Diósgyőri VTK – Győr 1:2 (vége) | Szombathelyi Haladás – Fehérvár 1:1 (vége)
1:1 (0:1)
MOL Fehérvár FC
vasárnap 01.12.2013, 18:30 • Rohonci úti stadion, Szombathely • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

A 15. fordulót követően a Debrecen szerezte meg a képzeletbeli őszi bajnoki címet, de szorosan mögötte egyetlen ponttal lemaradva végzett a Videoton.
    A bajnokságban ennek ellenére még nem kezdődik el a téli szünet, most hétvégén a 16. fordulóból csemegézhetünk.
    A második helyezett Fehérváriak a jelenleg 4. helyen álló Szombathelyi Haladás csapatához látogatnak. Magyar viszonylatban mindenképpen jó mérkőzésre van kilátás, nem kevés téttel. A Vidi a bajnoki címre hajt, a Haladás pedig szeretne a Pécs elleni hazai vereség után javítani és újra felzárkózni a vezető duó mögé.
    Ha az időjárás is engedi, izgalmas, abszolút háromesélyes csatára van kilátásunk.
    Tartsanak velünk az első decemberi nap este 18 óra 30 perctől!
    ----

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Tóth P., Bosnjak – Simon, Iszlai – Ugrai, Nagy G., Halmosi – Radó
    Cserei: Dombó – Rajos, Gyurján, Szakály, Medgyes, Andorka

Videoton FC: Calatayud – Szolnoki, Juhász, Vinícius, Stopira – Caneira, V. Gomes – Kovács, Sándor, Nildo – Nikolics
    Cserei: Pajovics – Kleinheiser, Oliveira, Mamadu, Tóth B., Zé Luis, Gyurcsó

Játékvezetők: Kassai Viktor – Erős Gábor, Szalai Dániel (4.= Farkas Balázs).

1

1
    A mérkőzést a Haladás kezdte.

1
    A Vidi máris labdát csent, Gomes próbálkozott máris lövéssel távolról, de gyenge lett, Rózsa könnyedén fogta.

2
    Radó kap veszélyes indítást a bal oldalon, Juhász csak szögletre tud menteni. Jó kezdés egyelőre!

2
    A szöglet urán a visszaemelt labdánál lesen maradt egy szombathelyi.

3
    Bosnjak bedobása Halmosinak a bal oldalon, újabb bedobás már az ötössel egy vonalban.

4
    Nagy bedobás, Ugrai próbálkozott fejessel, de jócskán kapu fölé szállt.

Calatayud kirúgása után újra a hazaiak szerzik meg, majd Juhász kapja vissza ajándékba.

5
    5-8 másodpercnél tovább ritkán birtokolják egyhuzamban a csapatok.

5
    Simon távoli lövését Calatayud a kapufára tolta, a visszapattanóra Ugrai próbált lecsapni, nem találta el óriási helyzetben a labdát rendesen, ám ekkor már amúgy is lest jelzett az asszisztens. Óriási helyzet volt!

7
    Les a túloldalon is, Nikolics próbált kilépni.

7
    Ugrai ismét lesen, most a jobb oldalon iramodott meg, de a passznál már előrébb volt, mint a védők.

8
    Radó igyekezett egy hosszú indítást elérni a vonal előtt, visszapasszolt labdáját Halmosi próbálta azonnal rátűzni, de beleléptek a lövésébe, veszélyes helyzet újra!

9
    Calatayud ütött ki egy szögletet a mezőnybe, majd Nagy Gábor szabálytalan, Stopirát lökte fel, szabadrúgás kifelé.

9
    Továbbra is támadásban a Haladás! Most a jobb oldalon iramodott meg Ugrai, szögletre mentenek.

10
    Az utóbbi percekben ritkán szabadult ki a Videoton a kapuja elől.

11
    Simon kaszálta el Sándort, szabadrúgás a Fehérvárnak.

11
    Gomes nem tudta átvenni a labdát, hosszú előreíveléssel jön a Hali. Radó a bal oldalon veszélyeztet, szabadrúgást harcol ki kecsegtető helyről, a tizenhatos bal sarkánál.

12
    Radó szabadrúgását bokszolta ki Calatayud, centikkel maradt csak le a labdáról két berobbanó szombathelyi játékos!

13
    Gomes próbált a jobb oldalon kilépni, Rózsa a biztonság kedvéért lábbal kirúgja oldalra.

14
    Sándor adott nagy labdát Nikolicsnak, ám a bíró lest ítélt. A visszajátszás egyvonalközeli helyzetet mutatott.

15
    Újra a Haladás birtokolja a labdát, most Schimmer harcolt ki egy újabb szögletet, ezúttal jobbról.

16
    A szöglet nem veszélyes, a vendégkapus szépen húzta le.

16
    A Haladás tizenhatosa környékén most tartósan a játékszer, de egyelőre nem tud a Videoton a védők mögé kerülni. Meg is szerzik a hazaiak.

17
    Ugrai fejelt Schimmer beadását követően, de pont Calatayud kezébe.

18
    Szabadrúgás a Videoton javára. Nildo végzi el.

18
    Nikolic elől a biztonság kedvéért inkább szögletre fejelte Guzmics.

19
    Stopira beadási kísérletét ismét Guzmics fejeli ki sikeresen. Most jó ideje a vendégek támadnak.

19
    Nagy bedobás balról, Juhász fejét keresték a fehérváriak, de egy hazai védő felszabadított. Calatayudig kerül hátra, újabb támadást építhet a Videoton.

20
    Az elején nekiugrott ellenfelének a Haladás, kérdés, hogy mennyi energiát emésztett fel az első negyedóra intenzívebb támadójátéka a hazaiaknál.

21
    Kissé csapkodó a játék most, a középpályán passzolgatnak, de rengeteg a pontatlan passz.

21
    Nagy Gábor nagyon veszélyesen szúrta rá 25-30 méterről jobbal, Calatayudnak sikerült szögletre ütnie a labdát.

22
    Egy lepattanó labdát Bosnjak próbált azonnal rálőni balról, de az égbe rúgta.

23
    Schimmer szabálytalan Kováccsal szemben, most még megúszta lap nélkül, de Kassai figyelmeztette, vélhetően az utolsó dobása volt.

24
    Radó kígyózott be veszélyesen a vendégek tizenhatosán belülre, végül Szolnokin akadt fenn, szabadrúgás kifelé.

25
    Stopira próbált beadni a bal szélről, de lecsúszott a lábáról és messze a kapu mögé szállt.

26
    Sajnos folytatódik a csapkodó játék, jó 10 perce nagyot esett a színvonal a jó kezdés után.

27
    Minden labdáért küzd a Haladás, ez dicséretes, de most már sokkal jobban megszűrik a vendégek ezeket a támadási kísérleteket.

28
    Nildo szabadrúgása. Beadásnak szánta, de túl mély lett, annyira, hogy a hazaiak kapuja mögött ért földet, jöhet a Hali kirúgással.

29
    Simon próbálta indítani Nagy Gábort, de túl hosszú, kirúgás következik.

30
    Veszélyes helyről következik szabadrúgás a hazaiaknak. Caneira talpalta le Ugrait egy lövési kísérletnél. Középtájon, kb 20 méterről jön a szabadrúgás.

30
    Ugrai lőtte rá jobbal, a kapus előtt veszélyesen megpattant, a páncélmellényről ki is pattant, de végül rávetődve megszerezte éppen Radó elől!

31
    Ígéretes támadás a hazaiaktól, de ketten is lesen, Radó hiába lépett ki a bal szélen.

32
    Vitor Gomes kapura lövése egy védő talpán változtatott irányt, Rózsa szép vetődéssel a vonal előtt még megszerzi, így nincs szöglet sem.

33
    Ápolni kell Schimmert, egy ideje áll a játék emiatt.

34
    A Videoton sportszerűen visszaadja a labdát, amit az ápolás miatt rúgtak ki az oldalvonalon túlra a hazaiak.

34
    2-3 sikeres passznál több nincs zsinórban. Csapkodó a játék, de időnként a Haladás veszélyeztetni tud. Most ismét hazai szöglet következik jobbról.

35
    Bedobásra cserélték, majd egy újabbra, de egyelőre nem tudják feltörni a Vidi védőfalát.

36
    Úgy tűnik Schimmer nem tudja folytatni, eleve egy sérülés után tért vissza. Cseréhez készülődik a Haladás, vélhetően Schimmer Szabolccsal lehet gond.

37
    Folyamatosan a középvonalnál fejelgetnek a csapatok, légicsata, de nincs összefüggő támadás egyik részről sem.

38
    A sérült Schimmer helyett Rajos érkezik a pályára négyes számmal a hazaiaknál.

38
    A bal combjával adódtak ismét gondok Schimmernek.

38
    Nildo kapura lőtt, de lerántották, tizenegyes és kiállítás!!!

39
    Elképesztő! 15 másodperce sem volt pályán Rajos, amikor lerántotta gólhelyzetben Nildot és emiatt azonnali piros lapot kapott! Lábbal még labdához sem ért eddig.

40
    A Vidi gólt szerzett!

NIKOLICS NEMANJA remekül, jobb lábbal a bal kapufa mellé lőtte a tizenegyest! Vezet a Videoton!

41
    Tüntet a hazai közönség, pedig a lassítás kétséget kizárólag bizonyította Kassai igazát.

41
    Nagy Gábor ellen ítélnek, majd mérgében elrúgja a labdát, azonnal kapja ő is a sárgát!

42
    Le kéne nyugodnia a Haladásnak, mert így könnyen eldőlhet már ebben a félidőben a mérkőzés.

42
    Rengeteget faultol most a hazai csapat, de úgy tűnik, elkezdtek megnyugodni. Vagy mégsem.

43
    Mire kimondtam volna, Bosnjak durván lerántotta az egyik Videoton játékost, ismét villant a sárga lap!

44
    Halmosi szerette volna kiugratni Radót, de ütemet tévesztett a passzal, mert addigra utóbbi már éppen lesre futott. Nem nyugszanak a kedélyek egyelőre a nézőtéren, pedig minden ítélet jónak tűnik.

45
    Halmosi felrúgta Gomest, ismét szabadrúgás.

45
    Nildo egy elépattant labdát eltekert jobbról a kapus mellett, a jobb kapufáról a labda kifelé pattant, majd ki a vonalon túlra. Hatalmas helyzet volt, marad az egy gólos vendégvezetés!

45+1
    Még Radó próbált megiramodni a bal oldalon, a tizenhatos környékén járva az egy perces hosszabbítás lejártával Kassai lefújta a félidőt, újabb tüntetés a bíró ellen, pedig a játékvezető minden ítélete a kiállítás óta helyesnek bizonyult.

A mérkőzés elején a Haladás veszélyeztetett és aktívabb is volt.
    Óriásit változott a játék képe Rajos kiállítása után. A Videoton addigra már kezdte átvenni az irányítást a mérkőzésen, de ott azonnal gól- és emberelőnybe is kerültek.
    A Haladás játékosai nem tudtak úrrá lenni az indulatokon, a piros lap után további sárga lapokat szereztek és utána is durva belépők tarkították a játékot. Az utolsó 5-6 perc nem a játék szépségéről szólt, ráadásul Nildo kis híján megduplázta a Videoton előnyét.
    A mérkőzés még nem dőlt el, de emberhátrányban igen nehéz lesz a szombathelyieknek egyenlíteni, netán fordítani. Nem lehetetlen, mert több veszélyes akciójuk is volt, még kapufáig is eljutottak az első fél órában.
    További izgalmakra számíthatunk, bő 10 perc múlva folytatódik a találkozó, tartsanak velünk továbbra is!
    ----

5/3 – 4/2 a lövési arány, a gól ellenére a Hali lőtt többször kapura, a szabálytalanságoknál viszont 12-6 szintén a hazaiaknak. Sárga és piros lapot eddig csak a szombathelyiek kaptak az első félidőben.

46

46
    Ezt a játékrészt a vendég Videoton együttese kezdte.

47
    Ott folytatódik a meccs, ahol abbamaradt, hátulról páros lábbal szállt bele ellenfelébe Iszlai, ismét villant a sárga lap.

48
    Halmosi veszélyesen megiramodott a bal oldalon, de beadásába beleléptek, pedig ketten is várták középen.

48
    Halmosinak most sikerült beadnia, de Calatayud kezébe került a játékszer.

49
    Az emberhátrány ellenére egyértelműen támadásokkal kezd a Haladás.

49
    Szolnoki lökte fel Radót, hazai szabadrúgás a vendégek térfelének közepéről.

50
    Ugrai próbálkozott kapura lövéssel balról, de nagyon messze elkerülte Calatayud kapuját.

51
    Radó adott be balról, Ugrai feje fölött pár centivel elszállt. A Haladás a bal oldalon próbál a védők mögé kerülni, néha veszélyt is okoz ezekkel a támadásokkal.

52
    Kovács szabálytalan Iszlaival szemben a hazai büntetőterületen belül.

52
    Rózsa kellett, hogy hárítson egy veszélyes beadást, Nildo igyekezett beadni és nem is volt az rossz.

53
    Simon Ádám kapott sárga lapot, mert fejbe rúgta Nildot. Magas láb volt, de nem egyértelmű, hogy elérte-e Nildo fejét. Veszélyes helyről, középtájon 19 méterről szabadrúgás a Vidinek.

55
    Sándor jobb lábbal durrantotta rá, de kb 1 méterrel fölé.

56
    Ha Nildo jól vette volna át a büntetőterületen belül Gomes hosszú indítását, nagy helyzet alakult volna ki, ám messzire pattant róla a labda.

57
    Támadgat a Videoton, de a Haladás birtokolja többet a labdát ezekben a percekben.

58
    Bosnjak húzza meg a bal oldalon, de lezárják előtte a területet. Keresztlabda után Simon középre ad, de Nagy lábáról elpattan, jöhet a Videoton.

59
    Stopira adott be balról Nikolics felé egy nagyon veszélyes labdát, de Nikolics hagyta, pedig ez nagy gólhelyzet lett volna, senki sem volt a kapus és közte, kb az ötösön állt.

60
    Stopira kezére pattan. Most átvette az irányítást a Videoton.

61
    A Haladás gólt szerzett!

Bosnjak gyönyörűen került bal oldalon a védők mögé, befelé húzott, majd beadta középre, a remek labdát UGRAI ajtó ablak helyzetben az elfekvő védő és kapus között 3-4 méterről a kapuba pofozta. Gyönyörű támadás és gól! Egyenlít a Haladás!

62
    Oliveira érkezett a pályára Gomes helyett a vendégeknél az utolsó fél órára.

63
    A Vidi próbálja nyomás alá helyezni a szombathelyieket, de az előbb is már ez történt percek óta, mégis egy hazai kontra lett eredményes.

64
    Rózsa védte Oliveira lövését.

64
    Sándor forintos labdát adott a jobb oldalra Oliveirának, aki átveszi, óriási helyzetben kapura lő, de nagyon rosszul találja el, és kb 1,5 méterrel a jobb kapufa mellé gurult.

65
    Ismét Rózsa hárít, egy beadási kísérlet szállt veszélyesen a kapu irányába, de Rózsa magabiztos volt.

66
    Hihetetlen jelenetek, grundfoci jellegű labdaérintések, veszélyesen pattogott a szombathelyi tizenhatos előtt, oda-vissza fejelgették a labdát egymásnak a játékosok, végül Tóth szabadított fel. Radó próbált indulni ebből, de lesen van.

67
    Ez bizony határesetnek tűnt.

68
    Radó próbált kiugrani, majd védője szorításában elesett, nincs ítélet, ez sem volt egyértelmű helyzet.

70
    Szépen járatta a labdát a Videoton, majd középről Nildo nagy helyzetből senkitől sem zavartatva lőtt, de fölé ment, ez bizony gólhelyzet volt!

70
    Nem adja fel a Haladás, győzelemre játszik! Most szögletet harcoltak ki balról.

71
    Minden labdáért megharcolnak a hazaiak, próbálják emberhátrányban is letámadni a vendégeket.

71
    Halmosi bal oldali beadását Ugrai fejelte kapura, amit Calatayud óriási bravúrral oldalra ütött!

72
    Csak az ismétlés után lett egyértelmű, hogy egy Videoton védő is beleért az előző fejesbe, onnan vágódott a saját kapuja felé.

73
    Ugrai lépett meg Kovács mellett, aki felrúgja. Ez volt az utolsó megmozdulása, mert lecserélik a vendégjátékost.

74
    Kovács helyett Zé Luis érkezett a vendégek csapatába.

74
    Jó mérkőzés lett a második félidőből eddig. Mindkét csapat győzelemre játszik, nem állt be védekezni a gól után sem a Haladás.

75
    Juhász Roland szép megelőző szerelése a kilépni készülő Radóval szemben.

75
    Radó lesen a bal oldalon.

76
    Ez volt a 8. hazai leshelyzet, a Vidi kettőjével szemben.

76
    Oliveira már csak gyengén tudta kapura tenni a hosszú indítást, Rózsa könnyedén kapja fel.

77
    Nildo lökte fel Halmosit, szabadrúgás kifelé.

77
    Tóth Péter bravúros vetődéssel fejelte ki a beadást.

78
    A középpályán is nagy harc folyik, Radó többször is veszélyesen ugrik ki a bal oldalon. Ha egyszer nem lesen kapja, ott bizony gólhelyzet lesz.

79
    Stopirát kíméletlenül felrúgta Iszlai, sárgát kapott érte. Azonban mivel már volt ilyen színű lapja, előkerült a piros is. Ez is abszolút jogos lap.

80
    Rendkívül nehéz helyzetben a Haladás, 9 emberrel fejezik be a meccset az utolsó tíz percben.

81
    Bal oldali szöglet után Juhász csúsztat, de jócskán mellé száll a fejes.

82
    Támad a Haladás! De a bal oldali beadás túl mély, Calatayud kirúgja.

83
    És helyzetbe is került a Szombathely! De nem sikerült áthámoznia magát Halmosinak, pedig már csak egyetlen védő állt vele szemben.

84
    Sárgát kapott Vinícius a vendégeknél.

84
    Zé Luis fejese száll mellé.

85
    Az első gól szerzője, Nikolics jön le a pályáról, Kleinheiser a helyén.

86
    Guzmics szép keresztező szerelése veszélyes helyzetben Oliveirával szemben.

86
    Most a vendégek a saját kapujához szögezik a Haladást, de egyelőre nem alakult ki igazi gólveszély.

87
    Kirúgással jöhetnek a hazaiak.

87
    Juhász vágta fel Tóthot, de a szabadrúgást azonnal megszerzi Oliveira.

88
    Most szinte egykapuznak a vendégek, de mindig odaér egy hazai láb. Éppen Zé Luis kezére pattant a játékszer, szabadrúgás kifelé.

89
    Zé Luis csúszott el, így most értékes fél percet nyert a Haladás egy bedobással.

89
    Vajon képes-e kihúzni x-szel a hazai csapat a nagy nyomást? 9 emberrel már nem erőltetik a támadást, védekeznek.

90
    Indul az utolsó perc, Kleinheiser harcolt ki szabadrúgást kb 18-20 méterről a bal oldalon.

90
    Halmosi beadása érkezett jobbról, Oliveira kapásból kapura perdített, mellé szállt!

90+1
    Radó teljesen kifutotta magát, az utolsó percekre Gyurján érkezett.

90+2
    Halmosi szögletet harcolt ki a bal oldalon, lehetőség a Haladásnak!

90+2
    Labdavesztés után Ugrai elé pattant a labda, de les.

Az utolsó percek hősies védekezése után megérdemelten mentett pontot a Szombathelyi Haladás csapata!
    Nem sikerült egyik csapatnak sem a másik fölé kerekednie, a Videoton nem tudta kihasználni a vendéglátók kettős emberhátrányát sem. Mindkét gárda győzelemre játszott, nem bánta meg senki, aki ezt a mérkőzést választotta.
    Mindkét csapat gól mellett kapufáig is jutott.
    Ami érdekesség, hogy mindössze egy vendégjátékos kapott sárga lapot, míg a Haladástól 4 sárga lap és 2 piros villant.
    A szurkolók megérdemelten ünneplik a hazai csapatot. A Videoton sem szégyenkezhet, de a második félidőben semmi sem sikerült nekik.
    A mérkőzés a hazai átlagnál nem volt jobb, rengeteg volt a technikai hiba mindkét együttesnél.
    A Haladás mellett a Debrecen is örülhet az eredménynek.
    Az iramra nem lehetett panasz a nehéz, felázás után megkeményedett talaj ellenére. Soha rosszabb meccset!
    Köszönjük figyelmüket!
    ---- (20:24:11)

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 61. Ugrai – 40. Nikolics (bünt.)

Lapok:   41. Nagy (HAL), 43. Bosnjak (HAL), 47. Iszlai (HAL), 53. Simon (HAL) – 84. Vinícius (VID)   79. Iszlai (HAL)   39. Rajos (HAL)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Tóth P., Bosnjak – Simon, Iszlai – Ugrai, Nagy G., Halmosi – Radó
    Cserék: Dombó – Rajos, Gyurján, Szakály, Medgyes, Andorka

MOL Fehérvár FC: Calatayud – Szolnoki, Juhász, Vinícius, Stopira – Caneira, V. Gomes – Kovács, Sándor, Nildo – Nikolics
    Cserék: Pajovics – Kleinheiser, Oliveira, Mamadu, Tóth B., Zé Luis, Gyurcsó

Játékvezetők: Kassai Viktor – Erős Gábor, Szalai Dániel (4.= Farkas Balázs)