Fehérvár AV19 – Orli Znojmo 3:4 (hosszabbítás vége)
Fehérvár AV19
3:4 (1:0, 2:3, 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
péntek 03.01.2014, 19:15 • Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBEL

Nagy csatát láthattunk ezen a mérkőzésen a két együttes között. A Székesfehérvár csapatának meg kellett volna tudnia tartani a két gólos előnyét, amit 2-0-nál és 3-1-nél is birtokolt. Egy rövidzárlat elég volt, hogy 1,5 perc alatt két gólt szerezve kiegyenlítsen a Znojmo. A kiállítások miatt a második harmadban nagyon sokat volt emberhátrányban az AV 19 Fehérvár és ez is nyilván felőrölte az erejüket.
    Az Znojmo azt gondolom megérdemelten szerezte meg a hosszabbításban a győzelmet, mert az utolsó 20-25 percben már nem játszott jobban a Fehérvár, sőt voltak szakaszok, amikor a vendégek a kapujukhoz szögezték a hazaiakat.
    ---- (21:58:10)

62:40
    A Znojmo gólt szerzett!
    A buli után Pucher megszerezte, BORUTA pedig elvitte a korongot, egy az egyben korcsolyázott Hetényire, elhúzta mellette és bebombázta a Znojmo győztes gólját középről! Ezzel a cseh csapat megszerezte a győzelmet.

62:00
    Négy a négyben folytatják ilyenkor a felek, eddig a magyar csapat volt közelebb a gólhoz.

60:50
    Sarauer majd Banham próbálta bekotorni a korongot közvetlen közelről, ám a zűrzavarban nem sikerült betalálnia a hazaiaknak, már nem sok maradt az emberelőnyből.

60:20
    Ez a hosszabbítás is hirtelen halál rendszerű, tehát ha bármelyik csapat gólt szerez időközben, akkor nem megy végig az 5 perc.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

0-0 lett a harmadik harmad, a rendes játékidő vége pedig 3-3, hosszabbítás következik. Vajon ebben az öt percben eldöntik-e a mérkőzést a felek, vagy marad a szétlövés?
    ----

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:58
    Buli 2 másodperccel a vége előtt a jobb oldalról. Nem lett belőle semmi.

59:46
    Banham lőtt kapura középről, de kissé mellé ment.

59:30
    Blatny magas bot miatt kiáll 2 percre! Emberelőny a hazaiaknál. 30 másodperc a rendes játékidőből.

59:20
    Időkérés a Fehérvárnál.

59:18
    Visszapassz után Banham került komoly helyzetbe, balról viszont nem találta el jól a korongot, a kapus felé pattant az ütőjéről, Landsam pedig magához vette.

58:00
    Sertich vesztett korongot, ketten vihették tisztán a kapusra, de Boruta telibe találta Hetényi Zoltánt a kapuban, ezt megúszta a Fehérvár.

57:21
    Pályán kívül a korong. A harmadik harmad elképesztően hosszúra nyúlik a rengeteg játékmegszakítás miatt.

57:07
    Érik a hosszabbítás, kevesebb, mint 3 perc maradt hátra a rendes játékidőből.

56:32
    Banham vitte be az ellenfél harmadába a korongot, Naglich kapta a passzt, de lövésébe belepiszkált egy vendég védő, így nem lett belőle igazi gólhelyzet.

55:38
    Hetényi védett újra, most Havlik próbálkozott középről, de a magyar kapus lekapta a lövést.

54:55
    Nemes és Németh vezették ketten Landsamra, de ez a ziccer is kimaradt, a kapus kinyúlt a botjával és a passzt ezzel meghiúsította.

54:00
    Seda hibázta el a bal oldalon a kapu előtt a keresztpassz után, Hetényi pedig még nem ért át.

53:36
    Hetényi Zoltán ismét rátenyerel a korongra, közben kiegészült a SAPA Fehérvár.

53:20
    Sertich sikertelenül próbálta áthámozni magát a jobb oldalon a vendégvédelmen. Nemsokára kiegészül a hazai csapat.

52:30
    Kettő az egybe vihette kapura a Fehérvár, de Mihály a kapusba lőtte. Sokkal több volt ebben a helyzetben.

51:33
    Hazai kiállítás, Varga száll ki két percre. Most 4 a 4 ellen 50 másodpercig.

51:09
    Fiala a buliból azonnal rálövi, Hetényinek kellett résen lennie.

51:00
    Felálltunk emberelőnyös formációba, de középen eladta a korongot a Fehérvár, a Znojmo ki tudta ütni. A következő próbálkozásnál tilosat ütünk emberelőnyben.

50:27
    Az első znojmoi kiállítás az összecsapáson, Bartos áll ki két percre. Jöhet a két perces emberelőny a hazaiaknak.

50:00
    Banham szerzett korongot a hazai harmadban és meg sem állt vele a znojmoi területig, ott azonban szerelték. Utána Finsterle eladta a korongot, Mihály Árpád lecsapott a lehetőségre, nagyon közelről kapura is tette, de Landsam hárított.

49:24
    Kolarz lőtt balról kapura, Hetényi lekapta a lepkés kesztyűvel szépen.

48:30
    Mihály és Magosi adogattak, majd Jackmannek tették vissza lövésre, aki jobbról a kék vonalról tüzelt, Landsam szépen rúgta ki a korongot lábbal.

48:01
    Stach önfeláldozóan belefeküdt Hetényi P. lövésébe, kissé meg is sérült, de megakadályozta, hogy a kapuig jusson a korong.

47:40
    Varga gyűjtötte be a korongot hátul, nehezen hozzuk ki a saját harmadunkból is.

46:05
    Hetényi fantasztikusan védett spárgázva, Podesva lövése után a másik oldalra Havlik elé tudta vetni magát a bal oldalon, így nem lett gól!

44:43
    Hetényi hárított egy lövést, Seda eresztette meg, majd a kapuba került a korong, de érvénytelen a vendégek gólja, mert addigra már a kapusunkon feküdt két Znojmo támadó.

44:20
    Nemes került kis híján lövőhelyzetbe, most a vendégek harmadában a korong jó ideje.

43:28
    Les, elképesztően szakadozott a játék most, a folyamatosság hiánya miatt a helyzetek is hiányoznak mindkét oldalon.

43:20
    Már több, mint 3 perc telt el ebből a harmadból, de a hazai csapat még nem vezetett épkézláb támadást, többnyire Hetényi kapuja előtt zajlik az esemény.

42:45
    A buli után kivágja a pakkot a Fehérvár, de tilos felszabadítás, a vezetőbíró felülbírálja a vonalbírót így a buli nem a harmadunkban történt, hanem a középkörben.

42:15
    Boruta a bal oldalról takarásból eresztett meg szép lövést, Hetényit azonban nem sikerült meglepnie a lövéssel.

41:30
    Kovács húzta meg a bal oldalon, de mivel a többiek cseréltek, nem akadt senki, akinek passzolhatott volna, így az akcióból nem lett helyzet.

41:00
    Támad a Znojmo, de lövéshez egyelőre nem jutnak.

40:26
    Hetényi Zoltán tenyerel rá a korongra, Havlik pedig ráesik hátulról a kapura, áll a játék egyelőre.

40:20
    A fehér mezes hazaiak hozták el a bulit, majd megszerezték a vendégek, amiből csak egy tilos felszabadítást tudtak kihozni. Az ő harmadukban a buli.

40:01

A csapatok már a jégen, készen állnak a 3. harmadra.

Sokat játszott emberhátrányban ebben a játékrészben a SAPA Fehérvár és bár már 3-1 arányban is vezetett, mégis 3-3-as döntetlennel vonulhatnak a két harmad közti 15 perces szünetre a csapatok. Egy rövidzárlat elég volt ahhoz, hogy a cseh együttes két gólt szerezzen 2 percen belül. A harmadik harmadba még 10 mp nyúlik át az emberhátrányunkból, remélhetőleg ezt már kivédekezi a magyar csapat.
    Tartsanak velünk a záró harmadban is, bő negyed óra és ismét jövünk!
    ----

40:00

39:14
    Pavlikovsky a kék vonalról lőtt kapura jobbal középről, Hetényi Z. remekül tolta ki az alsó sarokból a botjával.

38:40
    Emberelőnyös formációba felállt a Znojmo. Pojkar lőtt kapura jobbról, de megpattant egy védőn és kikerült a harmadból.

38:13
    Újabb emberhátrány következik a hazai csapatnál. Szirányi száll ki két percre testre ütésért.

37:48
    Sarauer hagyott ki egy óriási helyzetet! Jobbról belőtt korongra startolt rá a hosszú oldalon, de pár centivel lekésett róla, újra vezetést szerezhetett volna a SAPA Fehérvár!

37:15
    Mihály hozza ki a harmadunkból, hamarosan kiegészülünk, megúszta a Fehérvár ezt a hátrányt.

36:20
    Az előbb gólt szerző Tomas Jíranek nemrég érkezett a Boleslav csapatától, ez az első gólja a sorozatban tehát.

36:00
    Hetényi tenyerel rá a korongra biztonságból. A buli után pedig a szurkolók közé pattan a játékszer. Lehet ismételni.

35:50
    Most szinte csak másodpercekre tudja megtartani a korongot az AVS, félő, hogy ebből az emberhátrányból esetleg újabb gólt kaphatnak.

35:33
    Kiállítás nálunk. Hetényi P. száll ki a játékból testre ütésért.

35:15
    Továbbra is a csehek támadnak, Hetényi védi bravúrral Kolarz felső sarkos lövését.

34:35

Hát ezt gyorsan behozta a cseh csapat, JÍRANEK a buli után azonnal tüzelt balról és a 65-ös számú játékos kiegyenlít. 3-3 az állás.

34:32
    Cserél a Fehérvár egy buli előtt, jön az első sor.

34:15
    Támadásban maradt a Znojmo, Szirányinak sikerült szerelnie, de tilos felszabadítás, a mi harmadunkban lesz a buli.

33:40
    Egyedül vezethette kapura az elépattanó korongot PETER PUCHER és szép gólt ragasztott jobbról ballal a jobb felsőbe. Újra feljön egy gólra a vendég együttes.

33:22
    Jackman majd Magosi lőtt kapura, nagy bravúrral védett Landsam! Az elsőt még csak kiütni tudta a másodikat a lepkés kesztyűjével kapta le.

32:04
    Folytatódik tehát a mérkőzés, továbbra is vezet 3:1 arányban a hazai fehérvári csapat a Znojmo ellen és éppen kivédekeztünk egy emberhátrányt. 7 perc van hátra a második harmadból.

Hölgyeim és Uraim, a mai mérkőzést kisebb technikai problémák miatt egyelőre csak eredményközvetítéssel tudjuk továbbadni, megértésüket köszönjük.

23:02
    A Volán gólt szerzett!SZIRÁNYI távolról lövi ki a bal felső sarkot, óriási gól, 3-1!

A Znojmo gólt szerzett!PODESVA megszerzi a felzárkózó találatot a vendégeknek egy hazai védelmi hiba után, 2-1!

20:39
    A Volán gólt szerzett!SARAUER érkezik Banham kipattanójára és a bal sarokba bombázza a labdát!

20:01

Az első harmad nem volt valami eseménydús, egy gólt bekapartunk és pár ziccerünk is volt, a másik oldalon két ziccerig jutottak és egyenlőre nulla gólig.

20:00

19:17
    Tilos felszabadítás Szirányi által.

18:40
    Stach lövi rá messziről, de nem jut el Hetényiig a korong.

17:33
    Sertich lövi ki Magosi felé, majd Landsam védi utóbbi játékos lövését.

16:43
    Naglich volt lesen.

15:53
    Banham húz el a szélen, majd bepasszolja Németh elé, de felszabadít az egyik bekk! Micsoda helyzet lett volna!

15:00
    A játékvezető egy gáncsolást és egy bottal lökést sem fújt be.

14:18
    A Volán gólt szerzett!NAGLICHET hozza nagy ziccerbe Sarauer, aki ki is használja és a kapu előtt a jobb felső sarokba bombázza a korongot!

14:00
    Jól tartjuk a korongot a harmadban.

13:00
    Podesva került óriási ziccerbe, Hetényinek kellett óriásit védenie.

12:30
    Mihály kerül óriási ziccerbe, remek korongot kap, jól ugrik ki, majd nem sikerül ellőni Landsam mellett!

11:30
    Letámadnak a vendégek.

10:00
    Túl vagyunk az első harmad felén, eddig nem sok kidolgozott helyzet volt.

09:30
    Banham kerül óriási ziccerbe, de az utolsó pillanatban elcsúszik és elrontja, mekkora helyzetet dolgozott ki a fehérvári gárda!