Burnley FC – Southampton FC 1:0 (vége) | Chelsea F.C. – Hull City 2:0 (vége) | Crystal Palace – Stoke City 1:1 (vége)
Leicester City – Manchester City 0:1 (vége) | Sunderland AFC – West Ham United 1:1 (vége) | West Bromwich Albion – Aston Villa FC 1:0 (vége)
Arsenal FC – Newcastle United 4:1 (vége)
Burnley FC
1:0 (0:0)
Southampton FC
szombat 13.12.2014, 16:00 • Turf Moor, Burnley • Barclays Premier League

Az első félidőben érezhető volt, hogy mindkét csapat próbál a védekezésére összpontosítani. Ez leginkább a hazaiaknak sikerült. 1-2 lövésen kívül sok dolga egyik kapusnak sem volt.

A második félidőre aztán egy fokozattal feljebb kapcsolt a Southampton csapata. Igazán nagy veszélyt azonban nem tudtak a támadók kicsikarni.
    Míg nem érkezett Bertrand és kiharcolt egy büntetőt. A jogos 11-est Tadic pocsékul rúgta. Másik szemszögből nézve Heaton pazarul védett!
    Ezt követően megrogyott a vendég csapat és kijött a sündisznó állásából a Burnley. Milyen jól tették!
    Alderweider által vezetett védelem ma többször is hibázott. Legnagyobbat Barnes lövését megelőzően – ez ugyanis a mérkőzés egyetlen gólját jelentette. (nem mellesleg 3 pontot a Burnleynek, akik így megkezdhetik a felkapaszkodást a tabellán)

A vendég csapat pedig elkönyvelheti zsinórban negyedik vereségét (a két manchesteri csapat mellett az Arsenal is nyert a szentek ellen).

A mai estén a mezőny legjobbja kétségtelenül Heaton volt. Rajta kívül jó formában játszott még Trippier, Keane, Barnes és Ings.
    A vendég csapatból kiemelkedő teljesítményt csak Bertrand, Davis és Clyne nyújtott.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (18:02:48)

90+4

90+3
    ..és itt lehetett volna az egyenlítés. Shane Long beadását még kivágták a védők, de Tadicé jól jött középre. 2 védő közül Wanyama emelkedett ki, de fejese fölé ment. Óriási helyzet volt!

90+3
    Clyne szöktette magát hosszan... Vendég partdobás lesz!

90+3
    Boyd szerelte Alderweidert, majd az oldalvonalon túlra cselezte magát.

90+2
    Alderweider ront el egy felszabadítást – nem először a mai estén.

90+1
    4 percet tesz még rá a rendes játékidőre a spori.

90+1
    Ings játszott Boyd elé, de ez így hosszú. Forsteré a labda.

90
    Bertrand ment el a bal szélen. Jól adott középre. De Pellé elrontja. Nem jó lekészítésnek sem és cselnek sem. Jöhet a Burnley.

89
    Heaton szabadrúgása pocsék volt. Vendég dobás következik!

89
    Fonte nyújt meg egy labdát. De indítása lesen találta Shane Longot.

88
    Trippier bedobása nagyon időhúzóra sikeredett... Öli az időt már a hazai csapat.

87
    Clyne elé csorog le egy labda. A jobb hátvéd egyből lő – centikkel ment csak mellé! Szép jelenet volt!

87
    Bertrand ment el a bal szélen. Beadásába beleléptek, így szöglet következik.

86
    Davis került a földre. Szabadrúgás a vendég csapat javára.

85
    Egyre sürgetőbb a vendég csapatnak a támadás... De az ívelgetéseket rendszerint kifejelik a védők.

84
    Barnes kísérlete kerülte el a kaput. Kirúgás!

83
    Pellé és Boyd kakaskodik. Előbbi lökésért, utóbbi időhúzásért kap sárga lapot!

83

Pungor Csaba

Gólok: 74. Barnes

Lapok:   83. Boyd (BLY) – 18. Hesketh (SOT), 40. Mané (SOT), 83. Pellé (SOT)

kimaradt büntető: 61. Tadic (BLY), kapus Heaton hatástalanítva

Burnley FC: Heaton – Trippier, Keane, Shackell, Mee (Lafferty 75') – Boyd, Marney, Jones, Arfield – Barnes, Ings
    Cserék: Gilks – Wallace, Kightly, Jutkiewicz, Chalobah, Kevin Long

Southampton FC: Forster – Clyne, Fonte, Alderweider, Bertrand – Wanyama, Davis – Hesketh (Ward-Prowse 32'), Tadic, Mané (Shane Long 79') – Pellé
    Cserék: Davis – Yoshida, Gardos, Mayuka, Reed

Játékvezetők: Mark Clattenburg Asszisztensek: Simon Beck, Jake Collin; Tartalék játékvezető: Michael Jones