MTK-Budapest – Érd 20:23 (vége) | Mosonmagyaróvári KCSE – Fehérvár 19:21 (vége) | Szeged KKSE – Dunaújvárosi KKA 20:41 (vége)
Siófok – Ipress Center-Vác 27:23 (vége)
Szeged KKSE
20:41 (10:19)
Dunaújvárosi KKA
kedd 30.12.2014, 18:15 • Szegedi sportcsarnok • Női kézilabda NB1

Sem technikai képzettségben, sem lövőerőben, sem gyorsaságban nem tudta felvenni ma a versenyt a Szeged a jóval jobb erőkből álló, esélyesebb Dunaújváros ellen. Dobó Mónika a kapuban nyújtott remek teljesítményt a sok kapott gól ellenére, elől pedig Szabó Edina villogott, ameddig tudott.

Az első félidő nagy részében kiválóan játszott és tapadt a Szeged, a 25. percben mindössze két góllal vezetett a DKKA. Onnan azonban meglódult a szekér, talán el is fáradt a Szeged és futószalagon jöttek a gyors gólok a vendégektől. Már a szünetre is kilenccel lépett meg az Újváros.

A szünet után sem lassított az Újváros, akkor lőttek gólt, amikor csak akartak, pedig Dobó igen jól védett végig, amíg pályán volt. A vendégeknél Triscsuk, Takács, Vincze és Gera szórta meg magát rendesen, a különbség teljesen reális. Más sebességben játszott ma az Újváros.

Szeged – Dunaújváros: 20-41!
    ---- (19:45:31)

60
    Mérkőzés vége. (20:41)

60
    Kivételesen jól jött, hogy AZARI Fruzsina nem futott vissza, mert így ziccerben maradt elől, nem is hibázza el. A dudaszó előtt talál még be. (20:41)

60
    Kontrafault az Újváros ellen, de pontatlanul indít a Szeged. (20:40)

60
    Csoknyai tüzel, de csak a kapufát találja el. (20:40)

60
    Az utolsó percbe léptünk, csak a gólarány kérdéses, hogy meglesz-e a húsz, vagy belülre kerül az SZKKSE. (20:40)

59
    Időt kér a Szeged. Húsz gól a hátrány. (20:40)

59
    GERA Szimonetta is megszórja magát, újabb ziccergól leindításból. (20:40)

59
    Újabb vendég labdaszerzés, szétesik a Szeged a végére teljesen. (20:39)

59
    Lehet, mégis meglesz a negyven, GERA ugyanis újabb gyors gólt szerez elől, rendezetlen védelem ellen. (20:39)

58
    Barján lövését fogja Nagy Éva. (20:38)

58
    AZARI a jobb szélről könnyedén kanyarodik fel és lő a hálóba. (20:38)

58
    Még fenyegeti a Szegedet a 40 kapott gól réme, de talán most már megússzák a hazaiak. (20:37)

57
    SZABÓ Edina most sem hibáz, a kapus feje fölé dobja a büntetőt. (20:37)

57
    Hetes a hazaiaknak, Lehmann-Dobót rántják le. (19:37)

56
    KAMPER bal oldali átlövése is beakad. (19:37)

56
    Nagy Éva védi Selmeci lövését. (19:36)

56
    TAKÁCS elképesztően él ma, ismét beállóból eredményes jó bejátszás után. (19:36)

Szeged KKSE: Dobó M., Futaki – Hárs, Barján, Albert, Zsilák, Gulyás, Selmeci, Lehmann-Dobó A., Szabó E., Lojpur, Aron, Kiss, Csoknyai
    Dunaújvárosi KKA: Triffa, Nagy É. – Triscsuk, Azari, Takács D., Hosszu, Kamper, Berta, Rádl, Ferling, Bulath, Vincze, Ferenczy, Ács, Takács B., Gera

Játékvezetők: B. Pech Katalin – Vágvölgyi Mária