Fehérvár AV19 – Orli Znojmo 10:4 (vége)
Fehérvár AV19
10:4 (6:2, 1:1, 3:1)
HC LERAM Orli Znojmo
vasárnap 30.11.2014, 15:00 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Erste Bank Juniors League

És vége a mérkőzésnek, nagyszerű hatvan percen vagyunk túl! Mindkét csapat tudásának megfelelően játszott, le a kalappal a teljesítményük előtt. Természetesen a végére kikristályosodott a két csapat közti különbség, a Volán javára, de olyan mértékben fel tudta venni a harcot velük a Znojmo, hogy a meccs egyes periódusaiban szinte egyenrangú partnerként lehetett tekinteni a csehekre. A hasonló fehérvári folytatásban bízva megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (16:54:25)

60:00

59:44
    Szépen tartja a korongot a Fehérvár.

58:23
    Mindkét csapat kiegészült.

57:54
    Megint egy kisebb dulakodás alakult ki Szeles védése után, de ez most nem ért kiállítást.

57:22
    Les miatt szakad meg a fehérvári offenzíva.

56:23
    Kissé elvesztették a fejüket a játékosok, Erdei Zoltán és Jan Bulin egyaránt kiül kettő percre durva játékért.

55:40
    Hiába tartottuk több mint egy percig az ellenfél harmadán belül a korongot, nem sikerült újabb gólt szerezni.

54:15
    A Fehérvár kiegészült.

53:50
    És mg egy védést bemutat a fehérvári hálóőr!

53:27
    Szeles Levente fog meg egy kék vonalról érkező lövést.

52:46
    Kis les miatt szakad meg a roppant veszélyes vendég támadás.

52:15
    Baranyai Balázst küldi ki a játékvezető két percre, fogásért.

51:21
    Tilosra ütötte a korongot a Fehérvár.

51:05
    Horváth Richárd lövése megy nem sokkal kapu mellé.

50:00
    Pontosan tíz perc van hátra, mikor bulira készülődnek a csapatok a fehérvári kapu előterében.

49:02
    A Volán gólt szerzett!
    És megvan a tizedik hazai gól! Kovács Olivér lövése még elakadt a kapu előtt álló védőben, a lecsorgó korong azonban TÖRÖK PATRIK elé került, aki a kapuba tessékelte azt!

48:30
    Szabó Bence lövését húzta le Svoboda a lepkés kesztyűvel.

48:02
    Felszabadítanak a vendég védők.

47:31
    A legutóbbi gól szerzője, Radek Maca ül ki kettő percre könyökhasználatért.

47:03
    Takcs Bence kék vonali lövését fogta Svoboda

46:25
    A Znojmo gólt szerzett!
    Továbbra sem áll le a gólgyártás! Patrik Bulin lövése még mellé ment, palánkról visszapattanó korongot azonban RADEK MACA már a fehérvári kapuba lőtte!

46:02
    Szabó Márk érkezett szépen a kapu előtt, lövését azonban Svoboda fogta gyönyörűen!

45:20

45:10
    Most szabadít fel a Znojmo.

44:27
    Tóth Renátónak küldött keresztpasszba értek bele a védők, így oda a helyzet.

43:24
    Hosszú támadás után növeli előnyét a Fehérvár! Baranyi Balázs passza után SZABÓ BENCE talált a znojmoi kapuba, kezd teljesen szétesni az ellenfél.

41:49
    Fehérvári góllal kezdődik a záró harmad! Kiss Patrik passzára HORVÁTH RICHÁRD érkezett a kapu előtt, és gyönyörű mozdulattal a hosszúba emelte a pakkot!

40:50
    Hosszas Volán támadás végén sikerül felszabadítania a vendég védelemnek.

40:01

Ismét egy remek harmadon vagyunk túl, továbbra is potyognak a gólok, egymás után jönnek a helyzetek. Szabó Dávid már négy gólpassznál tart, míg a hét gólunkon hatan osztoznak, eddig csak Imre Patrik tudott duplázni. A záró harmadban valószínűleg még gyűjteni fognak egy-két pontot a játékosok, maradjanak velünk!

40:00

39:55
    Egy rossz lövés után indulhattak a vendégek, Imre Patrik azonban szépen védekezett.

38:55
    Most tudtak kitörni, Szeles Martinnak kellett fognia egy távoli lövést.

38:44
    Marad támadásban a Fehérvár, beszorulnak a vendégek.

37:45
    Itt a harmad első fehérvári gólja! Kovács Olivér passzát IMRE PATRIK váltotta gólra, visszaállítva négy gólos különbséget a két csapat között.

37:07
    Tóth Renátónak volt egy gondolattal hosszú a kapu elé betett korong!

36:43
    Saját kapuja mögött a Znojmo.

35:48
    Szabó Bence vetődött a korong útjába, és akadályozott meg egy vendég gólt!

35:15
    Egy kék vonali bombát kellett Szeles Martinnak hárítania.

34:18
    Mindent megtesz az ügy érdekében a Znojmo, de fizikálisan egész egyszerűen a Volán föléjük kerekedik.

33:33
    Svoboda is bemutat egy védést.

32:59
    Jan Bulin lövését védte Szeles.

32:26
    Két vendég védő nem tudta megtartani a korongot, ám nagyobb bajuk nem lett belőle.

31:52
    Nem pontos a fehérvári passz, indulhat a Znojmo.

30:46
    Gyorsan felavatták a frissen érkezett fehérvári kapust! Brezina passza átcsorgott a védelmen, a hosszún érkező RADEK NEIEDERHAFNER pedig az üres kapuba lőtte a korongot!

29:50
    Csakúgy mint tegnap, ma is kapust cserél nyerő állásnál a Fehérvár. Gadácsi Jánost Szeles Martin váltotta.

29:50
    Szabó Bence büntetése kettő perc bottal akasztásért.

29:44
    Jan Bulin tüzelt a fehérvári kapu mellé.

29:06
    Kiegészült a Znojmo, ezt az előnyt se tudtuk kihasználni.

28:24
    Most tud felszabadítani a Znojmo.

27:55
    Szépen adogat a Fehérvár a vendég kapu előtt.

27:06
    Ismét nyílik a büntetőpad ajtaja, Konecny ül ki most a vendégektől.

26:45
    Szita Donátot ugratták ki, a fehérvári csatár ziccerét azonban védte Svoboda!

25:45
    A znojmoi csapatkapitány, Michal Kuckovyc indult meg, ám egy csapattársa miatt leshelyzet alakult ki.

25:08
    Visszatért a második kiállított játékos is, nem sikerült kihasználni ezt a kettős előnyt.

24:29
    Les miatt szakad meg a fehérvári támadás, 39 mp. még az előnyből.

23:55
    Már csak szimpla a Volán előnye.

23:34
    Szabó Dávid passza utn alakult ki nagy helyzet!

23:08
    Itt a második fehérvári kettős előny, Jan Bulin is testre ütésért kénytelen leülni.

21:55
    Harsant a bírói síp, Radek Maca ül ki két percre testre ütésért. Ez a második büntetése a meccsen.

21:34
    Svoboda védése után buli a znojmoi harmadban.

20:30
    Patrik Buli lövése száll el két méterrel a fehérvári kapu mellett.

20:01

Statisztikák az első harmad után:

Kapura lövések: 16-9
    Védési hatékonyság (%): 87.5-77.78
    Emberelőnyök: 2/2 – 1/3

Elképesztően eseménydús húsz percen vagyunk túl! Mindkét csapat odateszi magát a pályán, és külön öröm, hogy a Znojmo nem törődik bele az áldozati bárány szerepébe, hanem minden ütközést felvállal, minden helyzetet próbál kihasználni. Ez nagyjából sikerül is nekik, a két góljukon kívül nem igazán tudnánk nagy helyzetet felidézni a vendégek részéről. A Fehérvár hozza szokásos magabiztos játékát, sok helyzetből sok gólt lőve vezet fölényesen az első harmad után. Hamarosan jön a folytatás, maradjanak velünk!

20:00

19:40

18:56
    Emberhátrányban növeli előnyét a Fehérvár! Kovács Olivér passzolt középre az alapvonal mögül, az ott érkező IMRE PATRIK pedig finom mozdulattal a hosszúba emelte a korongot! 6-2 ezzel az állás!

17:40
    Itt az esély a vendégek száméra a további felzárkózásra, miután Szabó Bencét kiállítják két percre gáncsolásért.

17:31
    Hatalmas kavarodás végén a kapu torkából tisztáznak a fehérvári védők!

16:26
    Villámgyors vendég kontra végén csökkentette hátrányt a Znojmo! JAN JAMBOR kapott jó passzt Patrik Bulintól, majd a kapuba lőtte a korongot!

16:18
    Szabó Bence lövését védte Svoboda!

15:42
    Svoboda védése után buli a vendég harmadban.

14:52
    Csúnyán elszórt korongból indulhattak volna a vendégek, de nem tudták kihasználni a lehetőséget.

13:39
    Meddő támadásokat vezet a Znojmo, rendre felőrlődnek a védelmen.

12:59
    Kiss Patrik lövését védte szépen a vendég hálóőr.

12:12
    Kiegészült a fehérvári csapat, egyetlen egy helyzetet s tudott kialakítani a Znojmo a két perc alatt.

12:12

11:13
    Saját harmadán belül a Znojmo, nem tudnak megindulni.

10:12
    Fehérvári kiállítás, Horváth Richárd ül ki bottal lökésért.

09:39
    Eldőln látszik a mérkőzés, alig tíz perc elteltével! Tóth Renátó passza után KISS PATRIK talált a znojmoi kapuba!

07:14
    Hét másodperccel az előny lejárta előtt talált be a Fehérvár! Kiss Patrik kapu elé betett korongjára TAKÁCS BENCE érkezett hajszálpontosan, és szépen a kapuba helyezte a korongot!

06:47
    Les miatt szakad meg a fehérvári támadás.

05:40
    Továbbra is szimpla előnyben a Fehérvár.

05:39
    Macska-egér harc alakult ki kettős előnyben! Szabó Dávid Kiss Patrikhoz passzolt, akinek a centerezését TÓTH RENÁTÓ váltotta gólra!

05:21
    Újabb vendég kiállítás, sajnos sokáig volt késleltetett, pedig szinte egy percig kettős előnyben lettünk volna.

04:34
    Szita lőtte el keresztbe a korongot a kapu előtt.

04:15
    Kovács Olivér lövését védte gyors mozdulattal a vendég kapus!

03:59
    Itt az első vendég hátrány, Radek Maca ül ki gáncsolásért.

03:42
    Fél percen belül it a második fehérvári gól! Hajszálpontos lövéssel vette be a znojmoi kaput ERDEI ZOLTÁN, megfordítva ezzel a mérkőzés állását! 2-1!

03:12
    Villámgyorsan itt az egyenlítés! TÓTH RENÁTÓ kapott jó passzt, majd elemi erővel a kapuba bombázta azt!

02:34
    Meglepetésszerű módon a vendégek szereznek vezetést! Jan Jambor lövése után PATRIK BULIN kotorta be a fehérvári kapuba a korongot!

01:41
    Gadácsi vetődött ki kapujából.

01:19
    Látványos szabálytalanság után Takács Bence üli le a meccs első két perces büntetését.

00:50
    Meglehetősen kevés, 11 mezőnyjátékossal érkeztek a vendégek, így nagyon fárasztó lesz a hatvan perc a liga legjobb csapata ellen.

00:50
    Kiss Patrik lőtt kapura, az első komolyabb helyzet volt a meccsen.

00:33
    Szépen védekezett a Znojmo, de a kontrájuk végül egy les miatt véget ért.

00:10
    Volán támadással kezdődik a mérkőzés.

00:01

A tegnapi, Miskolc elleni mérkőzés után egy újabb kihívó, az Orli Znojmo csapata érkezik Raktár utcába, hogy megmérkőzzön a Fehérvár AV19 U-18-as csapatával! A két gárda már találkozott idén, akkor Znojmóból el tudta hozni a két pontot a Fehérvár. A papírforma a mai napra is Volán győzelmet jósol, tekintve, hogy az első fogadja a hetediket, és mind pontokban, mind gólokban fölényesen vezet a fehérvári együttes. A sportban azonban egy meccsen bármi megtörténhet, tartsanak velünk, ha egyetlen fontos pillanatról sem szeretnének lemaradni!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 – kor kezdődik..

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 4. Kovács (Tóth), 4. Erdei (Rajz), 6. Tóth R. (Kiss, Szabó D.), 8. Takács (Kiss, Szabó D.), 10. Kiss (R., Szabó D.), 19. Imre (Kovács, Járossy), 38. Imre (Kovács, D.), 42. Horváth (Kiss, Tóth), 44. Szabó B. (Baranyai, Szita), 50. Török (Kovács) – 3. Bulin P. (Jambor, Kruckovyc), 17. Jambor (Bulin P), 31. Niederhafner (Brezina, Kruckovyc), 47. Maca (Bulin P)

Fehérvár AV19: Gadácsi (Szeles) – Szabó B. (C), Baranyai, Szita (A), Imre, Kovács – Takács (A), Szabó D., Tóth, Erdei, Kiss – Erdély, Járossy, Négyesi, Horváth, Török – Fürst, Rajz, Szabó M.
    HC LERAM Orli Znojmo: Svoboda – Kruckovyc (C), Konecny, Jambor, Bulin J. (A), Bulin P. – Maca, Pucher (A), Niederhafner, Krejci, Brezina