Corona Brasov Wolves – Ferencváros Bp. ESMTK 6:4 (vége) | Dab.Docler – Debreceni HK 6:0 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 5:2 (vége)
Corona Brasov Wolves
6:4 (1:1, 2:3, 3:0)
Ferencváros Bp. ESMTK
vasárnap 28.12.2014, 17:00 • Brassó • MOL Liga

Akik szeretik a jégkorongot, ebben a mérkőzésben biztosan nem csalódtak. Már az első felvonásban is kimondottan jó játékot láthattunk, később sem lassítottak a felek. A mérkőzés kétharmadában a Ferencváros jobban is játszott és vezetett is. Nem kevés ideig két góllal is ment a Fradi, de az utolsó szünetig sikerült egy találatra csökkenteni a hátrányát a Brassónak.

A záró felvonásban felőrölte ellenfelét a Brassó, bár a Fradinak többször is akadtak helyzetei, már hiányzott a pontosság és a hazaiak sokat köszönhetnek Polc kapusnak is, például fél perccel a vége előtt is óriási ziccert hárított. A kapus nélkül kockáztató Fradinak majdnem bejött a kapuslehozatal, de végül mégsem találtak be, az ellentámadásnál pedig Saluga már nem hibázott, eldöntve ezzel a találkozót. Megvan a három pont a Brassónak, megerősítik ezzel negyedik helyüket. A Fradi nem szerzett ma pontot, de abszolút emelt fővel jöhetnek le a jégről, könnyen alakulhatott volna ez ma fordítva is.

Brassó – Ferencváros: 6-4!
    ---- (19:11:56)

60:00

59:51
    A Brassó gólt szerzett!
    MARTIN SALUGA indult meg középen Klouda szerzett korongjával, egyetlen védő vele szemben, őt sikerrel kicselezte, majd balról, éles szögből az üres kapuba bombázott. 6-4, eldőlt!
    Gólpassz: Peter Klouda.

59:30
    Mit védett Polc!! Elfektette már őt Rafaj, mégis vissza tudott nyúlni a lepkéssel és kivédte Rafaj lövését közelről!

59:05
    Lejött Budai, hat mezőnyjátékossal a Ferencváros!

58:30
    Szép és erős lövés Kiss Ákostól, jobbról, Polc testéről pattan mellé, nagyon jön most a Fradi.

58:15
    Az utolsó két percbe léptünk, lassan várható egy kapuslehozatal a vendégektől.

57:40
    Lesre csúszott Obsut a bal oldalon.

57:37
    Kiegészült a Brassó közben, ezt megúszták a hazaiak.

57:30
    Másodszor is kikerül a korong a támadó harmadból.

57:10
    Kibombázta a Brassó a bulit követően, de már jönne is vissza a Fradi.

57:05
    Óriási lövés balról a vendégek részéről, Hegyi Ádám suhintotta rá, Polc botjáról kerül fölé.

56:50
    Lesre korcsolyázott Virág egy lehetséges kontránál. Újra a Fradi szerzi meg a buli után.

56:30
    Alighanem így lett egál, Klouda visszahúzta ellenfelét, ezt azonban a Brassó úszta meg kiállítás nélkül.

55:50
    Polcot lövik fejbe balról, áll a játék egy rövid ápolás erejéig.

55:37
    Molnár áll ki végül két percre térdhasználat miatt, bizonyára benne maradt még az előző eset és törlesztett. Fradi emberelőny, ez nehéz menet lesz az erdélyi csapatnak így.

55:00
    Molnár Zsolt lábát húzta ki az egyik fővárosi játékos, kissé meglepő, hogy ebből nem lett kettő perc, elég látványos volt.

54:45
    Antal Zsombor felé jött a kicsit pontatlan hazai indítás, nem sikerült megtartania végül a korongot.

54:20
    Nyomás alatt most a brassói kapu, a Fradi mindent megtesz, hogy újra egyenlítsen.

Gólok és gólpasszok: 8. Imecs (Petres), 27. Saluga (Obsut), 29. Molnár (Antal), 48. Saluga (Obsut, Klouda), 51. Filip (Klouda, Obsut), 60. Saluga (Klouda) – 7. Németh, 23. Kiss Gábor (Rafaj, Cerny), 26. Dubek (Cerny, Novak), 40. Lévai

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Fodor, Saluga, Filip, Obsut, Klouda – Molnár, Mihály Á., János, Virág Cs., Hietamaki – Antal, Imecs, Zsók, Nagy Cs., Petres – Bálint, Péter Zs., Márton, Mátyás
    Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Marton) – Dubek, Moravec, Guren, Novak, Kiss Á. – Lencsés, Lévai, Németh P., Revák, Papp Cs. – Galló, Hegyi, Kiss G., Cerny, Rafaj – Hardi, Géczi, Mach, Pál, Farkas

Játékvezetők: Csomortani Zsolt, Gergely Lehel – Máthé István, Rédai Botond