Corona Brasov Wolves – Ferencváros Bp. ESMTK 6:4 (vége) | Dab.Docler – Debreceni HK 6:0 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Nové Zámky 5:2 (vége)
Corona Brasov Wolves
6:4 (1:1, 2:3, 3:0)
Ferencváros Bp. ESMTK
vasárnap 28.12.2014, 17:00 • Brassó • MOL Liga

Akik szeretik a jégkorongot, ebben a mérkőzésben biztosan nem csalódtak. Már az első felvonásban is kimondottan jó játékot láthattunk, később sem lassítottak a felek. A mérkőzés kétharmadában a Ferencváros jobban is játszott és vezetett is. Nem kevés ideig két góllal is ment a Fradi, de az utolsó szünetig sikerült egy találatra csökkenteni a hátrányát a Brassónak.

A záró felvonásban felőrölte ellenfelét a Brassó, bár a Fradinak többször is akadtak helyzetei, már hiányzott a pontosság és a hazaiak sokat köszönhetnek Polc kapusnak is, például fél perccel a vége előtt is óriási ziccert hárított. A kapus nélkül kockáztató Fradinak majdnem bejött a kapuslehozatal, de végül mégsem találtak be, az ellentámadásnál pedig Saluga már nem hibázott, eldöntve ezzel a találkozót. Megvan a három pont a Brassónak, megerősítik ezzel negyedik helyüket. A Fradi nem szerzett ma pontot, de abszolút emelt fővel jöhetnek le a jégről, könnyen alakulhatott volna ez ma fordítva is.

Brassó – Ferencváros: 6-4!
    ---- (19:11:56)

60:00

59:51
    A Brassó gólt szerzett!
    MARTIN SALUGA indult meg középen Klouda szerzett korongjával, egyetlen védő vele szemben, őt sikerrel kicselezte, majd balról, éles szögből az üres kapuba bombázott. 6-4, eldőlt!
    Gólpassz: Peter Klouda.

59:30
    Mit védett Polc!! Elfektette már őt Rafaj, mégis vissza tudott nyúlni a lepkéssel és kivédte Rafaj lövését közelről!

59:05
    Lejött Budai, hat mezőnyjátékossal a Ferencváros!

58:30
    Szép és erős lövés Kiss Ákostól, jobbról, Polc testéről pattan mellé, nagyon jön most a Fradi.

58:15
    Az utolsó két percbe léptünk, lassan várható egy kapuslehozatal a vendégektől.

57:40
    Lesre csúszott Obsut a bal oldalon.

57:37
    Kiegészült a Brassó közben, ezt megúszták a hazaiak.

57:30
    Másodszor is kikerül a korong a támadó harmadból.

57:10
    Kibombázta a Brassó a bulit követően, de már jönne is vissza a Fradi.

57:05
    Óriási lövés balról a vendégek részéről, Hegyi Ádám suhintotta rá, Polc botjáról kerül fölé.

56:50
    Lesre korcsolyázott Virág egy lehetséges kontránál. Újra a Fradi szerzi meg a buli után.

56:30
    Alighanem így lett egál, Klouda visszahúzta ellenfelét, ezt azonban a Brassó úszta meg kiállítás nélkül.

55:50
    Polcot lövik fejbe balról, áll a játék egy rövid ápolás erejéig.

55:37
    Molnár áll ki végül két percre térdhasználat miatt, bizonyára benne maradt még az előző eset és törlesztett. Fradi emberelőny, ez nehéz menet lesz az erdélyi csapatnak így.

55:00
    Molnár Zsolt lábát húzta ki az egyik fővárosi játékos, kissé meglepő, hogy ebből nem lett kettő perc, elég látványos volt.

54:45
    Antal Zsombor felé jött a kicsit pontatlan hazai indítás, nem sikerült megtartania végül a korongot.

54:20
    Nyomás alatt most a brassói kapu, a Fradi mindent megtesz, hogy újra egyenlítsen.

53:50
    Két vendég lövés is, Revák jobbról, Papp Csaba középről kísérletezett, Polc kétszer hárított bravúrral. Nincs még lejátszva ám ez a mérkőzés!

53:00
    Imecs szinte eltörte a korongot, de pont így lett jó Kloudának aki a kapus előtt elhúzta, de becsapni nem tudta vele, így a lövést Budai remekül védte!

52:10
    Gyors passz után villámgyors, közeli lövés Dubek részéről középről, Polc remekül hárította a ziccert!

51:55
    Galló tört be a támadó harmadba középen, de három védő gyűrűjében végül nem jutott lövéshez.

51:20
    Újabb helyzet, Bálint Zsolt bal oldali lövése kerüli el centikkel a hosszú alsót.

51:00
    Rettentő gyorsan kihasználta ezt az előnyt is a Brassó, máris a hazaiak vezetnek!

50:36
    Peter Klouda a bal oldalról erősen belőtte a (gól)passzt RICHARD FILIPNEK, aki állítgatás nélkül azonnal rásuhintotta, egyenesen a hálóba! 5-4!
    Gólpassz: Peter Klouda, Jaroslav Obsut.

50:00
    Éppen a harmadik harmad feléhez érkeztünk, vajon kihasználja-e ezt az előnyt is a Brassó?

49:56
    Salugát látványosan megakasztották, ahogy betört a támadó harmadba, megint egy ferencvárosi kiállítás következik. Ezúttal Hegyi Ádám áll ki két percre.

48:45
    Péter Zsolt a kék vonalról suhintotta kapura, Virág próbált ismételni, de Budairól nem egészen arra pattant a korong. Próbálja bevinni a döntő ütést a Brassó.

48:00
    Péter Zsolt újra helyzetben, de mielőtt lőhetett volna, Budai rávetődött a korongra. Természetesen közben kiegészült a gól miatt a Ferencváros.

47:39
    Szép volt a brassói akció, de kicsit el is számolta a védekezést a Fradi, a jobb oldalon járatott korongot hirtelen fordították át balra a hazaiak, ahova már se ember nem jutott, se Budai nem ért át, MARTIN SALUGA köszönte szépen és közelről a hálóba lőtte a pakkot. 4-4!
    Gólpassz: Jaroslav Obsut, Peter Klouda.

46:43
    Ferencvárosi kiállítás, Novak áll ki ma már harmadszor. Ezúttal bottal akasztás miatt.

45:20
    Fodor Csanád szerzett harcosan korongot a kapu mögött, keresztbe lőtt korongja azonban pontatlan lett Salugának.

44:40
    Egyelőre nem tud mezőnyfölényt kialakítani a Brassó, bár még sok idő van hátra, egyelőre nem sikerült elérniük a hazaiaknak, hogy folyamatosan nyomás alatt tartsák a Fradi kapuját.

44:00
    Saluga indult volna meg a bal oldalon, de túl erős lett az indítás, amiből végül tilos felszabadítás lett.

43:45
    Saluga lőtt nagyon távolról, arra jó volt, hogy a Brassó utána megszerezze a korongot az ellenfél harmadában.

43:00
    Farkas rajtolt egy belőtt korongra, de nem sikerült végül megszereznie.

42:20
    Pál Zoltán tüzelt középről, Polcnak nyújtóznia kellett, hogy védeni tudja a lövést.

41:45
    Rafaj nem vette le jól a korongot középen, így nem tudott lőni.

41:00
    Németh Péter lőtt jobbról, nem igazán jó helyzetből, Polcnak nem okozott gondot arrébb tessékelni a pakkot.

40:10
    Elhozza a korongot a Brassó. A harmad nagy kérdése, hogy sikerül-e bedarálniuk a kiválóan küzdő Fradit, vagy meglepetés születik ma.

40:01

Megjósolhatatlan a végeredmény, ugyanis hullámzóan teljesítenek a csapatok. Egyértelmű, hogy innentől már elfelejthetjük az esélyeket, ez egy teljesen más mérkőzés. A Fradi két gólos előnyre tett szert, amit azonban kevesebb, mint két perc alatt egyenlített ki a Brassó. A lendület megint megakadt, ráadásul a hajrában emberhátrányból talált be a Ferencváros, így mégis a fővárosiak mehetnek előnnyel az utolsó szünetre.

Brassó – Ferencváros: 3-4, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:40
    Az utolsó másodpercekben még Klouda küldte kapura, jócskán mellé, de a lövés egyébként is jó 40 méterről történt. Még tilos felszabadítás is lett a dologból.

39:17
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Egy buli után nem sokkal középen LÉVAI MÁTÉHOZ került a korong egy hazai ütőről, Lévai nem szórakozott, azonnal ráküldte és be is vette Polc kapuját. Hátrányból is vezetést szerez a Fradi! 3-4!

38:50
    Obsut tüzelt távolról, Budai hárított. A túloldalon pillanatok alatt került helyzetbe Galló, kissé balról rátűzte, de Polc is tökéletesen helyezkedett.

38:25
    Cerny fogás miatt áll ki két percre, a brassóiak támadhatnak előnyben.

37:20
    A nagy gólszüret után most lassan tíz perce megmerevedett az eredmény, de lesznek itt még gólok, mindkét csapat támadó felfogásban játszik.

37:00
    Revák passzába nyúlnak bele, majd ismét Revák kerül jó helyzetbe, éles szögből balról kapura is tűzte, Polc jól zárta a szöget.

36:15
    Még nem ért vissza teljesen Novak, amikor kiváló helyzetben vezethette kapura Filip, de nem tudta elhúzni Budai mellett balra.

36:08
    Kiegészült mindkét együttes.

34:30
    Hietamaki keresztbe lőtt korongjára középen senki sem érkezett ütemre, pedig ez veszélyes volt.

34:08
    Novak áll ki két percre botfogás miatt.

33:50
    Kiss Ákos és Rafaj Attila játszott össze a hazai kapu előtt, Polc kinyúlt a botjával, de kellett hozzá még Virág is, hogy megússzák ezt a helyzetet a hazaiak.

33:30
    Begyűjtötte és tartja a korongot a Brassó a semleges harmadban.

32:47
    Nagy Csaba áll ki két percre gáncsolás miatt. Ferencvárosi emberelőny következik.

31:30
    Polc óriási bravúrja, Galló Illés lövése elé feküdt önfeláldozóan, kimaradt a ziccer!

30:55
    Éppen csak kicsúszik a korong a hazaiak támadásánál, Márton Hunor nem tudta már bent tartani.

30:20
    Mihály Árpád vitte be a pakkot a támadó harmadba a jobb oldalon, de nem jut lövéshez a Brassó, Farkas elől azonban elütik a kontra közben.

29:45
    Molnár nem nézett jól körül, bevitte a korongot a bal oldalon, Virág azonban még jócskán belül volt, harmadszor is les.

29:35
    Újra les, megint a bal oldalon, most Virág volt túl gyors.

29:30
    Lesre korcsolyázott Mihály Árpád a bal oldalon, a vendég harmadon kívül a buli.

28:55
    Ez most hidegzuhany a Fradinak, a nehezen kiharcolt két gólos fórjuk 1,5 perc alatt semmivé lett.

28:30
    Igazán formás brassói akció révén máris megvan az egyenlítés a hazaiaknak. A jobb oldalon húzta meg Antal Zsombor, középre passzolt ütemtelenül MOLNÁR ZSOLTNAK, aki egy közeli lövéssel mattolta Budait. 3-3!
    Gólpassz: Antal Zsombor.

27:30
    Máris három találatot jegyezhetünk ebben a harmadban, igencsak érdekes találkozó eddig.

26:58
    Egy jobb oldali Saluga lövés kijött Budairól, a bal oldalon, a kapu közelében jól helyezkedett MARTIN SALUGA és a hálóba kotorta a pakkot! 2-3!
    Gólpassz: Jaroslav Obsut.

26:30
    Obsut középről lövés helyett jobbra passzolt, vesztére, korongot veszít a Brassó.

26:00
    Ezzel viszont most a Brassó került emberelőnybe, mert János kiállítása lejárt a gól miatt.

25:44
    Érik a meglepetés, kérem, egy gyors bal oldali akciót fejezett be középen lövéssel és góllal a Fradi, már két góllal vezet a vendég együttes! A gólszerző VLADIMIR DUBEK, 1-3!
    Gólpassz: Ales Cerny, Vaclav Novak.

25:25
    Németh Péter kerül a büntetőpadra két percre durva játék miatt. Ugyanezt a büntetést kapja János Imre is fogás miatt. Négy a négy ellen.

24:35
    Fradi helyzet a túloldalon, Dubek ütőjéről azonban lelopják a pakkot a lövés pillanatában.

24:15
    Éles szögből küldte rá balról Virág Csanád, elakadt a védők erdejében. Úgy játszik most a Brassó, mintha emberelőnyben lenne.

23:55
    Saluga távoli kísérlete Budai botjáról kerül a palánkon túlra. Nyom a Brassó hátrányban.

23:20
    Távoli bomba Obsut részéről középről, Budai védett!

22:40
    Benne volt a Fradi játékában a gól, a fordulás óta jóval aktívabbak a fővárosiak. Most ismét vezetnek.

22:27
    Kiss Gábor kerülte meg a kaput jobbról, Rafajhoz passzolt, majd a visszalőtt korongot középen jó ütemben kapta ismét KISS GÁBOR, ezt a ziccert nem hibázta el. 1-2!
    Gólpassz: Rafaj Attila, Ales Cerny.

21:40
    Revák elől szedi fel a korongot Polc, nem lassít egyelőre a Fradi.

21:05
    Antal Zsombor iramodott meg a jobb oldalon, kapura nem tudta tenni. Az ellentámadás végén Kiss Ákos lövését blokkolják középen, egy védő botjáról száll a palánkon túlra.

20:10
    A második harmad első bulija a hazaiaké.

20:01

Gyors ferencvárosi gólra hasonlóan gyors brassói válasz érkezett. Az elején a Fradi kezdett jobban, a gólok után jó ideig a Brassó mutatkozott erősebbnek. A hajrában újra mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, ezek végül mind kimaradtak.

Brassó – Ferencváros Bp. ESMTK: 1-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00

19:30
    Az utolsó fél percben járunk, hamarosan szünet, nincs helyzet.

18:55
    Tilos felszabadítás a sárga-kék mezesektől, a hazai harmadban a buli.

18:40
    Kiegyenlített a játék az utóbbi percekben, nem lesz sétagalopp a meccs a brassóiaknak, esélyek ide, vagy oda.

18:00
    Egy szép indítással Kiss Ákos indult meg középen, Nagy Csaba azonban nem kevésbé szép védekezéssel elpiszkálta előle a korongot.

17:24
    Kiegészült a Brassó, megúszták a hátrányt.

16:50
    Kontrázott a Brassó, jobbról még lőnie is sikerült Virág Csanádnak, de elsuhant a kapu előtt.

16:30
    Újra Polcnak kellett védenie, Rafaj Attila suhintotta rá a bal oldalról.

16:10
    Guren is kísérletezett közelről, Polc ismét jól helyezkedett. Egyelőre a kiállítást lövésekkel tarkítja a Fradi.

15:55
    Moravec középről eleresztett kék vonalas bombáját spárgázva hárítja Polc!

15:24
    Brassói kiállítás, Nagy Csaba ül le két percre fogás miatt.

14:30
    Revák vitte be a támadó harmadba a korongot, majd némi palánkcsata után Papp Csaba durrantotta rá, Polc ismét a helyén volt!

13:50
    Virág Csanád bal oldali, nem túl erős lövését a botjával hárítja Budai Krisztián.

13:20
    A buli után kibombázzák a harmadból a fővárosiak, hátul Molnár Zsolt gyűjti be.

13:00
    Fodor Csanád bal oldali próbálkozását blokkolják a vendég védők, a pakk pedig a palánkon túl ér földet.

12:10
    A túloldalon már Dubek lövését kell védenie Polcnak.

11:50
    A bal oldalról suhintotta rá a lendületben levő Klouda, Budai testtel hárította a lövést.

11:20
    A bal oldalon kontrából nekiinduló Németh Pétert állítja meg Zsók, az indítás azonban pontatlan már.

10:55
    Molnár Zsolt került a jégre a semleges harmadban, de a jelek szerint nincs belőle kiállítás.

10:35
    Mihály Árpád vitte be a korongot jobbról egészen a kapu elé, de Budai eszén nem tudott túljárni. Kezd némi fölényt kialakítani a Brassó.

10:00
    Szép indítás a jobb oldalon Kloudának, de nem tud élni a lehetőséggel, Budai pedig jól zárta a szöget. Ez bizony nagy helyzet volt!

09:35
    Zsók balról keresztbe tett korongja veszélyesnek tűnt, Cerny azonban lekapcsolta a saját kapuja előtt.

09:10
    Némethnek szántak egy kapu mögül visszatett korongot, Polc azonban résen volt és rátenyerelt.

08:45
    Klouda és Saluga kettő a kettő ellen vitték a kapusra a kontrát, végül utóbbi lőtt, Budai hárítani tudott!

08:10
    Máris Polc tenyerel rá a korongra a biztonság kedvéért, nincs megállás, jó tempóban kezdték a meccset a csapatok. Gyorsan egyenlített tehát a Brassó.

07:56
    Imecs középről megeresztett óriási bombáját még Budai bravúrral kivédte, ám a kapu mögül Petres által visszapasszolt korongot IMECS ATTILA balról a hálóba bombázta! 1-1!

07:00
    Ismét a Fradi támad, ám Pál kapu mögül visszatett korongja pontatlan.

06:40
    Vezet a Fradi tehát meglepetésre, de a játék képe alapján nem érdemtelenül.

06:12
    Egy gyors ferencvárosi akció futott középen, a hazai védőktől megszerzett korongot NÉMETH PÉTER vitte végig a jobb oldalon, majd egy csel után a kapus mellett a hálóba bombázott. 0-1!

05:00
    Tilos felszabadítás a fővárosiak részéről, előtte Klouda kerülhetett volna helyzetbe a bal oldalon, de elvétette a pakkot.

04:40
    Rafaj vitte be a korongot a támadó harmadba, majd eladja a Ferencváros lövés nélkül.

04:08
    Az első kiállítás, a Brassótól áll ki két percre Virág Csanád bottal akasztás miatt. Színészkedés miatt a Fraditól Novak áll ki két percre, így most négy a négy ellen a jégen.

03:30
    Csúnyán eladta hátul a Brassó, Kiss Ákos azonban nem használta ki a ziccert, pedig egyedül vihette a kapusra, mint egy büntetőt. Polc ismét remekül védett!

03:10
    Egy jobbról belőtt korongra érkezett középen Antal Zsombor, de elvétette a korongot.

02:20
    Tilos felszabadítás a Fradi részéről, a vendégek harmadában a buli.

01:50
    Polcnak kellett hárítania Galló lövésénél, a kapus azonban a helyén volt, Galló jobbról próbálkozott a körből.

01:00
    János kapott egyet, az arcát fájlalja. A jelek szerint nincs kiállítás.

00:30
    Az első lövés a Fradié, de Novak kísérlete mellé suhan.

00:10
    Sárga-kékben a Brassó, fehérben a Ferencváros.

00:01

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Fodor, Saluga, Filip, Obsut, Klouda – Molnár, Mihály Á., János, Virág Cs., Hietamaki – Antal, Imecs, Zsók, Nagy Cs., Petres – Bálint, Péter Zs., Márton, Mátyás

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Marton) – Dubek, Moravec, Guren, Novak, Kiss Á. – Lencsés, Lévai, Németh P., Revák, Papp Cs. – Galló, Hegyi, Kiss G., Cerny, Rafaj – Hardi, Géczi, Mach, Pál, Farkas

Játékvezetők: Csomortani Zsolt, Gergely Lehel – Máthé István, Rédai Botond.

Folytatódik a MOL Liga. A Csíkszereda után két nappal máris a Ferencváros vendégeskedik a brassói csarnokban. A Brassó a negyedik helyen várja az összecsapást, míg a Ferencváros a tabella hátsó felében található, csak a Csíkszeredát előzi meg a Fradi jelenleg.

A Brassó pontszáma is igen jó (50) és a gólkülönbségük is pozitív. A vendégeknek csak 28 pontjuk van és erősen minuszos a gólmérlegük. Van tehát hova javulniuk, a mérkőzés esélyese azonban egyértelműen az erdélyi együttes.

A találkozó vasárnap 17 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 – kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 8. Imecs (Petres), 27. Saluga (Obsut), 29. Molnár (Antal), 48. Saluga (Obsut, Klouda), 51. Filip (Klouda, Obsut), 60. Saluga (Klouda) – 7. Németh, 23. Kiss Gábor (Rafaj, Cerny), 26. Dubek (Cerny, Novak), 40. Lévai

Játékvezetők: Csomortani Zsolt, Gergely Lehel – Máthé István, Rédai Botond