Ferencváros Bp. ESMTK – Corona Brasov Wolves 0:5 (vége) | DVTK Jegesmedvék – HSC Csíkszereda 6:1 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
HSC Csíkszereda
szombat 06.12.2014, 19:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

A Miskolc harmadról harmadra növelte a színvonalat, az iramot és a lőtt gólok számát is, és összességében megérdemelten aratott sima győzelmet. Ezzel átvették a vezetést a MOL Liga élén, legalábbis addig mindenképp, amíg holnap a Dunaújváros Debrecenben vendégszerepel.
    Mára köszönjük a figyelmet, tartsanak velünk legközelebb is! (21:04:11)

60:00

59:59
    A jegyzőkönyv kedvéért: Spady és Láda Balázs is kapnak két-két percet durva játékért. Így az utolsó egy másodpercet négy a négy ellen abszolválják.

59:59
    Egy másodperccel a vége előtt Spady és Láda Balázs verekszenek össze kis híján, de a játékvezetők szétválasztják őket.

59:41
    Láda Péter lövése Láda Balázs botján változtat irányt, Raitums már vert helyzetben volt, de a pakk kapu mellé szállt.

59:36
    Popovics próbálkozik éles szögből, ám ezúttal Raitums figyelt.

58:55
    Bíró Tamás tüzel ezúttal hat méterről, nem sokkal kapu mellé.

57:59
    A HSC gólt szerzett!
    Szépít a Csíkszereda! Erik Spady passzol a jobb szélen helyezkedő SHANE HEFFERNAN-hoz, aki lopja a távolságot a kapu felé, majd hat méterről, nagy erővel kilövi a hosszú felsőt. 6-1!

57:04
    Keegan Dansereau kap két perces büntetést gáncsolásért.

56:42
    Nagy István szerez korongot az ellenfél kapuja előtt, majd keresztpasszal próbálkozik, amiről Salonen lemarad.

55:41
    Satek cselezi magát lövőhelyzetbe a jobb szélen, majd tüzel is, de a löket a blokkról játéktéren kívülre pattan.

55:15
    Láda Péter próbálkozik távolról átlövéssel, pontatlanul.

54:29
    Szilágyi lövése kijön Raitumsról, Nagy István szabadít fel.

54:01
    A Miskolc gólt szerzett!
    Ismét kihasználja emberelőnyét a hazai csapat! Remek összjátékot láthattunk Keegan Dansereau és BECZE TIHAMÉR között, előbbi a kapu vonalából tette vissza utóbbinak, aki egyet igazított, majd kíméletlenül a jobb fölsőbe varrta a korongot! 6-0!

53:37
    Raitums vágja tarkón Nagy Krisztiánt a kapu előtt és kap ezért kettő percet. Molnár Zsombor üli le a büntetést.

53:13
    Spady bombáz messziről, nem sokkal kapu mellé.

53:00
    Láda Balázs vágja ki a korongot saját kapujának előteréből, tilos felszabadítás lett belőle.

52:35
    Miskolczi cselezte volna be magát a kapu elé Salló mellett, de utóbbi közbeszúrt és megszerezte a korongot.

51:47
    Farkas tüzel jobbról, hét méterről, Bálizs véd nagyot.

51:15
    Tóth próbálta lekészíteni Dansereau elé a kapu mögül a korongot, Nagy István lépett közbe és tisztázott.

50:40
    Az ötödik gól óta kevés a helyzet, inkább mezőnyben nyírják egymást a csapatok.

49:55
    Becze lő messziről, Raitums véd lábbal.

49:30
    Salonen vezeti rá Bálizsra balról a pakkot, de nem tudta ellőni a kapus mellett.

47:59
    Láda Péter passzolja le a kék vonalról a jobb szélre MISKOLCZI MÁRKNAK, aki kettőt igazít, majd megnézi magának a hosszú felsőt és oda is bombázza a korongot! 5-0!

47:30
    Ezúttal Salonen próbál a kapu elé passzolni balról, Budai vágja ki a korongot.

46:45
    Budai lövésébe Farkas teszi bele a botját.

45:50
    Satek centerez jobbról, Vojtkó tisztáz a kapu elől.

44:50
    Nagy Krisztián próbált lőni Nagy István mellett, de a vendégek védője kiszorította névrokonát, aki így nem tudott kapura lőni.

44:16
    Farkas tüzel messziről, Bálizs másodjára tudja megfogni a pakkot.

43:17
    Dansereau centerez Hajósnak, aki közvetlen közelről mellé lő. Lendületből érkezett, nem tudta már irányítani a lövést.

42:45
    Molnár lő teljesen tisztán középről, Bálizs véd reflexmozdulattal.

42:10
    Bíró Gergő hagyja el a játékteret, a kezét fájlalva. Valószínűleg folytathatja majd a játékot.

42:05
    Tóth passzáról marad le Hajós a jobb szélen, centikkel.

41:51
    Spady tüzel kapásból a kék vonalról, egyenest Bálizs ölébe.

41:15
    Zachary Cohen húzogatott a jobb szélen, levitte a korongot a kapu vonaláig, majd BECZE TIHAMÉR elé tálalt, aki két méterre a kaputól megcsinált egy okos cselt, majd a jobb felsőbe lőtt! 4-0!

40:40
    Láda Balázs lövését Cohen engedi el, így lehetett volna veszélyes, de pár centivel mellé ment.

40:05
    A harmadik harmadot emberhátrányban kezdték a vendégek Mihály kiállítása miatt.

40:01

A harmad végén még Mihály Ede kapott egy kettő perces büntetést, miután Dósát illette könyökével.
    A játékrészben ismét a hazaiak domináltak, akik kettővel tudták növelni előnyüket, gyors támadásépítésüknek és jó emberelőnyös játékuknak köszönhetően, meg persze határozott és kiváló védekezésüknek. A harmadik harmadban a Csíkszeredának csak akkor marad esélye, ha mindent egy lapra tesz fel és támad, miközben a szerencse sem kerüli el. Hogy ebből mi valósul meg, az bő tíz perc múlva kiderül, tartsanak velünk továbbra is.

40:00

39:45
    Bíró Gergő lövőkedvével továbbra sincs gond, ezúttal is jobbról bombáz, Bálizsról ki is jön a pakk, de szerencséjére a védelem jól takarít.

39:08
    Bíró Gergő jut lövőhelyzethez a jobb szélen és meg is kínálja Bálizst, aki magabiztosan fogja a korongot.

38:10
    Szilágyi tartotta meg ügyesen a korongot az ellenfél harmadában, ezzel leperegtek a miskolci emberhátrány utolsó másodpercei.

37:27
    Heffernan lőtt jobbról, ezúttal volt kipattanó is, de az érkező Salonen másfél méterről az üres kapu fölé vágta.

36:47
    Spady bombáz messziről, Bálizsról nem jön ki a korong, Heffernan hiába vadászott kipattanóra.

36:14
    Hajós Roland testreütésért kap kettő perces büntetést.

35:35
    Roczanov szökik meg a koronggal rögtön azután, hogy csapata kiegészül, de aztán nem tudta egy az egyben felülmúlni a vendégek kapusát.

35:18
    Salló veszélyes lövését védte Bálizs.

34:45
    Satek lő jobbról, Dósa blokkol szépen.

34:05
    Dósa szakítja meg a vendégek összjátékát jó közbelépéssel, majd felszabadít.

33:43
    Heffernan tüzel két méterről, éles szögből, Bálizs résen volt.

33:15
    Szilágyi ül le ezúttal két percre térdhasználatért.

32:55
    Roczanov is messziről kísérletezik lendületből, Raitums is nagyot véd.

32:44
    Bors kínálja meg Bálizst messziről, a kapus magabiztosan véd.

32:20
    Spady büntetése letelt, ezt a fórt már kivédekezték a kék-fehérek.

31:03
    Gólra váltja a kettős előnyt a hazai csapat! Hosszas adogatást követően Matthew Boyle lő távolról, de a lövés megpattan, épp a kapu mellett álló KEEGAN DANSEREAU elé, aki egyet igazít, majd – mielőtt Raitums visszaérne – a rövid felsőbe lő! 3-0!

30:23
    Erik Spady kiállításának köszönhetően 44 másodpercig kettős emberelőnyben a hazaiak!

30:14
    Salonen lő éles szögből, de a korábban kifutó Bálizs visszaér és véd. Satek támad a kapusra, őt meg Becze borítja fel. A nézeteltérésnek hamar vége, hála a gyorsan közbelépő játékvezetőknek.

29:06
    Ez se hiányzott most a vendégeknek, Nagy István küldik le két percre.

28:45
    Láda Péter lő balról keresztbe a kapu előtt, ahol nem ér már bele senki.

27:28
    Tóth lő hét méterről, a blokkról pattan mellé a löket.

26:15
    Kettővel vezet már a hazai együttes! Kalvin Sagert zseniális passzát vette át a támadó harmad határán BECZE TIHAMÉR, aki rávezette a korongot Raitumsra, majd a jobb alsóba helyezett. Becze korábbi csapatát szomorította el ezzel a góllal, az állás pedig 2-0!

25:55
    Sagert löketét blokkolja bevetődve Farkas, a korong a mennyezetig pattan fel.

25:21
    Farkas passzát nem tudta átvenni a kapu elé egyedül érkező Bíró Gergő. Ziccer lehetett volna, ha megoldja a feladatot.

24:20
    Ritó szerez váratlanul korongot a vendégek kapuja előtt, rá is készül a lövésre, de nem tudta eltenni a kapus mellett a pakkot.

23:10
    Mihály zúdít egy sistergős bombát a kapu mellé nyolc méterről, kapásból a jobb szélről.

22:43
    Hajós tüzel négy méterről, fordulásból, de nem okoz gondolt a védés Raitumsnak.

22:06
    Satek lő távolról, Bálizs üggyel-bajjal szelídíti meg a korongot.

21:10
    Roczanov lő keresztbe, Becze beleér, de mellé pattan a korong.

20:25
    Dósa távoli lövésébe kap bele Raitums.

20:14
    Tilos felszabadítás Erik Spady-tól.

20:01

Jó iramú játékot és enyhe miskolci fölényt hozott az első játékrész, melynek elején a hazaiak jutottak megérdemelt előnyhöz, amit meg is tartottak. Bár valóban a sárga-feketék domináltak, a csíkiaknak is voltak helyzeteik, így Majoross Gergely csapata ilyen szűk előny birtokában még biztosan nem nyugodhat meg. Negyedóra múlva jön a folytatás, tartsanak továbbra is velünk!

20:00

19:45
    Les a hazaiaknál, megáll a jó ideje folyamatos játék.

18:55
    Popovics és Láda Balázs próbálják sikertelenül megtartani a korongot a támadó harmadban.

17:37
    Becze passza után Nagy lőtt hét méterről kapásból, a takarásban lévő Raitums szinte véletlenül védte ki a jobb alsóba tartó, megpattanó lövést.

17:09
    Dansereau kísérletezik közelről, Raitums ezt is fogja, igaz csak másodjára kaparintja meg.

16:06
    Roczanov nyargal a jobb szélen és lő éles szögből, Raitums azonban résen volt.

15:45
    Farkas és Bíró Gergő okoznak komoly zűrzavart Bálizs kapujánál, de mindketten a kapusba lőttek közelről.

14:42
    Heffernan remek passzából Salonen tüzel négy méterről a bal szélről, Bálizs remek reflexmozdulattal hárított.

14:00
    Cohen kap remek passzt a bal szélen, okosan lekészíti Nagynak, aki középről, hat méterről lő, Raitums nagyot véd.

13:10
    Láda Péter lőtt volna kapura a bal szélről, de ő is rosszul célzott.

12:45
    Salló is elereszt egy bombát, de ez sem talál kaput.

11:52
    Bíró Gergő lő középről, egy méterrel kapu mellé.

10:08
    Nagy passzol Cohen elé, aki rákészül és lő, Raitums véd magabiztosan.

09:33
    Vojtkó lő, Farkas blokkol, a korong a nézőtéren köt ki.

08:56
    Mihály lő ezúttal közelebbről, Bálizs szép mozdulattal kapja le a korongot. Kettő másodperc van még hátra Dósa büntetéséből.

08:22
    Megint Spady tüzel messziről, ezúttal kapu mellé.

07:29
    Spady ágyúz a kék vonalról, Vojtkó blokkol közvetlenül a kapu előtt.

06:57
    Most áll meg a játék, Dósa Krisztián gáncsolásért ül le két percre.

06:40
    Dósa szabálytalansága után jön majd az első kiállítás.

05:25
    Szép összjáték végén hazai vezetés! Tóth passzol ki a szélre, ahonnan Dansereau centerez, HAJÓS ROLAND pedig érkezik és középen, másfél méterről a jobb alsóba helyez. 1-0!

05:05
    Bíró Gergő jutott lövőhelyzethez Farkas jó passza után, de három méterről Bálizsba lőtt.

04:01
    Becze ütközik előbb Spadyval, majd a vendégek kapujával.

03:30
    Bors lő távolról, Heffernan próbálja kapuba kanalazni, de nem találja el a pakkot.

03:00
    Heffernan tüzel a bal szélről gyors és látványos mozdulattal, Bálizs magabiztosan véd.

02:45
    Boyle tüzel távolról, Szilágyi beleér, mellé vágódik a korong.

02:39
    Spady próbálkozott egy hosszú, lőtt passzal, Heffernan nem érte utol.

01:55
    Farkas vitte a kapu felé a pakkot, Dansereau azonban utolérte és elcsente tőle a játékszert.

01:34
    Nagy lőtt a bal szélről, Raitumsnak nem okozott gondot.

01:20
    Becze keresztpasszát Papp fülelte le és szabadított fel.

00:30
    Fliszár éles szögből, majd a kipattanóból Szilágyi közelről próbált betalálni, egyiküknek sem sikerült.

00:01

A játékosok, a játékvezetők és a hazaiak kabala-jegesmedvéje a jégen, perceken belül kezdetét veszi a mérkőzés – természetesen már a jegesmaci nélkül.

A csapatok megkezdték a bemelegítést, a nézőtérre elkezdtek szállingózni a szurkolók. Félóra múlva kezdődik a Miskolc – Csíkszereda találkozó!

Mikulás napján, szombat este folytatódnak a MOL Liga küzdelmei Miskolcon is, ahová a HSC Csíkszereda együttese látogat.
    Mindkét csapat jégre lépett pénteken is, de felemás módon hangoltak a szombati összecsapásra. A Jegesmedvék nyögvenyelős meccsen, szétlövéssel győzték le 2-1-re a Ferencváros csapatát otthon, míg a Csíkszereda Debrecenben szenvedett súlyos, 8-2 arányú vereséget.

Egymás ellen kétszer játszottak eddig, a HSC hazai pályán hosszabbítást követően 3-2-re verte a miskolciakat, akik saját otthonukban 7-0-ra intézték el a csíkiakat.

Most is kétségkívül a sárga-feketék a találkozó esélyesei, bár két légiósukat is nélkülözni kénytelenek: Tyler Metcalfe kézsérüléséből lábadozik, Jesse Dudas pedig eltiltását tölti.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 6. Hajós, 27. Becze (Vojtkó, Sagert), 32. Dansereau (Boyle, B.), 42. Becze (Cohen, Boyle), 48. Miskolczi (P.), 55. Becze (Dansereau, B.) – 58. Heffernan (Spady)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Bálizs (Kiss) – Boyle, Dósa, Nagy, Cohen, Becze – Sagert, Vojtkó, Tóth, Hajós, Dansereau – Láda P., Budai, Popovics, Láda B., Miskolczi – Ritó, Roczanov, Szilágyi, Fliszár
    vezetőedző: Majoross Gergely

HSC Csíkszereda: Raitums (Kozuch) – Salló, Spady, Salonen, Mihály, Heffernan – Bors, Papp, Satek, Molnár, Tranca – Bíró O., Nagy, Bíró G., Bíró T., Farkas – Borbát
    vezetőedző: Christer Dreberg

Játékvezetők: Varjú, Haszonits – Muzsik, Sipos