Létavértes SC – Tiszaújváros 2:1 (vége) | Hajdúböszörményi TE – Fortress Felsőtárkány SC 0:3 (vége) | Cigánd – DVSC-DEAC 3:3 (vége)
Hajdúböszörményi TE
0:3 (0:1)
Fortress Felsőtárkány SC
szombat 12.04.2014, 16:30 • Vásár téri stadion, Hajdúböszörmény • NBIII - Keleti csoport

Egy nagyszerű mérkőzésen vagyunk túl, kedves olvasóim! Remek iram, rengeteg támadás, erről a meccsről senki se mondaná meg, hogy NB III-mas volt!
    A Felsőtárkány hamar megszerezte a vezetést az első félidőben, s habár a találkozó vége fele közeledve csak a vakszerencsén múlott, hogy nem egyenlített a HTE, a mindent egy lapra feltevő hazaiak két kontratámadás után bekapták a második, ill. harmadik góljukat, így 3 ponttal gazdagodott a Hajdúböszörmény otthonából a Felsőtárkány.

Köszönöm szépen a figyelmet, kövessék további közvetítéseinket is! (18:30:14)

Ennyi volt, lefújja a találkozót Kátai Gábor játékvezető!

A játékvezető két perc hosszabbítást jelez

89
    Látszik a HTE-n, hogy feladta: Kálmán József passzolt be a jobbszélről, amit 9 méterről Montvai vágott kapura, ám Vasas Gergő a helyén volt, s védett.

88
    Az elmúlt percekben a Felsőtárkány birtokolja a labdát.

86
    Montvai futott fel a jobbszélen, majd bepasszát Barzsó válthatta volna ismét gólra, ám Vasas hárítani tudott.

85
    Rögtön a középkezdés után Milovac került helyzetbe, s lőtt a kapu mellé centikkel!

83
    A Felsőtárkány gólt szerzett!

GÓL!
    Egy kontratámadást követően Montvai Tibort ugratták ki, aki egy testcsellel elfektette Vasast, majd a túloldalt lévő BOGDÁNY CSABÁHOZ passzolt, aki 7 méterről gurított a kapuba!

81

GÓÓL!

Eldőlt a találkozó!!
    BARZSÓ ATTILA kapott egy passzt középen, majd miután egy védőn áthámozta magát, már Vasasra vezethette a labdát, aki mellett higgadtan elgurított a jobb alsó sarokba, ezzel biztosítva be csapata számára a 3 pontot!

79
    Cserélnek a hevesiek: Laurinyecz Ákos helyére Kálmán József érkezett.

78
    Aki látta a FTC – Puskás Akadémia találkozót, annak ismerős lehetett a szituáció: Jeremiás Gergő csavarta rá szögletből a labdát, nagyon kevesen múlott, hogy nem lett belőle gól!

76
    S az előbb felszellőztetett csere valósággá vált: Andorkó Sándor helyére a hajdúböszörményiek játékos-edzője, Igor Bogdanovic lép pályára.

Negyedóra van hátra a találkozóból, s jószerivel szinte csak a Felsőtárkány térfelén folyik a játék. A HTE veszélyes akciókat, helyzeteket alakít ki, ám eddig egyet sem tudott kihasználni, így továbbra is vezetnek a vendégek Bogdány közelről értékesített találatával.

74
    Folyamatos nyomás alatt tartja a HTE a Felsőtárkány kapuját.

Mindeközben a túloldali, hazai kispadon Igor Bogdanovic készülődik, a hazaiak mindent megtesznek a pontszerzés érdekében.

72
    Montvai Tibor marad len a földön, ápolásra szorul., begörcsölt a lába.

71
    Milovac volt a szabadrúgás végrehajtója, aki elcsavarva a sorfal fölött a labdát, centikkel kerülte el a jobb felső sarkot!!!!

70
    Andorkó cselezett befele, majd passzolt Gömzének, akit ám közel a tizenhatos vonalánál buktatott Katona, veszélyes helyről jöhet a hazai gárda szabadrúgással.

69
    Barzsó megismételt szöglete ezúttal túl hosszú, nem ért bele senki, így Vasas következhet kirúgással.

69
    Barzsó szöglete után Hokk tisztáz alapvonalon túlra, még egy szöglet következhet vendég részről.

68
    Perendic esik el a tizenhatoson belül, ám a játékvezető nem ítél semmit.

67
    S itt az imént említett változtatás: talán a meccs legjobb teljesítményét nyújtó Nagy Tamás helyére Romhányi Tamás lép pályára.

66
    Montvai beadását blokkolta Andorkó, s hamarosan csere következik.

65
    A Tárkány végezhetett el szögletrúgást, s a beadást Bogdány próbálta volna megelőzni, ám Vasas megelőzte, s kiütötte a labdát, majd ütközött a vendégek játékosával, akit így emiatt ápolni kell.

63
    Egyre több a szabálytalanság, kezd eldurvulni kissé a mérkőzés.

62
    S rögtön jött a válasz is: Bogdány indult meg a jobbszélen a labdával, majd beadta, s a kapu torkából Simonka Ádám, a hazaiak védője tudott tisztázni.

60
    Milovac passzolt be Gömzének, aki kiszorított helyzetből, 5 méterről lőtt az oldalhálóba!

59
    Nemanja Perendic cselezett befele a balszélről, majd 23 méterről a hosszút sarkot vette célba, Illyés Dániel nagyszerűen védett!

58
    Jeremiás sarokrúgását Illyés Dániel húzta le, s ölelte magához.

57
    Szabó beadását még időben csúsztatta az alapvonalon túlra Elek, szöglettel jöhet a Hajdúböszörmény.

56
    Egy nagyon jó iramú mérkőzést láthatunk, folyamatosan alakulnak ki helyzetek, csak kapkodja a fejét az a körülbelül 150, meccsre kilátogató szurkoló.

55
    Jeremiás beadását tisztázták a vendég védők.

53
    Nagy Tamás ért kézzel a labdába, közel az alapvonalhoz jön szabadrúgással a HTE.

52
    Bogdány előreívelését Montvai rúgta rá kapásból a jobbösszekötő helyén, lövése centikkel ment a hosszú sarok mellé!!

51
    Nagy Tamás végezte el a pontrúgást, lövése a sorfalban akadt el.

Veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a Felsőtárkány, 21 méter a távolság.

49
    Sigér Ákos buktatta Radnait, sárga lap járt érte.

48
    Marko Milovac szorul ápolásra, miatta áll a játék.

47
    Nagy Tamás szögletét fejelték ki hazai védők.

46
    Még a félidőben cseréltek a hazaiak:
    Kerek Balázs helyére támadó játékost küldött be Igor Bogdanovic, Gömze Antal lépett pályára.

46

Összességében egy jó iramú mérkőzést láthatunk, mondhatni, megérdemelt vendég vezetéssel.

Habár 45 perc még hátra van a találkozóból, a hazaiaknak sürgősen változtatni kell a játékukon, ha pont(ok)at akarnak a mai nap szerezni.

A hosszabbításban nem történt semmi említésre méltó, s a játékvezető le is fújja az első játékrészt!

45
    A játékvezető 1 perc hosszabbítást jelez.

44
    A Hajdúböszörmény játékosai hátul passzolgatnak.

43
    Kerek Balázs marad lenn a földön, s kel fel pár másodperc múlva, a játék folytatódhat.

41
    Jeremiás lövése méterekkel ment a kapu jobb oldala mellé.

40
    Öt perc van hátra az első félidő rendes játékidejéből, mikor is Nagy Tamás beadását húzza le Vasas Gergő.

39
    Tóth Tamás eresztett meg egy lövést kissé kisodródva, a bal szélről, labdája az oldalhálót találta el!

38
    Kerek Balázs verte át védőjét a jobb oldalt, majd a beadása hosszúra sikeredett.

37
    Andorkó vágta föl Kaszát, sárga lap a jutalma.

36
    Laurinyecz vezetett egy kontrát a bal szélen, majd visszatette Nagy Tamásnak, akinek a csavarintásába beleért Simonka lába, s pont így került Barzsó elé, aki 5 méterről fejelt kapu mellé/fölé.

35
    Radnai Györgyöt figyelmezteti szóban a játékvezető, miután Szabót talpalta le.

34
    Bogdány passza hosszú Montvainak, Vasas jöhet kirúgással.

32
    Jeremiás Gergő kapott sárga lapot utólagosan akasztásért.

31
    Jeremiás beadását felfejelték a vendégek, majd pár másodperc múlva már tisztázni tudtak-

30
    Jeremiás készülődhet pontrúgással ismét, ezúttal a bal szélről.

29
    Jeremiás végezte el a szabadrúgást, felívelését viszont kifejelték a vendégek, így ez a támadás veszélytelennek bizonyult.

28
    Nagy Tamás buktatta Tóthot, s ezzel kiérdemelte a találkozó első sárga lapját.

26
    Jeremiás vitte tovább a jobb oldalt kézzel a labdát, kifelé jöhet a Felsőtárkány, s ezzel hosszú percek után fellélegezhetnek.

25
    Jeremiás beadását Kerek próbálta volna kapura fejelni, ám a Felsőtárkány védői megelőzték.

24
    Tóth passza után Sigér Ákos lőtt 15 méterről, ám a tárkányi védők blokkolni tudtak, sarokrúgás.

23
    Andorkó magas indítását Kasza Dániel tisztázta oldalvonalon túlra.

22
    A szöglet veszélytelen, a HTE vezet kontratámadást.

22
    Barzsó tekert egyet 18 méterről, lövésébe Hokk ért bele, felsőtárkányi szöglet következik.

Jobban játszik a Felsőtárkány, több, illetve veszélyesebb akciókat alakít ki ellenfelénél, s ez eddig nem marad érdemtelenül: Bogdány lövése gólt ért.

19
    Bogdány eresztett el egy lövést a jobbösszekötő helyéről, lövése ám jóval kapu fölé szállt.

18
    Laurinyecz kapott egy passzt a bal szélen, egy csellel átverte védőjét, majd laposan Nagy Tamás elé tette a labdát, aki 17 méterről, középről lőtt, ám Vasas Gergő védeni tudott.

17
    Katona Attila hosszú passzát Perendic fülelte le, a HTE-nél a labda.

16
    Radnai 20 méteres, kapásból eleresztett lövésébe Tóth Tamás blokkolt bele.

15
    Andorkó esett el támadójával a 16-os vonalával, a vendégek szabadrúgást reklamálnak, ám a játékvezető továbbot int.

13
    Barzsó lőtt 22 méterről, a jobb szélről, ám lövését magabiztosan védte Vasas.

12
    Továbbra is támad a vendég gárda, ezúttal Laurinyecz beadását fejelte vissza Bogdány, ám a labda hazai védők gyűrűjében landolt.

Izgalmas mérkőzésnek nézünk elébe, ezzel a korai góllal már vezet is a Felsőtárkány!

8

Barzsó kapott egy labdát a balösszekötőnél, egy cselsorozat után sikerült keresztbe lőnie a kapu előtt, a túloldalon pedig BOGDÁNY CSABA passzolt a kapuba pár méterről.

6
    A szögletet nem sikerül kapu felé irányítani a vendég támadónak, kifelé jöhet a HTE.

5
    A mérkőzés első szögletét a Tárkány végezheti el, Nagy Tamás áll a labda mögött.

4
    Egyenlőre a Felsőtárkány térfelén folyik a játék, veszélyes helyzet nélkül.

3
    Laurinyecz beadását Andorkó csúsztatja. meg, végül kifelé ítél szabadrúgást a játékvezető.

A HTE tiszta kékben, míg a vendégek hófehér felszerelésben léptek pályára.

1
    A Felsőtárkány kezdte a találkozót.

1

A mérkőzés perceken belül kezdődik, tartsanak velünk!

Hajdúböszörményi TE: Vasas – Kerek, Hokk, Simonka, Szabó M. – Andorkó, Sigér, Tóth, Perendic – Jeremiás, Milovac
    Cserék: Tömöri(GK), Hortó, Lovas, Éles, Gömze, Bogdanovic

Edző: Igor Bogdanovic

Fortress Felsőtárkány SC: Illyés – Balázs, Katona, Elek, Radnai – Barzsó, Nagy T., Kasza, Bogdány – Montvai, Laurinyecz
    Cserék: Bollók(GK), Kálmán, Madarasi, Romhányi, Hajdu, Szabó R.

Szakvezető: Détári Lajos

Játékvezetők: Kátai – Punyi, Márkus.

Üdvözöljük on-line oldalunkon.
    A mai nap fél ötös kezdéssel a Hajdúböszörmény otthonába érkezik a hevesi Felsőtárkány csapata.

Egészen izgalmas találkozónak nézünk elébe, hisz a hazaiak saját pályájukon csupán egyszer kaptak ki ebben a szezonban (DVSC-DEAC-tól 0-1-re még az ősszel), míg a felsőtárkányiak roppant erős formában vannak, a legutolsó 5 meccsét egyaránt győzelemmel zárták!

A Détári Lajos szakvezette vendég gárda a forduló megkezdése előtt a 6. helyen állt 38 ponttal, a dolgok szerencsés alakulásának köszönhetően egy győzelemmel akár a 4. helyre is előreugorhatnak, míg a HTE csapata jelen pillanatban a 10. helyen kullog a 30 összegyűjtött pontjával. (Ám hozzá kell tenni, 1-gyel kevesebb meccset játszottak a mezőnyhöz képest)

Az őszi mérkőzésen bár megszerezte a vezetést a 38. percben a Felsőtárkány Barzsó góljával, ám az első félidő hajrájában Bogdanovics egalizálni tudott, s a találkozón már nem esett több gól, így a HTE sikeresen rabolt pontot a hevesiek otthonából.

Kérdés, vajon a bombaformában lévő vendég alakulat tud-e ponto(ka)t, szerezni a hajdúböszörményi katlanban?

Kövessék figyelemmel találkozónkat, a mérkőzés 16:30-kor kezdődik, jó szurkolást!