FC Dnipro Dnipropetrovsk – AS Saint-Étienne 1:0 (vége) | Qarabag – Internazionale 0:0 (vége) | Club Brugge KV – HJK 2:1 (vége)
FC København – Torino FC 1:5 (vége) | Partizan Bělehrad – Asteras 0:0 (vége) | Besiktas JK – Tottenham Hotspur 1:0 (vége)
Salzburg – AFC Astra Giurgiu 5:1 (vége) | Din. Zagreb – Celtic Glasgow 4:3 (vége) | PSV Eindhoven – Dinamo Moszkva 0:1 (vége)
Panathinaikos FC – Estoril 1:1 (vége) | Borussia M'gladbach – Zürich 3:0 (vége) | Apollon Limassol – Villarreal 0:2 (vége)
Standard Liège – Feyenoord Rotterdam 0:3 (vége) | Sevilla – Rijeka 1:0 (vége) | Lille OSC – VfL Wolfsburg 0:3 (vége)
Everton FC – FK Krasznodar 0:1 (vége) | SSC Napoli – SBA 3:0 (vége) | FCSB – Dynamo Kijev 0:2 (vége)
Rio Ave FC – Aalborg 2:0 (vége) | PAOK – En Avant Guingamp 1:2 (vége) | ACF Fiorentina – Dinamo Minszk 1:2 (vége)
Metalist Harkov – KSC Lokeren 0:1 (vége) | Legia – Trabzonspor 2:0 (vége)
FK Partizan Beograd
0:0 (0:0)
Asteras Tripolis FC
csütörtök 11.12.2014, 19:00 • Partizan stadion • Európa liga

Nem volt igazi tétje a találkozónak, ez bizonyos szakaszain látszott is a meccsnek. A Partizan hazai közönsége előtt igyekezett győzelemmel búcsúzni, de azért nem szakadtak szét a gólszerzésért. Az unalmas első játékrészt egy jobb második követett, a Belgrád jelentős mezőnyfölényben játszott.

Nem párosult azonban ez sok helyzettel, azt a keveset pedig mind elpuskázták a hazaiak. Ezzel a Partizan győzelem nélkül, két pontocskával esik ki az EL csoportkörének végén. Az Asteras sem megy tovább, de a görögöknek azért akadt egy győzelmük legalább.

Partizan Belgrád – Asteras: 0-0.
    ---- (20:54:41)

90+4

90+4
    Barrales lőtt el a szabadrúgást távolról, jócskán mellé.

90+3
    Luka kapott sárga lapot, szabálytalanul állította meg Barralest.

90+3
    Markovic lövése levágódik, még indít egy kontrát az Asteras.

90+2
    Jöhet a nyolcadik belgrádi szöglet, most balról.

90+2
    A futball érdekes játék, végig támadja szinte az egész második félidőt a Belgrád, mégis kis híján a Tripoli nyeri meg a mérkőzést.

90+1
    Három perc a ráadás.

90
    Mazza egy kontra során jutott lövőhelyzethez a bal oldalon, Lukac azonban megakadályozta a vendégek gólját. Mazza ziccerben lőhetett 6 méterről, ordító helyzetben, a kapus azonban lábbal hatalmasat védett!

90
    Kojic helyett érkezett Skuletic az utolsó percekre.

89
    A jelenlegi állás szerint nem szerez győzelmet a Partizan, az Asteras pedig idegenben sem kap ki a Tripolitól.

88
    Mazza szabálytalan B. Iliccel szemben. A belgrádi tizenhatos környékéről jöhet szabadrúgással a Partizan.

87
    Próbál támadgatni a Partizan, de a tizenhatosnál elfogy a tudomány többnyire.

86
    Luka lőtte keresztbe a labdát a kapu előtt balról, senki sem érkezett a második hullámban, pedig ez lehetőség volt.

85
    Drincic tüzelt távolról, elakad a lövése egy védőben.

84
    Tsokanis akadályoz meg egy gyors indulást, ez is sárga lap.

84
    Mazza beívelésébe senki nem ért bele, egyszer lepattant, majd a meglepődött Lukac vetődve véd.

83
    Markovic lök egyet Fernandezen, a vendégek jöhetnek szabadrúgással a bal oldalról a hazai térfél közepén.

82
    A sokat veszélyeztető Ninkovicot váltja Luka.

81
    Eseménytelen gurigázás a félpályánál, többnyire a belgrádiaknál a laszti.

80
    Nincs igazán nagy iram, így pedig nem alakul ki sok helyzet. A félidő elején beindultak, azóta megint nagy csend.

79
    Fernandez lőtt kapura távolról, jócskán mellé.

78
    Skuletic lövése is elkerüli a kaput.

77
    Fernandez beíveléséből Barrales tudott fejelni középen 10 méteren, de a bal felső fölé szállt.

76
    Mazza váltja Tie Bit a vendégeknél.

75
    Sasa Ilic érkezik Grbic helyére, az első Partizan csere.

75
    Többnyire a fehér mezes Partizan birtokolja a labdát, a Tripoli teljesen a kontrákra rendezkedett be.

74
    Petrovic szabálytalan Sankaréval szemben, vendég szabadrúgás.

73
    Badibanga érkezett Bakasetas helyett a vendégekhez.

72
    Skuletic kapott remek kiugratást a bal oldalon, a hosszú alsót célozta meg, de centikkel a bal kapufa mellett gurult el a labda!

71
    Skuletic egy bal oldali beadásról centikkel marad le középen nagy helyzetben, 8 méterről!

71
    Hosszú percek óta végre egy jó helyzet.

70
    Skuletic iramodott meg a jobb oldalon, majd egy védő bevetődött elé, amivel megzavarta, így Skuletic fölé bombázott kevéssel közelről!

69
    Grbic faultolja Panteliadist. Több a szabálytalanság, mint a veszélyes támadás.

68
    Ismét eseménytelen mezőnyjáték a pályán.

67
    Fernandez szabadrúgása nem veszélyes, már Petrovic jöhet jobb oldali bedobással.

66
    Volkov szabálytalan Sankaréval szemben, görög szabadrúgás.

65
    Egy bal oldali beadást fog könnyedén Theodoropoulos. Görög kirúgás.

64
    Jó ideje a mezőnyjáték dominál. Időnként eljut a Partizan az ellenfél kapujához, de ott elfogy a tudomány.

63
    Fernandez váltja Gianniotast a vendégeknél.

62
    Markovic löki Gianniotast fejes közben, vendég szabadrúgás kifelé.

62
    Egy óra játékot követően Partizan Belgrád – Asteras Tripolis: 0-0.

61
    Volkov is besárgul, néha igen vehemensek a fiúk.

60
    Drincic végezhet el szabadrúgást, de Volkov lesen kapja az átadást.

59
    Ismét Tie Bi szabálytalan, kicsit a tűzzel játszik.

58
    Tie Bi rúgja fel Petrovicot, Partizan szabadrúgás a középpályán.

57
    Sajnos visszaállt a korábbi rend. Az első 6-8 percet jól megnyomták, főleg a Partizan, de most ismét lassan gurigáznak.

56
    Skuletic lő kapura, de jó fél métert téved.

55
    B. Ilic kapott sárga lapot, a kapu előtti fejesnél vert orrba egy görögöt, Zisopoulost.

55
    Újabb szöglet, letáborozott a Partizan az Asteras kapujánál.

54
    Barrales már Petrovic ellen szabálytalankodik a szerb térfél közepén.

53
    Drincic ismételhet, mert újra szögletre mentettek a vendég védők. Zivkovic kap feddést, mert felvágta Munafot.

52
    Drincic végezheti el a hazai szögletet.

51
    Vajon mit ittak a csapatok a szünetben? Újabb nagy helyzet, Ninkovic fejelt kapura, Theodoropoulos ismét hárított!

50
    Helyzet már a túloldalon, Bakasetas tüzelt, Lukac védeni tudott.

49
    Ninkovic a kapufát találta telibe nagy helyzetben!

48
    Zivkovic kísérletezett lövéssel, Theodoropoulos hárított.

47
    Drincicet büntetik sárgával, Bakasetasnak lépett oda a középkörnél nagyon keményen.

47
    Panteliadis szabálytalan Zivkoviccal szemben, hazai szabadrúgás.

47
    Megmarad-e a Partizan kisebb fölénye, vagy újítani tud az Asteras a biztos kiesők mérkőzésén?

46
    Nem történt csere a szünetben.

46

Nem igazán nevezhetjük kiválónak az első félidőt, nagyon sok volt a holtidő, amikor semmilyen helyzetet, vagy komoly akciót nem jegyezhettünk fel. Egy-két jó helyzet adódott a Partizan előtt, az Asteras inkább védekezni volt kénytelen. Gól nincs egyelőre.

Partizan Belgrád – Asteras Tripolis: 0-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

45+2

45+1
    Bakasetas lő mellé.

45
    Zivkovic szabálytalan Barralessel szemben.

44
    Volt egy jó tíz perces megélénkülés, de most már alighanem a szünetet várják.

43
    Eseménytelen gurigázás a középpályán.

42
    Barralest állítják meg lesen.

40
    Volt egy élénkülés a találkozóban, de most sajnos leálltak jó ideje.

39
    Munato adott egyet Ninkovicnak, Partizan szabadrúgás.

38
    Ezekben a percekben egyik csapat sem tud kialakítani mezőnyfölényt.

37
    Mezőnyjáték folyik a pályán a felező környékén.

36
    Drincic a szabadrúgást rászúrta jó helyzetből, Theodoropoulos hárította a próbálkozást.

35
    Tie Bi kapott sárga lapot.

34
    "Délen" a helyzet változatlan, nem bírnak egyelőre egymással a csapatok, most némi szélcsend, ami az akciókat illeti.

33

32
    Hosszú idő után görög helyzet, Gianniotas lőtt kapura, Lukac hárította a próbálkozást.

31
    Fél óra játékot követően Partizan – Tripoli: 0-0.

30
    Skuleticet találják lesen elől.

29
    Partizan támadás, Skuletic felé azonban pontatlan az átadás.

28
    Továbbra is a Partizan tartja a labdát az ellenfél térfelén.

27
    Határozottan megélénkült a mérkőzés, némi szerb fölénnyel.

26
    Újabb nagy helyzet, most Volkov előtt, de a kísérletet ismét védte a görög hálóőr!

25
    Stankovic fejelt kapura jó helyzetből, Theodoropoulos hárít!

24
    A Partizan szögletre cserélte a szabadrúgást, ezt Zivkovic végezheti el.

23
    Drincic végezhet el szabadrúgást.

22
    Bakasetas kapott sárga lapot, Volkovot takarította el.

21
    Zivkovic szabálytalan Munafoval szemben.

20
    Mezőnyjáték folyik a középpályán, majd megindulna a Partizan, de elakad a támadás.

19
    Többször próbálkozik a Belgrád, de egyelőre betalálniuk nem sikerült.

18
    Markovic kísérletezett lövéssel, Theodoropoulos védett újfent.

17
    Az Asteras marad támadásban, de egyelőre nem veszélyes kapura.

16
    Volkov sem szabályos eszközökkel támadja meg Bakasetast, vendég szabadrúgás.

15
    Tie Bi kap feddést a Drincic elleni szabálytalansága miatt.

14
    Gianniotast állítják meg lesen. Éledezik a Tripoli.

13
    Grbic faultolja Gianniotast, görög szabadrúgás.

12
    Bakasetas sarokrúgása veszélytelen, felszabadul a hazaiak kapuja.

11
    Támad az Asteras, szögletet harcolnak ki.

10
    Most már egyértelműen sokkal több a hazai helyzet, a Partizan meg akarja nyerni a zárómeccsét.

9
    Ismét Ninkovic próbálkozik, ezúttal lő, Theodoroupoulos bravúrral kell, hogy védjen. Remek hazai lehetőség volt!

8
    Nem alakult ki veszély a sarokrúgás után. Az utóbbi percekben inkább a szerbek aktívabbak.

7
    Szöglethez jut a Partizan, Drincic végezheti el.

6
    Mezőnyjáték folyik a pályán.

5
    Tie Bi szabálytalan Petroviccal szemben, hazai szabadrúgás.

4
    Ninkovic gólhelyzetben fejelt a szögletet követően, Theodoropoulos védett!

3
    Drincic végezhet el egy Partizan szögletet.

2
    Azonnal egy lövés, Bakasetas kísérletezett, de nem találta el a kaput.

1
    A találkozó tétje, hogy sikerül-e szépen búcsúznia ennek a két csapatnak.

1

FK Partizan Beograd: Lukac – Petrovic, B. Ilic, Stankovc, Volkov – Markovic, Drincic – Grbic, Ninkovic, Zivkovic – Skuletic
    Cserék: Kljajic – Stevanovic, S. Ilic, Marinkovic, Luka, Kojic, Fofana

Asteras Tripolis FC: Theodoropoulos – Lluy, Sankaré, Zisopoulos, Panteliadis – Tie Bi, Munato, Tsokanis – Bakasetas, Gianniotas – Barrales
    Cserék: Bantis – Kiriakopoulos, Fernandez, Kourbelis, Mazza, Parra, Badibanga

Játékvezetők: P. Gil – P. Sadczuk, M. Borkowski (lengyelek).

Tét nélküli találkozó lett az Európa Liga csoportkörének záró fordulója a Partizan Beograd és az utolsó körben oda látogató görög Asteras Tripolis számára. Az Asteras már egészen biztosan harmadik, a Partizan pedig biztosan csoport utolsó a mérkőzés eredményétől függetlenül.

Éppen ezért a presztízs és a szép búcsú lehet a célja a két csapatnak idei utolsó nemzetközi színtéren történő fellépésükön. A Partizannak nem sikerült még győznie, ez lehet a céljuk a szerbeknek, hogy legalább egy győzelmük legyen végül.

A találkozó csütörtökön 19 órakor kezdődik, tartsanak velünk!