MTK-Budapest – Veszprém BKC 19:27 (vége) | Békéscsaba – Ipress Center-Vác 23:21 (vége) | Siófok – EKFSC - Globál Safe 31:20 (vége)
Dunaújvárosi KKA – Érd 27:34 (vége) | Győr – Debrecen 33:26 (vége)
MTK-Budapest
19:27 (13:11)
Veszprém Barabás KC
szombat 23.11.2013, 18:00 • Népfürdő utcai csarnok • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Alsóházi rangadót rendeznek a női kézilabda NBI-ben, a Veszprém Budapestre látogat az MTK-Budapest otthonába. Az élvonalban tavaly még BSE néven szerepelt együttes tíz forduló után két ponttal áll, csak az újonc egri Eszterházy KFSC-t előzi meg.
    A hazaiak idén a biztos bennmaradást tűzték ki célul, ehhez hazai pályán mindenképpen néhány csapatot le kellene győzniük. A vendég Veszprém erősebb kerettel rendelkezik, nem véletlen szereplésük a KEK nyolcaddöntőjében. Az MTK-Budapest hétköznap egy végig szoros mérkőzésen a kupában maradt alul a Siófok ellen, míg a veszprémiek simán hozták a kötelező győzelmet.
    A hazaiaknak nagyon kellenek a bajnoki pontok, ugyanakkor a győzelemhez a Veszprém ellen kisebb bravúrra lenne szükség.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Budapest SE – MTK: Hrankai, Kurucz, Kókai (kapusok) – Hornyák, Szandai, Kulich, Pácz, Fundák, Sztankovics, Fekete, Szekeres, Petrovszki, Blaubacmer, Schneck, Borbás, Barczi

Veszprém Barabás KC: Pásztor, Györkös, Szemerey (kapusok) – Tóth E., Hajtai, Kokas, Gulyás, Kurucz, Pelczéder, Marincsák, Planéta, Vesztergombi, Kiskartali, Tóth G., Takács

Játékvezetők: Bacs, Bán.

1

1
    A vendég Veszprém kezdte a mérkőzést. (0:0) (0:0)

2
    Jó blokk után az MTK-Budapest támadhat. (0:0) (0:0)

2
    HORNYÁK BERNADETT jött be támadásba és lőtte meg átlövésből a mérkőzés első gólját. (1:0) (1:0)

2
    PLANÉTA SZIMONETTA középről nagyon bevarrta. (1:1) (1:1)

3
    Hazai kihagyott ziccer után TAKÁCS BIANKA betörésből szerzi meg a vendégeknek a vezetést. (1:2) (1:2)

3
    Tóth lövését Kókai lábbal védte. (1:2) (1:2)

4
    Fundák bejátszása után PÁCZ LAURA beállóból nem hibázott. (2:2) (2:2)

4
    Tóth Eszter rálépett a vonalra, a hazaiak támadhatnak. (2:2) (2:2)

5
    PÁCZ LAURA szélről pontosan célozta meg a hosszút. (3:2) (3:2)

5
    Kókai újabb nagy védése után a házigazdák támadhatnak. (3:2) (3:2)

6
    Labdaszerzés után KURUCZ IVETT lerohanásból bevágja. (3:3) (3:3)

6
    BARCZI ANNAMÁRIA kapott nagy passzt a szélen, pontosan húzta rá a rövidre. (4:3) (4:3)

7
    Ismét Kókai védett nagyot! Támad az MTK-Budapest. (4:3) (4:3)

7
    PETROVSZKI KATALIN átlövése a blokkról becsorog. (5:3) (5:3)

8
    Barczi nem kímélte ellenfelét. (5:3) (5:3)

8
    Pácz védekezett túlságosan keményen középen. (5:3) (5:3)

9
    Jó védekezés hazai oldalon, majd Fekete előkészületlenül lőtte el. (5:3) (5:3)

9
    Planéta fölé bombázott, a hazaiak támadhatnak. (5:3) (5:3)

10
    PÁCZ LAURA ment fel, majd pontosan lőtte át a vendégek falát. (6:3) (6:3)

10
    A Veszprém időt kért. (6:3) (6:3)

11
    Petrovszki és Barczi középen nagyot védekezik. (6:3) (6:3)

11
    TAKÁCS BIANKA beállóból nem hibázott. (6:4) (6:4)

12
    Petrovszki meglehetősen könnyedén lőtte el, támadhat a Veszprém. (6:4) (6:4)

12
    Fundák játszott nagyot, csak szabálytalanul tudták megállítani beállóban. Büntető a hazaiak javára. (6:4) (6:4)

13
    Hornyák hétméteresét fogja a vendégek kapusa. (6:4) (6:4)

14
    BORBÁS RITA volt üresen beállóban, kapta is a passzt. (7:4) (7:4)

15
    Nagyot játszik eddig az MTK-Budapest, főleg védekezésben mutatnak kiemelkedőt. (7:4) (7:4)

16
    Pelcéder lába leért, a hazaiak támadhatnak. (7:4) (7:4)

17
    Hornyák hibázott ziccerben, majd a Veszprém kidobja a labdát. (7:4) (7:4)

17
    Fundák harcolt ki ismét büntetőt, ziccerben rántották le. (7:4) (7:4)

17
    BARCZI ANNAMÁRIA hidegvérrel átejti a kapuson a labdát. (8:4) (8:4)

18
    Petrovszki harcolt ki büntetőt, Bárczi viszont mellévágja. (8:4) (8:4)

19
    FEKETE BOZSÁNA csent labdát, egyedül végigvitte, ziccerben nem hibázott. (9:4) (9:4)

20
    Nagy hazai védekezés után FEKETE BOZSÁNA átlövésből növeli a hazaiak előnyét. (10:4) (10:4)

20
    TAKÁCS BIANKA beállóból csökkenti a hátrányt. (10:5) (10:5)

21
    TÓTH GABRIELLA büntetőből szerez szerencsés gólt. A kapufáról kijövő labda Kókairól pattant be. (10:6) (10:6)

21
    Az MTK-Budapest kért időt. (10:6) (10:6)

22
    A hazaiak eladják a labdát, viszont Kiskartali szélről fölé ejt. (10:6) (10:6)

22
    HAJTAI VANESSZA szélről minden dühét beleadta. (10:7) (10:7)

23
    Borbás kapott két percet, emberhátrányban a hazaiak. (10:7) (10:7)

23
    Takács fordult be, Fundák ellen büntetőt ítélnek. Kókai nagyot védett hétméteresnél. (10:7) (10:7)

24
    TAKÁCS BIANKA középről a jobb alsót választotta. (10:8) (10:8)

25
    Hosszú percek hazai góltalansága után BARCZI ANNAMÁRIA szélről varrta be. (11:8) (11:8)

25
    TAKÁCS BIANKA átlövésből eredményes. (11:9) (11:9)

26
    Kiskartali kap két percet lerántásért. (11:9) (11:9)

26
    Petrovszki is kihagyja a büntetőt. (11:9) (11:9)

27
    PLANÉTA SZIMONETTA emberhátrányból is betalál, ezzel egy gól a különbség. (11:10) (11:10)

27
    BARCZI ANNAMÁRIA vette most hátára a hazai csapatot, szélről a kapus feje fölé. (12:10) (12:10)

28
    Planéta lövését védte Kókai, a házigazdák támadhatnak. (12:10) (12:10)

29
    Blaubacmer zavarában kidobja a labdát, a Veszprém támadhat. (12:10) (12:10)

30
    Tóth Gabriella lövését védte Kókai, az MTK-Budapest támadhat. (12:10) (12:10)

30
    BORBÁS RITA szélről növeli a hazaiak előnyét, néhány másodperc maradt hátra. (13:10) (13:10)

30
    A végén a Veszprém még dobhatott egy büntetőt, PLANÉTA SZIMONETTA nem sokat vacakolt, kőkeményen bevarrta. (13:11) (13:11)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (13:11)

Forrnak az indulatok a csarnokban, a játékvezetők ténykedését mind a két csapat szakvezetője indulatosan véleményezi, főleg Róth Kálmán magából kikelve ordított. A hazaiak az első félidőben védekezésben kiemelkedőt nyújtottak, ezzel szemmel láthatóan zavarba is ejtették a jó erőkből álló Veszprémet. Barczi és Fundák nagyot játszik ma.
    Maradjanak velünk továbbra is!

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:11)

31
    Az MTK-Budapest kezdte a második félidőt. (13:11) (13:11)

31
    Petrovszki eladja a labdát, de Kókai védése után már újra a hazaiak jöhetnek. (13:11) (13:11)

32
    Tóth Gabriella harcolt ki büntetőt beállóban. (13:11) (13:11)

32
    PLANÉTA SZIMONETTA nem hibázott büntetőből. (13:12) (13:12)

33
    A hazaiak idegesen kezdték a második félidőt, megint eladják a labdát. (13:12) (13:12)

33
    Hajtai ziccerét szélről védte Kókai. (13:12) (13:12)

34
    HORNYÁK BERNADETT most nem hibázta el a hazaiak büntetőjét. (14:12) (14:12)

34
    TAKÁCS BIANKA betörésből szerez gólt. (14:13) (14:13)

35
    HAJTAI VANESSZA szélről átejti Kókait, ezzel egyenlő. (14:14) (14:14)

35
    Blaubacmer ellen szabálytalankodtak, végül Barczi lövését védte Szemerey. (14:14) (14:14)

36
    Sok a hiba mindkét oldalon. A Veszprém védekezése feljavult a második félidőre. (14:14) (14:14)

36
    TÓTH ESZTER átlövésével vendégelőny. (14:15) (14:15)

37
    Tanácstalanok támadásban a hazaiak. Blaubacmer passzív határán dobta el, Szemerey védte. (14:15) (14:15)

37
    Kurucz Ivett kapott két percet, Barczit kapta le a levegőből. (14:15) (14:15)

38
    Barczi kihagyja szélről a ziccert, emberhátrányban a Veszprém támadhat. (14:15) (14:15)

39
    Planéta ment be a darálóba, középen Petrovszki megállította. (14:15) (14:15)

39
    TÓTH GABRIELLA emberhátrányban is eredményes tud lenni. (14:16) (14:16)

40
    Idegesek a hazaiak, eladják a labdát. (14:16) (14:16)

40
    Barczi kap két percet lerántásért. (14:16) (14:16)

41
    Hajtai ziccerét szélről lábbal védte Kókai, támadhat az MTK-Budapest. (14:16) (14:16)

42
    Kurucz Ivett rántotta le Hornyákot, kapta is a két percet. (14:16) (14:16)

42
    Öt az öt ellen a csapatok, a Veszprém támadhat. (14:16) (14:16)

43
    Tóth Eszter ellépi, a hazaiak támadhatnak. (14:16) (14:16)

44
    Támadásban továbbra is meglehetősen tanácstalanok a hazaiak, 13 perc alatt eddig csak egy gólt dobtak a második félidőben. (14:16) (14:16)

44

45
    TAKÁCS BIANKA átlövésével már hárommal vezet a Veszprém. (14:17) (14:17)

45
    Az MTK-Budapest időt kért. Érthető a hazaiak időkérése, 15 perc alatt eddig mindössze egy gólt dobtak. (14:17) (14:17)

45
    Hornyák bombája lejön a blokkról. (14:17) (14:17)

46
    PELCZÉDER ORSOLYA beállóból eredményes. (14:18) (14:18)

46
    TÓTH GABRIELLA csent egy labdát, majd végig is vitte. (14:19) (14:19)

47
    Fundák lapos lövését lábbal védte Szemery. Semmi nem sikerül a hazaiaknak. (14:19) (14:19)

47
    PLANÉTA SZIMONETTA átlövésével már hattal vezet a Veszprém. (14:20) (14:20)

48
    Rossz hazai labda után lerohanásból PELCZÉDER ORSOLYA eredményes. (14:21) (14:21)

49
    PELCZÉDER ORSOLYA találatával már nyolc a különbség. (14:22) (14:22)

49
    Az MTK-Budapest időt kért. (14:22) (14:22)

50
    Fundák labdája lejön a blokkról. (14:22) (14:22)

50
    KISKARTALI ZSÓFIA szélről nem hibázott. (14:23) (14:23)

51
    Barczi kihagyott ziccere után a Veszprém támadhat. (14:23) (14:23)

51
    Barczi ellépte. A vendégek jöhetnek. (14:23) (14:23)

52
    Petrovszki szabálytalansága után fújtak büntetőt. (14:23) (14:23)

52
    PLANÉTA SZIMONETTA varrja be a hétméterest. (14:24) (14:24)

53
    FUNDÁK ANNAMÁRIA okos góljával csökkentik a hazaiak a hátrányt. (15:24) (15:24)

54
    PELCZÉDER ORSOLYA szélről nem hibázik. A hazaiak lélekben már feladták a mérkőzést. (15:25) (15:25)

55
    Leindítás után BORBÁS RITA vágja a hálóba. (16:25) (16:25)

55
    Labdát szereztek a hazaiak, ziccerben pedig BORBÁS RITA a gólszerző. (17:25) (17:25)

56
    A Veszprém időt kért. (17:25) (17:25)

57
    GULYÁS VANDA jött be támadásba, átlövésből megszerzi mai első gólját. (17:26) (17:26)

58
    Szemerey védése után PELCZÉDER ORSOLYA lerohanásból bepattintja. (17:27) (17:27)

59
    BARCZI ANNAMÁRIA szerzett labdát, egyedül végigvitte. (18:27) (18:27)

59
    FEKETE BOZSÁNA lerohanásból csökkenti a hazaiak hátrányát. (19:27) (19:27)

60
    Tóth Eszter csúnyán fölélőtte. Ez volt a találkozó utolsó mozzanata. (19:27) (19:27)

60
    Mérkőzés vége. (19:27)

Nyolc góllal ugyan kikapott a hazai MTK-Budapest, de az eredmény csalóka. Az első félidőt még kétgólos előnyben zárták a hazaiak, a második félidőre ugyanakkor már egy teljesen új Veszprém jött ki. A vendégek védekezése feljavult, az MTK-Budapest pedig teljes tanácstalanságot mutatott támadásban. A Veszprém fokozatosan felőrölte ellenfelét, a legvégén már mind a két csapat kiengedett.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (19:24:22)

Kommentátort keresünk a Veszprém Barabás KC csapatának meccseihez. További információk.

MTK-Budapest: Hrankai, Kurucz, Kókai (kapusok) – Hornyák, Szandai, Kulich, Pácz, Fundák, Sztankovics, Fekete, Szekeres, Petrovszki, Blaubacmer, Schneck, Borbás, Barczi

Játékvezetők: Bacs, Bán