Corona Brasov Wolves – Debreceni HK 3:4 (0:1 szétlövés után) | DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 1:3 (vége) | HSC Csíkszereda – Budapešť 5:2 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK – Nové Zámky 5:2 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
5:2 (4:1, 1:1, 0:0)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 18.01.2015, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Az Érsekújvár nem játszott ma jól, az első harmadot különösen átaludták és végül is valóban döntőnek bizonyult, hogy a Ferencváros három gólos előnyre tett szert az első játékrészben.

A második harmad elején úgy tűnt, fel tud zárkózni a Nové Zámky a gyors szépítést követően, de újítani tudott a Fradi és újra három gólosra növelték előnyüket a hazaiak. Ezt meg is őrizték a második szünetig.

A záró harmadban sem tudott mindent elsöprő rohamokat indítani a hazaiak, sőt, szinte a Fradinak adódott több lehetősége újabb gólokat szerezni, ám még kettős előnyben sem sikerült betalálniuk. De mivel Marton is jól védett és az újváriak is pontatlanul lőttek ma, az eredmény már nem változott, a meccs végéig megtartotta három gólos előnyét a Fradi és nyolc pontról ötre csökkentette az Újpesttel szembeni hátrányát a rájátszásba kerülésért.

Ferencváros – Érsekújvár: 5-2!
    ---- (21:10:27)

60:00

59:50
    Kihozza még Podstavek a korongot, de lövéshez nem jut.

59:37
    Guren szerzett korongot, majd próbálta végigvinni, de Kowalczyk szabálytalan vele szemben. Kettő perc utóbbinak gáncsolás miatt.

59:00
    Rafaj ütőjén pattan meg Kowalczy távoli lövése, ezzel is nyer egy kis időt a Fradi.

58:33
    Rafaj visszajöhetett, másfél perc hátra, már csak sima fórban az Érsekújvár. Eldőlt a találkozó.

58:15
    Kettős előnyben lesz az Újvár, Dubek áll ki két percre magas bot miatt.

58:10
    Huba bombázta kapura távolról, ez is Martonon változtatott irányt.

57:50
    Kowalczyk tüzelt balról, Marton ismét jól zárta a szöget. Alighanem most már kihúzza a Fradi ezt a hátrányt.

57:20
    Kicsusszan a korong a támadó harmadból, így újvári les.

57:00
    Óriási helyzet alakult ki Durco távoli bombája után, Frolik próbálta még közelről bepiszkálni, Marton nagy nehézségek árán, de végül csak megszerzi a pakkot!

56:33
    Rafaj áll ki gáncsolás miatt két percre. Apró reménysugár az Újvár előtt emberelőnyben.

56:30
    A Ferencváros célja már egyértelműen látható, próbálja ölni az időt.

55:50
    Mivel az Újpest kikapott ma a Csíkszeredától, a Ferencváros pedig győzelemre áll, így a Fradi a nyolc pontos hátrányát ötre csökkenti a jelek szerint.

55:20
    Hegyi gyűjti be hátul a korongot, továbbra is tartja a korongot a hazai csapat.

55:00
    A hajrához érkeztünk, három gólos továbbra is a Fradi előnye, innentől óriási csoda kéne, hogy a Nové Zámky ezt ki tudja egyenlíteni öt perc alatt.

54:30
    Farkas cselezte be magát középre, majd lőtt, Krajcovic hárította könnyedén.

53:45
    Pál Zoltán előtt suhant el a balról keresztbe lőtt korong, de ez is kimaradt, centiken múlott!

53:20
    Támad a Fradi, de már azonos létszám mellett.

Gólok és gólpasszok: 1. Rafaj (Kiss, Hegyi), 15. Kiss (Hegyi, Galló), 19. Rafaj (Dubek), 19. Kiss Gábor (Galló, Kiss Ákos), 32. Guren (Rafaj, Kiss Ákos) – 15. Caladi (Stefanka, Podstavek), 25. Faith (Frolik, Dubec)

Ferencváros Bp. ESMTK: Marton (Budai) – Dubek, Moravec, Guren, Novak, Rafaj – Galló, Hegyi, Kiss G., Cerny, Kiss Á. – Lencsés, Lévai, Németh P., Pál Z., Papp Cs. – Géczi, Farkas, Mach, Revák
    HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajcovic) – Huba, Podstavek, Stefanka, Durco, Caladi – Stefanka, Kowalczyk, Frolik, Siska, Faith – Brandis, Baron, Dubec Martin, Dubec Marek, Hrudik – Lesko, Puchovsky, Král, Duris

Játékvezetők: Németh Márton, Halassy György – Soltész Áron, Vas Mátyás