RCD Espanyol – Granada 2:1 (vége) | Sevilla – SD Eibar 0:0 (vége) | Atlético Madrid – Villarreal 0:1 (vége)
Real Sociedad – Athletic Bilbao 1:1 (vége)
Real Sociedad
1:1 (1:0)
Athletic Bilbao
vasárnap 14.12.2014, 21:00 • Anoeta, San Sebastián • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik..

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) tizenötödik fordulójában többek között Real Sociedad – Athletic Bilbao találkozóra kerül sor.

A Sociedad 13 ponttal a tizenötödik, míg a Bilbao 18 pontot gyűjtött eddig, ez a tizedik helyhez elegendő a bajnoki tabellán. Igazából mindkét csapat rapszodikus teljesítményt nyújt, képesek kimagasló, de ugyanakkor csalódást keltő teljesítményre is.
    Egy azonban biztos, a két baszk csapat összecsapása izgalmas és élvezetes mérkőzést ígér.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Real Sociedad: Zubikarai – C. Martínez, Ansotegi, I. Martínez, de la Bella – Bergara, Granero – Prieto, Vela, Castro – Finnbogason

Cserék: Rulli – Pardo, Canales, Zurutuza, Yuri, Gaztañaga, Hervías

Athletic Bilbao: Iraizoz – de Marcos, San José, Laporte, Balenziaga – Iturraspe, M. Rico – Susaeta, López Cabrera, Muniain – Aduriz

Cserék: Herrerín – Etxebarria, I. Gómez, Bustinza, Gurpegi, Viguera, Fernández Hierro.

Játékvezetők: D. Fernández – R. Cabañero, J. Canelo.

1

1
    A Bilbao kezdte a találkozót.

2
    Susaeta végezhetett el szögletet jobbról, nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára.

3
    A Real Sociedad gólt szerzett!
    Rögtön a mérkőzés elején megszerezték a hazaiak a vezetést. Castro balról tekerte be a labdát, az ötösről CARLOS VELA fejelt a Bilbao kapujába.
    Carlos VELA - 1:0

5
    Iturraspe volt szabálytalan. A hazaiak az elvégzett szabadrúgás után bal oldalon vezettek támadást, de most nem sikerült veszélyt kialakítani.

6
    Bedobás után a Sociedad vágta előre a labdát, arra nem volt csapattárs.

7
    Jóval aktívabb egyelőre a haza csapat, a Bilbao még nem találja magát.

8
    Kisebb szabálytalanság után a Bilbao jöhet kifelé szabaddal saját térfeléről.

9
    Aduriz fejelt kapura egy beívelt labdát, Zubikarai azonban nagyot védett. Szöglettel vigasztalódhatnak a vendégek.

10
    Susaeta beívelt sarokrúgása veszélytelen, a hazaiak kapusa kiöklözte a labdát.

12
    Jobbról ívelhetett be sarokrúgást a Sociedad, középen öt méterről Martinez centikkel fejelt mellé.

13
    San José kapott sárga lapot buktatásért.

14
    Az Athletic előrevágott szabadrúgása rossz, a labda érintés nélkül elhagyta a játékteret.

15
    Zubikarai hosszú kirúgását a Bilbao kapcsolta le, építkezhetnek a vendégek.

16
    Pontatlan a vendégek mélységi indítása, de a Sociedad se sokáig tudja megtartani a labdát.

17
    Oscar de Marcos vágta fel ellenfelét, a középpályáról végezhet el szabadrúgást a hazai csapat.

18
    Igazán nem panaszkodhatnak a mérkőzésre kilátogatók, jó iramú eddig a mérkőzés.

19
    Lerántás miatt a Bilbao jöhet szabaddal a középpályáról.

20
    A hazai tizenhatosra beívelt szabadrúgást az egyik védő szögletre fejelte. A balról beívelt sarokrúgás veszélytelen, középen tisztáztak a védők.

21
    Carlos Vela maradt lent egy ütközést követően, de a gyors segítség után tudja folytatni a játékot.

22
    Susaeta tekerte középre a labdát szögletből, nem jelentett veszélyt, tisztáztak a védők.

23
    A Bilbao elkezdte csipkedni magát, a vendégek egymásután vezetik a támadásokat.

24
    Susaeta fejezte be lövéssel a Balbao támadását, 19 méterről megeresztett lökete centikkel ment el a bal kapufa mellett.

25
    Az előző vendégtámadásra rögtön itt a válasz! A Sociedad jobb oldalon vezetett támadást, a veszélyes beadást középen Finnbogason hét méterről kevéssel fejelte mellé.

26
    Laporte kapott sárga lapot belépőért.

27
    A Balbao tizenhatosára belőtt szabadrúgás veszélytelen, középen tisztáztak a védők.

28
    Prieto tüzelt volna kapura 15 méterről, kísérlete elakadt a blokkban.

29
    balról rúghatták a szögletet a bilbaóiak, nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára.

30
    Susaeta tüzelt egyet mintegy 24 méterről, próbálkozása méterekkel mellé ment.

31
    Semmi üresjáték nincs a pályán! Ezúttal a hazaiak lőtték be jobbról a labdát, középen Iraizoz magabiztosan húzta le.

32
    Bergara volt szabálytalan, kecsegtető távolságból végezhet el szabadrúgást a Bilbao.

33
    Előkészítés után Susaeta lőtt kapura mintegy húsz méterről, a jobb alsóba tartó labdát Zubikarai szépen védte.

34
    Jobbról tekerte középre a labdát a vendégcsapat, Zubikarai ezúttal is magabiztosa volt.

35
    De La Bella felé ment egy indítás, de a hazaik támadója már lesre futott.

37
    Carlos Vela próbálkozott meg egy lövéssel, 18 méterről eleresztett löketét Iraizoz védte

38
    Carlos Vela tört be alabdával a vendégek tizenhatosára, a védők gyűrűjében a lövés már gyengére sikerült, Iraizoz könnyedén védett.

40
    Iraizoz vágta hosszan előre a labdát, majd bedobás után a Bilbao építkezhet tovább.

41
    Rossz indítás előre a Bilbaótól, de utána hamar visszaszerezték a labdát a vendégek.

42
    Aduriz volt szabálytalan, a Sociedad végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

43
    Sokáig elidőztek most a hazaiak a Bilbao tizenhatosánál, a jobbról középre tekert labdát azonban a védők kivágták.

44
    Nagyon rossz az indítás előre a hazaiaktól, arra nem volt csapattárs.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

45+1
    Aduriz felé ment egy indítás, a vendégek játékosa földre került, de aztán hamar meggyógyult.

45+1

Egy kimondottan jó iramú és magas színvonalú első félidőn vagyunk túl. A Sociedad Vela góljával már a harmadik percben megszerezte a vezetést. Ezt követően a csapatok felváltva vezették a támadásokat, mindkét együttes felvállalta a nyílt támadójátékot. Lehetőségek adódtak mindkét kapu előtt, de újabb gól a szünetig már nem született.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

46

47
    Bedobás után a Bilbao tartja a labdát, építkeznek a vendégek.

48
    A Bilbao jól körbeadogatta a hazaiak tizenhatosát, lövésig azonban nem jutott el.

49
    A Bilbao jobbról tekerte be a szabadrúgást, a védők nem tudtak felszabadítani, végül Muniain mintegy nyolc méterről centikkel bombázott fölé. Ez nagy lehetőség volt!

50
    Érezhetően egy új Bilbao jött ki a második félidőre. A vendégek ugyan az első játékrészben sem játszottak rosszul, a de a fordulás után jóval aktívabbak mint a Sociedad.

51
    De La Bella maradt lent a gyepen, egyelőre a pályán ápolják. Már meggyógyult, folytatódhat a mérkőzés.

52
    Nem kímélik egymást a csapatok, ezúttal egy vendégjátékos maradt lent a gyepen.

53
    A Sociedad tizenhatosára belőtt labdát kivágták a védők, majd azonnal megindult előre a hazai csapat.

54
    Egy gyors támadás végén a hazaiak könnyen növelhették volna előnyüket, de a balról beadott labdát középen Finnbogason védője szorításában centikkel mellé tette.

55
    Finnbogason lesen volt, szabadrúgással jöhetnek kifelé a vendégek.

57
    Jobb oldalon vezetett támadást a Bilbao, a vonal elől még éppen sikerült középre kanalazni a labdát, Zubikarai azonban könnyedén megszerezte.

58
    A hazaiak vezettek támadást, de la Bella ellen szabálytalankodtak, a Sociedad jöhet szabadrúgással.

59
    Viguera jött be a lecserélt López helyett.

60
    A Bilbao gólt szerzett!
    – Susaeta remekül emelte be a labdát a hazai védelem mögé, az ötös sarkáról ÓSCAR DE MARCOS kapásból a léc alá vágta a labdát.
    Oscar de MARCOS - 1:1

62
    Bergara volt szabálytalan, a Bilbao végezhet el szabadrúgást.

64
    Castro helyett Canales érkezett.

64
    Granero helyett Zurutuza érkezett.

65
    Aduriz volt szabálytalan, a Sociedad végezhet el szabadrúgást.

66
    A hazaiak próbálkoztak meg egy mélységi indítással, Iraizoz érkezett és könnyen lehúzta a labdát.

67
    Aduriz vállalkozott lövésre, mintegy húsz méterről laposon suhintotta kapura, centikkel ment mellé.

68
    Carlos Vela futott lesre, a Bilbao jöhet kifelé szabaddal.

69
    A hazaiak ívelték a labdát a Bilbao kapujához, Iraizoz a levegő ura.

71
    Egyre feszültebbek a játékosok, ezúttal Mikel Rico volt szabálytalan. A hazaiak a szabad után hamar elveszítették a labdát.

72
    Aduriz felé mente egy indítás, de már lesen volt a vendégek támadója. Szabadrúgás kifelé.

73
    Kisebb szabálytalanság után a Bilbao végezhet el szabadrúgást saját térfeléről.

74
    Minden egyes labdáért kemény és kíméletlen a harc. A Bilbao egy hajszállal aktívabb.

75
    Zubikarai hosszú kirúgása után a labdát a Bilbao játékosai kapcsolták le.

76
    A Sociedad vezetett támadást, de a vendégek tizenhatosánál már elveszítette a labdát. majd Iraizoz cselezget hátul hajmeresztően.

77
    Prieto tekerte be a labdát a vendégek tizenhatosára, a védelem azonban megoldotta a feladatot.

78
    Gómez jött be a lecserélt Muniain helyett.

80
    Laporte második sárga lapját is megkapta, ezzel a vendégek emberhátrányba kerültek.

81
    Susaeta helyett Gurpegi a pályán.

82
    Canales ívelte be balról a hazaiak szögletét, nem jelentett veszélyt a Bilbao kapujára.

83
    Emberelőnyben a Sociedad birtokolja többet a labdát, a vendégek leginkább a védekezéssel vannak elfoglalva.

85
    Iturraspe buktatott, érkezett is a sárga lap.

86
    Canales vállalta el a hazaik szabadrúgását, mintegy 22 méterről szembe a kapuval végezhette el, lövése a felső lécet találta el.

87
    Bedobás után a Sociedad építkezik.

88
    A Sociedad mélységi indítása pontatlan, a labdát Iraizoz kapus könnyedén lehúzta.

90
    Négy perc ráadás következik.

90+1
    A Bilbao végezhetett el szabadrúgást, az előrevágott labda pontatlan, arra nem volt csapattárs.

90+2
    Jobbról tették középre a labdát a hazaiak, a felszabadítás után a Sociedad maradt támadásban.

90+3
    A Bilbao végezhetett el szabadrúgást saját térfeléről. A vendégek igyekeznek lassítani a játékot.

90+4
    A Sociedad ívelt be szabadrúgást a vendégek kapujához, a lefejelt labdát tíz méterről Canales lőtt kapura, Iraizoz azonban nagyot védett.

90+4
    Balenziaga kapott sárga lapot.

90+4

A baszk csatában végül megosztoztak a csapatok a pontokon. Az első félidőben már a harmadik percben megszerezte a vezetést a Sociedad, ezt követően lehetőségek voltak mindkét oldalon, de a szünetig már nem változott az eredmény.
    A fordulást követően inkább a Bilbao volt aktívabb, az egyenlítés a 60. percben sikerült. Érezhetően mindkét csapat meg akarta nyerni a találkozót, erre a hazaiaknak volt nagyobb sanszuk, hiszen Laporte kiállítása miatt a 80. perctől emberelőnyben játszottak.
    A Sociedad ugyan megnyomta a végét, de csak kapufáig és helyzetig jutott, gól már nem született.
    Köszönöm a figyelmet! (22:59:45)

Gólok: 3. Vela – 60. de Marcos

Lapok:   13. José (ATB), 26. Laporte (ATB), 85. Iturraspe (ATB), 90+4. Balenziaga (ATB)   80. Laporte (ATB)

Real Sociedad: Zubikarai – C. Martínez, Ansotegi, I. Martínez, de la Bella – Bergara, Granero (64. Zurutuza) – Prieto, Vela, Castro (64. Canales) – Finnbogason

Athletic Bilbao: Iraizoz – de Marcos, San José, Laporte, Balenziaga – Iturraspe, M. Rico – Susaeta (81. Gurpegi), López Cabrera (59. Viguera), Muniain (78. Gómez) – Aduriz

Játékvezetők: D. Fernández – R. Cabañero, J. Canelo