Ferencvárosi Torna Club – Puskás Akadémia FC 1:0 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Paksi FC 2:2 (vége) | Fehérvár – Lombard Pápa FC 2:2 (vége)
Diósgyőri VTK – Kaposvári Rákóczi FC 1:0 (vége) | MTK Budapest FC – Debreceni VSC 5:2 (vége)
MOL Fehérvár FC
2:2 (0:1)
Lombard Pápa FC
szombat 12.04.2014, 16:00 • Sóstói Stadion, Székesfehérvár • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Az elmúlt évek legmélyebb gödrében lévő, de még így is harmadik Videoton a 10. helyen tanyázó Pápa együttesét fogadja szombat délután a Sóstói Stadionban.
    A székesfehérváriak listavezető pozícióból szép lassan lecsúsztak a dobogó legalsó fokára, sőt, ma már ott tartanak, hogy az eredmények bizonyos alakulása esetén már csak a hatodikként zárhatják a fordulót.
    A Pápa jó úton halad a bentmaradás felé vezető úton, ám Szűcsa Lajosk azért még nem dőlhetnek hátra.

Videoton FC: Calatayud – Szolnoki, Caneira, Vinícius, Stopira – Sándor, V. Gomes – Álvarez, Haraszti, Oliveira – Nikolics

Vezetőedző:José Gomes

Lombard Pápa FC: Szűcs – Tóth G., Csizmadia, Struhar, Présinger – Németh M., Kulcsár, Nagy T., Sekour – Maric, Arsic

Vezetőedző:Tóth Bálint

Játékvezetők: Németh Ádám – Medovarszki János, Buzás Balázs.

1

1
    Szolnoki passzát Nikolics közel az ötös sarkához lövi kapura, a hosszú alsót célozta a Vidi csatára, Szűcs vetődve hárít, nincs kipattanó!

2
    A hazaiak piros mezben és kék alsóban, míg a pápaiak tiszta fehér szerelésben lépnek ma pályára.

3
    Haraszti lő 22 méterről laposan, a labda nem okoz problémát Szűcsnek.

4
    Oliveira centerezését Csizmadia fejeli ki röviden, érkezik Haraszti, aki egyből tüzel, mellé!

6
    Nikolics elől fejeli hazai Csizmadia a labdát.

6
    Haraszti lövése vágódik szögletre.

7
    Németh M. fejeli ki a sarokrúgást, de a hazaiak visszaszerzik a labdát, és újabb szöglet jöhet. Beszorul a Pápa.

7
    Haraszti sarokrúgását Nagy T. fejeli ki a mezőnybe.

8
    Kezezés gyanús eset a pápai tizenhatoson belül, a játékvezető az alapvonali segítőjére pillant, mehet tovább.

9
    Sándor passzol rossz helyre, Nikolicsot szerette volna megjátszani a tizenhatos előtt.

10
    A Pápa gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Vezet a Pápa! Sekour dobja ki a labdát a bal oldalon futó Németh Milán elé, aki remekül ad laposan középre, érkezik LAZAR ARSIC, aki az ötösről bepasszolja a játékszert a Vidi kapujába! 0-1!

12
    Szolnoki szereli szépen a bal oldalról tizenhatoson belülre betörni készüli Maric-ot.

13
    Stopira bal oldali beadását Németh M. fejeli ki Álvarez elől a hosszún.

14
    Haraszti szép csel után 20 méterről tüzel, de eltöri a labdát, ami a hosszú alsó mellett pattog el.

15
    Oliveira beadása magas mindenkinek, Álvarez még dobja magát, de ezért nem jár büntető.

17
    Támad a Vidi, de helyzetbe nem nagyon kerülnek a székesfehérváriak.

19
    Kulcsár passzát Maric lövi rá belsővel a tizenhatos vonala előtt, megpattan, így nem okoz problémát a hazai hálóőr számára.

20
    Szabadrúgáshoz jutnak a vendégek, beívelés várható.

21
    Kulcsár pontrúgását kivágják a fehérváriak.

22
    Stopira beadása a hosszúra jön, de a labda magas Álvarez számára.

23
    Haraszti első csele még sikerül, de hárman körbe veszik, így nem tud lőni a tizenhatos előtt.

24
    Struhar marad lent a földön egy ütközést követően, ápolás miatt áll a játék.

25
    Sekour pörgetése után Maric (Pápa) van lesen.

25
    Szolnoki teker jobbról, Csizmadia helyezkedik jól.

27
    Szűcs kirúgásával folytatódhat az összecsapás.

28
    Caneira szép megelőző szerelése után meglódul középen, de Haraszti figyelmetlen, így a portugál is eladja a labdát.

28
    Szabadrúgáshoz jut a Pápa, nem messze a tizenhatos sarkától.

29
    Egyből kapura a szabadrúgás, de nagyon rossz, kirúgással jöhet a Vidi.

30
    Sándor kerül a földre, most a hazaiak hasonló pozícióból jöhetnek pontrúgással.

30
    Álvarez szabadrúgását Németh M. fejeli fel, majd szabadrúgást ítél kifelé a játékvezető.

31
    Sándor szánja el magát lövésre távolról, nagyon fölé.

32
    Németh M. fut el a bal oldalon, középre ad laposan, Caneira tisztáz az ötös oldalvonalától.

35
    Nikolics fordul kapura, nem támadják, 19-ről laposan középre, Szűcs véd, a kipattanót szögletre tisztázzák a vendégek!

36
    Nikolics fejel a szögletből az ötösről, egy védő beleér, újabb sarokrúgás jöhet.

36
    Jöhet a harmadik Vidi szöglet sorozatban.

36
    Csizmadia fejeli ki a rövidre tartó sarokrúgást Vinícius elől.

37
    Stopira centerezését Csizmadia becsúszva menti szögletre Nikolics elől!

37
    Megint Csizmadia, a vendégek középhátvédje fejeli oldalra a sarokrúgást.

38
    Caneira sérül meg, a hazaiak játékosa a pályán kívül kap ápolást.

39
    Cserél a Vidi: Szolnoki helyén Zé Luis folytatja.

40
    Egy hazai pontrúgást közben újfent Csizmadia fejel ki a mezőnybe.

41
    Maric gyűjt be egy labdát a hosszún, centerez, Arsic estében pörget a hosszú irányába, veszélyes volt!

42
    Oliveira (Videoton) mutogat a játékvezetőnek, sárga a jutalma.

42
    Nikolics kerül helyzetbe, de nagyon sokat kivár, blokkolják a tizenhatoson belüli lövését!

43
    Vinícius érthetetlen módon szögletre fejeli a labdát, senki sem zavarta.

43
    V. Gomes a kapu torkából fejeli ki a sarokrúgást a hosszú oldalon!

44
    Szabadrúgáshoz jut a fehérvári csapat, a távolság 28 méter lehet.

45
    Haraszti teker a sorfal fölött, oldalháló, Szűcs rajta volt.

45
    Zé Luis indítja Oliveirat, aki mélyen ad középre, kirúgás következhet.

45+1
    Kettő perc lesz a ráadás.

45+1
    Tóth G. fedezi a labdát Sándor ívelése után, jöhetnek a pápaiak.

45+2
    Zé Luis kényszerítőzik Nikoliccsal, a visszakapott labdával nem sikerül a csele, a kipattanót pedig Oliveira elképesztően pocsékul lövi fölé!

Hatalmas füttykoncert kíséri az öltözőbe a hazai játékosokat, miután a gyenge játékot követően egy gólos hátrányban várhatják a fehérváriak a folytatást.
    A Vidi mezőnyfölényben játszik, de igazán komoly, nagy ziccerig nem jutottak a piros-kékek.
    A pápaiak Csizmadia vezérletével hatástalanítják a gyatra hazai támadásokat, és egy szép támadás végén még a vezetést is megszerezték.
    Nagy javulás kell José Gomes együttesétől, ha nem szeretné folytatni a mélyrepülését.

Sérülés miatt cserél a Vidi a szünetben: Caneira le, Nildo be.

46

46
    Nagy T. rántja le két kézzel Nikolicsot, jöhet a Vidi a vendég térfél közepétől.

47
    A tizenhatos oldalvonala mellől jöhet a hazai együttes szabadrúgással.

47
    Haraszti pontrúgását Sekour fejeli ki az ötösről.

48
    A szünetben beállt Nildo nagyon rossz passza után kirúgással jöhet a Lombard.

50
    Álvarez hámozná át magát két emberen a tizenhatoson belül, elesik, mehet tovább.

52
    Stopira beadása csúszik le, kirúgással jöhet a Pápa.

52
    Álvarez fut el a bal oldalon, az alapvonalról lágyan ad középre, Présinger ment szögletre.

53
    A Vidi gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Elképesztő góllal egyenlít a Vidi! ZÉ LOUIS ollózik 12 méterről, levágódik egy védőről, a hazai támadó a földön fekve fejel gólt! Hihetetlen jelenet! 1-1!

54
    Stopira tör be a tizenhatoson belülre, laposan a rövidre ad, Zé Luis sarkazik, kezezést reklamálnak a fehérváriak, de mehet tovább.

56
    Kulcsár (Pápa) nem enged elvégezni egy szabadrúgást, sárga a jutalma.

57
    Csizmadia teker kapura egy szabadrúgást, Calatayud óriási bravúrral tolja szögletre a játékszert!

58
    GÓÓÓL! Vezet ismét a Pápa! A sarokrúgásra jó ütemben érkezik GORAN MARIC, a vendégek támadója szépen csúsztat a hosszú alsóba! 1-2!

59
    Álvarez ad középre az alapvonalról, de a labda magas a társak számára.

60
    Stopira jól teker balról középre, Zé Luis 8 méterről csúsztat mellé.

61
    A második pápai gól mintha letörte volna a fehérváriakat.

63
    GÓÓÓL! Egyenlítenek ismét a fehérváriak! Nikolics játszik balról lapoan középre, Zé Luis remek ütempasszt ad a lendületből érkező ARTURO ÁLVAREZ-nek, aki az ötösön belülről kilövi a rövid felsőt! 2-2!

63
    Szabadrúgáshoz jut a Vidi, a távolság 26 méter lehet.

64
    Álvarez teker a hosszúra, Vinícius kezére pattan a labda, utána már hiába lő gólt V. Gomes!

65
    Nikolics lövése kijön Szűcsről, a kipattanóra pedig odaér a kapus Zé Luis előtt.

66
    Oliveira átemelős csele után elakad a labda a védőkben, szöglet.

66
    V. Gomes fejel a sarokrúgást követően, egyenesen Szűcs kezébe.

66
    Oliveira beadásába lépnek bele, szöglet, beszorul a Lombard!

66
    Vinícius csúsztat a sarokrúgást követően a rövidről, mellé.

68
    Mi történik! Calatayud kiabál, Zé Luis hagyja a labdát, majdnem öngól!

70
    Kulcsár helyett Nagy S. folytatja, ez volt az első vendég csere.

71
    Álvarez ad be balról, de nagyon pontatlanul teszi mindezt.

72
    Maric keresztlabdája után Arsic (Pápa) van lesen.

72
    Nildo passza után Nikolics cselezne, mentenek előle, szöglet.

73
    Álvarez szögletét kifejelik a vendégek, Nildo pedig a blokkba lő.

74
    Álvarez szökteti Nikolicsot, aki a hosszún érkező Zé Luis elé tálalna, de egy védő odaér!

75
    Második pápai csere: Tóth G. helyén Tajthy folytatja.

76
    Maric beadását V. Gomes fejeli ki, majd Sekour bombázza ki a stadionból a labdát.

77
    Utolsó hazai változtatás: Haraszti helyén Paraiba folytatja.

78
    Beszorul a Lombard, Nikolics elől becsúszva mentenek a fehér mezesek, szöglet.

78
    Álvarez sarokrúgását V. Gomes lövi a földre, a labda így lelassul, és Szűcs begyűjti a játékszert.

79
    Nagy Tamás indításába lép bele Vinícius, fordulhat a Vidi.

80
    Tajthy (Pápa) sárgul be, pontrúgással jöhetnek a piros-kékek.

80
    Álvarez szabadrúgása a hosszúra érkezik, de egyik fehérvári játékosnak sem lesz ez jó.

81
    Stopira teszi haza röviden a labdát, Calatayud az érkező Maric elől azonban még ki tudja lőni oldalra a játékszert.

82
    Sándor beadása lepattan Zé Luis testéről, de nem hazai játékoshoz.

83
    Sekour marad lent a vendégek tizenhatosán belül, a pályán ápolják a játékost.

84
    Stopira szép beadását Présinger csúsztatja ki az érkező Zé Luis elől!

84
    Szűcs szedi fel a labdát Zé Luis elől, de az eset után lent marad a vendégek kapusa.

85
    Zé Luis (Videoton) sárgul be az eset után.

85
    Présinger (Pápa) is besárgul.

86
    Nagy Tamás lövését blokkolják a hazaiak.

87
    Álvarez, majd Nikolics lövését is blokkolják a vendégek, majd a pápaiak szögletre mentenek.

87
    A szögletbe senki nem tud beleérni, de a labda marad a hazaiaknál.

88
    Utolsó pápai változtatás: Maric le, Király be.

89
    Paraiba tör a szélről befelé, kiugratná Nikolicsot, aki azonban nem tudja átvenni a kissé erős labdát.

90
    Hazai labdavesztés után Sekour elé kerül a játékszer, aki a tizenhatos elől kapásból tüzel, Calatayud szögletre üti a játékszert!

90+1
    Négy perc lesz a hosszabbítás.

90+2
    Nikolics van lesen Zé Luis passza után, Paraiba (Videoton) reklamál, sárgát kap érte.

90+3
    Nikolics szöktetése elakad Csizmadiában, az ismétlést Nildo rúgja rossz helyre.

90+4
    Oliveira (Videoton) kapja meg második sárgáját egy taktikai szabálytalanság után, piros!

A második félidő is hazai mezőnyfölénnyel indult, a Vidi aztán egy gyönyörű Zé Luis góllal ki is egyenlített az 53. percben. De nem tartott sokáig a piros-kékek öröme, öt perccel később Maric ismét vezetéshez juttatta a pápaiakat. A 63. percben Álvarez újra egalizált, ám ezután több találat már nem született, így a Vidi továbbra is folytatja gyenge tavaszi szereplését, míg a Lombard rászolgált a megszerzett pontra.

Maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk az edzői értékelésekkel!

Tóth Bálint:

Nagyon értékes egy pontot szereztünk. Úgy indult a játék, hogy egy nagyon jó első félidőt produkáltunk, a taktikánk váratlanul érte az ellenfelet, nem tudtak velünk mit kezdeni. A második félidőben nagyon küzdöttek a srácok. Megint csak azt tudom mondani, ha fizikailag jobb állapotban lennénk, nem lenne ilyen problémánk, mint ami a második játékrész végén volt. Ez általában megjelenik a hetvenedik perc körül. Parádésan küzdöttek a fiúk, meg vagyok elégedve a döntetlennel egy olyan csapat otthonában, aki a bajnoki címre tört. Ami fontos, hogy mi távolodunk a kieső helyektől.
    A játékosaim teljes szívvel küzdöttek, ki kell emelnem Goran Maric mentalitását, rendkívül példamutató az, amit bevisz a pályára.

José Gomes:

Jól kezdtünk, támadásban jó megoldásaink voltak, folyamatos nyomás alatt tartottuk az ellenfelet. Első támadásukból gólt lőttek, mi mentünk továbbra is ugyanúgy előre, sikerült egyenlítene, ám egy szöglet után ismét vezetett az ellenfél. Harcoltunk, bár sok helyzetet kihagytunk, sikerült egyenlítenünk megint.
    A fiúk végigharcolták a meccset, és ez az eredmény született. Nem lepett meg minket a Pápa felállása, egész héten arra készültünk, hogy három belső védővel játszanak majd ellenünk.
    Én nem vagyok a Videoton, csak a Vidi edzője. A téli szünet óta – eltekintve a Pécs és az MTK elleni mérkőzésektől – egyszerűen meg kell nézni, milyen játékvezetői hibák sújtanak folyamatosan minket. Meg lehet nézni a mérkőzések felvételeit! Elvárnám, hogy megkapjuk azt a tiszteletet, ami a klubnak kijár! (18:41:52)

Nagy Zalán

Gólok: 53. Zé Luis, 63. Álvarez – 10. Arsic, 58. Maric

Lapok:   42. Oliveira (VID), 85. Zé Luis (VID), 90+2. Paraiba (VID) – 56. Kulcsár (PAP), 80. Tajthy (PAP), 85. Présinger (PAP)   90+4. Oliveira (VID)

MOL Fehérvár FC: Calatayud – Szolnoki(Zé Luis 39.), Caneira(Nildo, a szünetben), Vinícius, Stopira – Sándor, V. Gomes – Álvarez, Haraszti(Paraiba, 77.), Oliveira – Nikolics

Lombard Pápa FC: Szűcs – Tóth G.(Tajthy, 75.), Struhar, Csizmadia, Présinger, Németh M., – Nagy T., Sekour, Kulcsár(Nagy S., 70.) – Maric(Király, 88.), Arsic

Játékvezetők: Németh Ádám – Medovarszki János, Buzás Balázs