Dab.Docler – Ferencváros Bp. ESMTK 4:3 (vége) | Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék 3:4 (0:2 szétlövés után)
szétlövés vége (0:2)
HC MIKRON Nové Zámky
3:4 (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
kedd 23.09.2014, 18:00MOL Liga

Egy nagyon jó és izgalmas mérkőzést láthatott az érsekújvári közönség a mai estén. A hazaiak óriási lehetőséget puskáztak el a hajrában amikor kettős előnybe játszottak és kezükben volt a meccs. A miskolciak egy eladott korongból kiharcoltak egy büntetőt amit ki is használtak, majd a hosszabbítás nem hozott döntést, következtek a büntetők, amelyben a vendégeknek voltak eredményesebbek, így elvitték a két pontot. (20:33:58)

65:00
    A Miskolc JJSE csapata nyerte a szétlövést.
    DANSEREANU KEEGAN lőtte a miskolciak mindent eldöntő büntetőjét.

Szétlövés kezdete.

Visszahozta a Miskolc a meccset kettős hátrányban a hajrában. A hosszabbításban nem született gól, a büntetők döntenek majd. Folytatódnak az izgalmak az érsekújvári csarnokban.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:30
    Blažíček véd, majd kivágják a hazaiak, majd újabb Blažíček bravúr.

63:40
    Nagy lehetőség a miskolciak előtt, nyomás alatt a hazai kapu.

63:01
    Kiállítás a hazai csapatból, két percet kap Podstavek – túl sok játékos a jégen.

63:00
    A bal kapuvasat találják el a miskolciak, óriási ziccer volt.

62:10
    Nagy harc Blažíček kapuja mögött, végül a kapus kezében a pakk.

61:20
    Popovics is visszatért négyen a vendégek is

60:43
    Kivágják a miskolciak a pakkot, majd lesre viszik a hazaiak.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Kettős előnyben játszott a hazai csapat amikor Sagert megszökött egy koronggal és büntetőt harcolt ki, amit ki is használt, így hosszabbítás következik, amelynek kezdetén még mindig kettős előnyben a hazai gárda.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:31
    A Miskolc gólt szerzett!
    Büntetőt kap a vendégcsapat egy ziccer után. A büntetőt SAGERT KALVIN RAYN a kapus lábai között lövi be.

59:07
    Popovics kap két percet magas bottal való játékért.

59:01
    Bálizs véd egy közeli bombát, nagy hazai nyomás az utolsó perc kezdetén.

58:01
    Bálizs újra a kapuban, hazai emberelőny a meccs végéig.

57:30
    Uhnák aki Dubec helyett volt a büntető padon visszatért.

57:10
    Kapus nélkül a Miskolc!

56:30
    A hazai kapu mögött folyik a harc, végül előre passzolják a hazaiak a pakkot.

55:41
    Uhnák is kap a hazai csapatból két percet a miskolciak öt percig ülnek majd a büntető padon.

55:41
    Dudast állítják ki végleg egy kemény belemenésért a palánknál, Dubect támogatják le közben a jégről.

55:20
    Minden korongért nagy küzdelem a jégen, közben nem csökken az iram.

54:30
    Nagyon küzd a Miskolc az egyenlítő gólért.

53:46
    Faith remek lövése éles szögből, majd az ellentámadásból Blažíčeket kényszerítik védésre.

53:16
    Kiegészültek a csapatok.

52:00
    Mindkét oldalon remekül védtek most a kapusok, nagy az iram.

51:16
    Blažíček kesztyűjében a pakk, közben leküldik Kamešt és Hajóst két percre durva játékért.

51:00
    Egy kavarodás végén tenyerel Bálizs a korongra.

50:30
    Dubec remek lövése takarásból a kapu mellett suhant el, és már fordulhatnak a vendégek..

49:50
    Les helyzet alakult ki a hazai harmadban.

49:00
    Ketten ziccerben Blažíček előtt, a mamutjával hárít remekül a hazai kapus, nagy lehetőség volt az egyenlítésre.

48:30
    Kirepülő korong, egy kis pihenő.

47:25
    Ismét kevés a megszakítás, közben Bálizs bravúr, beszorul a Miskolc ezekben a másodpercekben.

46:30
    Nagy vendég helyzet Blažíček előtt, lecsúszik a korong a miskolci támadó botjáról a döntő pillanatban.

45:50
    Ismét remek a meccs és a hangulat a csarnokban. Nagy csata várható még a hátralévő percekben.

44:45
    Kiegészül a hazai gárda, amikor Kowalczyk bombáját védi Bálizs.

44:20
    Blažíček bravúr egy kemény löket után.

43:24
    Kiegészül a Miskolc, Popovics játékban, még több mint egy perc előnyben a vendégek.

42:39
    Kiállítás a hazai oldalon, Frolík megy le két percre, túl sok játékos a jégen.

42:00
    Járatják a korongot a hazaiak, végül Kowalczyk ereszt el egy bombát.

41:24
    Popovics kap két percet palánkra lökésért.

41:24
    Érsekújvári mezőnyfölény a záró harmad elején, Bálizs véd ismét a lépkéssel.

40:49
    Bálizs szép védésével kezdődik a harmadik harmad.

40:01

Egy kiváló második harmadot láthatunk. Nagyon jó volt az iram és sok helyzet volt a kapuk előtt, amelyekből négy gól született. Az utolsó felvonás nagy izgalmakat tartogat, hiszen csak egy gól a különbség a két gárda között. 15 perc szünet és folytatjuk.

40:00

39:00
    Gyorsan kihasználja a vendégcsapat az emberelőnyt BECZE TIHAMÉR révén feljönnek a Macik egy gólra. Gólpassz: Dudas Jesse

38:55
    Hrudík kap két percet az érsekújvári csapatból.

38:40
    Hajós-Popovics összjáték a hazai harmadban, szép korong csere volt.

38:20
    Az utolsó két percben járunk, Bálizs kapuja előtt a játék.

37:30
    Szép korong kihozatal a hazai csapattól.

37:00
    Vendég les után, Hurtaj hozza el a pakkot.

36:30
    Cohen újra játékban.

36:20
    Kivágják a miskolciak a pakkot, gyorsan visszahozzák a hazaiak, Kowalczyk lő mellé.

35:37
    Bálizs kap korongot a fejvédőjére, megállítja a játékvezető a játékot.

35:00
    Nagy hazai nyomás, Kameš majd Huba lövése suhan el a kapu mellett.

34:22
    Cohen kap két percet magas bottal való játékért.

33:42
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Ketten az egy ellen vezették az újváriak a pakkot Bálizsra, végül FAITH JURAJ volt az aki a hálóba lőtte a harmadik hazai gólt. Gólpassz: Huba Peter.

33:05
    ŠTEFANKA MIROSLAV a körök közül fonákkal a felső sarokba helyezi a korongot, ismét vezet az Érsekújvár. Gólpasszok: Marek Dubec, Tomáš Chrenko.

32:45
    Dubec játékban kiegészült a hazai csapat.

32:11
    A jobb kapuvason csattant a korong Blažíćek mellett.

32:00
    Közben Dósa és Kames is játékban, öten a négy ellen a miskolciak.

30:42
    Dubec ül le két percre, Uram helyett.

30:42
    A hazai csapat gólt szerez, Uram reklamál a játékvezető nem adja meg, úgy néz ki végleg kiállítják Uramot.

30:10
    Felpörögtek a csapatok a második harmadra, jó az iram továbbra is.

29:30
    Blažíček húz le egy pakkot a lepkéssel.

29:14
    Kameš kap két percet a hazai csapatból, négyen négy ellen a jégen.

28:52
    Kiállítás a Jegesmedvék csapatából, két percet kap Dósa.

28:26
    Hosszabb idő után játék megszakítás, tilos felszabadítás. Bálizs előtt a buli.

27:10
    Štefanka M., ziccerét védi Bálizs, közelről a botossal ütötte ki a pakkot

26:30
    Blažíček old meg egy szituációt a lepkéssel.

26:00
    Frolík indul meg a középpályán, hosszan indítja magát, de már a miskolciak botján a korong. Ismét nagy az iram.

25:29
    Kirepülő korong, Buli a hazai harmadban.

25:00
    Folyamatos játék, Uram lövése suhan el a kapu fö˜lött.

24:02
    Blažíćek véd a másik oldalon, buli következik.

23:20
    Nagy harc a korongért a miskolciak harmadában, Uhnák keverget a kapu mögött, Dubec lövése megy mellé.

22:30
    Jól védi a vendégcsapat a kék vonalát, de most tilosra ütik a pakkot.

21:45
    Újabb ziccer alakult ki a gól után a hazai kapu előtt, de Blažíćek megoldotta a helyzetet.

20:30
    GÖZ BALÁZS a jobb kör tetejéről takarásból mindenkin átlőtte a korongot és kiegyenlít. Gólpasszok: Becze Tihamér, Mecalfe Tyler.

20:10
    A miskolciak hozzák el az első bulit.

20:01

Kiegyenlített és gyors jégkorongot produkálnak a csapatok. Mindkét oldalon voltak lehetőségek, de csak a hazai csapatnak sikerült betalálni Podstavek révén, a jegyzőkönyvben még mindig Uram neve szerepel. Hamarosan folytatjuk a középső játékrésszel.

20:00

19:30
    Kowalczyk hozza ki a korongot a harmadból, de már ismét a Macik jöhetnek előre.

18:25
    Az utolsó két percben járunk a hazai csapat támad.

17:30
    Boyle üt el a korong fölött jöhetnek a hazaiak, de már ismét a hazai kapu előtt a korong, nagyon gyors most a játék.

17:00
    Folyamatos játék, le föl támadnak a csapatok.

16:15
    Kiegészült a hazai csapat, Chrenko újra játékban.

16:00
    Nyomás alatt a hazai kapus, Dudás lövését védi a botossal Blažíček

15:06
    Óriási ziccerek maradnak ki a hazai kapu előtt, Blažíćek kétszer is védi a közeli lövéseket.

14:03
    Miközben kiegészültek a csapatok, Chrenko kap magas bottal való játékért két percet a hazai csapatból.

13:30
    Uhnák beverekedte magát egész a vendég kapu elé, végül a kapus lábvédőjébe lőtte a korongot.

12:50
    Szép vendég kontra ketten az egy ellen, Blažícek a mamuttal tornázta ki a ziccert.

11:56
    Kiállítás a vendég csapatból, Becze kap két percet, túl sok játékos a jégen.

11:20
    A kék vonaltól véd egy nehéz lövést Blažíček, majd sikerül kihozni a korongot a hazai csapatnak.

10:40
    Čaládi indul meg előre a buli után, nem jól kezdi a Miskolc az előnyt.

10:14
    Kiállítás a hazai csapatból, közben a kapu is elmozdult, Baron akasztott.

09:45
    Blažíček előtt megy el a belőtt korong, és már indul a hazai csapat.

09:00
    Becze viszi be a pakkot a támadó harmadba, de a keresztpassz a körök közé pontatlan.

08:18
    Szilágyi közeli fonák lövését védi a hazai kapus, bedobás következik.

08:02
    Közben kiegészült a hazai gárda.

07:50
    Helyzeteket dolgoznak ki a hazaiak emberhátrányban.

07:18
    Buli Blažíček bal oldalán.

07:00
    Feláll most végre a Miskolc, de már sikerül kivágni a korongot a hazai csapatnak

06:21
    Frolík ereszt el egy lövést takarásból.

05:46
    Baron kap két percet a hazai csapatból bottal akasztásért.

05:23
    A miskolciak gyakorolnak most nyomást a hazai kapura, Blažíček véd.

04:00
    A játékvezetők Uramot jelölték meg gólszerzőnek, de Podstavek volt az aki végül betalált. Meglátjuk marad e a jegyzőkönyv vagy megváltoztatják.

16:31
    Uram vitte be a korongot a harmadba, ALBÍN PODSTAVEK botjára passzolta aki a kapu mögül Bálizsra ütötte a pakkot, és tőle a gólvonal mögé csorgott. Gólpassz: Marek Uram, Peter Polčík.

03:14
    Blažiček véd egy jobb oldali lövést a lepkéssel.

02:30
    Eddig kiegyenlített a mérkőzés , le föl támadnak a csapatok, de komolyabb helyzet nélkül.

01:55
    Az első miskolci támadás, Faith hozza el végül a korongot és indítja társait.

01:20
    Kisebb hazai nyomás, Kameš lövését védi Bálizs a kesztyűssel.

00:40
    Cohen kapott korongot les helyzetbe.

00:10
    Az első bulit a hazai csapat hozza el.

00:01

A csapatok már felsorakoztak a kék vonalon, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

HC Nové Zámky: Blažíček (Krajčovič) – Hrudík, Kowalczyk, Podstavek, Uram, Polčík – Kameš, Huba, Frolík, Faith, Hurtaj – Král, Šiška, Štefanka M. (C), Uhnák, Čaládi (A) – Leško, Štefanka O., Dubec Marek (A), Chrenko.

Miskolc JJSE: Bálizs (Duschek) – Sagert, Gőz, Metcalfe, Becze, Cohen – Boyle, Dudas, Nagy, Láda, Dansereau – Vojtkó, Dósa, Hajós (C), Popovics, Tóth – Budai, Ritó, Fliszár, Szilágyi, Roczanov.

Játékvezetők: Varjú, Kincses – Soltész, Vas..
    Az eddig százszázalékos Miskolci Jegesmedvék gárdája, a szintén veretlen, de Újpesten pontot hullajtó HC Nové Zámky otthonába látogat a MOL Liga harmadik fordulójában, a mérkőzés 18:00 órakor kezdődik. A tavalyi évad két elődöntőse mindig parázs hangulatú meccseket vív egymással, és ez valószínűleg most sem lesz másképp. A tavalyi szezonban az alapszakaszban a miskolciak voltak sikeresebbek hat győztes meccsel, de a rájátszásban az érsekújváriak nyerték 3-1-re az elődöntő meccssorozatát.

(Pillanatkép a tavalyi elődöntőről)

Az idei bajnokságot a miskolciak két hazai győzelemmel nyitották, először a Fradit egy szoros meccsen győzték le 4-3-ra, majd huszonnégy órával később a megfiatalított Csíkszeredát simán verték 7-0-ra. A HC Nové Zámky egy idegfeszítő meccsen a sírból hozta vissza Újpesten a meccset, amikor négygólos hátrányt dolgoztak le a záró harmadban, és a hosszabbításban a győztes gólt is megszerezték. A Csíkszereda ellen a meccs feléig kiegyenlített volt a játék, majd a harmadik harmadban három találattal eldöntötték az összecsapást.

Remélhetőleg kiváló, izgalmas hoki csemegét tartogat a mai este Érsekújvárban. A mérkőzést a helyszínről közvetítjük. Tartsanak velünk ma este is itt az onlajnok oldalán és kövessék velünk együtt a közvetítést.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 17. Podstavek (Uram, Polčík), 34. Štefanka M. (Dubec Marek, Chrenko), 34. Faith (Huba) – 21. Gőz (Becze, Metcalfe), 39. Beccze (Dudas), 60. Sagert (bünt.), utolsó bünt. Dansereanu