Ausztria – Norvégia 3:1 (vége) | Oroszország – Szlovákia 1:0 (1:0 szétlövés után) | Szlovénia – USA 1:5 (vége)
Finnország – Kanada 1:2 (hosszabbítás vége)
Szlovénia
1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
USA
vasárnap 16.02.2014, 13:30 • Shayba Arena (Szocsi) • XXII. téli olimpia

Az Amerikai Egyesült Államok ezzel a sima győzelemmel bebiztosította első helyét a csoportba, ezzel együtt a könnyed továbbjutást is a következő körbe. Biztosan nem kell a továbbjutásért újabb mérkőzést játszaniuk. A záró harmad is rendkívül izgalmasan alakult és végül 18 másodperccel a vége előtt Rodman révén meglett a szépítő góljuk a szlovénoknak is, akik se ma, se az egész tornán egyáltalán nem vallottak szégyent.
    A másik meccsen hosszabbítás lesz, 0-0 lett a rendes játékidő a szlovák-orosz találkozón.
    De most már nem változhat a végeredmény, mert az USA lesz az első Oroszország biztosan a második (mert már 4 pontja van), Szlovénia biztosan harmadik (3 ponttal zártak) és a szlovákok csak negyedikek lesznek, mivel maximum 2 pontot szerezhetnek a hosszabbítás után győzelem esetén is.
    Remek mérkőzés volt, nem bánta meg senki, aki megnézte. A szlovénok jól küzdöttek, de a kapu előtt elfogyott a tudomány, az amerikaiak pedig remekül kihasználták az erejüket és esélyeshez méltón győztek.
    A végeredmény tehát Szlovénia – USA: 1-5!
    ---- (15:44:31)

60:00

59:42
    Szlovénia gólt szerzett!
    Végül a tizennyolcadik lövés beakadt néhány másodperccel a vége előtt. MARCEL RODMAN kapott egy korongot David Rodmantől a jobb oldalon és védhetetlenül bombázta a hosszúba, a közönség hatalmas ovációban ünnepli a szlovén csapatot. 1-5!

59:40
    Stastny tüzelt közelről, elakadt Gracnarban.

59:30
    17 lövésből 17-et hárított ma Miller.

59:00
    Az utolsó percbe lépve még mindig tempóban a csapatok, a szlovénok igyekeznek a becsületgólért, de az USA sem állt még le. Most éppen Van Riemsdyk lőtt közelről kapura, a kapus hárított.

58:10
    Kane blokkolt egy szlovén lövést, majd Marcel Rodman elől szedte fel a pakkot Miller.

57:40
    Pavlin remek lövéssel jelentkezett rögtön a buli után jobbról, Miller blokkolta.

57:25
    Mursak tüzelt középről, majd kissé jobbról is, ügyes védéssel védte meg hálóját Miller. Eddig 100%-os ma, könnyen lehet, hogy az is marad.

56:50
    Brown lőtt kétszer is balról, mindkét próbálkozást hatástalanította Gracnar.

55:30
    Oshie jobbról veszélyeztetett, majd keresztbe passzolt Wheelernek, aki rá is durrantotta, Gracnar előrevetődve hárította a lövést.

55:10
    Kessel mai statisztikája elképesztő. Négy lövéséből három lett gól. A lövések aránya egyébként 15-26.

54:49
    T. J. Oshie tüzelt jobbról, Gracnar újabb védéssel gyarapította statisztikáját. Jégtakarítás és kereskedelmi szünet. Szerencsére nem fulladt unalomba a záró harmad, mindkét csapat nyílt sisakkal támad.

54:30
    Kessel lőtt kapura középről, Gracnarról kipattant a pakk, majd Pavelski nem tudott ismételni. Kessel kisvártatva újra tüzelt, a szlovén kapus ezt is védte.

54:00
    Most percek óta erősen nyomnak a szlovénok, nekik nincs hova tartalékolniuk, mivel nem végezhetnek a csoport első két helyén már.

53:15
    Pavlik túlcselezte magát miközben jobbról középre húzott, majd Razingar lőtt váratlanul egy nagyon erőset középről, Miller védett.

52:35
    Pretnar is tüzelt már teljes létszám mellett kissé balról, de egy védő ütőjén elhalt a próbálkozás.

52:10
    Ticar most eltalálta a visszapasszt, kapura tudta tenni középről kb 2 méterről, de Millerről kipattant és az USA megszerezte.

51:40
    Gregorc lőtte keresztbe a korongot a kapu mögül, Ticar nem tudta beletenni az ütőjét, pedig ez nagy helyzet volt!

50:55
    Callahan blokkolta középen Gregorc komoly erejű lövését.

50:25
    A reklámszünet után folytatódik a mérkőzés, a bulit elvitték az amerikaiak.

50:18
    Van Riemsdyk kerül a kiállítás sorsára magas bot miatt. Szlovén emberelőny következik 2 percig.

49:40
    Fowler szerzett korongot a saját kapuja mögött, de a hosszú indítását lekapcsolta Mursak.

48:55
    Sok energiát fektet a gólszerzésbe Szlovénia, de sehogy sem akar sikerülni nekik a gól.

48:25
    Pretnar bombázott középről tisztán, pár centivel mellé ment a korong a jobb oldalon!

47:40
    Hatalmas helyzetbe került a kapu előtt Urbas, majd David Rodman is tüzelt távolról, az elsőt a kapus hárította, a második mellé ment!

46:50
    Kesler került nagy helyzetbe, lőtt, elakadt a bomba, a korong sokáig kevergett a kapu környékén, végül kivágták a szlovén védők.

46:30
    Ismét öt az öt ellen a csapatok.

45:55
    Kiütik a korongot a szlovénok, még néhány másodperc a hátrányukból hátra.

45:20
    Ismét felálltak az amerikaiak.

45:10
    Gracnar hárította Backes lövését a bal oldali középre centerezést követően.

44:26
    Távoli, de erős lövést eresztett meg Tavzelj balról, Miller fogta ügyesen a lövést.

44:11
    Feltartás miatt kiáll két percre Ziga Pavlin a szlovénoktól. Emberelőny az amerikai válogatottnak.

43:35
    Valóban peches Szlovénia, több veszélyes akciójuk is volt a harmadban, az USA pedig az első valamirevaló támadásából ismét eredményes.

43:26
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    A bírók egyelőre tárgyalják BACKES gólját, mert első látásra az a gyanú, hogy esetleg Backes vagy Robar korcsolyájáról került a kapuba. De úgy tűnik az ismétlés alapján, hogy David BACKES ütőjéről került a kapuba végül. Először korcsolya, majd ütő. Szabályos lesz a gól, 0-5!

42:40
    Miller gyönyörűen védett a jobb lábával, Razingar jobb oldali lövését hatástalanította!

42:02
    Marcel Rodman lőtt takarásból Martin mögül, Millert nem csapta be a lövés és hárította.

41:50
    Ismét jó védőmunka, ezúttal Kane nyúlt közbe, ám a középpályán elvesztette a korongot.

41:20
    Két szlovén támadási kísérlet, mindkettő elakadt a bal oldalon, Pavlin védőmunkája volt kiváló.

40:40
    A másik mérkőzésen közben nagy izgalmak vannak, a szlovák válogatott 0-0-s döntetlenre áll egyelőre a házigazda Oroszország ellen. (azt is láthatják itt az onlajnok.com -on)

40:01

Az eredményt leszámítva elégedettek lehetnének magukkal a szlovén játékosok is, ugyanis mezőnyben teljesen egyforma erőt mutatnak, a helyzetkihasználásuk azonban mélyen elmarad az USA mögött.
    Ebben a játékrészben vélhetően eldöntötte a mérkőzés sorsát az amerikai válogatott, amely így biztosan továbbjut már, mivel a megszerezhető 9 pontból nyolcat begyűjt és már senki sem előzheti meg őket, csoportelsők lesznek. Nem valószínű, hogy az utolsó harmadot négy góllal elveszítsék.
    Remek akciókat vezetett mindkét csapat, az USA góljai élményszámba mentek.
    Az marad még a kérdés, hogy vajon leállnak-e az amerikaiak és tartalékolnak, vagy szeretnék tovább gyarapítani góljaikat. Természetesen a másik oldalról pedig az a kérdés, hogy Szlovénia képes-e gólt ütni az USA ellen is. Az oroszoknak kettőt, a szlovákoknak pedig hármat lőttek.
    Maradjanak velünk a szünet után is a záró felvonásra!
    ----

40:00

39:57
    Callahan csúszott pár centivel lesre, vélhetően az utolsó akció volt ebben a harmadban.

39:26
    Miller védte Ticar bal oldali próbálkozását, fonákkal tette kapura a szlovén játékos.

38:49
    Gracnar közben a szlovén kapuban, Kane közeli lövését hatástalanította.

38:30
    Szépen adogattak az amerikaiak a támadó harmadban, végül azonban Pretnar megszerezte a bal oldalon és kihozták a zónából.

37:31
    Jobbról passzolt középtájra Oshie, elcsúszott a belső emberek, köztük Stastny előtt és így lett veszélyes, mert Kristan nem számított rá, végül mégis sikerült megszereznie.

36:50
    Jeglic passzát követően Robar hibázta el a korongot a kapu közvetlen közelében, ebből nagyobb helyzet is lehetett volna.

36:27
    Pretnar lőtt előre egy hosszú passzt, Carlson megszerezte, ám pontatlanul indított, így az tilos felszabadítás lett.

35:40
    Callahan lőtt közelről kapura, Kristan ütötte ki a nem túl erősre sikerült lövést.

35:00
    Kopitar centerezte középre a korongot, Martin lecsapott rá, kiütötte és közben ki is egészültek a tengerentúliak.

34:30
    Felálltak a szlovénok, Sabolic cselezget a kapu mögött, majd Ticar tüzelt jobbról, a blokkon elhalt.

33:50
    Miller védte testtel Ticar hatalmas bombáját a bal oldalról a kör közeléből!

33:16
    A kereskedelmi és jégtakarítási szünetet követően bulival folytatódott a meccs, az amerikaiak kiütötték a korongot.

32:57
    Bottal ütés miatt száll ki a játékból 2 percre Oshie, az előbb gólpasszt jegyző amerikai játékos.

32:17
    Lehet, hogy kissé összeesett Szlovénia az előző góltól, az USA ismét kijátszott, nagyon szép gólt szerzett. Újra keresztpassz, most jobbra, Ryan MCDONAGH pedig jobbról éles szögből lőtt a kapuba! 0-4, most végképp eldőlt az összecsapás!

31:50
    Pártatlanul írom, hogy igazán megérdemelne egy gólt Szlovénia, remekül és sokat támadnak, gólt azonban ismét az ellenfél lőtt nekik.

31:05
    Elképesztő, újra az amerikaiak rázták meg magukat és újra Phil KESSEL eredményes, mesterhármas!
    Remek keresztpasszot követően Kessel a bal oldalon a félig üres kapuba kellett csak, hogy passzoljon két lépésről. 0-3, eldőlni látszik!

30:30
    Két komoly helyzet közben a túloldalon az USA előtt is, Fowler tüzelt, majd a kipattanót Oshie lőtte nagy erővel középről kapura, Kristan nyerte ezeket a párbajokat is!

29:40
    David Rodman és Razingar játszott össze kettő a kettő ellen, a lövésre készülődve azonban a védő bele tudott piszkálni, így a helyzet odalett.

28:40
    Urbas bombázott nagy erővel kapura rendezetlen védelem ellen egy szép visszapasszt követően, Miller a kapujából kint állva is hárított, majd Urbas kisvártatva újra tüzelt jobbról, ez kissé mellé szállt. Két komoly szlovén helyzet!

27:49
    Tilos felszabadítás a szlovénoktól, újabb buli a harmadukban.

27:45
    Zajlik a jégtakarítás, miután Backes bal oldali lövését a lepkéssel fogta Kristan.

27:35
    Az előnyben az egyetlen valamire való lövést a legvégén Suter eresztette meg, közben ki is egészültek a kékek, Kristan védett szokás szerint.

26:45
    Mursak szökött meg a bal oldalon és kis híján emberhátrányos gólt szerzett! Szólózott, majd kapura lőtt balról nagy erővel, Miller bravúrral védte az erős lövést!

26:20
    Alighanem eldöntené a mérkőzést, ha gólt ütne ebben az előnyben az USA.

25:32
    Sabolic kap két perces büntetést durvaság miatt, így most az USA játszhat emberelőnyben.

25:32
    Stastny tüzelt a bal oldalról, Kristan védte, kissé kijött róla, de Oshie elől sikerült mentenie, utána kisebb dulakodás alakult ki, de nem komoly.

24:50
    Pavelski elől mentettek a védők az utolsó pillanatban, az ellentámadásból Ticar lőtt kapura, de pár centivel elhibázta, majd lesen maradt egy szlovén játékos a pakk visszapasszolásakor.

24:00
    Kopitar passzolt keresztbe jobbról, Razingar nem lőtt, hanem középre adott, Pavlin pedig nem jutott lövéshez, elakadt Millerben a passz.

23:20
    Miller védte a bal oldali szlovén távoli lövést, Parise mellől sikerült kapura emelnie Urbasnak.

23:10
    Időközben kiegészültek a fehér mezesek, nem született tehát gól a mérkőzés első kiállításából.

22:20
    Jól védekeznek az amerikaiak hátrányban, Sabolic lőtt hosszú passzolgatás után jobbról, Miller a botjával üti ki.

21:45
    Mursak kapta a korongot a kapu bal oldalánál Kranjctól, előbbi lőtt is, Miller bravúrral hárított.

20:57
    Backes kiállítva két percre, szándékos kapustámadásnak vették a dolgot. Két percig emberelőnyben a szlovénok.

20:55
    Parise elől mentettek az utolsó pillanatban a védők, majd elmozdult a kapu, Backes esett el, belökte Kristan kapust a saját hálójába.

20:01

Igazán remek harmadot láthattunk. Sok akcióval, két góllal, kiválóan küzdő, mezőnyben egyenrangú és sok helyzetet kidolgozó Szlovénia és egy, az esélyeknek megfelelően vezető USA.
    Nem volt kiállítás az első harmadban, ez ritka egy ilyen téttel bíró mérkőzésnél. A játék is feltűnően folyamatos volt, alig-alig kellett megszakítani a folyamatos akciókat.
    Ez a nézők szempontjából is jó hír.
    Egyelőre a lövések száma is alátámasztja az egyenrangúságot, a szlovénok 7 kísérletéhez képest az amerikaiak 8 alkalommal lőttek kapura eddig ma.
    Az állás 20 perc játék után 0-2, maradjanak velünk a szünet után is!
    ----

20:00

19:57
    Stastny lőtt még egy egészségeset a jobb oldalról, Kristan bravúrral hárította, majd megszólalt a duda.

19:05
    Ismét az utolsó passzba csúszott hiba, Martin mögé érkezett a korong.

18:30
    Van Riemsdyk kapta volna a korongot a kapu mögött, ám előtte pár centivel kicsúszott a harmadból a pakk, így les.

17:50
    Ezúttal David Rodman érkezett veszélyesen a kapu bal oldalánál, lőtt is, Miller megfogta, így Kopitar nem tudott ismételni!

17:40
    Kessel csúszott lesre középen.

17:25
    Gregorc tüzelt a jobb oldalról tisztán, Miller ezt a lövést is megfogta.

17:10
    A kevés játékmegszakítás mellett az is feltűnő még, hogy nem volt még kiállítás a mérkőzésen.

16:40
    Kissé csalóka az eredmény, Szlovénia eleddig az USA ellen is remekül helyt áll és már több gólt is szerezhetett volna.

16:00
    Sabolic hatalmas bombáját védi bravúrral Miller, középről engedte el tisztán a szlovén játékos.

15:41
    Amerikai akció futott a bal oldalon, ám a pakk kikerült a játéktérről, felpattanva egy ütőn.

15:15
    Shattenkirk szerezte meg Urbas elől, majd el is adta, ebből pedig indultak a kékek, előtte nem sokkal Kristan fejjel védett egy nagy löketet a túloldalon.

14:40
    Mindkét oldalon cserék, éppen az egyik pályára lépő, Van Riemsdyk elől védett az utolsó pillanatban Kristan.

13:45
    Ismét les, Jeglic volt túl gyors középen a koronghoz képest, amit Sabolic vitt a harmadba.

13:30
    A lövések száma eddig 2-5, ami el is találta a kaput. Mursak tartotta meg a bal oldalon a pakkot, de végül Oshie szerelte, hosszú passzát pedig Kristan a biztonság kedvéért magához vette.

13:20
    Kristan védett az érkező Stastny elől a jobb oldalon. Buli következik a szlovén harmadban a jégtakarítás után.

13:00
    Ígéretes szlovén akció futott, a bal oldalon azonban egy védő belepiszkált a korongba, ütemet vesztett Podlipnik, nem tudta időben passzolni, addigra pedig lesre csúsztak ketten is.

12:10
    Ticar próbálkozott balról távolról, kissé széles lett, Jeglic pedig nem tudott ismételni már, egy védőben elakadt.

11:20
    Belőtt korong jobbról, ám nem érkezett rá szlovén játékos, így Shattenkirk könnyedén begyűjtötte azt a kapu mögött.

11:00
    Az utóbbi percekben az USA megpróbál letámadni már a szlovén harmadban, egyelőre azonban mindig ki tudták hozni szomszédaink.

10:11
    Az előző mérkőzés hőse, Oshie (1 góllal és 2 gólpasszal áll egyelőre) kísérletezett balról egy lövéssel, ám egy védő ütőjéről a palánkon túlra pattant a pakk.

09:45
    Razingar lövését hárítja Miller.

09:40
    Elhozták a pakkot a szlovénok a buli után, Kopitar azonnal tüzelt is a jobb oldalról, Miller kiütötte.

09:20
    Miller biztonsági védése, Urbas és M. Rodman próbált kapura törni, az amerikai kapus inkább rátenyerelt a korongra a bal oldalon biztos, ami biztos alapon. Most jégtakarítás zajlik.

09:10
    Feltűnően folyamatos, szép játék, kevés eleddig a játékmegszakítás. Remek az iram és már láttunk két gólt is.

08:20
    Ez bizony helyzet volt! David Rodman hozott össze egy igen szép szólót középen, ám a lövés előtti pillanatban felszedték az ütőjét, így a közeli bomba elmaradt.

07:45
    Tekintve, hogy az USA tegnap "csak" két pontot szerzett, igyekezniük kell ezen az összecsapáson is, ugyanis pontszámban az oroszok még bőven megelőzhetik az amerikaiakat, ha nem nyernek a tengerentúliak.

07:00
    Újabb szlovén bomba, Tavzelj kísérletezett távolról, kissé mellé repült és a palánkról csapódott vissza.

06:15
    Mezőnyben egyáltalán nem látszik alárendeltnek dél-nyugati szomszédunk, ám az amerikai csapat két gyors támadással két gólos előnyre tett szert.

05:05
    Kopitar lőtt kapura kétszer is középről, majd Golicic próbálkozott balról, mindegyik kísérlet Miller hárításával végződött!

04:33
    Ismét USA-gól, méghozzá egészen gyönyörű! Jobbról Pavelski lőtte keresztbe a kapu előtt a korongot, Phil KESSEL pedig a levegőben repülő korongot ütötte be a kapu bal oldalába! Szépségdíjas találat és máris 0-2!

04:10
    A közönség szimpátiája jól hallhatóan a szlovén csapaté, minden támadásnál felhördülnek és szurkolnak a papíron gyengébb válogatottnak.

04:00
    Igyekeznek az amerikaiak a nekik jobban fekvő, sokat ütközős erőhoki irányába terelni a játékot.

03:08
    Kranjc szerez korongot a kapuja előtt, majd les miatt áll a játék. Közben megtudtuk, hogy ez már Kessel ötödik pontja a kanadai táblázaton. Két góllal és három gólpasszal áll.

02:40
    Támad az USA többnyire, de most éppen kicsúszott a pakk a harmadból, újabb támadást indít Carlson.

02:00
    Kane kapcsolt le szépen egy ígéretes szlovén akciót, majd egy szerzett korong után Golicic tüzelt, Miller védte.

01:15
    Nem sokat teketóriáztak a tengerentúliak, máris gólt szereztek. PHIL KESSEL vitt egy gyönyörű szólót a jobb oldalon egy szép keresztpasszt követően, becsapott egy védőt, majd jobbról a kapus mellett a rövidbe bombázott. Máris 0-1!

00:45
    Az USA együttesében pedig a Suter féle sor az első próbálkozó.

00:15
    A szlovénoknál a Krajnc-Kopitar féle sor kezd.

00:01

Szlovénia a tegnap is látott kék mezben lép jégre, az Egyesült Államok csapata pedig fehérben kék csíkkal.
    A szlovén kezdőkapus Gracnar, az USA válogatottjánál pedig Miller.

Szlovénia: Kristan (Gracnar) – Kranjc, Kovacevic, Gregorc, Robar, Podlipnik – Pavlin, Tavzelj, Pretnar, Kopitar, D. Rodman – Mursak, Jeglic, Ticar, Sabolic, Razingar – M. Rodman, Urbas, Muslic, Pance, Golicic

USA: Miller (Howard) – Martin, Orpik, Parise, Callahan, Backes – Suter, McDonagh, Pavelski, van Riemsdyk, Kessel – Fowler, Shattenkirk, Kesler, Brown, Kane – Carlson, Stastny, Wheeler, Pacioretty, Oshie

Játékvezetők: Leggo (USA), Rönn (FIN).

Szlovénia ezen az olimpián egyelőre remekül játszik, főleg abban a tekintetben, hogy ez fennállásuk első téli olimpiás jégkorong szereplése. Már a házigazda Oroszország is csak nagy nehézségek árán tudta legyőzni őket, most pedig szombaton viszonylag simán 3-1 arányban megverték az esélyesebb Szlovákiát.
    Az Egyesült Államok gárdája kiválóan kezdte a csoportmeccseket, 7-1 arányban gázolták el a szlovákokat.
    A szombat délutáni orosz-amerikai küzdelem dönti el vélhetően a csoportelsőség sorsát, és ezzel együtt a biztos továbbjutó csapatot. Szlovénia pedig abban bízhat, hogy néhány órával többet pihenhet rá a holnapi összecsapásra, mint az Egyesült Államok válogatottja.
    Remek mérkőzésre van kilátásunk, az amerikaiak mindig, minden tornán esélyesként lépnek pályára, ám Szlovéniát nem vehetik félvállról, mint ahogy Oroszország és Szlovákia is megtanulta már ezt.
    A meccs vasárnap délután 13:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:30 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 60. Rodman (Rodman, Urbas) – 2. Kessel (Pavelski, Ryemsdyk), 5. Kessel (Pavelski, Orpik), 32. Kessel (Pavelski, Carlsson), 33. McDonagh (Wheeler, Oshie), 44. Backes

Játékvezetők: Leggo (USA), Rönn (FIN)