Corona Brasov Wolves – Debreceni HK 3:4 (0:1 szétlövés után) | DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 1:3 (vége) | HSC Csíkszereda – Budapešť 5:2 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK – Nové Zámky 5:2 (vége)
szétlövés vége (0:1)
Corona Brasov Wolves
3:4 (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
Debreceni HK
vasárnap 18.01.2015, 17:00 • Brassó • MOL Liga

Nagyon gyors első harmad után a mérkőzés végül közel 2,5 órán át tartott, mert a megszerzett két gólos vezetését nem tudta megtartani a Brassó, így a 3:3-as döntetlen állás a hosszabbításhoz, majd szétlövéshez vezetett.

Itt a Debrecen bírta jobban idegekkel, Ladányi pedig végül eldöntötte a találkozót, így a DHK szerzi meg a második pontot a mai napon, a Brassónak meg kell elégednie eggyel.

Brassó – Debrecen: 3-4 (hosszabbítás után)!
    ---- (19:27:08)

65:00
    A Debreceni HK csapata nyerte a szétlövést.
    A győztes gól szerzője: LADÁNYI.

Szétlövés kezdete.

Vége a hosszabbításnak is, szétlövés fog dönteni.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

Sajnos megszakadt a kép a hivatalos oldalról, így innentől csak szövegesen kapunk információt. Vélhetően hamarosan a szétlövés következik már.

64:20
    Egyre inkább úgy tűnik, a szétlövés dönti el ezt a mérkőzést.

63:50
    Klouda rontott középen ziccerben, nagyon rosszul találta el, bosszús is érte.

63:20
    Hát ez finoman szólva érdekes helyzet volt. Molnár Zsolt kapta középen ziccerben a korongot, ám amikor lőtt volna, ismét "véletlenül" elmozdult Borodin kapuja. Ez felettébb furcsa most már, de az is, hogy ezért a jelek szerint most sem járt semmi szankció.

62:30
    Mihály közeli lövésénél Borodin véd hatalmasat karral, de nem szabadul fel a kapu még.

62:10
    Megúszták kiállítás nélkül az iménti szituációt, de még mindig tart a hazai emberelőny.

62:02
    Debreceni időkérés.

61:30
    Csíki keveredik egy kisebb balhéba a saját kapuja előtt, amikor egy hazai játékos ismételni akart a kapusról kicsit kijövő korongra lecsapva.

61:14
    Kiállítás a vendégek részéről, Sadikov áll ki bottal akasztásért két percre. Négy a három ellen támadhat a Brassó.

61:10
    Közeli lövés Hietamakitól balról, Borodin szépen hárított.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Vége a rendes játékidőnek, hiába vezetett két góllal is a Brassó, előnyét nem tudta megtartani, így most a hosszabbítás, vagy a büntetők fognak dönteni. Hamarosan folytatjuk.
    ----

Gólok és gólpasszok: 21. Virág (Molnár), 23. Klouda (Fodor, Saluga), 42. Mihály (Obsut) – 27. Kaskov (Kurilyuk, Emelianov), 38. Dancsfalvi (Barabás, Vaszjunyin), 53. Könczei (Ladányi), utolsó bünt. Ladányi

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Fodor, Saluga, Filip, Obsut, Klouda – Molnár Zs., Mihály Á., János, Virág Cs., Hietamaki – Antal, Imecs, Zsók, Nagy Cs., Petres – Bálint, Péter Zs., Márton, Mátyás Zs.
    Debreceni HK: Borodin (Tőke) – Emelianov, Csíki, Ladányi, Hári, Könczei – Sadikov, Voronov, Berta, Kaskov, Sijka – Kurilyuk, Dancsfalvi, Prakab, Vaszjunyin, Tőkési – Wéber, Okos, Barabás

Játékvezetők: Gergely Lehel, Máthé István – Siko Levente, Mihai Trandafir