Corona Brasov Wolves – Debreceni HK 3:4 (0:1 szétlövés után) | DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 1:3 (vége) | HSC Csíkszereda – Budapešť 5:2 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK – Nové Zámky 5:2 (vége)
Ferencváros Bp. ESMTK
5:2 (4:1, 1:1, 0:0)
HC MIKRON Nové Zámky
vasárnap 18.01.2015, 19:00 • Pesterzsébeti Jégcsarnok, Budapest • MOL Liga

Az Érsekújvár nem játszott ma jól, az első harmadot különösen átaludták és végül is valóban döntőnek bizonyult, hogy a Ferencváros három gólos előnyre tett szert az első játékrészben.

A második harmad elején úgy tűnt, fel tud zárkózni a Nové Zámky a gyors szépítést követően, de újítani tudott a Fradi és újra három gólosra növelték előnyüket a hazaiak. Ezt meg is őrizték a második szünetig.

A záró harmadban sem tudott mindent elsöprő rohamokat indítani a hazaiak, sőt, szinte a Fradinak adódott több lehetősége újabb gólokat szerezni, ám még kettős előnyben sem sikerült betalálniuk. De mivel Marton is jól védett és az újváriak is pontatlanul lőttek ma, az eredmény már nem változott, a meccs végéig megtartotta három gólos előnyét a Fradi és nyolc pontról ötre csökkentette az Újpesttel szembeni hátrányát a rájátszásba kerülésért.

Ferencváros – Érsekújvár: 5-2!
    ---- (21:10:27)

60:00

59:50
    Kihozza még Podstavek a korongot, de lövéshez nem jut.

59:37
    Guren szerzett korongot, majd próbálta végigvinni, de Kowalczyk szabálytalan vele szemben. Kettő perc utóbbinak gáncsolás miatt.

59:00
    Rafaj ütőjén pattan meg Kowalczy távoli lövése, ezzel is nyer egy kis időt a Fradi.

58:33
    Rafaj visszajöhetett, másfél perc hátra, már csak sima fórban az Érsekújvár. Eldőlt a találkozó.

58:15
    Kettős előnyben lesz az Újvár, Dubek áll ki két percre magas bot miatt.

58:10
    Huba bombázta kapura távolról, ez is Martonon változtatott irányt.

57:50
    Kowalczyk tüzelt balról, Marton ismét jól zárta a szöget. Alighanem most már kihúzza a Fradi ezt a hátrányt.

57:20
    Kicsusszan a korong a támadó harmadból, így újvári les.

57:00
    Óriási helyzet alakult ki Durco távoli bombája után, Frolik próbálta még közelről bepiszkálni, Marton nagy nehézségek árán, de végül csak megszerzi a pakkot!

56:33
    Rafaj áll ki gáncsolás miatt két percre. Apró reménysugár az Újvár előtt emberelőnyben.

56:30
    A Ferencváros célja már egyértelműen látható, próbálja ölni az időt.

55:50
    Mivel az Újpest kikapott ma a Csíkszeredától, a Ferencváros pedig győzelemre áll, így a Fradi a nyolc pontos hátrányát ötre csökkenti a jelek szerint.

55:20
    Hegyi gyűjti be hátul a korongot, továbbra is tartja a korongot a hazai csapat.

55:00
    A hajrához érkeztünk, három gólos továbbra is a Fradi előnye, innentől óriási csoda kéne, hogy a Nové Zámky ezt ki tudja egyenlíteni öt perc alatt.

54:30
    Farkas cselezte be magát középre, majd lőtt, Krajcovic hárította könnyedén.

53:45
    Pál Zoltán előtt suhant el a balról keresztbe lőtt korong, de ez is kimaradt, centiken múlott!

53:20
    Támad a Fradi, de már azonos létszám mellett.

53:00
    Kihozta a vendég együttes a korongot, hamarosan kiegészülnek.

52:30
    Már csak szimpla a Fradi emberelőnye, egyelőre jól védekezik az Érsekújvár.

52:00
    Hegyi középről bombázta kapura, Krajcovic kiváló védést mutat be, messzire kipattan róla, egészen a kék vonalon túlra!

51:10
    Ferencvárosi időkérés, most végképp eldöntheti a találkozót kettős előnyben a hazai csapat.

51:10
    Durco is kiállítva két percre, kettős ferencvárosi emberelőny! Gáncsolás egyébként a kiállítás oka.

51:00
    Rafaj vitte be a támadó harmadba a korongot, még nem tud felállni a Fradi, Guren elől kikotorják a vendégek.

50:08
    Ismét egy érsekújvári kiállítás. Baron áll ki két percre durva játék miatt. Ez nagyon lecsökkenti a vendégek esélyeit az egyenlítésre.

50:05
    Beléptünk a záró harmad második felébe immáron, őrzi három gólos fórját a Ferencváros.

49:50
    Cerny tüzel középről a kék vonal közeléből, Krajcovic ezt is hárítja. Kiegészült ezzel az Érsekújvár.

49:15
    Feláll a Fradi emberelőnyben.

49:00
    Kiss Ákos tartotta bent a korongot a bal oldalon, Galló megindul vele, de végül egy védő ütője odanyúl és szereli.

48:20
    Krajcovic védi Guren bal oldali bombáját, eldöntheti a Fradi a találkozót, ha most betalál ismét.

47:43
    Buta hiba a vendégektől, túl sokan egyszerre a jégen a felvidékiek. Két perces büntetés, Brandis üli le.

47:30
    Kiegészült a Ferencváros időközben, így ők is megúszták ezt a hátrányt. Az idő múlása a hazaiak malmára hajtja a vizet.

47:15
    Marton hárított egy lövést, majd rövid ideig nem tudta, hol a korong, de sikerült ráfeküdnie.

47:00
    Nem tudja visszavinni egyelőre a vendég csapat csak nehézségek után.

46:40
    Dubec elől ütik ki a ferencvárosiak igen messzire.

46:10
    Felállt az Újvár a támadó harmadban.

45:50
    Frolik játszotta középre Baronnak, ám ott termett két Fradi védő is és szerelni tudták, kikerül a harmadból a korong.

45:13
    Podstavekkel szemben szabálytalan Lencsés Tamás, két percre kiáll a hazai játékos szabálytalan testjáték miatt. Érsekújvári emberelőny.

44:40
    Pál húzta meg a jobb oldalon, középre játszotta Lencsésnek, aki kiváló helyzetből lőhetett, Krajcovic eszén nem sikerült túljárnia!

44:05
    Visszaérkezett Kowalczyk, megúszta a Nové Zámky.

43:25
    Kiss Gábor játszotta középre Gallónak, a kapu közelében azonban nem tudott betalálni, betakarta őt Krajcovic.

43:00
    Felállt a Fradi emberelőnyben, Faith azonban ki tudja ütni a korongot a harmadból.

42:20
    Ennek ellenére Caladi húzta meg a jobb oldalon, még lőni is tudott, Marton azonban résen volt.

42:04
    Kowalczyk bottal akasztás miatt áll ki két percre. Fradi emberelőny.

41:50
    Németh Péter egy szerzett koronggal szólózott középen, elhúzta a kapus mellett balra, ám nem sikerült betalálnia, Krajcovic utána tudott nyúlni és szerelni!

41:20
    Stefanka tüzelt balról, kissé a rövid sarok mellé!

40:55
    Galló vitte be a darálóba két védő közé, Huba azonban szerelni tudja.

40:15
    Az Érsekújvárnak feltétlenül gyors gólra lenne szüksége, hogy reális esélye maradjon arra, hogy elérje az ötöt végül.

40:01

A gyors szépítés után úgy tűnt, hogy az Érsekújvár új erőre kap és közelebb tud lopakodni, de ez végül nem történt meg, mert rendezte sorait a Fradi. A harmad második felében ismét sikerült háromra növelni a hazai előnyt, ami a játék eddigi képét látva nem mondható kis előnynek.

Az Érsekújvár sokat tett a gólszerzésért, de a Ferencváros előtt is adódtak szép számmal lehetőségek, Nyílt sisakos, kemény harcot látunk, kimondottan élvezetes, jó meccs eddig.

Ferencváros – Érsekújvár: 5-2, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:50
    Guren szerel hátul sikerrel, de még nem szabadul fel a kapu végleg.

39:25
    Novak cselezte be magát a támadó harmadba, majd középről rátűzte, a palánkon csattan, mellé szállt!

39:00
    Faith elé pattant a korong középen, rá is húzta, de Marton jól zárta a szöget. Utolsó perc a harmadban.

38:20
    Rafaj vitte be a darálóba a bal oldalon, törvényszerű volt, hogy elveszíti.

37:30
    Nem jutott el a keresztpassz Kiss Ákoshoz, de próbál letámadni a Ferencváros és nem átadni a területet a vendégeknek.

37:00
    Pál és Németh Péter is túl korán csusszant be a támadó harmadba, les.

36:45
    Durco és Frolik játszott össze a támadó harmadban, de lövés nélkül elveszítik végül. A túloldalon Rafaj indult meg és tüzelt, egy védő botjáról pattant a hátsó védőhálóba.

36:11
    Durco lő mellé, megszerzi a Fradi és ráadásul érkezhet is Lencsés.

35:50
    Podstavek suhintotta rá jó helyzetből, Marton újabb bravúrt mutat be, Caladi pedig már nem tudott ismételni.

35:15
    Faith jobbról suhintotta rá, Marton ismét jól érezte, hogy a rövid saroknál kell maradnia és hárított!

34:45
    Stefanka pontatlanul kapta vissza lövésre a korongot, kicsusszan a harmadból.

34:11
    Hosszas tanácskozás után Lencsés büntetése megmarad két perc, bár jócskán esélyes volt, hogy 2+2 lesz, vagy akár öt perc is.

34:11
    Lencsés áll ki két percre, odaütött Stefankának a hazai kapu mögött magas bottal. Reméljük nincs sérülés, Stefankát úgy kell letámogatni.

34:10
    Podstavek jobbról húzta kapura, Marton jókor zárta a lábait!

33:20
    Caladi jó helyzetből tüzelt a jobb oldalról, a rövid sarkot azonban jól zárta Marton.

33:00
    Mindkét együttes kiegészült most már, öt az öt ellen.

32:30
    Támadásban marad a Fradi, Cerny azonban elüt a korong felett középen.

31:50
    A Ferencváros gólt szerzett!
    Ajándékba kapta a korongot a támadó harmadban a Fradi egy védelmi hibát követően, két passz után MIROSLAV GUREN pedig köszönte szépen, egyet tolt rajta, majd a felső kapuvas alá bombázta a ziccert. 5-2!
    Gólpassz: Rafaj Attila, Kiss Ákos.

31:20
    Hegyi a bal oldalon iramodott meg majd kapura tűzte a kék vonal közeléből, Krajcovic szokásos védése, ezúttal a rövid felsőből kapta le.

30:45
    Jelenleg négy a négy ellen támadhat az Érsekújvár a buli után, de a Fradi előbb fog majd kiegészülni.

30:36
    Elszúrta az Érsekújvár, egy korongvesztés után két percre kiállíttatja magát Podstavek gáncsolás miatt.

30:25
    Hrudik tüzelt középről, Martonról elsőre kijön, de rá tud tenyerelni újra.

29:57
    Galló Illés áll ki két percre fogás miatt, a támadó harmadban követte el elég feleslegesen. Érsekújvári emberelőny.

29:40
    Krajcovic újabb lövést hárít, Galló próbálkozott.

29:00
    Nyílt sisakos harc, jó mérkőzés eddig és már hat gólt is láthattunk.

28:40
    Ismét Faith kerül kiváló lövőhelyzetbe a vendégek részéről, középről leadott bombáját Marton bravúrral hárította!

28:00
    Papp Csaba szerzi meg a korongot egy védelmi hiba után – Caladi vesztette el – Krajcovic azonban ezt is kiválóan hárította, igaz, Papp kissé kisodródott a bal szélre már a lövésnél.

27:45
    Pál szerzi meg Stefanka elől a korongot, le is jár az emberelőny lassan.

26:50
    Nagy helyzet maradt ki, Galló kapott indítást Kiss Ákostól, de Krajcovicról a kapu mögé pattant a közeli lövés!

26:15
    Dubek lövését blokkolják, majd kikerül a támadó harmadból.

25:41
    Papp Csaba jó helyzetben vihette kapura a korongot, Hrudik azonban bottal akasztotta, két perces kiállítás. Ferencvárosi emberelőny.

25:21
    Erős nyomás most a hazaiak kapuján, mindent feltett egy lapra a Nové Zámky és már sikerült is kettőre csökkenteni a hátrányukat.

25:00
    Dubec ismét helyzetben, Marton nagyot védett, a jobb oldalról tudott lőni Dubec jó helyzetből.

24:37
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Frolik szerzett korongot a jobb oldalon, középre tette, JURAJ FAITH pedig a támadó zóna közepéről a jobb alsóba bombázott. 4-2!
    Gólpassz: Martin Frolik, Marek Dubec.

23:40
    Baronnak tették volna hátra lövésre, de rövid, megszerzi és kiviszi a hazai csapat.

23:10
    Beszorítja ellenfelét az Érsekújvár, Lencsés tudja kiemelni úgy, hogy ne is legyen tilos belőle.

22:25
    Puchovsky nem tudott kapura lőni, a Fradi lövi ki a korongot a saját harmadából, tilos lett a vége.

21:30
    Tilos felszabadítás a Ferencváros részéről.

20:40
    Kapust cserélt az Érsekújvár, Cikánek helyett Krajcovic véd a továbbiakban.

20:01

Némi meglepetésre a Ferencváros igazán kiváló harmadot produkálva 4:1-es vezetésre tett szert az Érsekújvár ellenében, annak ellenére, hogy a vendégek állnak jóval előkelőbb helyen a táblázaton.

A nagyon gyors Fradi gólt a 15. percben egyenlítette ki az Újvár, ám fél percen belül ismét a Ferencváros vezetett. A 19. percben kétszer is betalált a hazai csapat, így komoly előnnyel vonulhattak szünetre a hazaiak.

Ferencváros – Érsekújvár: 4-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00

19:15
    Marton hárítja a túloldalon Stefanka lövését, az utolsó percben járunk már.

18:57
    Hosszas tanácskozás után gólt ítélnek a játékvezetők, Kiss Ákos visszatett korongját KISS GÁBOR a jobb oldali kapuvas mellett állva tuszkolta át néhány centivel a vonalon túlra, így már 4-1!
    Gólpassz: Kiss Ákos, Galló Illés.

18:45
    Támadásban az Érsekújvár, Dubec elől Marton szedi fel a korongot.

18:15
    A jobb oldalon kapott kiváló indítást RAFAJ ATTILA, majd még szebben fejezi be egy hatalmas bombagóllal a hosszú sarokba! 3-1!
    Gólpassz: Dubek Vladimir.

17:00
    Kiss Ákos vitte be a támadó harmadba a korongot, de Podstavek ki tudta húzni a harmadból. Megtartani viszont nem tudják a vendégek.

15:55
    Most a Fradi tartja az ellenfél harmadában a korongot.

15:20
    Huba sikerrel szerelt hátul, de újra korongot szerez a hazai csapat, Papp Csaba pedig a bal oldalról rásuhintotta, Cikánek azonban hárítani tudott.

15:00
    Gyors gólváltás után ismét vezet a Ferencváros.

14:44
    Nagyon gyors góllal válaszol KISS ÁKOS, ő is közelről talált be formás támadás végén. 2-1!
    Gólpassz: Hegyi Ádám, Galló Illés.

14:22
    ERIK CALADI a jobb kapuvasnál várta a korongot, meg is kapta ziccerben, Marton már feküdt, Caladi pedig nem hibázta el a ziccert. 1-1!
    Gólpassz: Ondrej Stefanka, Albin Podstavek.

14:10
    Beszorítja az Érsekújvár most a Fradit.

13:47
    Ferencvárosi kiállítás, két percig kiáll Václav Novak gáncsolás miatt.

12:30
    Siska lövése a kapuvason csattan, de megúszta a Ferencváros végül!

11:40
    Stefanka elől húzzák ki a hazaiak, majd kikerül a korong a palánkon túlra is magasan.

11:00
    Kiegészül az Érsekújvár.

10:30
    Guren lő középről, Cikanek véd és ki is kerül a pakk a támadó harmadból.

09:50
    Novak elől üti ki a korongot a vendég csapat, Rafaj már teszi is vissza.

09:00
    Ismét hazai emberelőny, Caladi gáncsolás miatt áll ki két percre.

05:33
    Kiegészült az Érsekújvár.

03:33
    Dubec áll ki két percre gáncsolás miatt, ferencvárosi emberelőny.

01:00
    RAFAJ ATTILA révén máris vezetést szerez a Fradi! 1-0!
    Gólpassz: Kiss Ákos, Hegyi Ádám.

00:01

Ferencváros Bp. ESMTK: Marton (Budai) – Dubek, Moravec, Guren, Novak, Rafaj – Galló, Hegyi, Kiss G., Cerny, Kiss Á. – Lencsés, Lévai, Németh P., Pál Z., Papp Cs. – Géczi, Farkas, Mach, Revák

Játékvezetők: Németh Márton, Halassy György – Soltész Áron, Vas Mátyás.

Folytatódik a MOL Liga hétvégi fordulója. A Ferencváros fogadja az Érsekújvár együttesét. Mindkét gárda némi csalódottsággal érkezhet erre a mérkőzésre, ugyanis a legutóbbi összecsapásukon több gólos előnyt leadva szenvedtek vereséget.

A Fradi a Dunaújváros otthonába látogatott és meglepő módon, 0:3 állt az eredményjelzőn az első harmad végén. Az Újváros azonban újítani tudott és bár a Fradi még egyszer 4:2-re is vezetett, végül 5:4 arányban a Dunaújvárosi Acélbikák csapata a maga javára fordította a küzdelmet. Az Érsekújvár 3:1 arányban vezetett az esélyesebb Miskolc ellen az első harmad végén, de végül a Jegesmedvék hosszabbításra mentették az összecsapást, végül szétlövéssel a Miskolc győzött. Az Újvár legalább egy pontot bezsebelt ezzel, a Fradi azonban pont nélkül maradt. Mindkét csapatban bizonyára erős a bizonyítási vágy, hogy kiküszöböljék a csorbát.

A Fradinak még némi szerencsével elérhető lehet a rájátszást érő 6. hely, de nyolc pont az Újpesttel szembeni hátrány jelenleg. A Nové Zámky számára az utóbbi időszak nem sikerült túl fényesen, már tíz ponttal követik a második helyezett Dunaújvárost, az egy meccsel kevesebbet játszott Brassó pedig már három egységnyire megközelítette a felvidékieket. Érdekes csatára van kilátásunk, mindkét csapatnak kellenek a pontok.

A találkozó vasárnap 19 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Gólok és gólpasszok: 1. Rafaj (Kiss, Hegyi), 15. Kiss (Hegyi, Galló), 19. Rafaj (Dubek), 19. Kiss Gábor (Galló, Kiss Ákos), 32. Guren (Rafaj, Kiss Ákos) – 15. Caladi (Stefanka, Podstavek), 25. Faith (Frolik, Dubec)

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajcovic) – Huba, Podstavek, Stefanka, Durco, Caladi – Stefanka, Kowalczyk, Frolik, Siska, Faith – Brandis, Baron, Dubec Martin, Dubec Marek, Hrudik – Lesko, Puchovsky, Král, Duris

Játékvezetők: Németh Márton, Halassy György – Soltész Áron, Vas Mátyás