Ipress Center-Vác – Esercito-FIGH Futura Roma 33:26 (vége)
Ipress Center-Vác
33:26 (19:12)
Esercito-FIGH Futura Roma
szerda 05.11.2014, 16:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Felkészülési mérkőzések

Nagyon kellett már némi sikerélmény a váci csapatnak, ezt most meg is szerezték. Hét góllal győzött a Dunakanyar hölgykoszorúja, ezen a mérkőzésen a Vác már az elején komoly előnyt épített ki, főként Hornyák Dóra remek visszatérésének köszönhetően. A félidei hét gólos különbséget úgy is tudta tartani a hazai csapat, hogy időnként feltűnő védekezési hibákat vétettek és a második félidő nagy részében részben, vagy teljes egészében a fiatal csapat játszott 1-2 rutinos emberrel kiegészítve.

Pozitívum Hornyák játéka mellett még Szondi és Virág jó formája, valamint meg kell említeni Sztranyan Ágnes kiváló védéseit is az utolsó percekben. Drávai is javuló formában egyértelműen, innentől várhatóan a Vác sokkal nagyobb erőt fog képviselni a bajnokságban is, főleg, ha a védekezési hibákat kijavítják. Ha Fülöp, Tóth Eszter és Sterjova is visszatér, akkor bárkire veszélyes lehet a váci csapat.

Ipress Center-Vác – Esercito FIGH Futura Roma: 33-26!
    ---- (17:22:06)

60
    Mérkőzés vége. (33:26)

60
    GHEORGHE a jobb alsó sarokba lő pár másodperccel a vége előtt. (33:26) (33:26)

60
    STEFANOVIC gyors támadás végén középen tör be. (33:25) (33:25)

60
    Niederwieser ziccerét óriási bravúrral védi Sztranyan!! (32:25) (32:25)

60
    Stefanovic lő mellé középről. (32:25) (32:25)

60
    Megkezdődött az utolsó perc, megvan a győzelem, a Vác támad. (32:25) (32:25)

59
    Costa lő mellé a bal szélről. (32:25) (32:25)

59
    HÁMORI unta meg a tétlenséget, középen betört és bebombázta. (32:25) (32:25)

58
    Hamarosan már csak két perc lesz hátra, Bató Lili is a pályán a hazaiaknál. (31:25) (31:25)

58
    Pelczéder a bal szélről rossz szögből kihagyja. A túloldalon Ravasz lövését Sztranyan védi! (31:25) (31:25)

57
    Technikai hiba a váciaknál, majd a lerohanásnál Costa ejti ki a labdát. (31:25) (31:25)

57
    RAVASZ Alexandra a jobb szélről hozza fel hat gólra az olaszokat. (31:25) (31:25)

57
    Sztranyan védi Costa lövését a bal szélről bravúrral, de marad az olaszoknál. (31:24) (31:24)

56
    Ahogy leírtam, Helembai áll ki két percre. (31:24) (31:24)

56
    Öt perc sincs már hátra, sokat cserélget a Vác. Közben 6 a 6 ellen újra. (31:24) (31:24)

55
    Farkas Luchin kapus lába közé dobja a hetest, de pontatlanul, nincs gól, hárít a kapus. (31:24) (31:24)

55
    Hetest harcol ki Stefanovic. (31:24) (31:24)

55
    Sztranyan érkezett a váci kapuba a hajrára. Az igazsághoz tartozik, hogy Hornyák már hosszú percek óta pihen. (31:24) (31:24)

55
    GHEORGHE nyolc méterről a léc alá vágta a lövést. (31:24) (31:24)

54
    Pelczéder vitte 100%-os ziccerben a kapusra, de a felső lécre bombázott. (31:23) (31:23)

53
    Kettős kiállítás. Hámori és Fanton akaszkodtak össze, mindketten két percre pihenni mennek. (31:23) (31:23)

53
    Pelczéder szerez remekül labdát, Hámori azonban ismét a kapusba lövi az ordító ziccert. (31:23) (31:23)

53
    A mérkőzés hajrájához érkeztünk, alig több, mint hét perc a hátralevő idő, biztosan vezet a Vác. (31:23) (31:23)

53
    Bravúr a túloldalon is, Hámori tör be, ziccerét azonban Zanotto remekül hárítja lábbal. (31:23) (31:23)

52
    Balog védte Gheorghe hatalmas ziccerét! (31:23) (31:23)

52
    Drávait blokkolják, de sarokdobás a hazaiaknak. (31:23) (31:23)

51
    Balog védi Gheorghe átlövését és a Vácnál is marad. (31:23) (31:23)

50
    Hámori fut bele a falba. (31:23) (31:23)

50
    Fanton 9 méterről fölé dobja. (31:23) (31:23)

50
    DRÁVAI újabb átlövésgólja a kapu jobb oldalába. (31:23) (31:23)

49
    NIEDERWIESER bal oldali átlövése a rövid oldalon talál utat a kapuba. (30:23) (30:23)

49
    Időt kér az Esercito Figh Futura Roma. (30:22) (30:22)

48
    DRÁVAI átlövésgólt szerez a bal oldalról. A kapus beleért, de bevitte a kezét is a lövés. (30:22) (30:22)

48
    Farkas ellen ítélnek támadásban. Virág visszaszerzi hátul. (29:22) (29:22)

47
    GHEORGHE szerez lerohanásgólt, miután Helembait véleményes módon szerelték. (29:22) (29:22)

46
    NIEDERWIESER szerez gyors gólt középen, néha fegyelmezetlen a Vác védekezésben. (29:21) (29:21)

46
    VIRÁG labdát szerez az ellenfél térfelén az elbambuló védők között, a ziccert pedig nem hibázta el. (29:20) (29:20)

45
    Farkas kapta középen nagy ziccerben Virág kiváló bejátszását, de fölé durrantott. (28:20) (28:20)

45
    Farkas marad a földön egy rossz mozdulat után, a szívbaj kerülgeti a váci szurkolókat, nehogy megsérüljön. (28:20) (28:20)

45
    Elszórta elől a Vác, majd NIEDERWIESER rendezetlen védelem ellen talál a hálóba a bal oldalra sodródva is. (28:20) (28:20)

44
    Hornyák átlövését Zanotto védte szépen lábbal, a kipattanót Farkas gyűjti be. (28:19) (28:19)

44
    GHEORGHE rég szólt már hozzá, most viszont gyönyörű átlövésgólt szerez a kapu jobb oldalába jobb kettőből. (28:19) (28:19)

43
    SZONDI lő gólt lerohanásból egy váci labdaszerzés után. Tíz közte, ilyet nagyon rég érezhettek a váciak előnyben. (28:18) (28:18)

42
    VIRÁG Noémi is beindult, ugyanaz a figura, jobb kettőben tör be a résbe. (27:18) (27:18)

42
    LANDRI bal kettőből középre futott, megverte a váci védelmet, majd bepattintotta a hálóba. (26:18) (26:18)

41
    VIRÁG jobb kettőben tör be Hornyák beijesztése után. Szép gól. (26:17) (26:17)

41
    LANDRI tör be középen, betalál Balog mellett, majd a földön marad az olasz játékos. Rövid ápolás után folytatni tudja. (25:17) (25:17)

40
    HORNYÁK Dóra bebombázta a hetest a jobb felsőbe. (25:16) (25:16)

40
    Fanton két kezes lökése Helembai ellen. Két perc és hetes. A játékvezetők konzekvensen fújnak és jól. (24:16) (24:16)

40
    FANTON könnyedén tör át a váci védelmen és jobb kettőbe sodródva a hosszú felsőbe pattint. (24:16) (24:16)

39
    SZONDI Zsófia gyönyörűen futott be középre és beállóból talál a hálóba. (24:15) (24:15)

39
    Szép figura után NIEDERWIESER bal kettőben hatalmas folyosót talált, nem is hibázta el a ziccert. (23:15) (23:15)

38
    VIRÁG Noémi jobbátlövő poszton tör be és talál a kapuba. (23:14) (23:14)

38
    RAVASZ Alexandra a jobb szélről eredményes bal kézzel. Ő az olasz csapatban játszik, csak ne értsük félre. (22:14) (22:14)

37
    Stefanovic arcot talál, ez is két perc jogosan. (22:13) (22:13)

37
    Emberhátrányban támad a Róma. (22:13) (22:13)

37
    HORNYÁK Dóra a jobb felsőbe lövi a hetest. (22:13) (22:13)

37
    Hetest harcol ki Helembai és kettő perc Landrinak visszahúzásért. (21:13) (21:13)

36
    Costa a jobb szélről jobb kézzel próbálkozott, Balog jól zárta a szöget ismét. Jó ideje nincs gól. (21:13) (21:13)

36
    Hornyákot blokkolják az olaszok. (21:13) (21:13)

35
    Sok a fault, hosszan támad a Vác. Passzív közben. (21:13) (21:13)

34
    Landri dob kapufát a jobb oldalról, Stefanovic szerzi meg a kipattanót. (21:13) (21:13)

34
    Katona jó szögből lőhetett a jobb szélről, de magasan fölé pattintotta. (21:13) (21:13)

34
    Balog jól takarta be Gheorghét, jobb szélről nem talált a kapuba. (21:13) (21:13)

34
    SZONDI a bal szélről rendezetlen védelem ellen eredményes. (21:13) (21:13)

33
    Balog védi a jobb szélről Costa lövését. (20:13) (20:13)

33
    Balog védi Fanton lövését, de marad az olaszoknál. (20:13) (20:13)

32
    VIRÁG Noémi tört be jobb kettőben tisztán, a kapu bal oldalába lőtt. (20:13) (20:13)

32
    Cappellaro két perces büntetést kap. (19:13) (19:13)

31
    GHEORGHE magabiztosan értékesíti a hetest. (19:13) (19:13)

31
    Balog védi Cappellaro ziccerét, de hétméteres. (19:12) (19:12)

31
    Máris kezdődik a második félidő, a rómaiak kezdték. (19:12) (19:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (19:12)

Nagyon gyorsan komoly előnyt alakított ki a Váci NKSE a mérkőzés elején. Támadásban kizárólag Gheorghe volt eredményes az első 20 percben a vendégeknél, de a záró 10 percben nyolc találatot jegyzett az olasz csapat, egyiket sem Gheorghe lőtte már. A vendégektől még Niederwieser emelkedik ki és nagyon kiegyenlítetté tudták tenni a 20. és 30. perc közötti szakaszt.

A váciaknál Hornyák Dóra visszatérése után máris szépen termel, már hat találatnál tart. Szondi is lövöldöz, Farkas is háromnál tart. A védekezés eleinte kiváló volt, az utolsó 10 percben azonban sok volt a hiba a hazaiaknál. A mérkőzés egyelőre tökéletesen szolgálja a felkészülést.

Vác – Esercit Roma: 19-12, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (19:12)

30
    HORNYÁK Dóra köszön be talpról két másodperccel a vége előtt. (19:12) (19:12)

30
    NIEDERWIESER nagyon belejött, bal kettőből szabaddobás után átlövésből talál be. (18:12) (18:12)

30
    Passzív a rómaiaknál. (18:11) (18:11)

29
    DRÁVAI most már érvényes gólt szerez középről, talpról. (18:11) (18:11)

29
    Niederwieser irdatlan erejű kapufája a Vác szerencséjére kifelé pattan. (17:11) (17:11)

28
    Már teljesen kiegyenlített a játék, a Vác a mérkőzés elején szerzett előnyéből él. (17:11) (17:11)

28
    Drávai Gyöngyi hiába talál a kapuba, előtte szabálytalan volt a zárás. (17:11) (17:11)

28
    FANTON középen hatalmas rést talált, begyalogolt simán. (17:11) (17:11)

27
    Katona a rövid oldalt célozta meg, de oldalháló csak. (17:10) (17:10)

27
    NIEDERWIESER a kapu bal oldalába zúdította a labdát. Egészen belejöttek a rómaiak is. (17:10) (17:10)

26
    KATONA Flóra kapta Bíró védése után a hosszú indítást, a kapus összeütközött egy védővel, így Katona a teljesen üres kapuba lőtte. (17:9) (17:9)

26
    Ezt a ziccert már Zanotto védte egyébként. (16:9) (16:9)

26
    Dakos ismét ziccert hibáz beállóból, pedig szép bejátszást kapott Farkastól. (16:9) (16:9)

25
    FANTON passzívnál jobb kettőből nagyon szép átlövésgólt szerez. (16:9) (16:9)

24
    HORNYÁK Dóra lő gólt talpról, bal kettőből, Farkast előtte leterítették rendesen, az homályban maradt a két játékvezető előtt. (16:8) (16:8)

24
    LANDRI hasonlóan elbánt a váci védelemmel, középen így emberhátrányban is nagy rést talált, nem is hibázta el. (15:8) (15:8)

23
    FARKAS elküldte gyufáért a védőjét, majd betört középen és bebombázta a kapu bal oldalába. (15:7) (15:7)

23
    Gheorghe összeszedi második két percét is, feleslegesen rántotta le Pelczédert. (14:7) (14:7)

22
    Stefanovic meznél fogva visszahúzásért kap kettő percet. (14:7) (14:7)

22
    Beindultak az olaszok is, NIEDERWIESER második találatát láthattuk. (14:7) (14:7)

22
    FARKAS egy gyors szabaddobás után talpról felhúzott lövéssel eredményes. (14:6) (14:6)

22
    Rendezetlen védelem ellen CAPELLARO lő gólt a vendégektől. Zsinórban két olasz gól, nem volt még ilyen ma. (13:6) (13:6)

21
    Dakos kapta ziccerben beállóban, Pruenster azonban lábbal hárít. (13:5) (13:5)

21
    NIEDERWIESER középről átlövésből eredményes. A 21. percig kellett várni, amit a vendégektől nem Gheorghe lőtt. (13:5) (13:5)

21
    Hosszas olasz támadás zajlik. (13:4) (13:4)

20
    Eddig nem túl meggyőző az olasz együttes, Gheorghen kívül nem is lőttek gólt. (13:4) (13:4)

20
    STEFANOVIC 8 méterről a jobb felső sarokba bombáz. (13:4) (13:4)

19
    Ismét olasz lépéshiba, Fanton. (12:4) (12:4)

19
    Teljes létszámban az olaszok közben. Bíró védi Niederwieser lövését, majd a hosszú indításunk pontatlan. (12:4) (12:4)

18
    HORNYÁK Dóra balátlövőből óriási bombagólt szerez. (12:4) (12:4)

18
    Auer lőtte el gyengén passzívnál. (11:4) (11:4)

17
    Eladta a Vác a labdát, jó volt a figura, de Katona kicsit pontatlanul kapta. (11:4) (11:4)

16
    Labdát szerez Stefanovic bravúrral, majd kiállítás a túloldalon, a négy gólos Gheorghe áll ki két percre. (11:4) (11:4)

16
    Bíró védte Niederwieser lövését, majd SZONDI sikerrel fejezi be a lerohanást! (11:4) (11:4)

16
    Virág alighanem egy két percet úszott meg, csak szabaddobás. (10:4) (10:4)

15
    HORNYÁK Dóra talpról, bal kettőből újabb gólt szerez. A kapus meg se moccant. (10:4) (10:4)

15
    A meccs felénél IPC Vác – Gheorghe: 9-4. (9:4) (9:4)

15
    GHEORGHE fel se nézett, jobbátlövőből óriási gólt ragaszt a bal felsőbe. (9:4) (9:4)

14
    Hornyák kapufát lő, DAKOS kapcsolt először, aki beállóból nem hibázta el a ziccert. (9:3) (9:3)

13
    Fanton lő mellé, Farkas pedig sárga lapot kap egy korábbi fault miatt. (8:3) (8:3)

13
    Szabálytalan zárás középen, Stefanovic hiába lő szép átlövésgólt. (8:3) (8:3)

13
    Gheorghe átlövését most fogja Bíró Blanka. (8:3) (8:3)

12
    HORNYÁK Dóra szeptember harmadika után újra eredményes, bal oldali átlövés! (8:3) (8:3)

12
    GHEORGHE az egyetlen gólgyáros a vendégeknél, újabb átlövésgól jobbról. (7:3) (7:3)

11
    FARKAS Veronika elől ragadt az imént, így Szondi indítását könnyedén bombázza a kapuba ziccerből. (7:2) (7:2)

11
    Blokkolt lövés, Bíró is bele tud érni, így a váci csapaté. A túloldalon elszórja a Vác, majd Szondi visszaszerzi. (6:2) (6:2)

10
    Szép figura végén SZONDI Zsófia a bal szélről kilövi a bal alsót. (6:2) (6:2)

10
    Hámori lövő keze után nyúlnak, Niederwieser két percre leül pihenni. (5:2) (5:2)

9
    Egyértelmű, hogy a vendégeknél Gheorghe, akire a legjobban kell figyelni. Közben olasz lépéshiba. (5:2) (5:2)

9
    STEFANOVIC nyolc méterről rendezetlen védelem ellen átlövésből eredményes. (5:2) (5:2)

9
    Pontatlan bejátszás, jöhet a hazai csapat. (4:2) (4:2)

9
    Jó ideje támad az olasz csapat, sok a fault. (4:2) (4:2)

8
    Stefanovic kapott sárgát. (4:2) (4:2)

8
    Farkas leülteti a kapust, majd a bal kapufa mellé dobja. (4:2) (4:2)

8
    Hámori harcol ki hétméterest és sárga lap Capellaro. (4:2) (4:2)

7
    Virág Noémi kapott sárga lapot visszamenőlegesen egy fault miatt. (4:2) (4:2)

6
    Farkast fogták hátulról, ezért nem fért a labdához, de most szemet hunyt a játékvezető. Lépéshiba a túloldalon. (4:2) (4:2)

6
    Hornyák csinált magának helyet, hiába talál a kapuba. A túloldalon Bíró védi Di Lisciandro lövését a bal szélről. (4:2) (4:2)

6
    Hámori harcolt ki szabaddobást. (4:2) (4:2)

5
    Ismét GHEORGHE átlövésgólja a kapunkban középről. (4:2) (4:2)

5
    Időt kért az Esercito Roma együttese. (4:1) (4:1)

5
    Gheorghe kapott sárga lapot. (4:1) (4:1)

5
    Labdát szerez a Vác, SZONDI pedig eredményesen viszi végig a lerohanást. (4:1) (4:1)

4
    HORNYÁK Dóra klasszikus átlövésgólja a kapu bal oldalában! (3:1) (3:1)

4
    Labdát szerez a Vác, de inkább lelassítanak. (2:1) (2:1)

3
    DAKOS beállóból eredményes szép akció végén. (2:1) (2:1)

3
    A túloldalon az olasz jobbszélső ront, jöhetnek a váciak. (1:1) (1:1)

3
    Szondi jól fut be középre, de túlságosan földhöz vágja a labdát, így felső léc lesz a ziccerből. (1:1) (1:1)

3
    GHEORGHE jobbátlövőből csodagólt szerez a jobb alsóba. (1:1) (1:1)

2
    Hornyák csele jó, de hiába talál a kapuba, leért előtte a lába és ez a negyedik lépés volt. (1:0) (1:0)

1
    HÁMORI tör be középen és nagyon szép gólt szerez a bal alsóba. (1:0) (1:0)

1
    Bíró és Pruenster kezdenek a kapuban. (0:0) (0:0)

1

A piros mezes Vác kezdte a találkozót, a zöld-kék mezes olaszok elsőként védekeznek.

Hornyák Dóra a kezdőben, kérem. Itt a visszatérés!

Helyesbítés következik. Az olasz válogatott játékosai közül igen sokat ad a Vácott vendégeskedő csapat, de nem a válogatott játszik ma, hanem az Esercito-FIGH Futura Roma együttese. Így is valamelyest az olaszok tűnnek esélyesebbnek, de nehéz felmérni a két gárda erejét anélkül, hogy játszottak volna. A Vácnál Fülöp, Ertl és Sterjova hiányzik, Hornyák Dóráról még nem tudni, játszik-e ma, de a bemelegítést már teljes intenzítással végzi. Bő 20 perc és kezdünk, tartsanak velünk!
    ----

Ipress Center-Vác: Balog J., Sztranyan Á., Bíró B. – Bató, Drávai, Hámori, Farkas, Pelczéder, Hansághy, Hornyák D., Dakos, Stefanovic, Szondi, Katona, Virág, Helembai

Esercito-FIGH Futura Roma: Pruenster, Zanotto, Luchin – Gheorghe, Auer, Kovacs, Di Lisciandro, Cappellaro, Costa, Niederwieser, Cipolloni, Ucchino, Cattaneo, Fanton, Ravasz, Landri

Játékvezetők: Bócz László, Wiedemann Viktor.

Magyarországon edzőtáborozik az olasz női kézilabda válogatott. Szerdán Vácott játszanak edzőmérkőzést a Váci NKSE ellen. Igencsak ráfér a Dunakanyar lányaira a gyakorlás, az utóbbi fordulókban, de igazából egész ősszel igen gyatrán szerepelnek, sorra jönnek a várt és nem várt vereségek is, összesen négy pontjuk van a bajnokságban és a kupában sem állnak már.

A sérültek azonban szép lassan visszatérnek, Hornyák Dóra már a lábadozás végén tart, Drávai is bevethető, Tóth Eszter pedig hamarosan az lesz. Egyelőre Fülöp Andrea küzd még ujjtöréssel, Marja Sterjovának pedig a vízumával akadtak gondok, az várhatóan még nem oldódik meg a héten.

Az olasz válogatott Macedónia ellen játszott nemrég tétmeccset és az oda- és visszavágón is az olaszok diadalmaskodtak. A macedón válogatott tagja Sterjova, aki elméletileg most vissza is vághatna, de úgy tűnik, ez a találkozás most adminisztratív okok miatt elmarad.

Alighanem nem is az eredmény lesz a legfontosabb ezen a mérkőzésen, hanem a játék csiszolása mindkét részről. Az esélyek megjósolhatatlanok, mivel sosem találkozott egymással a két csapat. Azért az olasz válogatott esélyesebbnek tűnik az utóbbi idők eredményei miatt.

A találkozó szerdán 16 órakor kezdődik, tartsanak velünk!