FC Schalke 04 – Hamburger SV 0:0 (vége) | Bayer Leverkusen – Eintracht Frankfurt 1:1 (vége) | FC Augsburg – Borussia M'gladbach 2:1 (vége)
Werder Bremen – Borussia Dortmund 2:1 (vége) | VfB Stuttgart – SC Paderborn 07 0:0 (vége) | VfL Wolfsburg – 1. FC Köln 2:1 (vége)
Bayer Leverkusen
1:1 (0:1)
Eintracht Frankfurt
szombat 20.12.2014, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Bundesliga
    Bayer 04 Leverkusen - Eintracht Frankfurt 1 : 1

Itt a vége a találkozónak, szerintem igazságos döntetlen született, az első félidő a vendégeké, a második a hazaiaké volt, bár a Leverkusen fölénye a másodikban angyobb volt mint az elsőben a Frankfurté, szerintem mind a két csapat megérdemelte az 1-1 pontot. (17:21:49)

90+3
    Utolsó vendég csere, Seferović helyén Kadlec.

90+1
    Időhúzás miatt Hildebrand is besárgul.

90+1
    Çalhanoğlu ívelte középre a labdát, Toprak fejelt nem sokkal mellé.

90
    Hasebe faltol, szabadrúgás befelé.
    Hildebrand

89
    Spahić indította a leshatáron Brandtot aki egy az egybe került Hildebranddal, de gólhelyzetben a kapusba bombázott.

87
    Brandt lőtte be élesen középre a labdát, Kießling pörgetett nem sokkal mellé.

87
    Bellarabi most húszról lőtt de blokkolt egy vendég védő.
    Hildebrand

86
    A beívelt labda ide oda pattogott a kapu előtt, végül Hildebrand megfogta, rá csúsztak a kapusra, szabadrúgás kifelé.

85
    Madlung lépett oda Bellarabinak, szabadrúgás befelé.
    BELLARABI - 1:1

83
    A Leverkusen gólt szerzett!
    Medojević vesztett labdát a saját térfelén, KARIM BELLARABI várt várt majd 16 méterről lőtt Bamba mellől, Hildebrand nem ért le, egyenlít a Leverkusen.

83
    Inui helyén Medojević a pályán.

82
    Bellarabi sarkazása után Drmić gurított kapu mellé.

81
    Nagyon sok a les a találkozón, most éppen Seferović.

80
    Drmić adta be a labdát, Kießling a földre kerül a büntető területen belül, nincs ítélet.

79
    Madlungon taszított egyet Kießling, szabadrúgás.

79
    Oczipka húzott befelé a bal szélről majd lőtt, pontosan Lenoba.

77
    A szöglet után kifejelt labda pontosan Benderhez pattant aki kapásból lőtt, kapu mellé.

77
    Nyom rendesen a Leverkusen de helyzetig nem sikerül eljutniuk.

72
    Nem meglepő módon ismét Bellarabi futott lesre.

71
    Csere a túloldalon is, Rolfest Brandt váltja.

70
    Itt az első változtatás, Stendera helyén Kittel.

69
    Bender fault a félpályánál, szabadrúgás kifelé.

68
    Madlung vágta ki a labdát Kießling elől, bedobás.

66
    Son beadása perdült fel Madlungon, a koreai utána fejjel próbálta beadni a labdát, ezt is Madlung takarította el.

65
    Ismét les, ismét Bellarabinál.

64
    Son húzott befelé a bal szélről majd lőtt, a bal felsőt vette célba, nem sokat tévedett.

64
    Chandler is megkapta a maga sárgalapját, Bellarabit rántotta vissza.

63
    A második félidőben már a hazaiak játszanak ugyan fölényben, de nincs átütő erő a játékukban.

62
    Bellarabi borzasztó lövése után Hildebrand hozhatja játékba a labdát.

61
    Szöglet a Leverkusennek, Stark szerint egy frankfurti fejről ment ki a labda.

59
    Újabb les, ismét Bellarabi.

58
    Kießling került a földre a tizenhatos előterében, a hátékvezető kifelé ítél szabadrúgást és ad egy sárgát músesésért.

57
    Çalhanoğlu beadását fejelik ki középről.

56
    Piazón futott lesre.

55
    Wendell kapott vissza pontatlanul egy labdát, bedobás.

53
    Çalhanoğlu léphetett ki, nem volt lesen, középre szerette volna adni a labdát az érkezőknek de elcsúszott, nagy helyzet lehetett volna belőle...

53
    Ismét les, ezúttal Son.

51
    Çalhanoğlu a sorfalba bombázta a labdát majd az ismétlése is elakadt, bedobás.

50
    Wendell ráncigálta meg Chandler majd ütközött Stenderaval, szabadrúgás befelé.

49
    Inui passza pontatlan Seferovićnak, kirúgás.

48
    Lesre futott Bellarabi, szabadrúgás.

47
    Son lökte fel Inuit, szabadrúgás.

46
    Egy tetszetős támadás után Çalhanoğlu lábáról lopják le a labdát ami azonban marad a hazaiaknál.

46
    A Leverkusen kezdte a második félidőt.

46
    Alexander Meier

Itt a vége az első játékrésznek, küzdelmes első félidőn vagyunk túl, talán a Frankfurt játszott egy kisebb fölényben de ez nem volt jelentős, a vezetést viszont megtudták szerezni, kíváncsian várom, a második félidőben mire lesz képes a két csapat.

45+1

45+1
    A félidő végén még egy Meier lövés amit Leno véd.

45+1
    Inuit borították fel a tizenhatos előterében, nem történt fault.

45
    1 perc a hosszabbítás.

44
    Çalhanoğlu érkezett középen egy belőtt labdára, nem volt lesen, viszont nem tudott belepöckölni a játékszerbe, Hildebrandé lett végül.

43
    Chandler lőtte be a védők mögé a labdát Seferovićnak, Leno azonban jól mozdult ki a kapujából és ellőtte.

40
    Çalhanoğlu lesről lépett vissza, szabadrúgás kifelé.

39
    Bender kapott egyet Inuitól, szabadrúgás.

Az Eintracht gólt szerzett!
    A csapatkapitány, ALEXANDER MEIER kíméletlenül bevágja a labdát.
    Büntetőt!

36
    Inui tört be a tizenhatoson belülre, Jedvaj felvágta, Stark büntetőt ítél.
    Seferović

35
    Egy beadást Seferović fejelt le Meiernek aki fordulósból közelről lőtt, Lenon már áthaladt a labda de a gólvonal elől Toprak tisztázott.

34
    Seferović harmadjára fut lesre a találkozón.

33
    Bellarabi lőtte be élesen középre a labdát, Bamba lábáról pattant oda Hildebrand kezébe.

32
    Stendera szabálytalan Toprakkal szemben.

31
    Hasebe indítása hosszú Oczipkának, kirúgás.

30
    Bellarabi faltolt, szabadrúgás kifelé.

30
    Seferović lőtt kapu fölé.

29
    Spahić faltolja le a meginduló Seferovićot, szabadrúgás és sárgalap.

28
    Seferović ismét lesen, szabadrúgás kifelé.

27
    Leno fogta a nem túl veszélyes szabadrúgást.

26
    Toprak rúgta fejbe Stenderát, szabadrúgás.

26
    Chandler beadása volt magas mindenki számára, kirúgás.

24
    Chandler fejeli haza a labdát Son elől.

23
    Ápolásra szorul a hazai játékos.

23
    Hildebrand és Spahić ütközött a levegőben, szabadrúgás kifelé.

22
    Kießlinget lökték a levegőben, szabadrúgás.

21
    Az első húsz percben nem történt sok említésre méltó dolog, gyűrik egymást a csapatok.

19
    Chandler lőtt 18 méterről jócskán fölé.

18
    Çalhanoğlu indítása hosszú, Hildebrand szedi fel a labdát.

17
    Bellarabi futott lesre, szabadrúgás kifelé.

16
    Chandler nagy bedobását vágja ki Toprak középről.
    Bayer

14
    Stendera kapott nagyot a lábára, szabadrúgás befelé.

13
    Jedvaj talpalt, szabadrúgás.

12
    Spahić mentett becsúszva, bedobás.

10
    Chandler harcolt ki bedobást két hazai játékos mellett.

9
    Két frankfurti is lesen így a fejes végkimenetele lényegtelen, szabadrúgás kifelé.

8
    Spahić csapott oda Seferovićnak, szabadrúgás.

8
    Kießling beadása ment el mindenki feje fölött, bedobás.

7
    Rolfes védők mögé belőtt labdája hosszú mindenkinek.

5
    Jedvaj lőtte be élesen középre a labdát, Çalhanoğlu nem tudta lekezelni így Hildebrand kezébe pattant.

5
    Seferović révé indulhatott volna egy Frankfurt kontra, a támadó azonban nem tudta jól átvenni a labdát.

4
    A Bayer kapott szabadrúgást a vendég kaputól nem messze, végül is veszély nem lett belőle.

3
    Bellarabi faultol, szabadrúgás.

2
    Son indult volna meg a bal szélen de elég hamar szerelni tudták.

2
    Egy fellőtt labdára indult ki Leno, Wendell viszont inkább elvitte a kapus mellett a játékszert és kivágta azt az oldalvonalon túlra.

1
    Oczipkáé a meccs első faultja.

1
    A Frankfurt kezdte a találkozót.

1

A játékosok már a kijáróban, hamarosan kezdődik a találkozó.

Bayer Leverkusen: Leno – Jedvaj Toprak Spahić Wendell – Rolfes(c) Bender – Bellarabi Çalhanoğlu Son – Kießling
    Cserék: Krešić, Boenisch, Hilbert, Öztunali, Yurchenko, Drmić, Brandt
    Vezetőedző: Roger Schmidt

Eintracht Frankfurt: Hildebrand – Chandler Madlung Bamba Oczipka – Inui Hasebe Piazón – Stendera – Meier(c) Seferović
    Cserék: Zummack, Kinsombi, Lanig, Flum, Medojević, Kittel, Kadlec
    Vezetőedző: Thomas Schaaf

Játékvezetők: Wolfgang Stark – Benjamin Cortus, Martin Petersen – Robert Hartmann.

Köszöntöm az olvasókat !
    A Bundesliga őszi szezonjának utolsó mérkőzésén, a 17. fordulóban a negyedik helyezett Leverkusen fogadja a kilencedik helyen lévő Frankfurtot.
    A hazaiak a legutóbbi 3 meccsükből csupán egyet nyertek meg, a két rangadón a Bayern és a Gladbach ellen csupán egy pontot szereztek viszont a legutóbbi körben legyőzték a Hoffenheimot. Hazai pályán még veretlen a Schmidt legénység és itt is ők az esélyesek.
    A vendégek eddig eléggé érdekes szezont tudhatnak magukénak, volt, hogy zsinórban négyszer kaptak ki, majd nyertek háromszor, votl már hét, nyolc és kilenc gólos találkozójuk is, a legutóbbi három mérkőzésükön 20 gól született, reméljük a mostani is ilyen gólzáporos lesz. Idegenben eddig a Hamburgot valamint meglepetésre a Mönchengladbachot tudták legyőzni, a Bayer skalpja nagy fegyvertény lenne.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik..