (14:15) (14:15)

30
    Vendég időkérés. Ortega hívja magához az MKB csapatát az utolsó szűk 15 mp-re. (14:15) (14:15)

30
    Sulic harcolt ki hetest az utolsó másodpercben. (14:15) (14:15)

30
    Ilic kihagyta az időn túli hétméterest. Húzott lövés volt, de számított rá Lesjak. (14:15) (14:15)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (14:15)

Remek iramú első félidőt láthattunk. Többnyire a vendég Veszprém csapata vezet, de az egy gólos különbség szinte semmi. Nagyon szívósan, jól tartja magát a Celje, különösen Sliskovic gólerőssége miatt. A hazaiak jóval több lerohanásgólt szereznek, de felállt fal ellen mindkét csapat nehezebben kerül helyzetbe eddig.
    Többször ítélnek kontrát Sulic ellen beállóban és Schuch két kiállítása sem megnyugtató az MKB számára. Úgy tűnik, Nagy László sérülése nem komoly.
    Hamarosan kezdődik a második félidő.

A második félidőt a Celje kezdi. Nagy László térdét még mindig jegelni kell. Nem tudni, érdemes-e kockáztatni a játékát.

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:15)

31
    ZELENOVIC irdatlan erővel zúdítja az alsóba jobbátlövőből. Fazekas a magyar kapuban közben. (15:15) (15:15)

31
    Újra Sulic ellen fújtak kontrát. (15:15) (15:15)

32
    UGALDE szerez labdát és végig is viszi középen lerohanásból. (15:16) (15:16)

32
    Zelenovic kiállítva két percre még az előző támadásnál nyúlt utána Ugaldénak. (15:16) (15:16)

32
    Fazekas remek védése után jöhet emberelőnyben az MKB. (15:16) (15:16)

33
    UGALDE a bal szélről elpörgette a labdát a kapus lábai között. (15:17) (15:17)

33
    Sliskovic felhúzott lövését bravúrral védte Fazekas Nándi. (15:17) (15:17)

34
    ILIC gyors átlövésgólja középről. (15:18) (15:18)

34
    SLISKOVIC kisodródva jobbról betörés után szépen lő a rövidbe. (16:18) (16:18)

35
    Ilic ellen ítéltek, picit vitatható az ítélet. (16:18) (16:18)

36
    Harmadik két perce után Schuch Timuzsin piros lapot kapott. Ez volt a meccs eleje óta a Celje egyik célja. (16:18) (16:18)

36
    Iváncsik Tamás halászott labdát a levegőből. (16:18) (16:18)

37
    GULYÁS felkanyarodva átlövésgólt szerez jobbról emberhátrányból. (16:19) (16:19)

37
    Sliskovic átlövését Fazekas bravúrral tolja fölé. (16:19) (16:19)

38
    Ilic középre lőtt, Lesjak zárt lábbal kivédte. (16:19) (16:19)

38
    Hazai hetes következik belülvédekezésért. (16:19) (16:19)

38
    MARGUC pattintja be Fazekas lába mellett a büntetőt. (17:19) (17:19)

39
    SULIC a kipattanót megszerezte és beverte a kapus mellett beállóból. (17:20) (17:20)

40
    Skube szélről leadott lövését Fazekas remekül védte a hosszúból. (17:20) (17:20)

40
    Fazekas újabb bravúrja után UGALDE indítás után lerohanásgólt szerzett. (17:21) (17:21)

41
    Hazai időkérés. Négy gólos veszprémi fórnál időt kért a Celje. (17:21) (17:21)

41
    Most Marguc ellen ítélnek beállóban, kontra. (17:21) (17:21)

41
    ILIC felugrás után középről szép átlövésgólt szerez. Már öttel vezet a Veszprém. (17:22) (17:22)

42
    A celjei kapuba Skok állt be. (17:22) (17:22)

43
    ZELENOVIC visszahúzta átlövésből a jobb oldalról, szép gól. (18:22) (18:22)

43
    CHEMA villant, betörésből eredményes. (18:23) (18:23)

44
    Támadószabálytalanság. A plusz hatért támadhatnak a vendégek. (18:23) (18:23)

44
    Sulic Chema bejátszása után hetest harcol ki. (18:23) (18:23)

44
    Potocnik kapott két percet az előző faultért. (18:23) (18:23)

45
    Lesjak visszajött és hárította Iváncsik Tamás félmagas hetesét. (18:23) (18:23)

45
    Hattal vezet a Veszprém! UGALDE a bal szélről felkanyarodás után betalált. (18:24) (18:24)

46
    Sliskovic a jobb kapufára dobta, oldalt megy ki a labda, jön az MKB. (18:24) (18:24)

46
    UGALDE egy csodás kínai figura után a bal szélről beugorva szép gólt szerez. Már 7 gól a veszprémi előny. (18:25) (18:25)

47
    Lékai harcol ki hetest. (18:25) (18:25)

47
    MARGUC húzott lövéssel Fazekas feje fölött értékesíti a büntetőt. (19:25) (19:25)

48
    Elpackázott vendégtámadás után Lékai láb. (19:25) (19:25)

49
    IVÁNCSIK Tamás szerez lerohanásgólt jobbról. (19:26) (19:26)

49
    Hazai időkérés. Matic mester próbálja felrázni csapatát. 12 percük van behozni a 7 gólos MKB előnyt. (19:26) (19:26)

49
    Fazekas indítása pontos, de Ugalde lövését védi Skok. (19:26) (19:26)

50
    Ugalde labdaszerzése után Iváncsik Tamás ziccerben a jobb oldalon, de a bal kapufa tövét találja telibe. (19:26) (19:26)

50
    MARGUC a jobb szélről, nagy helye volt felkanyarodni és bevágta a jobb felsőbe. (20:26) (20:26)

51
    Sulic befordul, hetest harcol ki. (20:26) (20:26)

51
    RUESGA a kapu jobb oldalába pattintja a hetest. (20:27) (20:27)

52
    Labdaszerzés után szépen végigvitt lerohanás után IVÁNCSIK T talál be a jobb oldalról. Eldőlni látszik az összecsapás. (20:28) (20:28)

53
    LÉKAI hámozta át magát a védelmen középen és betörésből eredményes. (21:28) (21:28)

53
    Lékai keze vérzik, le kell mennie a pályáról. (21:28) (21:28)

53
    Poteko kap két percet szándékos lábért. (21:28) (21:28)

54
    Terzic átlövését védi Skok. (21:28) (21:28)

54
    LÉKAI ahogy visszajött, nagyszerű egykezes labdaátvétel után betörés a bal oldalon és szép gól. (22:28) (22:28)

55
    RUESGA felhúzott lövése test mellett talpról, nagyon szép gól. Alighanem eldőlt a két pont sorsa. (22:29) (22:29)

55
    LÉKAI lemásolta az előző gólját, pontosan ugyanúgy talált be. (23:29) (23:29)

56
    Ugalde lövését védte Skok, de a kipattanót megszerzi Pesic, támadhat tovább a vendég együttes. (23:29) (23:29)

56
    Terzic belemenés. (23:29) (23:29)

56
    SLISKOVIC nyolcadik gólja betörést követően rendezetlen védelem ellen. (24:29) (24:29)

57
    Poteko ismét két perces büntetést kap, eltalálta Ruesga arcát. (24:29) (24:29)

57
    Áll a játék, Matic reklamál, be is dobtak valamit a pályára. (24:29) (24:29)

57
    Terzic feladásából újra UGALDE szerez kínai figurás gólt balról. (24:30) (24:30)

58
    Bő két perc hátra, támad emberhátrányban a Celje. (24:30) (24:30)

58
    MARGUC a jobb szélről nagyon nehéz szögből Fazekas feje fölött bevágta a rövidbe. (25:30) (25:30)

59
    GULYÁS jobbátlövőből nagyon szép átlövésgólt szerez felugrás után. (25:31) (25:31)

59
    SKUBE test mellett alsó lövésből szintén nagyon szép gólt szerez. (26:31) (26:31)

60
    Utolsó perc. (26:31) (26:31)

60
    Pesic harcol ki hetest, két védő között egy kézzel kapta le a levegőből a labdát. (26:31) (26:31)

60
    Ruesga hetesét lábbal hárítja Skok. (26:31) (26:31)

60
    Mérkőzés vége. (26:31)

A második félidőben Fazekas védéseivel feljavult a veszprémi kapusteljesítmény, ezzel a félidő első felében megnyugtató előnyt szerzett a vendégcsapat. Remek megoldásokat is láthattunk, két kínai figurás gólt is. Ugaldét nehezen tudták tartani a hazaiak és kibírta az MKB Schuch piros lapját és Nagy László sérülését is, aki az egész második félidőben támadásban pihent, csak védekezésben volt időnként pályán. Az ő jó védekezése is kellett a celjei támadók elbizonytalanításához.
    Ezzel az MKB-MVM Veszprém ismét három pontra növelte előnyét a csoportban a fő üldöző Löwennel szemben. A győzelem teljesen megérdemelt.