Dab.Docler – Corona Brasov Wolves 5:4 (1:0 szétlövés után) | DVTK Jegesmedvék – HSC Csíkszereda 8:0 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
8:0 (3:0, 3:0, 2:0)
HSC Csíkszereda
szombat 03.01.2015, 19:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:30 - kor kezdődik..

Szombat este 2015 első miskolci MOL Liga meccsét rendezik. A Jegesmedvék pedig (papíron legalábbis) aligha kaphatnának kellemesebb ellenfelet, mint a Liga sereghajtója, a HSC Csíkszereda.

A miskolciak remekül zárták a 2014-es évet, két közvetlen riválisukat, a Dunaújvárost és az Érsekújvárt is legyőzték otthon, így a tabella élére ugrottak, ami azóta annyit módosult, hogy az Érsekújvár az UTE legyőzésével visszavette az első helyet, ám egy meccsel többet játszottak, mint a Miskolc.

A két említett győzelemmel Majoross Gergely együttese remekül fordult a célegyenesre, ám az állás rendkívül szoros a három topcsapat között, így minden egyes pontra szüksége van a Jegesmedvéknek is, ha oda akarnak érni a két kiemelt hely egyikére. Így egy Csíkszereda elleni botlás semmiképp sem fér bele, komoly győzelmi kényszer alatt lesznek tehát a hazaiak.

A Csíkszereda esetében ezzel szemben az esélytelenek nyugalmát emlegethetjük inkább, hiszen a székelyföldi együttes messze lemaradva szerénykedik a tabella utolsó helyén. Miskolcon eddig egy 7-0 és egy 6-1 arányú vereséget gyűjtöttek be, igaz hazai környezetben pontokat is szereztek Bálizsékkal szemben (3-2 és 3-4, mindkétszer büntetőkkel). Utoljára hétfőn, az FTC ellen léptek jégre és nyertek 4-2-re, Spady és Mihály dupláinak köszönhetően.

A remek hangulatban tehát biztosak lehetünk a 2015-ös miskolci hokinyitányon, ám az izgalmas találkozóban csak reménykedhetnek a semleges szurkolók! Várjuk olvasóinkat 19.30-kor, amikor mindenre fény derül.

Miskolc JJSE: Bálizs (Duschek) – Boyle, Dudas, Metcalfe, Becze, Cohen – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth, Dansereau – Láda B., Dósa, Popovics, Nagy K., Miskolczi – Ritó, Vojtkó, Roczanov, Szilágyi, Fliszár
    vezetőedző: Majoross Gergely

HSC Csíkszereda: Raitums (Ruczuj) – Spady, Salló, Heffernan, Satek, Molnár Zs. – Bors, Papp, Mihály, Bíró M., Tranca – Nagy I., Gecse, Farkas, Bíró O., Molnár Z. – Geréb, Rokaly
    vezetőedző: Christer Dreberg

Játékvezetők: Németh, Haszonits – Kormos, Székely.

Másfél perc múlva kezdődik a mérkőzés, a főszereplők ezekben a másodpercekben érkeznek a jégre.

00:01

00:37
    Miskolczi lő közelről, Raitums véd magabiztosan.

01:45
    Tranca lő a bal szélről, mellé.

02:02
    A Miskolc gólt szerzett!
    Megvan a vezetés a hazaiaknak! Tóth Adrián közeli lövését védi Raitums, a kipattanóra HAJÓS ROLAND érkezik, aki három méterről, a fekvő kapus mellett a hálóba passzol. 1-0!

03:30
    Miskolczi tüzel a bal szélről, Papp blokkol, így mellé száll a pakk.

04:10
    Bíró Ottó lő balról, elszáll a kapu előtt a korong.

04:50
    Dansereeau passzol középre a jobb szélről, Hajós próbálja bekotorni közelről, sikertelenül.

05:40
    Tranca próbálkozik hat méterről, Duschek könnyen véd.

06:42
    Farkas kerül ziccerbe, négy méterről, középről tüzel, Duschek nagyot véd.

06:56
    Megduplázza előnyét a Miskolc! Nagy Krisztián passzol középre a jobb szélről, POPOVICS PATRIK érkezik, és finom mozdulattal elpöccinti Raitums mellett a pakkot, amely a jobb alsóban köt ki. 2-0!

08:00
    Tranca távoli lövését blokkolja szépen Láda.

08:45
    Farkas lő jobbról, nem volt veszélyes Duschek kapujára.

09:45
    Heffernan emeli be a kapu elé a korongot, de ott senki nem ér bele.

10:01
    Mihály bombáz jobbról, éles szögből, Duschek véd nagyot.

10:20
    Bors távoli lövésébe próbált belekapni Mihály a kapu előtt, de nem sikerült neki.

11:35
    Cohen próbált minden áron lövőhelyzethez jutni a kapuval szemben, de Spady és Salló meg tudták akadályozni.

12:20
    Metcalfe tálal a kapu mögül Cohenhez, aki kapásból lő öt méterről, Raitums véd magabiztosan.

13:49
    Hajós teszi középre balról, Dansereau próbálkozik közelről, de Raitums véd.

14:24
    Szilágyi lő jobbról, távolról, Raitums véd megint.

14:55
    Láda és Spady ülnek ki két percre, testreütésért.

15:30
    Nagy Krisztián kínálja meg Raitumst egy bal szélről leadott lökettel, de a kapusnak nem okoz gondot.

16:02
    Dudas tilos felszabadítása szakítja meg a játékot.

16:55
    Dudas hosszú passza pontatlan, a kiállítások pedig letelnek, újra teljes létszámban a csapatok.

17:50
    Gőz lövi be a korongot a kapu elé, a kavarodásból Nagy István szabadít fel végül.

18:21
    Ott a harmadik hazai gól! Tóth Adrián passzolja be erősen a kapu elé a korongot, KEEGAN DANSEREAU elsőre nem tud megfordulni, aztán mikor végül sikerül neki, akkor öt méterről, fordulásból a bal felsőbe húzza a korongot! 3-0!

19:29
    Tilos felszabadítás Nagy Istvántól. Továbbra is a vendégek kapuja előtt zajlik inkább a játék.

20:00

Miskolczi lövését védte még Raitums, ezzel vége az első játékrésznek. A Miskolc magabiztosan játszik, hamar megszerezték a vezetést, majd növelték is előnyüket, így a Csíkszereda számára elég keservesnek ígérkezik a folytatás. Negyedóra múlva kezdődik a második harmad, tartsanak továbbra is velünk!

A csapatok ismét a jégen, azonnal folytatódik a mérkőzés.

20:01

20:33
    Satek bombáz a bal szélről, Duschek véd lábbal nagyot.

21:50
    Molnár Zoltán indul meg a bal szélen, csinál egy finom cselt befelé, de a lövése gyengére sikerül, Duschek magabiztosan fogja.

22:55
    Hajós fordul kapura közelről, de nem céloz pontosan.

23:30
    Roczanov lövését blokkolja bevetődve Bors.

24:08
    Gőz cselezte be magát egészen a kapuig, lövése azonban három méterről kicsivel mellé ment.

24:40
    Papp távoli lövése kijön Duschekről, de a védelem nagy üggyel-bajjal eltakarítja a játékszert a veszélyes zónából.

25:33
    Molnár Zoltán lő közelről, nagy kavarodás után, Duschek megfogja a pakkot.

26:16
    Mihály kísérletezik a jobb szélről, Duschek kapja le a korongot.

26:47
    Megint Mihály lő jobbról, ez sem okoz gondot a hazaiak kapusának.

27:22
    Spady lő messziről, Fliszár blokkol.

27:36
    Megvan a játékrész első gólja! Fliszár Zalán iramodik meg a jobb szélen, keresztbe passzol az érkező KALVIN SAGERT elé, aki kapásból a rövid felsőbe vágja a pakkot! 4-0!

28:26
    Miskolczi kísérletét blokkolják a kapu előtt.

29:17
    Metcalfe lövi be balról a pakkot a kapu elé, Raitums megfogja az érkező Cohen előtt.

29:23
    Megvan az ötödik is a Jegesmedvéknek! BECZE TIHAMÉR húz be balról a kapu elé, elviszi a kapus előtt is a korongot, majd visszafordulva, két méterről a jobb felsőbe lő! Szép egyéni teljesítmény, 5-0!

30:25
    Molnár Zoltán jobbról, éles szögből lőne kapura, a megpattanó korongot Duschek védi magabiztosan.

30:47
    Molnár Zsombor, Satek és Heffernan játszottak szépen össze, de utóbbinak nem jött össze a lövőhelyzet.

31:50
    Salló távoli bombája elkerüli a kaput.

32:40
    Ritó lő nyolc méterről, nem találja el a kaput.

33:25
    Molnár Zoltán lő fordulásból fonákkal, öt méterről, de a lapos lövés nem okoz gondot Duscheknek.

34:30
    Sagert lövi ki a nézőtérre a korongot, szerencsére senkinek nem okozott sérülést.

35:55
    Tilos felszabadítás Dudastól. Kissé leült a meccs, alábbhagyott az iram.

36:55
    Dudas lő messziről, magasan kapu fölé.

37:05
    Farkas Tamás kap büntetést: kettő perc, botfogásért.

37:55
    Dansereau lő négy méterről, Raitums fogja bravúrral.

38:00
    A játék hevében elmozdul a vendégek kapuja, most állítják helyre.

38:00
    Raitums a játék késleltetéséért kap kettő percet, Bíró Ottó ül le helyette a padra.

38:50
    Gőz lő messziről, Papp blokkol.

39:09
    Amint lejárt az első kiállítás, újabb gólt lő a Miskolc! Szép összjáték végén Hajós Roland passzol balról keresztbe, TYLER METCALFE pedig kényelmesen belőheti a jobb alsóba a pakkot! 6-0!

40:00

Véget ér a második harmad! A miskolciak újabb három góllal terhelték meg Raitums kapuját, ezzel eldöntve minden még nyitott kérdést. A harmadik harmad ezek után formalitásnak is nevezhető, az egyetlen lényegesnek mondható kérdés az, hogy sikerül-e Duschek Dávidnak kapott gól nélkül megúsznia a meccset. Tartsanak velünk, a negyedóra múlva kezdőd harmadik harmadban, ahol ez kiderül!

A csapatok a jégen, jöhet a harmadik felvonás.

40:01

40:40
    Satek lő a bal szélről, Duschek véd.

41:30
    Bíró Ottó nem tudta megkerülni Vojtkót, így nem jutott el lövőhelyzetig.

42:18
    Cohen próbált lőni kapu mögül befordulva, de Raitums jól zárta a szöget.

43:00
    Dósa lő a kék vonalról, Raitums tolja ki a korongot.

43:41
    Heffernan centerezését Satek lövi el négy méterről, Duschek véd nagyot. Szép akció volt, küzd a becsületgólért a Csíkszereda.

44:00
    Nagy készít le Miskolczi elé, eki egy igazítás után hat méterről lő, Raitums véd.

44:10
    Miskolczi próbálta magát jobbról a kapu elé becselezni, de Nagy István megállította.

45:24
    Becze teszi hosszan maga elé a korongot, Raitums kilép és rátenyerel.

46:05
    Nagy István életerős lövését védi lábbal Duschek.

46:29
    Gőz távoli lökete okoz kisebb zavart a kapu előtt, de végül Gecse felszabadít.

46:39
    Gecse Hugó kap kettő perces büntetést gáncsolásért.

46:48
    Hamar gólra váltja az emberelőnyt a hazai csapat! Tóth Adrián passzol a bal szélről, a kapuval egyvonalból a hosszún érkező GŐZ BALÁZS elé, aki kapásból, közvetlen közelről be is vágja a korongot a kapuba! 7-0!

47:27
    Erik Spady is kiülhet két percre miután bottal lökte Gőz Balázst.

48:04
    Dudas ágyúz messziről, jócskán kapu fölé.

49:03
    Szép és türelmes összjáték után jutott lövőhelyzetig Tóth, de közeli löketét Raitums védte, a korong a palánkon túlra pattant.

49:10
    Bíró Ottó büntetése kettő perc gáncsolásért.

49:35
    Rövid ideig ismét kettős előnyben voltak a hazaiak, de Spady kiállítása letelt, így megint öt a négy ellen.

50:30
    Becze kapott pontos passzt a kapu előtt Metcalfe-tól, még igazíthatott is egyet, de nem tudta ellőni Raitums mellett.

51:15
    Visszatér a jégre Bíró is, közben Boyle távoli kísérletét védi kissé nehézkesen Raitums.

52:34
    Hosszas folyamatos játékot követően Bors tilos felszabadítása miatt van szünet.

52:51
    Popovics lő nyolc méterről, kapásból, Raitums nagyot véd.

53:23
    Nagy Krisztián fordult kapura közelről, látványos mozdulattal, de Raitums jól zárta a szöget.

54:20
    Gőz lódult meg a jobb szélen, majd centerezett, Salló tisztázott a kapu előtt.

55:05
    Megvan a nyolcadik hazai gól is! Hajós Roland nyomja be balról a korongot a kapu elé, ahol KEEGAN DANSEREAU érkezik, aki egy méterről bekotorja a hálóba a játékszert Raitums közreműködésével. 8-0!

56:00
    Fliszár lő a jobb szélről, Raitums tornázza ki a kapura menő pakkot.

56:35
    Boyle ígéretes passzát Popovics elől Salló kanalazta el.

57:20
    Mihály passza után Bors próbálja bekotorni a hálóba a pakkot, de Duschek az útjába áll.

59:30
    Dósa távoli lövése jócskán mellé száll.

60:00

A harmadik harmadban már "csak" két újabb gólt lőtt a Miskolc, ezzel végeredményben rendkívül simán és magabiztosan, egy 8-0 arányú győzelemmel melegítettek a vasárnapi, Érsekújvár elleni rangadóra, ahol igazán érdemes lesz majd velünk tartani! Várom tehát olvasóinkat holnap 18 órától a Liga csúcsrangadóján, addig is kellemes hétvégét kívánok! (21:37:10)

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 3. Hajós (Tóth, Dansereau), 7. Popovics (K., Sagert), 19. Dansereau (Tóth, Sagert), 28. Sagert (Fliszár, Gőz), 30. Becze (Metcalfe, Cohen), 40. Metcalfe (Hajós, Sagert), 47. Gőz (Tóth, Sagert), 56. Dansereau (Hajós, Tóth)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Bálizs) – Boyle, Dudas, Metcalfe, Becze, Cohen – Gőz, Sagert, Hajós, Tóth, Dansereau – Láda B., Dósa, Popovics, Nagy K., Miskolczi – Ritó, Vojtkó, Roczanov, Szilágyi, Fliszár

Játékvezetők: Németh, Haszonits – Kormos, Székely