RCD Espanyol – Granada 2:1 (vége) | Sevilla – SD Eibar 0:0 (vége) | Atlético Madrid – Villarreal 0:1 (vége)
Real Sociedad – Athletic Bilbao 1:1 (vége)
Sevilla FC
0:0 (0:0)
SD Eibar
vasárnap 14.12.2014, 17:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán • Primera División

A Sevilla nem bírt ellenfelével, maradt a 0:0. Az Eibar jól birta a sarat, nem sikerült dűlőre jutni, pont osztozkodással ért véget a meccs. Kilenc sárgalapot mutatott fel a spori, sokat állt a játék, nem volt szép a meccs. A második félidőben feladta a támadást a vendég csapat, és kitudta bekkelni a végéig. A Sevilla otthonában számukra győzelemmel felérő döntetlen született, a hazaiak pedig értékes pontokat vesztettek. Köszönjük figyelmüket! (18:54:40)

90+4

90+4
    Mbia fejelhetett, a jobb felsőt vette célba, de nem sikerült kaput találnia!

90+3
    Piovaccari kapott jogosan sárgalapot.

90+3
    Reyes lövése fölé szállt méterekkel. Irureta jöhet kirúgással, amit nem siet el.

90+2
    Reyes lövése a sorfalat találta el.

90+1
    Errasti szabálytalankodott Reyessel szemben. Körülbelül 25 méterről jöhet a próbálkozás.

90+1
    Négy perc a ráadás.

90+1
    Suarez átadása harmatgyenge volt, a védők lekapcsolták.

90
    Az Eibar csapata végezheti el a bedobást.

90
    Megkezdődött a rendes játékidő utolsó perce.

89
    Pareja kapu elé tett labdája hosszú lett, kirúgás.

88
    Lara húzta ellenfele mezét, ez is sárga.

87
    Suarez kapott sárgát reklamálásért.

87
    Suarez elé pattant a labda, majd 16-ról a kapu jobb alsó sarkát vette célba. Centikkel azonban mellé szállt a labda. Kirúgás.

87
    Suarez tette le lövésre társának, azonban blokkolt a védelem.

85
    Krychowiak belépője elég durvára sikerült, sárga a jutalma.

85
    Reyest mintha felrúgták volna, azonban a játékvezető továbbot int.

84
    Hat percük van a csapatoknak, hogy döntsenek.

83
    Suarez szlalomozott egyet, majd a harmadik védő leszerelte.

82
    Arruabarrenat váltja Lekic.

81
    Krychowiak szabálytalankodott a középpályán.

78
    Abraham számára mára ennyi, helyette Lara folytatja.

77
    A 11. hazai sarokrúgásból sem született gól, a védelem tisztázott.

76
    Bacca beadása Navasról pattant ki. Szöglet.

75
    Suarez 18 méterről bombázta rá, lövése körülbelül egy méterrel a kapu fölé szállt.

75
    Vidal a tizenhatosról lövés helyett inkább passzt választott, amit Irureta fülelt le.

75
    Reyes beadása nem jutott el Vidalhoz, kifejelték.

74
    Capa beadása használhatatlan volt, és elhagyta az alapvonalat.

73
    Navas jó harmincról próbálkozott. A lövés mellé szállt jócskán.

72
    Reyes kapott szabadrúgást, amit gyorsan el is végeznek. Vitolo iramodott meg a bal szélen, de középre tett labdáját kilőtték a kapu elől.

71
    Ígéretes helyről jöhet az Eibar szabadrúgása. Abraham beadását lehúzta Beto.

70
    Gameiro helyére Suarez érkezik.

70
    Februárban kapott ki legutóbb hazai környezetben a Sevilla.

69
    Reyes labdája a senki földjére ment, használhatatlan volt. Kirúgással jöhet Irureta.

68
    A beadást követően a labda lecsorgott, majd Mbia lövéséből gól született, de Bacca még beleért, ő pedig lesen volt. A gól érvénytelen!

67
    Krychowiak távoli lövése szögletre pattant!

67
    A második félidő derekán járunk, gólt továbbra sem láthattunk. A második félidőben csak a hazaiak próbálkoztak, összesen háromszor.

66
    Vitolo jobb szélről érkező beadását Irureta szedte el Bacca lába elől. Meleg helyzet volt.

65
    Reyes harcolt ki szögletet, melyet kicsiben el is végeztek.

64
    Capahoz nem jutott el a labda, remekül fejelte haza Arribas a labdát.

63
    Boateng helyére érkezik Errasti.

61
    Vitolo beadása eljutott Reyeshez, de nem tudta lekezelni a játékszert, és elszedték tőle.

61
    Vitolot szerelte Albentosa, a labda maradt a hazaiaknál.

60
    Fél óra van a meccsből, becsülettel próbálkozik a hazai csapat, egyenlőre Fortuna nincs velük.

58
    Bacca érkezett Banega helyére.

56
    Banega sarokrúgása ellenfélhez ment, kifejelte Navas.

56
    Irureta rosszul ért labdába, majd Gameiro tüzelt. Lövésébe beleért egy védő, emiatt nem akadt be! Szöglet!

56
    Ismét szögletet végezhetnek el a hazaiak.

55
    El telt 10 perc a félidőből, megszállták a csapatok az Eibar térfelét.

53
    Reyes sarokrúgása nem volt veszélyes, a támadásnak, és felszabadulhat az Eibar kapuja hosszú idő után.

52
    Arribas kapott sárgát reklamálásért.

52
    Albentosa kapott sárgalapot.

51
    Reyes beadását kifejelték, majd a támadó ismét kiharcolt egy sarokrúgást.

51
    A beadás lecsorgott egy védőről, majd Krychowiak közvetlen közelről tüzelhetett, azonban Boveda blokkolt. Újabb szöglet!

50
    Reyes elől az utolsó pillanatban mentettek, szöglet!

49
    Reyes középre tett labdája nem volt jó egyik társnak sem, majd a visszatett labdát követően Reyes lesen tartózkodott.

48
    Vitolo harcolt ki szögletet.

47
    A vendégek kaptak szabadrúgást, melyet Garcia végzett el, azonban átadása hosszú lett mindenki számára. Kirúgással folytatódik a játék.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

A Sevilla egyenlőre nem bír a kis baszk együttessel. Többet birtokolják a labdát, ők kezdeményeznek, viszont egyenlőre feltörhetetlen a vendégek védelme. Nem hagynak sok területet a védők a Sevilla támadószekciójának, és a felállt védelem ellen roppant nehéz dolguk van Gameiroéknak. A vendégek kontrákkal próbálnak veszélyt teremteni, ami néha sikerül is nekik. Hamarosan folytatjuk a második félidővel, tartsanak velünk!

45+1

45
    Piovaccari lökte ellenfelét. Szabadrúgás.

44
    Vidal lesen tartózkodott az átadás pillanatában.

44
    Reyes kényszeritőzött Abrahammal, de pontatlan volt. A labdát Beto gyűjtötte be.

43
    Piovaccari bal szélről érkező beadása senkinek nem lett jó. Bedobás.

42
    Reyes szabálytalankodott Garciaval szemben. Három perc a félidőből.

41
    Abraham beadása az oldalhálóban kötött ki. Kirúgással jöhet Beto.

40
    Boateng távoli lövését Beto bravúrral védte, majd Piovaccari ollózását is nagy nehézségek árán védte a kapus, viszont utóbbi már leshelyzetben született.

40
    Krychowiak mentette meg csapatát a szöglettől, csupán bedobással jöhet az Eibar.

39
    Figueirasról ment ki a labda, bedobás.

39
    Percek óta a mezőnyben folyik a játék, kis túlzással semmi nem történik.

38
    66:34 a labdabirtoklás aránya, ez nem meglepő, hiszen az Eibar a kontrákra rendeződött be.

37
    Piovaccari rúgott bele Parejaba. Szabadrúgás. Megúszta lap nélkül.

36
    Tíz perc a félidőből.

35
    A hazaiak adogatnak hátul, lassan épül fel a támadás.

34
    Abraham egy cselt követően lövésre szánta el magát. Nem ez volt a legjobb megoldása, lövése lecsúszott. Kirúgással folytatódik a játék.

33
    Mbia a földön, nem kapott szabadot, a labda az Eibarnál.

31
    Vitolo bal szélről érkező beadását Irureta szedte le Gameiro fejéről.

31
    Capa szabálytalan Vitoloval szemben.

30
    Az első fél óra el is telt Kedves Nézőink, egyik csapat sem parádézik, a meccs elején volt két Eibar próbálkozás, majd ezt követően feljavult a Sevilla is, és az utóbbi percekben ők veszélyeztettek.

29
    Taktikai falt a középpályán, Boateng végezheti el a szabadot.

28
    A beadást követően Krychowiak szerzett labdát.

27
    Kezezés miatt az Eibar kapott szabadrúgást. Beadásra számíthatunk.

25
    Szögletet harcoltak ki a hazaiak. A beadást kifejelték, majd Fiugeiras készitette le magának és bombázta rá. Centikkel suhant el a felső léc felett a labda. Amennyiben ez kapura tart, nem biztos, hogy eléri Irureta!

24
    Banega lőtte rá 16 méterről, ismét a jobb alsóba tartott a lövés, Irureta azonban ezen is rajta volt.

23
    Pareja kapu elé tett labdája ezúttal ellenfélhez ment, az utóbbi percekben fokozta a tempót a Sevilla.

22
    Abraham rúgott oda durván Mbianak. Sárgalapot kap.

22
    A jobb szélről érkező beadás lecsorgott egy védőről, majd Reyes kapásból küldte rá, de ezt is blokkolták.

21
    Figueiras számára éppen hogy hosszú lett az átadás, Iruretanál a játékszer ismét.

20
    Banega lövését Irureta szedte ki a jobb alsóból! Remek kis lövés volt.

20
    Ismét hazai szabadrúgást. A távolság 25 méter.

18
    A szögletet követően Banega lőhetett, de Arruabarrena blokkolt, majd Irureta kaparintja meg a labdát.

18
    Reyes kapu elé csavart labdáját Vidal elől kifejelték, majd Abrahamról ment ki a labda, szöglet következik.

18
    Veszélyes helyről érkezik a hazaiak pontrúgása. Reyes a labda mögött.

17
    Castellano könyöklésért sárgalapot kapott.

16
    Egyenlőre nem szép a meccs, a próbálkozások száma 0:2, negyed óra alatt ez nem túl acélos.

15
    Reyest szerelték, és ráadásul róla ment ki, bedobás.

13
    Garcia lövésre szánta el magát, a labda azonban csúnyán fölé szállt.

13
    Reyes szabálytalan, jó helyről jöhet az Eibar.

12
    Garcia el is végezte a szabadot, passzolgatnak a vendégek, lábról-lábra jár a játékszer.

11
    Piovaccari kapott szabadrúgást a középpályán.

8
    Abraham beadását követően lökést látott a spori, és a Sevilla javára ítél szabadrúgást.

8
    Capa lövése megpattant, így lett veszélyes, Beto kitolja a léc alól. Szöglet.

7
    Vitolo sarkazása nem jött be, de gyorsan visszaszerezték az Eibar térfelén a labdát.

6
    Vidal jobb szélről érkező beadása hosszú lett, ám maradt a játékszer a hazaiaknál.

5
    Garcia helyezkedett remekül, Sevilla bedobás következik.

4
    Capa kapu elé tett labdáját kifejelték a védők.

3
    Piovaccari beadása szögletre pattant.

2
    Vitolo kapott remek labdát, de a védelem közbeszúrt.

1
    Fehér mezben a Sevilla, sötét kékben pedig az Eibar.

1

A Primera Division 15. fordulójában szombat este fogadja a Sevilla az Eibart.

A Sevilla hétközben, csütörtökön játszott Európa Liga mérkőzést a Rijeka ellen, ahol 1:0-ra legyőzték a horvátokat, ezzel továbbjutottak a második helyen az egyenes kieséses szakaszba. A spanyol bajnokságban is jól szerepel a csapat, negyedik a tabellán hála remek hazai teljesítményének. A csapat otthon még nem kapott ki, ellenben ötször győztek, mindössze két döntetlen mellett. Gólkülönbségük otthon 16:5.

Az idei újonc Eibar a várakozásokon felül teljesít. A csapat a 9. helyen található. Idegenben háromszor nyertek, egy döntetlen, és három vereség mellett. Ez 8 lőtt gólban, és 9 kapottban nyilvánul meg.

A két csapat utoljára 13 éve találkozott! Ekkora mindkét meccsen hazai győzelem született, de ez abszolút nem mérvadó. Ennek ellenére a Sevilla a mérkőzés esélyese, de az Eibar képes lehet borsot törni az orruk alá. A meccs minden fontos eseményéről percről-percre tudósítunk Önöknek! Megéri velünk tartani!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

Gólok:

Lapok:   52. Arribas (SEV), 85. Krychowiak (SEV), 87. Suarez (SEV) – 17. Castellano (EIB), 22. Abraham (EIB), 52. Albentosa (EIB), 79. Garcia (EIB), 88. Lara (EIB), 90+3. Piovaccari (EIB)

Sevilla FC: Beto – Figueiras, Arribas, Pareja, Vidal – Mbia, Krychowiak – Vitolo ( 78' Deulofeu ) , Banega ( 58' Bacca ) , Reyes (C) – Gameiro ( 70' Suarez )
    Cserék: Rico – Bacca, Coke, Deulofeu, Iborra, Navarro, Suarez

Edző: U. Emery

SD Eibar: Irureta – Boveda, Navas, Albentosa, Castellano – Boateng ( 63' Errasti ) , Garcia – Capa, Arruabarrena (C) ( 82' Lekic ) , Abraham ( 78' Lara ) – Piovaccari
    Cserék: Irazustabarrena – Angel, Ekiza, Errasti, Lara, Lekic, Nieto

Edző: G. Garitano