Ajka – Soroksár 2:1 (vége) | Puskás Akadémia FC – Debreceni VSC 0:2 (vége) | Salgótarjáni BTC-Puebla – Békéscsaba 1:3 (vége)
ESMTK – Ferencvárosi Torna Club 0:3 (vége) | Kisvárda – Nyíregyháza 3:2 (vége) | Újpest FC – Szombathelyi Haladás 2:0 (vége)
Gyirmót – Kaposvári Rákóczi FC 1:0 (vége)
Puskás Akadémia FC
0:2 (0:0)
Debreceni VSC
szerda 24.09.2014, 15:00 • Pancho Aréna, Felcsút • Magyar Kupa

Szerény érdeklődés mellett, az első félidő meddő felcsúti mezőnyfölénye után a második játékrészben a DVSC kihasználta a hazai védelem megingásait és végül a két lesgól mellé, szerzett két szabályosat is, a második már a hosszabbítás hosszabbításában!
    Összességében a Loki kétgólos győzelme megérdemeltnek mondható, így a Pancho Arénában a hajdúságiak vívták ki a Magyar kupában a továbbjutást a nyolcaddöntőbe!
    Felcsútról köszönjük szépen a figyelmet, tartsanak továbbra is velünk! (16:57:16)

90+4
    A Loki gólt szerzett!
    Gólszerző KULCSÁR T.. Tisza – aki most állt be – ívelte be a szabadrúgást balról és a szintén csereember, KULCSÁR TAMÁS 6 méterről a bal alsó sarokba fejelt, mindent eldöntve ezzel! 0-2

90+3
    Jovanovic helyett tehát Tisza a pályán!

90+3
    Jovanovic lassan jött le cserére, sárga lappal gyorsította Őt a bíró!

90+2
    Lorentz megrúgta Varga Józsefet, még egy sárga a vége felé Pintér játékvezetőtől.

90+1
    3 perc a ráadás a meccs végén.

90
    Vadnait hozza be Kondás mester Szakály Péter helyére!

88
    Sidibe készítette le a labdát Lázárnak, akinek 18 méteres emelése elkerülte a Puskás Akadémia kapuját!

87
    A sarokrúgást követően Szakály Dénes 12 méteres, lapos lövését nagyot nyújtozva védte Novakovics!

84
    Szakály Péter jobb oldali szöglete után Sidibe lefejelt labdáját Brkovics közelről emelte a felcsúti kapu fölé!

81
    Papp Máté helyére beállt a Puskás Akadémia csapatába Margitics.

79
    Kelic buktatta a megiramodó Varga Józsefet, járt a sárga lap.

77
    Kulcsár Tamás tört be a jobb oldalon a felcsúti 16-osra, de a lövés gyengére sikeredett, így Hajdúch könnyedén hárított!

76
    Lencse ezúttal Szakály Dénes elé tálalt, akinek lövését blokkolta a debreceni védelem.

73
    Seydi helyére Kulcsár állt be a vendégeknél!

73
    Szakály Péter szabadrúgása ezúttal a kapu fölé szállt!

72
    Tischler állt be a felcsútiakhoz Harsányi helyére!

69
    Szögletet követően Szakály Dénes mintegy 22 méterről nagyon rosszul találta el a labdát.

64
    Zsidai jó 32 méterről szúrta rá a labdát a felcsúti kapura, de Hajdúch elvetődve védeni tudott!

62
    Megvalósul a "testvérharc" Sallai Roland helyére ugyanis beállt Szakály Dénes a Puskás Akadémiába!

54
    Gólszerző SZAKÁLY P..A pontrúgásból SZAKÁLY PÉTER jobbal, a felcsúti kapu jobb oldalába emelte a labdát! Ez szép jelenet volt! 0-1

51
    Harsányi megrúgta Lázárt, itt az első sárga lap!

46
    Harsányi 23 méteres, jobblábas lövésével indult a második félidő, Novakovics vetődve mentett a bal sarok elől.

Két nem túl jó formában levő csapat egy óvatos első félidőt produkált. A hazaiak léptek fel támadóbban az első 15-20 percben, ez leginkább szögletekben mutatkozott meg, de ezekből nem alakult ki veszélyesebb szituáció. A félidő derekára kiegyenlítődött a játék, a Debrecen is eljutott a hazaiak kapuja elé, de fejeseik nem voltak elég pontosak, és lövéseiket is rendre blokkolták a védők. A felcsútiaknál nagyon jól kezdett a fiatal Sallai, több szép megmozdulással vétette észre magát, a vendégeknél nem akadt kiemelkedő teljesítmény.
    Várjuk Önöket vissza a szünet után is.

38
    Seydi balról belőtt labdája után Lázár lövés közben nagyot esett a 16-oson belül, de ez nem volt 11-es!

34
    Szakály Péter szabadrúgásból középre ívelt labdáját Brkovics csúsztatta hat méterről a felcsútiak kapuja mellé.

21
    A sarokrúgás után Kelic közeli fejesét hárította Novakovics kapus.

19
    Seydi jobbról középre küldött labdáját Sidibe fejelte rá 6 méterről, Hajduch biztosan védett.

16
    Szakály Péter középre ívelt szabadrúgása után Brkovics fejelt hét méterről Hajdúch kezei közé.

15
    Seydi visszagurított labdáját Sidibe bombázta rá 15 méterről, Hajdúch szép vetődéssel hárított.

12
    A szöglet után visszagurított labdát Papp Máté 18 méterről magasan a Loki kapuja fölé lőtte!

11
    Szép felcsúti támadás végén Lencse bal alsóba tartó lövését ütötte szögletre Novakovics.

8
    Sallai 14 méteres lövését – amely a jobb alsó sarokba tartott – Novakovics szép vetődéssel ütötte ki.

A debreceniek kezdték a játékot!

Egyperces néma felállással adóztak a jelen lévők egy nemrégiben elhunyt, felcsúti szurkoló emlékének!

Jönnek a csapatok a pályára, tiszta fehérben a hazai-, tiszta pirosban a vendégegyüttes!

Puskás Akadémia FC: Hajdúch – Lorentz, Tar, Kelic, Tamás M. – Papp M., Czvitkovics, Denkovics, Sallai R., Harsányi – Lencse. Vezetőedző: Benczés Miklós
    Cserék: Zima (kapus), Szakály D., Margitics, Fabio, Gohér, Tischler, Hudák.

Debreceni VSC: Novakovics – Lázár P., Mészáros N., Brkovics, Korhut – Jovanovic, Varga J., Zsidai, Szakály P. – Sidibe, Seydi. Vezetőedző: Kondás Elemér
    Cserék: Verpecz (kapus), Ferenczi I., Vadnai, Balogh N., Tisza, Berdó, Kulcsár T.

Játékvezetők: Pintér Csaba (Kormányos II.Gábor, Horváth Zoltán).

Azonnal kezdődik a Magyar kupa második fordulójában itt, a felcsúti Pancho Arénában a Puskás Akadémia-Debrecen meccs, amely a jelek szerint nem mozgatta meg a szurkolók fantáziáját! A szép, napos, kellemes időjárás ellenére egyelőre alig vannak a stadion lelátóin.
    A találkozó egyik érdekessége lehet, hogy a két Szakály testvér akár pályára is léphet ma egymás ellen, bár egyelőre Dénes a hazaiaknál a kispadon kezdi a játékot.
    Egyébként a felcsútiak sérülés miatt nélkülözni kényszerülnek három rutinos emberüket; Szélesit, Polonkait és Tóth Balázst.
    A kupameccs rögtön kezdődik, tartsanak velünk!

A labdarúgó Magyar kupa 3. fordulójában immár NB I-es együttesek is találkoznak egymással, Felcsúton a Puskás Akadámia együttese fogadja a bajnoki cím védőjét, a DVSC-TEVA gárdáját. Az idei bajnokságot mindkét együttes gyengén kezdte; a Debrecen jelenleg kilenc pontjával csak a mezőny második felében tanyázik, míg a felcsútiak az elmúlt hétvégén szerezték meg első győzelmüket, tehát egyelőre elkerültek a kieső pozícióból!
    A Magyar kupában a Puskás Akadémia az Andráshidán és az Orosházán, a DVSC pedig a Szekszárdon és a Mórahalom együttesén jutott túl az eddigi két kör során.
    Természetesen a kupasorozat mindenkinek jó kiugrási lehetőséget jelent, akár a nemzetközi porondra jutás esélyét is ígéri! Ennek megfelelően nyilván Benczés Miklós és Kondás Elemér alakulata is keményen odateszi majd magát!
    Bár az eddigi bajnoki teljesítmény nem ezt mutatja, mindkét együttes játékosállománya erős, ezért parázs meccs, igazi kupacsata várható a Pancho Arénában, ahonnan természetesen mi ezúttal is a helyszínről jelentkezünk, hogy Önök semmiről se maradjanak le!