Arsenal FC – Stoke City 3:0 (vége) | Manchester United – Southampton FC 0:1 (vége)
Manchester United
0:1 (0:0)
Southampton FC
vasárnap 11.01.2015, 17:00 • Old Trafford, Manchester • Barclays Premier League

Rendkivül taktikus játékkal, szoros mérkőzésen gyűrte le a Southampton a Manchester United csapatát.
    Az első félidőben nem volt emlitésre méltó esemény.

A második félidőben azért akadtak lehetőségek. Elsősorban Mata volt veszélyes, de az összes próbálkozása elkerülte a kaput. A 69. percben Tadic találata három pontot ért a szenteknek! Nem volt a legjobb meccs, kevés próbálkozás volt, és némi meglepetésre a vendégek nyertek, ezzel pedig megelőzték a tabellán a vörös ördögöket, és feljöttek a harmadik helyre. Köszönjük figyelmüket! (18:54:32)

90+5

90+5
    Ward-Prowse kicsiben végezte el a szögletet, hamarosan lejár a beigért hosszabbitás.

90+4
    Tadic harcolt ki szögletet.

90+3
    Blind tekerte be a labdát, amit Forster gyűjtött be.

88
    Pellé lövéséből bedobás lesz, nem kicsit törte el a támadó a labdát.

87
    Rooney beadásának pillanatában Fellaini lökött, a vendégeké a labda.

86
    Valencia beadását szögletre csúsztatták a védők.

85
    Blackett beadása Fellainit kereste, de hosszú lett az átadás, és elhagyta a labda az alapvonalat.

84
    Valencia tette Mata-hoz a labdát, aki kapásból mellé lőtt jó egy méterrel.

83
    Nem megy ma a vörös ördögöknek, és már csak hét perc van a meccsből.

82
    Herrera beadását Forster húzta le a magasból.

82
    27 éve nem nyert a Southampton az Old Traffordon.

81
    Mata szabálytalankodott, a szabadot Forster végezheti el.

80
    Harrison állt be Davis helyére.

79
    Blind tette be középre, Mata pedig 6-7 méterről fölé bombázza a labdát. Hatalmas lehetőség volt.

79
    Az egész mérkőzésen egyetlen egy lövés talált kaput, az pedig be is akadt. Tadic jó cserének bizonyult.

78
    Folyamatosan a kapu elé teszik a labdát a vörös ördögök, legutóbbi ilyen Mata elé pattant, aki centikkel lőtt a jobb kapufa mellé!

77
    Rooney próbált betörni a tizenhatoson belülre, de a csel nem jött be, és labdát vesztett.

76
    Carrick akadályozta meg a kontrát, ez is sárga lap.

75
    Pellé buktatta Mata-t, jogos a sárga.

74
    Bő negyedóra a mérkőzésből, ennyi ideje maradt a Unitednek, hogy pontot, pontokat mentsen.

73
    Blind tekerte középre a labdát, de lökés miatt kifelé itél Phil Dowd játékvezető.

72
    Fellaini érkezik Di Maria helyére.

71
    Amennyiben marad az állás, akkor a Southampton megelőzi a tabellán a vörös ördögöket.

70
    Tadic kapott sárgát túlzott gólöröm miatt.
    TADIC - 0:1

69
    A Southampton gólt szerzett!

Pellé zúgó kapufát lőtt, a kipattanó pedig éppen DUSAN TADIC elé pattant, aki higgadtan, laposan a jobb alsóba lőtte a labdát. Vezet a Southampton!

68
    Jones tekerte be a jobb szélről, pontosan Forster kezei közé.

66
    Tadic szabálytalankodott a Manchester tizenhatosánál.

65
    Di Maria beadására Blind érkezett, és tudott fejelni is, de méterekkel mellé ment a próbálkozás.

64
    Blackett érkezett Shaw helyére.

64
    Bertrand szabálytalan Jones-al szemben.

63
    Jó fél óra van a mérkőzésből, továbbra is várnunk kell még a gólra.

63
    Elia helyére érkezik Tadic.

61
    Remek beadás volt, Rooney centikkel maradt le Di Maria labdájáról, amit Forster gyűjtött be!

56
    Di Maria bal szélről érkező beadása jól jött be, de odaért egy ellenfél, és felszabaditott.

55
    Shaw átadása pontatlan volt, presszionál a Man Utd.

53
    Elia követett el szabálytalanságot, csoda , hogy megúszta lap nélkül.

52
    Jobb az iram egyenlőre a második játékrészben.

50
    Wanyama lövése méterekkel szállt fölé. Kirúgás.

49
    Ward-Prowse beadását kifejelték sokadjára is.

49
    Elia próbálta a kapu elé juttatni, de a védelem tisztázott, újabb szöglet.

47
    Ward-Prowse beadását kifejelték a kapu előteréből.

46
    Davis lövését blokkolták, vendég szöglet jöhet.

46

Könnyen felejthető félidőn vagyunk túl. Egyetlen emlitésre méltó helyzet adódott 45 perc alatt. Van Persie lőhetett 14 méterről, ám lapos lövését blokkolták, igy ebben a félidőben kaput eltaláló próbálkozás nélkül maradtunk. Bizakodjunk a jobb folytatásban! Tartsanak velünk Kedves Nézőink!

45+1

45+1
    Rooney lesen tartózkodott.

45+1
    Egy perc a ráadás.

45
    Di Maria lőtte rá jó 22 méterről, de ballábas lövése a kapu mellé szállt.

45
    Megkezdődött a félidő rendes játékidejének utolsó perce is.

44
    Fonte átadását Smalling kapcsolta le.

43
    Nem szép a Southampton játéka, célfutballt játszanak, de azt tökéletesen viszik véghez, és egyenlőre remekül védekeznek a nem túl kreativ Manchester United ellen.

41
    Rooney tudta továbbpöccinteni Van Persie-nek, aki túl sokat várt, és Gardos blokkolni tudta a lövést, amit Forster húzott le a levegőből!

41
    Di Maria beadását kifejelték a veszélyes területről.

40
    Öt perc van hátra a félidőből.

39
    Hátul passzolgatnak a vörös ördögök, a kreativitás hiányzik, de nagyon.

37
    Mata beadását Forster húzta le. Gardos hibáját majdnem kitudták használni, de Di Maria labdaátvétele nem volt a legjobb.

36
    Valencia próbálta kiugratni Rooney-t de Fonte tökéletesen helyezkedett.

35
    Di Maria beadása veszélytelen volt, gond nélkül tisztáztak a védők.

35
    Bertrand koccintotta össze ellenfele lábát, jó harmincről jöhet Di Maria beadása.

34
    Pellé lökte fel Blindet, hazai szabadrúgás.

34
    Di Maria kicsiben végzi el, Valenciahoz passzolt, aki középre tette, de ezt is kifejelték. A labda maradt a vörös ördögöknél.

33
    Gardos szerelt remekül, a beadást megakadályozta. Szöglet következhet.

33
    Kaput eltaláló lövés továbbra sem volt egyik oldalt sem.

31
    Fonte lövése nem okozott veszélyt, célt tévesztett a játékos.

30
    Újabb negyed óra telt el, kiemelendő esemény nélkül. A várakozásokon aluli eddig, amit láthattunk, halhattunk.

29
    Blind átadását könnyedén húzta le Forster.

28
    Vendég szöglet, melyet Ward-Prowse kicsiben végzett el, de veszély nem adódott ebből.

26
    Forster törte el egy picit a labdát, Manchester United bedobás következhet.

25
    Hátul passzolgatnak a vendégek, lassan szövődik a támadás.

24
    Elia átadása pontatlan. De Gea már inditja is a társat.

23
    Van Persie lesen tartózkodott.

23
    A félidő derekánál járunk. Továbbra is gól nélküli döntetlen az állás.

21
    Alderweireld helyére Gardos érkezik.

21
    Di Maria távoli lövése a kapu fölé szállt.

19
    Alderweireld megsérült, cserélni kell!

18
    Információ: A Premier League-ben ebben a szezonban a Southampton kapta a legkevesebb gólt!

17
    Nem mondhatni, hogy eseménydús a mérkőzés eddig. Bizakodjunk a jobb folytatásban.

16
    Jones hosszan tolta meg a játékszert, ami elhagyta az alapvonalat, kirúgás.

15
    Schneiderlin követett el taktikai faltot.

14
    Az első negyed óra el is telt, egyenlőre kiegyenlitett a játék. Egy-egy próbálkozás volt mindkét oldalon, ezek nem találtak kaput azonban.

13
    Mata átadása Di Maria-t kereste, de Schneiderlin visszaért, és menteni tudott.

13
    Wart-Prowse középre tett labdáját sikerült kifejelniük a védőknek.

12
    Wart-Prowse beadását Carrick fejelte ki, Southampton szöglet következik.

11
    Shaw szabálytalan. A tizenhatos előteréből jöhet a szabadrúgás.

11
    Elia átadása nem volt pontos Davis-nek, a védelem jól zárt.

10
    Shaw passza Rooney-t kereste, de Forster begyűjtötte a játékszert.

9
    Szabadrúgást kapott a hazai csapat a középpályán, melyet gyorsan el is végeztek.

8
    Labdajáratás manchesteri módra ezekben a pillanatokban.

7
    Di Maria tette középre a labdát, de nem volt pontos a beadás, ezt követően ő próbálkozott, de lövése gyengére sikerült. Forster jöhet kirúgással.

7
    Rooney beadását kifejelték, szöglet következhet.

6
    Schneiderlin szabálytalan, a tizenhatos csücskéből jöhet a Manchester.

4
    Davies beadása elszállt a fejek felett, bekezdtek a vendégek rendesen.

3
    Ward-Prowse beadását kifejelték a védők. Vendég bedobás.

1
    Clyne lövése elsuhant a kapu előtt. Kirúgás.

1

A Premier League 21. fordulójában a Manchester United fogadja a Southampton együttesét.

A hazaiak a harmadik, BL csoportkört érő helyen találhatóak. Hátrányuk 10 pont a Cityvel, 12 pont a Chelsea-vel szemben. Hazai környezetben jól megy a csapatnak, tíz meccsből nyolcat nyertek, egy döntetlen, és egy vereség mellett! Gólkülönbségük odahaza 22:7, tehát elmondható, hogy nem győzni járnak a csapatok az Old Traffordra!

A szentek jelenleg a United mögött állnak a negyedik helyen. Mindössze egy pontra vannak lemaradva a Manchester Unitedtől ,tehát igazi rangadó lesz, és a forduló egyik legizgalmasabb mérkőzése remélhetőleg.
    A Southampton idegenben annyira nem brillíroznak mint otthon, kilenc meccsből négy győzelem, egy döntetlen, és négy vereség a mérleg! A gólkülönbségük 10:6, ezen van mit javítaniuk.

A két csapat egymás ellen legutóbb decemberben találkozott, ahol a Soton otthonában 2:1-re győztek a vörös ördögök! Vajon otthon tartják a három pontot Rooney-ék? Tartsanak velünk és megtudják!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik..

Gólok: 69. Tadic

Lapok:   58. Persie (MAN), 76. Carrick (MAN) – 35. Bertrand (SOT), 70. Tadic (SOT), 75. Pellé (SOT)

Manchester United: De Gea – Valencia, Smalling, Jones, Shaw ( 64' Blackett ) – Carrick – Di Maria ( 72' Fellaini ) , Blind – Mata – Rooney (C), Van Persie ( 61' Herrera )
    Cserék: Valdes – Evans, Herrera, Fellaini, McNair, Blackett, Wilson

Edző: Louis van Gaal

Southampton FC: Forster – Clyne, Fonte (C),Alderweireld ( 21' Gardos ) , Bertrand – Wanyama, Schneiderlin – Davis ( 80' Harrison ), Ward-Prowse, Elia ( 63' Tadic ) – Pellé
    Cserék: Davis – Gardos, Long, Tadic, Igrove, Reed, Targett