KTE-Phoenix Mecano – Szeged 2011 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Aqvital FC Csákvár 7:3 (vége) | Nyíregyháza – Cegléd 3:0 (vége)
Debreceni VSC – Békéscsaba 2:3 (vége) | Gyirmót – Győr 1:4 (vége) | Diósgyőri VTK – Szolnok 4:1 (vége)
Pécsi MFC – Soroksár 2:1 (vége) | Fehérvár – 5:1 (vége)
Diósgyőri VTK
4:1 (1:1)
Szolnoki MÁV FC
kedd 16.09.2014, 18:00 • DVTK-stadion, Miskolc • Magyar Ligakupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

A keddi játéknapon a címvédő otthonába is megérkezik a 2014/15-ös Magyar Ligakupa sorozat. A Diósgyőr első vendége a Szolnok csapata lesz, amely jelenleg az NB2 10. helyén tanyázik egy győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel. Hétvégi mérkőzésük a Mezőkövesd ellen, hazai környezetben a heves esőzés miatt negyedórányi játékot követően félbeszakadt.

Hasonló cipőben járt a hétvégén a DVTK is, annyi különbséggel, hogy a miskolci csapat paksi vendégjátéka el sem kezdődött, hiszen már pénteken biztossá vált, hogy a pálya alkalmatlan lesz a szombat esti találkozó megrendezésére. Ez annyiban befolyásolta is a piros-fehérek készülődését, hogy így a tervekkel ellentétben nem az U21-es csapatuk lép majd pályára a Szolnok ellen, hanem a legjobb tizenegy pótolja majd a hétvégi meccshiányt.

A DVTK fiataljai egyébként az előző fordulóban Cegléden már bemutatkoztak (Georges Griffiths és Szalai Vilmos játékával kiegészítve), de 4-1-es vereséget szenvedtek a másodosztályú csapattól. A szolnokiak szintén vereséggel nyitottak, hazai környezetben a Nyíregyházától kaptak ki 2-0-ra.

1

1
    A Diósgyőr kezdte a találkozót.

2
    Griffiths lódult meg a szolnoki tizenhatos felé, Mile tudta szerelni.

2
    Grumic lő tizenhétről, kicsivel a jobb kapufa mellé.

3
    Barczi kap labdát a jobb szélen, a tizenhatos széléről tüzel, jócskán mellé.

4
    Zvara próbálna beadni balról, a hátra húzódó Grumic azonban megakadályozza.

6
    Marjanovic szólózott a bal szélen, két szép csel után tizenegy méterről tüzelt jobbal, Nacsa lábbal védett. Az eddigi legnagyobb helyzet maradt ki.

8
    Rokszin jobb szélről elvégzett szabadrúgása elszáll a kapu előtt.

10
    Bognár indítaná Okukát a jobb oldalon, de a szerb játékos lemarad a passzról.

11
    Husic balról érkező lapos beadását Zvara vágta ki az ötösről, éppen a becsúszó Grumic elől.

13
    A Szolnok gólt szerzett!
    A semmiből szerez vezetést a Szolnoki MÁV, Bohner futott el a jobb szélen, majd Fritz Attila elé ívelt, aki URBIN PÉTERnek készítette le a labdát, a csatár pedig higgadtan a jobb alsóba helyezett tizennégy méterről, senkitől nem zavartatva. 0-1!

14
    Barczi szabálytalankodik a jobb szélen.

15
    Grumic ad be a bal szélről, Nacsa könnyedén kapja fel.

17
    Mile keveredett a jobb szélre, lapos beadását könnyen tisztázták.

18
    Diósgyőri kontra végén Griffiths szöktette hosszan magát, Kenderes tudta szerelni.

19
    Bognár szögletét Urbin csúsztatta ki az ötös sarkáról.

20
    Bohner nyargal el a jobb szélen, be is tudja adni a labdát, de a visszaérő Alves könnyedén tisztáz.

21
    Zsolnai bedobását fejelte ki Kádár, szöglet jön.

22
    Marjanovic robog a bal szélen, keresztez Barczi elé, aki visszaível, Marjanovic pedig kapásból bombáz, de nem tudta jól helyezni, így Nacsa bravúrral védeni tudott.

24
    Marjanovic ad be balról, Griffiths-hez nem jut el a labda Kenderes közbelépésének hála.

25
    Griffiths keresi a lövőhelyzetet, de nem találja, Husic elé passzol, aki be akarja adni, de az alapvonalon bőven túlra hullik a labda.

27
    Rokszin húzódik előre a bal szélen, beadását Alves blokkolja szögletre.

28
    Villámgyors diósgyőri kontra, Bognár indítja Marjanovic-ot, aki éppen elpöccinti még Nacsa mellett a labdát, ami milliméterekkel a kapu mellé gurul.

30
    Griffiths csúnya feltartásáért Mile Krisztián kap sárgát.

31
    Zvara szólózott be rendkívül látványos cselekkel a tizenhatoson belülre, de lövésre már nem futotta az erejéből, Antalnak így nem okozott gondot.

32
    Husic próbálna kétszer is beadni balról, de Antal Gábor mindkétszer könnyedén blokkol.

34
    Rokszin beadása után ezúttal Urbin készítette le Zvarának a labdát, aki huszonkét méterről nem sokkal tüzelt kapu fölé.

37
    Griffiths cselez a bal szélen, lemegy az alapvonalig, ahol Mile szereli becsúszva. Bár a védő látszólag a labdát találta el, Karakó a büntetőpontra mutat!

38
    A DVTK gólt szerzett!
    Egyenlítenek a hazaiak! BOGNÁR ISTVÁN rendkívül magabiztosan lő a bal alsóba, miközben Nacsa a másik irányba mozdult. 1-1!

39
    Zvarát rúgja fel hátulról Lazar Marjanovic, azonnal villan a sárga.

40
    Rokszin verekedett meg Marjanovic-csal egy kifelé guruló labdáért, de már nem tudta benntartani.

41
    Antal Gábor harmincról vállal el egy szabadrúgást. Az életerősen meglőtt labdát Antal Botond védi vetődve.

43
    Okuka ível jobbról a kapu elé, Grumic fejel tíz méterről, de veszélytelenül.

44
    Barczit két szép csel után szerelte ugyancsak szépen Mile.

45
    Mile hozta helyzetbe magát egy jó csellel, de Antal jól jött ki a kapuból és felszedte előle a labdát mielőtt nagyobb veszély alakult volna ki.

45+1

Vége az első félidőnek. Nem volt túl eseménydús játékrész, a Diósgyőr kezdett jobban, de szűk negyedórát követően a semmiből a Szolnok szerezte meg a vezetést. A hazaiak tudták fokozni a nyomást, aminek egy Griffiths által kiharcolt – erősen véleményes – tizenegyes lett az eredménye, melyet Bognár gólra váltott. A félidei eredmény így 1-1, folytatás negyedóra múlva, tartsanak továbbra is velünk!

46
    Kettőt is cserél Szivics Tomiszláv: Grumic és Griffiths helyett Bacsa és Takács a pályán.

46

46
    Zsolnai pörgetne Rokszinhoz a bal szélen, de pontatlan passza az oldalvonalon kívülra pattan.

48
    Alves nagyon lassú passzát Rokszin fülelte le a felezővonalnál.

50
    Elek indítását Antal Gábor pattintja rá Husic-ra, akiről ki is megy a labda.

51
    Kádár szabálytalankodik diósgyőri tizenhatos előterében, Karakó sárgával bünteti.

53
    A beívelt szabadrúgás Urbin fején megcsúszva tartott a diósgyőri kapu felé, Antal bravúrral védte ki.

53
    Bognár finom indítását tette volna maga elé Bacsa, de Mile kivágta előle szögletre.

54
    A szögletet Zsolnai fejeli fel magasra, Nacsa pedig lehúzza.

55
    Bognár és Bacsa kényszerítőzött kis területen, előbbi tüzelt tizenhatról, de gyengére sikerült a lövés, Nacsa könnyen védett.

57
    Rokszin indult volna meg, Alves higgadtan szerelte.

57
    Cserél Kis Károly is: Rokszin Ádám helyén Hamar Ádám folytatja.

58
    A meginduló Bacsát szerelte könnyedén a visszahúzódó Vári.

59
    Újabb kettős csere a hazaiaknál: Elek Ákos és Barczi Dávid helyén Debreceni András és Bori Gábor a pályán.

60
    Husic lövi be balról erősen a labdát, Mile szerencsétlenül ér bele, a jobb alsó elől Nacsa szedte ki.

61
    Vezet a Diósgyőr! Bognár szöglete veszélyesen vágódott lefelé, az előbb nagyot védő Nacsa pedig árnyékra vetődött, így öt méterről TAKÁCS TAMÁS az üres kapuba fejelhetett. 2-1!

62
    Vári tüzel húsz méterről, Kádár lábáról szögletre pattan.

63
    Kis Károly is kettőt cserél: Urbin Péter és Kenderes Zoltán helyén Tóth Dániel és Lengyel Béla folytatják.

64
    Takácsot borítja fel a félpályánál Lengyel.

66
    Tóth Dániel tüzelt tizenkilencről, bele a blokkba.

67
    Marjanovic ad be jobbról, Mile tisztáz, de Bacsa már szabálytalankodott is.

68
    Husic ad be balról laposan, Fritz tud felszabadítani.

69
    Zvara beadása magas lett Tóth számára, Kádár fejelte haza a labdát.

71
    Vári Barnabás helyére Galambos Ádámöt küldi be Kis Károly.

73
    William Alves helyett Egerszegi Tamás a pályán.

74
    Takács gyenge passzát lefüleli Zsolnai a félpályán Bori előtt.

76
    A diósgyőriek a vendégek térfelén járatják a labdát, a Szolnok próbál kontrákra berendezkedni.

77
    Kontra helyett Diósgyőri gól! Gyors akció végén Bognár István indítja jó ütemben BACSA PATRIKOT, aki a kifutó Nacsa mellett higgadtan a bal alsóba gurított. 3-1!

79
    Marjanovic marad fekve egy ütközés után, Lengyel pedig kirúgja a labdát, jöhet az ápolás.

80
    Saját lábán megy le Marjanovic, alighanem tudja majd folytatni a játékot.

81
    Bohner Roland helyén Kállai István játszik a hátralévő tíz percben. Ezzel mindkét csapat kihasználta cserelehetőségeit.

82
    Bacsa rántja meg Zsolnai mezét a félpályánál, szabadrúgás.

83
    Zsolnai indításából Tóth Dániel tüzel az ötös sarkáról. Nem volt egy jól eltalált lövés, a szögletzászlónál hagyta el a labda a játékteret.

85
    Tóth Dániel harcol ki szögletet a jobb szélen.

86
    Hazai kontra végén Egerszegi előbb passzolni akart, amibe Mile beleért, de visszapattant elé a labda, amit kapura bombázott, de Nacsa bravúrral védte.

87
    Kiegyenlíti gólkülönbségét a Diósgyőr! TAKÁCS TAMÁS tizenkét méterről bombázza a jobb alsó sarokba Drazen Okuka visszatett labdáját. Nacsa mozdulni sem tudott az elemi erejű lövésre. 4-1!

88
    Lengyel blokkolt lövése után újabb szolnoki szöglet.

89
    Mile Krisztián harmincról szánta el magát lövésre, de Antal számára nem okozott fejfájást vele, a labda épphogy elpattogott a kapuig.

90
    Teljesen fölösleges szabálytalansággal harcolta ki második sárgáját Lazar Marjanovic, aki így kettő perccel társai előtt mehet zuhanyozni – ennyi ugyanis a hosszabbítás.

90+1
    Hamar lövi be kapu elé a szabadrúgást, Kádár blokkol. Szöglet jöhet.

90+2
    Lengyel a sarokrúgást pontosan Antal ölébe íveli.

90+2

Vége a mérkőzésnek, a második félidőben a Diósgyőr magasabb sebességi fokozatba kapcsolt és három góllal terhelte meg az elfáradó szolnokiak kapuját. Takács Tamás remekül szállt be és Bacsa is gólt tudott szerezni, így mondhatjuk, hogy Szivics félidei minőségi cseréi döntöttek. A DVTK gólra pontosan kijavította ceglédi vereségét, míg a Szolnok két nullázással nehéz helyzetbe került két forduló után. Szombaton is jelentkezünk Miskolcról, akkor a Honvédot fogadják a piros-fehérek, tartsanak akkor is velünk! (19:48:05)