Diósgyőri VTK – Győr 1:2 (vége) | Szombathelyi Haladás – Fehérvár 1:1 (vége)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
1:1 (0:1)
MOL Fehérvár FC
vasárnap 01.12.2013, 18:30 • Rohonci úti stadion, Szombathely • OTP Bank Liga

Az utolsó percek hősies védekezése után megérdemelten mentett pontot a Szombathelyi Haladás csapata!
    Nem sikerült egyik csapatnak sem a másik fölé kerekednie, a Videoton nem tudta kihasználni a vendéglátók kettős emberhátrányát sem. Mindkét gárda győzelemre játszott, nem bánta meg senki, aki ezt a mérkőzést választotta.
    Mindkét csapat gól mellett kapufáig is jutott.
    Ami érdekesség, hogy mindössze egy vendégjátékos kapott sárga lapot, míg a Haladástól 4 sárga lap és 2 piros villant.
    A szurkolók megérdemelten ünneplik a hazai csapatot. A Videoton sem szégyenkezhet, de a második félidőben semmi sem sikerült nekik.
    A mérkőzés a hazai átlagnál nem volt jobb, rengeteg volt a technikai hiba mindkét együttesnél.
    A Haladás mellett a Debrecen is örülhet az eredménynek.
    Az iramra nem lehetett panasz a nehéz, felázás után megkeményedett talaj ellenére. Soha rosszabb meccset!
    Köszönjük figyelmüket!
    ---- (20:24:11)

90+2
    Labdavesztés után Ugrai elé pattant a labda, de les.

90+2
    Halmosi szögletet harcolt ki a bal oldalon, lehetőség a Haladásnak!

90+1
    Radó teljesen kifutotta magát, az utolsó percekre Gyurján érkezett.

90
    Halmosi beadása érkezett jobbról, Oliveira kapásból kapura perdített, mellé szállt!

90
    Indul az utolsó perc, Kleinheiser harcolt ki szabadrúgást kb 18-20 méterről a bal oldalon.

89
    Vajon képes-e kihúzni x-szel a hazai csapat a nagy nyomást? 9 emberrel már nem erőltetik a támadást, védekeznek.

89
    Zé Luis csúszott el, így most értékes fél percet nyert a Haladás egy bedobással.

88
    Most szinte egykapuznak a vendégek, de mindig odaér egy hazai láb. Éppen Zé Luis kezére pattant a játékszer, szabadrúgás kifelé.

87
    Juhász vágta fel Tóthot, de a szabadrúgást azonnal megszerzi Oliveira.

87
    Kirúgással jöhetnek a hazaiak.

86
    Most a vendégek a saját kapujához szögezik a Haladást, de egyelőre nem alakult ki igazi gólveszély.

86
    Guzmics szép keresztező szerelése veszélyes helyzetben Oliveirával szemben.

85
    Az első gól szerzője, Nikolics jön le a pályáról, Kleinheiser a helyén.

84
    Zé Luis fejese száll mellé.

84
    Sárgát kapott Vinícius a vendégeknél.

83
    És helyzetbe is került a Szombathely! De nem sikerült áthámoznia magát Halmosinak, pedig már csak egyetlen védő állt vele szemben.

82
    Támad a Haladás! De a bal oldali beadás túl mély, Calatayud kirúgja.

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 61. Ugrai – 40. Nikolics (bünt.)

Lapok:   41. Nagy (HAL), 43. Bosnjak (HAL), 47. Iszlai (HAL), 53. Simon (HAL) – 84. Vinícius (VID)   79. Iszlai (HAL)   39. Rajos (HAL)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Tóth P., Bosnjak – Simon, Iszlai – Ugrai, Nagy G., Halmosi – Radó
    Cserék: Dombó – Rajos, Gyurján, Szakály, Medgyes, Andorka

MOL Fehérvár FC: Calatayud – Szolnoki, Juhász, Vinícius, Stopira – Caneira, V. Gomes – Kovács, Sándor, Nildo – Nikolics
    Cserék: Pajovics – Kleinheiser, Oliveira, Mamadu, Tóth B., Zé Luis, Gyurcsó

Játékvezetők: Kassai Viktor – Erős Gábor, Szalai Dániel (4.= Farkas Balázs)