Fehérvár AV19 – UPC Vienna Capitals 4:1 (vége) | Miskolci Jegesmedvék – HDD Olimpija Ljubljana 5:3 (vége)
Fehérvár AV19
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
spusu Vienna Capitals
szombat 06.12.2014, 12:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • Erste Bank Juniors League

Inkább hajtós, mint szép meccset láthattunk, de azért voltak pillanatok, melyekért érdemes volt kilátogatni az összecsapásra. Ki kell emelni Tóth Renátó, Szabó Dániel, és Kiss Patrik remek játékát, a 11 szerzett pontból 8-at ez a három játékos jegyzett. Ami a kapusteljesítményt illeti, Bors Gergő jól játszott, biztos pontja volt a védelemnek, amely összességében is keveset hibázott. A végére jól kiütközött a két csapat közti különbség, bár a Bécs sokáig erőn felül teljesítve szorossá tudta tenni a találkozót. A hasonló folytatásban bízva köszönöm megtisztelő figyelmüket, a viszontlátásra! (14:36:00)

60:00

59:55
    Saját kapuja mögött a Bécs.

58:58
    Lendületesen tör előre a Fehérvár, a védők már csak asszisztálnak hozzá.

58:25
    Babusek ért ki Kiss Partikra a lövés pillanatában, így fölé ment a próbálkozás.

57:49
    Horváth Richárd lövése ment centikkel a kapu mellé.

56:49
    Les miatt szakad meg a bécsi támadás.

55:39
    A Volán gólt szerzett!
    Csendesebb perc után itt a negyedik fehérvári gól! Takács lövése után a korong pont KISS PARTIK elé került, aki hezitálás nélkül a kapuba lőtte azt! Kissé szerencsés gól, de a helyzetfelismerés, és a gyors reagálás mindenképp dicsérendő.

54:11
    Kiss Patrik lövése pattan le egy vendég korcsolyáról.

53:53
    Bors Gergőnek kellett egy komolyabb védést bemutatnia, nem kéne magunkra húzni az ellenfelet.

53:05
    Most érkezett egy lövés Bors kapujára, a magyar hálóőr pedig könnyűszerrel védett.

52:43
    Már egy perce a bécsi harmadban a korong

51:54
    Ismét fehérvári ütőkön a korong, nem láthatóan fáradtak a vendégek.

51:33
    Tóth szórta el a korongot, indulhat a Bécs.

50:30
    Kezd kissé fáradni a Bécs, már nem tudnak úgy megiramodni, mint ahogy az első két harmadban tették.

49:45
    Fehérvárhoz méltó góllal növeli két gólosra előnyét a Volán! Imre Patrik Tóth Renátóhoz passzolt keresztbe, aki a középen érkező KISS PATRIKHOZ továbbított, aki elegánsan a kapuba továbbította a korongot! 3-1!

49:02
    Határozottan állították meg a fehérvári csatárokat a bécsi védők

48:09
    Erdei Zoltán előtt csúszott el kevéssel a korong.

47:09
    A Capitals gólt szerzett!
    Villámgyorsan kihasználja előnyét a Vienna! Worel passza után DOMINIC THALHAMMER lőtt hatalmas gólt a kék vonalról! A gólla a Fehérvár kiegészült.

46:52
    Maurerm ellen szabálytalankodott Kovács Olivér, nyakra és fejre irányuló támadásért 2+10 perc a büntetése.

46:12
    A kontra után már Tschrepitsch-nek kellett védenie!

45:55
    Tilosra ütjük a pakkot, buli Bors kapuja előtt.

45:17
    Rögtön megpróbál válaszolni a Vienna, Bors azonban a helyén volt.

44:48
    Góllá érett a fehérvári nyomás! Lemásolta szinte első gólját a Volán, Szabó Dániel lövése után TÓTH RENÁTÓ szerezte meg mai második gólját!

44:05
    A Bécs ütötte most tilosra a korongot, sok a játékmegszakítás.

43:50
    Hatalmas ütközést osztott ki Kovács Olivér.

43:19
    Tilosra ütöttük a korongot, buli Bors kapuja előtt.

42:24
    Imre Patrik vitte be szépen a korongot a vendég harmadba.

41:49
    Szabó Bence lövését tolta kapuvasra Tschrepitsch! Szép lövés, szép védés.

40:56
    Kiegészült a Fehérvár, 5 az 5 ellen a csapatok.

40:28
    Bécsi rohamokkal kezdődik a záró hármad, lássuk mire mennek egymással a felek.

40:01

Az elsőnél mindenképpen izgalmasabb harmadot láthattunk, kezdi felvenni a mérkőzés ritmusát a Fehérvár. A vendég együttes roppant jól tartja magát egyelőre, annak ellenére, hogy mekkora különbség van a tabellán a két csapat között, igen szoros eddig a meccs. Bors Gergő nagyszerű formában véd nálunk, a támadósornak kéne kicsit pontosabbnak lennie a befejezéseknél, és akkor nem lesz baj a záró harmadban. Izgalmas húsz percnek nézünk elébe, maradjanak velünk!

40:00

39:48
    Maxa közeli lövését védte Bors!

39:07
    Szép mozdulattal védett Bors.

38:56
    Látványos szabálytalanság után Szabó Bence ül ki két perce gáncsolásért.

38:13
    Kettő az egy ellen jöhettek a vendégek, Maurer lövését azonban Bors hatalmas bravúrral védeni tudta!

37:24
    Határozottan állították meg a hosszas fehérvári támadást a vendégek.

36:32
    Járossy Ádám tette arrébb ellenfelét határozottan.

35:50
    Borsnak kellett védenie.

35:31
    Gyengébb meccse ez a fehérváriaknak, nem tudnak úgy pörögni, mint máskor.

35:14
    Meddőn adogatott csak a Volán, a Capitals kiegészült.

34:27
    Szép figura végén megy fölé a fehérvári lövés.

34:07
    Kisebb bunyó alakul ki Tschrepitsch védése után, de a kiállítás ezúttal elmarad.

33:45
    Azonnal feláll a Volán.

33:14
    Rendkívül sportszerűtlen módon, a sípszó után gáncsolta ki ellenfelét Thalhammer, teljesen jogos a két perc durva játékért.

33:05
    Rajz Áron harcolt ki egy bulit a bécsi harmadban.

32:28
    Bors rátenyerelt a beemelt korongra, a rátámadó bécsieket pedig a védők arrébb tessékelték, úgy ahogy kell.

32:12
    A Bécs kiegészült.

31:50
    Tilosra ütjük sajnos a pakkot, buli a fehérvári harmadban.

31:19
    Takács Bence távoli lövése akad el a tömegben.

30:48
    Szépen megjárattuk, majd egyenesen kilőttük a pakkot a bécsi harmadból... Az utolsó passzok pontosságára kéne odafigyelni.

30:11
    Alaposan megjárattuk most a korongot, és csak szabálytalanul tudták megszerezni azt a vendégek. A kapus, Mat Tschrepitsch gáncsolta ki az előtte elkorcsolyázó fehérvárit.

29:32
    Bors Gergő védett szépen egy vendég lövést.

28:30
    Csak sikerült belőni azt az első gólt! Szabó Dávid kék vonali lövése lepattant a kapusról, ám a kapu előtt ólálkodó TÓTH RENÁTÓ már kíméletlenül a kapuba lőtt!

26:59
    A Fehérvár kiegészült, pont mikor a két perc legnagyobb helyzetét hagyták ki a vendégek!

26:45
    Hosszas csata után végül a Bécs szerezte meg a korongot, a lövést azonban Bors mellre fogta!

25:50
    Rajz Áron tessékelte ki a korongot a harmadból.

25:14
    Bors Gergő húzott le villámgyors mozdulattal egy bal felsőbe tartó korongot!

24:59
    Kiállítás fehérvári oldalon, Tóth Renátó ül ki két perce akadályozásért.

24:51
    Szabó Dávid szerzett korongot, a lövést azonban védte Tschrepitsch.

24:25
    Tartja a korongot a Bécs, de nem tudnak bejutni a fehérvári harmadba.

23:30
    A Bécs támadása után próbáltunk indítani, ám végül tilos lett belőle.

23:09
    Erősen nyomott a Volán, de minden lövésbe beleálltak a védők!

22:43
    Mauer próbált meg korongot szerezni a fehérvári kapu előtt, ez azonban nem sikerült.

22:10
    Tilosra ütötték a pakkot a vendégek, buli Tschrepitsch kapuja előtt.

21:50
    Kiss Patrik küzdött a korongért, és benn is tudta tartani a bécsi harmadban.

21:08
    Villámgyorsan fordultak a vendégek, és már Borsnak kellett védenie.

20:29
    Szabó Bence lövését fogta Tschrepitsch.

20:01

20:00

19:42
    Kiss Patrik elé került hirtelen a korong, a hirtelen jött lehetőséget azonban nem tudta végül kihasználni a csatár!

19:10
    Nem sikerül egyelőre feltörni a Vienna védelmét, keményen odalépnek mindenkinek.

18:41
    Határozottan állítják meg most a vendégek a Volán rohamát.

17:39
    Török Patrik ment oda Tschrepitsch-hz védése után kellemetlenkedni, a kapus kissé sportszerűtlenül lökte arrébb.

17:14
    Baranyai Balázs lövése Tschrepitsch sisakjáról pattan fölé!

16:40
    Nem sikerült pontosra a passz, tilosra ütötte a korongot a Fehérvár.

15:51
    Kiss Patrik kapott tért ölelő indítást, a lövését azonban blokkolni tudták.

14:37
    A Vienna Capitals kiegészült, 5 nagy helyzetet úsztak meg a két perc alatt.

14:18
    Hatalmas nyomás alatt a bécsi kapu, egymás után érkeznek a lövések!

13:42
    Kovács lövése megy mellé!

13:03
    Szita Donát ért bele egy kék vonali lövésbe, a korong azonban fölé pattant.

12:37
    Az elmúlt pár perc Volán nyomása most egy kiállítást ért, Fabio Rohint gáncsolásért küldik ki két percre.

12:14
    Kipattant a korong, buli a kezdőkörben.

11:19
    Tóth Renátó passzolt gyönyörűen Kiss Patrikhoz, utóbbi lövését azonban valami elképesztően nagy bravúrral védte Tschrepitsch!

10:41
    Erdei beemelt korongját inkább megtartja a biztonság kedvéért Tschrepitsch, a bécsi kapus.

10:19
    Újabb szép védést mutat be Bors!

09:24
    A bécsi kontra után Borsnak kellett védenie.

09:05
    Kiss Patrik passzáról éppen hogy csak lemaradt a csapattárs, pedig ez veszélyes helyzet volt!

08:48
    Kovács Olivér belőtt korongja pattan ki a büntetőpadra.

08:25
    Tilosra ütötte a pakkot a Fehérvár.

08:13
    Bors Gergő védése után buli a fehérvári kapu előtt.

07:47
    Szabó Márk lövését fogta a bécsi kapus!

07:14
    Centikkel megy mellé egy hazai lövés, a kapus pedig már verve volt!

07:01
    Kiegészült a Fehérvár, igen csendesre sikerült ez a bécsi előny.

06:01
    Ismét kiütjük a harmadból a pakkot.

05:34
    Eddig jól védekezik a Fehérvár, nem tudnak felállni a vendégek.

05:01
    A mérkőzés első kiállítása a Fehérvárt sújtja, Török Patrik büntetése kettő perc akadályozásért.

04:49
    Pontatlan támadásban eddig a Fehérvár.

03:59
    Horváth Richárd próbált megindulni, a védők azonban összezártak előtte.

03:17
    Baranyai blokkolt szépen egy bécsi lövést!

02:45
    Tartja a korongot saját kapuja előtt a Vienna, keresik a rést a fehérvári védelmen.

02:01
    Hiába álltunk fel a vendég harmadban, lövésig nem jutottunk.

01:42
    Kiss Patrik lövését kellett védenie a bécsi kapusnak.

00:59
    Szita Donát került remek pozícióba, azonban túlbonyolította a helyzetet.

00:20
    Baranyai és Szita küzdött keményen a korongért.

00:01
    A Volán hozta el a korongot!

00:01

Magabiztosan várhatja a Bécs elleni találkozót a Fehérvár AV19! Az U18-as fehérvári alakulat csoportelsőként fogadhatja a sereghajtó Viennát, akik 12 meccsből csupán 3-at tudtak behúzni, míg a Volánnál 12/15 ez az arány. A két csapat már találkozott az idén, Bécsben akkor tudott nyerni a Fehérvár 3-2-re. Ma is hasonló végkimenetelre számíthatunk, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:30 - kor kezdődik..

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 29. Tóth (Szabó D., Takács), 45. Tóth (Szabó D.), 50. Kiss (Tóth R., Imre), 56. Kiss (Takács, Szabó D.) – 48. Thalhammer (Worel, Maurer)

Fehérvár AV19: Bors (Gadácsi) – Baranyai, Szabó B., Szita, Erdei, Kovács – Baranyai, Szabó D., Tóth, Horváth, Kiss – Antal, Járossy, Rajz, Török, Szabó M. – Fürst, Mányok, Négyesi, Imre
    spusu Vienna Capitals: Tschrepitsch (Prosenz) – Fridman, Müller, Rohm, Zeiner, Thalhammer – Hausner, Babusek, Voican, Maxa, Maurer – Worel, Worlicek, Artner, Tischler – Sukhov, Schreiber, Knopfloch