Corona Brasov Wolves – Debreceni HK 3:4 (0:1 szétlövés után) | DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 1:3 (vége) | HSC Csíkszereda – Budapešť 5:2 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK – Nové Zámky 5:2 (vége)
HSC Csíkszereda
5:2 (2:0, 3:1, 0:1)
UTE Újpest Budapešť
vasárnap 18.01.2015, 18:00 • Vákár Lajos Műjégpálya, Csíkszereda • MOL Liga

Egy nem túl sportszerű találkozón győzni tud a HSC Csíkszereda. A sok kiállítással tarkított meccset végig kézben tartotta a meccset, és kihasználták az újpestiek pontatlanságát és fegyelmezetlenségét. Bár a HSC már matematikailag kiesett a playoffért folyó harcból, becsületből behúzták ezt a meccset. Kedden erdélyi rangadóval folytatjuk, a HSC fogadja majd a Brassót, tartsanak velünk akkor is! (20:15:43)

60:00

58:36
    Virág kap 2 percet bottal lökésért.

58:20
    Kettős kiállítás. Csányi és Salló kap 2-2 percet durva játékért.

54:10
    Molnár Zsombor vihette rá Silára, aki szenzációsan védett.

53:42

52:31
    Újabb kiállítás. Satek kap 2 percet fogásért.

51:43
    Hegyi kap 2 percet bottal akasztásért.

50:53
    Gecse kap 2 percet magas bottal való játékért.

50:16
    Molnár Zsombor fonáklövése megy mellé.

49:00
    Kettős kiállítás. Virág kap 2 percet bottal akasztásért. Bíró Gergő büntetése 2 perc magas bottal való játékért.

47:50
    Az Újpest gólt szerzett!
    Szépít az Újpest. Durak kósza lövésébe ért bele JUSSI PETTERI TAPIO, a korong pedig becsorgott a hazaiak kapujába.

47:19
    Csányi lövését lehúzza Ruczuj a kesztyűvel.

40:01

Négygólosra növelte előnyét a második harmadban a HSC. Köszönhetően az Újpest fegyelmezetlen játékának, a hazaiak háromszor is kettős emberelőnybe kerültek és uralták a játékot. Nagyobb csoda kell majd a harmadik harmadban, hogy az UTE visszakapaszkodjon az eredményjelzőn, mindenesetre sokkal fegyelmezettebben kell játszaniuk. Tartsanak velünk, hamarosan jön a harmadik harmad.

40:00

39:01
    A HSC gólt szerzett!
    Újabb kettős emberelőnyt használ ki a HSC. A kapu előtti bejátszásra BÍRÓ MÁTYÁS érkezett, aki higgadtan vette be Sila kapuját.

38:28
    Tóth kapott 2 percet gáncsolásért.

37:57
    Mihálik kap 2 percet játék késleltetésért.

37:42

36:42
    Farkas lőtt kapásból, Sila szépen védett megint.

36:29
    Papp lövését védi Sila.

35:42
    Csányi kap 2 percet szabálytalan testjátékért.

34:58
    Sateknek passzolnak be egy korongot a kapu előterébe, Sila bravúrosan védte a próbálkozást.

34:39
    Heffernan lövését fogja Sila.

33:55
    Technikai kisbüntetés az Újpestnek, játék késleltetésért.

32:30
    Megint beköszönnek a hazaiak kettős emberelőnyben. Felállt a HSC majd PASI SALONEN várta a kapu mellett a passzt, amit hidegvérrel be is vágott.

32:00
    Kiss kap 2 percet szabálytalan testjátékért. Újabb kettős emberelőny a hazaiaknak.

31:33
    Mihálik kap 2 percet szabálytalan testjátékért.

29:28
    Tapio lőtt fonákkal közelről, pontatlanul célzott.

28:02
    Kettős kiállítás. Tóth kap 2 percet bottal lökésért. Bíró Gergő kap 2 percet durva játékért.

27:34
    Kihasználja az emberelőnyt a HSC. Nagy passzol ERIK SPADYHOZ akinek lövése megpattan az ellenfél védőjén, majd becsorog Sila kapujába.

26:30
    Turbucz kap 2 percet könyökhasználatért.

24:35
    Egy nagy védelmi hiba után az Újpest villámgyors támadást vezet, a korongot lepasszolják JOZEF MIHÁLIKNAK aki kapásból ellövi ziccerben és kipókhálózza a felső sarkat!

23:23
    Ruczujt találja sisakon a korong, picit állt a játék emiatt.

22:35

22:12
    Heffernan kap 2 percet fogásért.

20:40
    Bíró Gergő lövését szépen védi Sila.

20:01

Jól sikerült a HSC számára az első harmad. A szeredaiak jól használták ki a lila-fehérek fiegyelmetlenségét és fegyelmezetlenségét, és máris kétgólos előnyt kovácsoltak az első játékrészben. Ha figyelembe vesszük azonban, hogy a HSC idén inkább csak "elsőharmados csapat" akkor izgalmas mérkőzésre van kilátásunk. Tartsanak velünk, hamarosan következik a második harmad.

20:00

19:33
    Salonen lövése kipattan, majd tisztáznak a vendégek védői.

18:02
    Bíró Mátyás játssza be Farkasnak aki centikkel marad le az ígéretes korongról.

16:47
    Salló hibája után Turbucz robogott el a szélen, Ruczuj azonban védeni tudta a lövését.

15:48
    Spady lövése megpattan, Sila védeni tud.

15:07
    Lindgren és Bíró Ottó büntetése 2+2 perc durva játékért.

15:07
    Kisebb verekedés tör ki Lindgren és Bíró Ottó között.

14:39
    Kiss kapott 2 percet akadályozásért.

14:18
    Kihasználja a kettős emberelőnyt a HSC. ERIK SPADY közelít a kapuhoz, felnéz, majd nagyon pontos csuklómozdulattal lövi ki a kapu jobb alsó sarkát.

13:06
    A kettős emberelőnyben Nagy majd Spady lőtt, mindkétszer védett Sila.

12:53
    Hegyi kap 2 percet hátulról lökésért + 10 perces fegyelmi büntetés.

12:27
    Pichler kap 2 percet térd használatáért.

11:23
    Tapio lőtt csuklóból, Ruczuj magabiztosan védett.

10:33
    Tilos felszabadítás. (HSC)

09:44
    Kettős kiállítás. Nagy kap 2 percet bottal lökésért illetve Mihálik kap 2 percet fogásért.

09:15
    Hegyi lőtt középről, kapásból, Ruczuj védett a mammutokkal.

08:10

07:34
    Spady kap 2 percet gáncsolásért.

06:42

05:10
    Satek és Salonen kerülnek kettő az egy elleni helyzetbe egy kontra után, a cseh játékos utolsó passza azonban nem volt pontos

04:44

03:34
    Gecse kap 2 percet gáncsolásért.

02:40
    Farkas indítaná Sateket aki kissé lemarad.

01:45
    Bedobás a HSC harmadában.

00:09
    Villámgyors hazai gól. Az elhozott buli után betörnek a HSC játékosai az újpesti harmadba. Molnár Zsombor passzát FARKAS TAMÁS várta, majd kapásból, laposan kilőtte a hosszú sarkat!

00:01

HSC Csíkszereda: Raitums (Ruczuj) – Bors, Salló, Heffernan, Salonen, Satek, Miály, Molnár Zs., Tranca, Papp, Spady, Bíró O., Bíró M., Nagy, Bíró T., Farkas, Gecse, Geréb, Rokaly, Bíró G. Edző: Christer Dreberg

Újpesti TE: Sila (Pleszkán) – Tapio, Mihalik, Hegyi, Elomo, Durak, Zalavári, Tóth G., Kiss D., Turbucz, Csanyi, Dömötör, Virág Csaba, Garbacz, Gágyor, Sommer, Lindgren, Reiter, Pichler

Játékvezetők: Lascar Valentin, Butucel Mihai, Péter Vilmos, Butucel Alex.

Ma este a HSC együttese fogadja az Újpest gárdáját. A hazaiak számára ez a mérkőzés mostmár teljesen tétnélküli, hiszen tegnap az Újpest a Brassó elleni győzelmével 22 pontra távolodott a kék-fehérektől, akiknek hét meccsük van hátra az alapszakaszból, amiken maximum 21 pontot szerezhetnek. Jó formában vannak az újpestiek, hiszen utóbbi 3 találkozójukat sikerült megnyerniük, a Debrecentől 9 pontra vannak, és ezt megpróbálják ledolgozni az alapszakasz végéig. A hazaiak gyenge teljesítménnyel rukkoltak elő az utóbbi időben, zsinórban három meccset veszítettek 4-1-es aránnyal. A két csapat azonban idén rendre kiélezett mérkőzéseket játszik, reméljük ez ma sem lesz másképp.
    Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 – kor kezdődik..

Imre Hunor

Gólok és gólpasszok: 1. Farkas (Molnár, Satek), 15. Spady (Nagy, Satek), 28. Spady (Nagy), 33. Salonen (Ottó, Mátyás), 40. Mátyás (Tranca, Salonen) – 25. Mihálik (Durak, Elomo), 48. Tapio (Durak)

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Raitums) – Bors, Salló, Heffernan, Salonen, Satek, Miály, Molnár Zs., Tranca, Papp, Spady, Bíró O., Bíró M., Nagy, Bíró T., Farkas, Gecse, Geréb, Rokaly, Bíró G. Edző: Christer Dreberg
    UTE Újpest Budapešť: Sila (Pleszkán) – Tapio, Mihalik, Hegyi, Elomo, Durak, Zalavári, Tóth G., Kiss D., Turbucz, Csanyi, Dömötör, Virág Csaba, Garbacz, Gágyor, Sommer, Lindgren, Reiter, Pichler

Játékvezetők: Lascar Valentin, Butucel Mihai, Péter Vilmos, Butucel Alex