Borussia Dortmund – FC Augsburg 0:1 (vége) | 1899 Hoffenheim – Werder Bremen 1:2 (vége) | Hertha BSC – Bayer Leverkusen 0:1 (vége)
1. FC Köln – VfB Stuttgart 0:0 (vége) | SC Paderborn 07 – Hamburger SV 0:3 (vége)
1. FC Kolín nad Rýnem
0:0 (0:0)
VfB Stuttgart
szerda 04.02.2015, 20:00 • RheinEnergieStadion, Köln • Bundesliga

Jól kezdett a Stuttgart az első félidőben kisebb helyzeteik voltak, de a 25. perctől kiegyenlített játék zajlott, amely a második félidőre kicsit unalmassá vált. A hajrát még megnyomta a Köln, volt egy-két komolyabb lehetőségük is, de nem találtak be, a Stuttgart a végén már csak az eredményt tartotta, maradt a 0:0, amely egyik csapatnak sem igazán jó, érdemes a "táblázat fül"-re kattintani. (21:56:56)

90+1

90+1
    Maroh ível be jobbról, de mély a labdája, lehúzza Ulreich, ennyi volt a meccs.

90+1
    1 perc a hosszabbítás.

90
    Leitner helyett Maxim a Stuttgartban.

89
    Ibisevicet előz meg Maroh a jobb szélen, előre vágja a labdát.

88
    Ibisevic egy szabálytalansággal mutatkozik be, kölni szabadrúgás jön a kezdőkörből.

87
    Ibisevic jön Harnik helyére.

86
    Harnik beadását veszi le Wimmer a 16-oson belül, kihozza a Köln a labdát.

85
    Risse emel a védők mögé egy labdát, Osako veszi le kicsit hosszan, így Ulreich közbe tud lépni.

85
    Halfar szerez labdát a jobb szélen, de el is veszíti azonnal.

84
    Ez már igazi gólhelyzet volt.

83
    Risse ad be laposan jobbról, Finne nagy helyzetből, 12 méterről bombáz a kapu fölé!

82
    A dobás után elveszítik a labdát a vendégek.

82
    Werner beadását blokkolják oldalra, dobhat a Stuttgart.

81
    Tíz perc van háta nagyjából, fölényen játszik a Köln, de kidolgozott helyzetük még mindig nem akadt.

80
    Werner esik el a bal szélen, pedig hozzá sem értek...

79
    Hector élesen belőtt labdáját fejelik ki a védők a rövid saroknál.

79
    Halfar újabb szöglete veszélytelen.

78
    Finne lőhet jó helyzetből, Baumgartlról pattan szögletre a labda.

77
    Halfar szögletét kiöklözi Ulreich, de Halfar szerzi meg a labdát, beadja laposan, Finne vágja fölé 7 méterről!

77
    Már egy kiharcolt szögletet is megtapsol a kölni publikum...

76
    Ujah helyett Osako.

75
    Werner indul a bal szélen, Horn jön ki a kapujából, begyűjti előle a labdát.

74
    Leitner íveli be a szabadot balról, mentenek a védők könnyedén.

73
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Maroh (1. FC Köln).

73
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Gerhardt (1. FC Köln), Wernert buktatta a bal szélen.

72
    Ujah ad remek labdát Halfarnak, aki viszont pontatlanul teszi be középre...

72
    Finne küzd meg egy labdáért, Niedermeierrel, de nem sokra jut, stuttgarti kirúgás jön.

71
    Harnik indul a bal szélen, lesen intik le.

70
    Nagy a küzdelem a pályán, helyzetből látunk keveset, nem szórakoztató ez a mérkőzés.

69
    Lehmann ível fel Finne felé egy labdát, Ulreich jön ki csaknem a 16-os vonaláig, megelőzi a támadót.

68
    Leitner szögletét Horn húzza le könnyedén az ötösön.

67
    Maroh szereli a bal oldalon kilépő Harnikot becsúszva, nagy mentés volt.

66
    Maroh szereli Wernert a bal szélen, a játékvezető szerint szabályosan.

65
    Helfer indul a jobb szélen, Gentner szorítja ki, nem fér a labdához, kirúgás jön.

64
    Schwaab lő kapásból 20 méterről, Horn fogja a középre tartó labdát.

64
    Sararer helyett Werner a pályán.

63
    Hlouseket buktatja Wimmer a vonal mellett.

62
    Most már a Köln fölényét tapasztaljuk a játékban, a helyzetek váratnak magukra továbbra is.

61
    Finnét előzi meg Baumgartl középen, kihozza a labdát.

60
    Finne passzol pontatlanul a jobb szélen ígéretes helyzetben.

59
    Kettős csere a hazaiaknál, Peszko és Vogt helyén Finne illetve Gerhardt.

59
    Leitner szöglete veszélytelen.

58
    Leitner íveli a kapu elé a szabadot, Horn kis híján elnézi, csak a kapufára tudja tolni, szöglet jön.

57
    Halfar könyökli le Romeut, szabadrúgás 28 méterről, középről a Suttgartnak.

56
    Harnikot előzi meg fejjel Maroh a 16-os előterében.

55
    Olkowski indítja Peszkót, aki kifelé indul, a labda középre érkezik, jöhet a Stuttgart.

54
    Leitner ível át egy labdát balra, hosszú Hlouseknek, kirúgás jön.

54
    Leitner íveli be a szögletet, veszélytelen a dolog.

53
    Hector nagy hibája után Sararer lőhet éles szögből, de jó helyzetből, lábbal véd Horn, szöglet jön.

53
    Risse élesen lövi be a kapu elé a labdát, Ulreich kaparintja meg.

52
    Halfar íveli be a szabadot, kifejelik a védők.

51
    Niedermeier késik egy ütemet, Halfart üti el csúnyán a kaputól 30 méterre, jobbra.

50
    A pálya közepén pattog a labda, helyzetek nélkül zajlik a játék.

48
    Peszko kap pontatlan labdát a jobb szélen, dobhat a Stuttgart.

47
    Klein nem jut lövéshez a 16-os előterében, becsúszva szereli Maroh.

47
    Gentnert szerlik a bal szélen, dobhat is a Köln.

46

Jól kezdte a félidőt a Stuttgart, kisebb helyzetekig jutottak csak, a Köln sem dicsekedhet többel, a félidő közepe táján alábbhagyott a kezdeti stuttgarti lelkesedés, de kicsit unalmassá is vált emiatt a meccs, jobb folytatást várunk.

45

45
    A Stuttgart tartja a labdát – jobbára a saját térfelén.

44
    Hector felé száll egy labda a bal szélre, Ulreich jön ki a kapujából érte, megszerzi.

43
    Hosszadalmas bal oldali akció bontakozik ki a stuttagrtiaktól, a végén a kapusig kerül hátra a labda.

42
    A hajárban járunk az első félidőben, a játékon sajnos ez nem látszik.

41
    Olkowski indítja a jobb szélen Rissét, hosszú a labda, kirúgás jön.

40
    Halfar szerez labdát, megindul a bal szélen, de a beadását lefülelik a védők, oda a lehetőség.

39
    Harnik kap pontatlan labdát a bal szélen, dobhat a Köln.

38
    Ez a szabadrúgás sem hoz magával helyzetet.

37
    Peszko akad fenn Sarareren, ez is szabadrúgás a stuttgarti térfél közepéről.

37
    Lehmnann íveli előre a szabadrúgást, Ulreich öklözi ki a kapu elől.

36
    Peszkót rúgja meg Schwaab a kaputól 28 méterre, szabadrúgás.

35
    A Suttgart tartja meg a labdát, de a felezővonalig alig jutnak el most.

34
    Leitner íveli be a szögletet, Niedermeier csúsztatja meg a labdát, de veszélytelen a kísérlet, kirúgás jön.

34
    Risse blokkol szögletre egy bal oldali beadást.

33
    Ujah szabálytalankodik a védőjével a bal szélen, szabadrúgás kifelé.

32
    Peszko 30 méterről lő csúnyán a kapu fölé.

31
    Olkowski előzi meg Sararert középen, fejjel ad haza kapusának.

30
    Hector beadását blokkolják, lövésre tenni vissza a kipattanót, ezt kivágják a védők.

29
    Baumgartl előzi meg a bal szélen Ujah-t, dobhat is.

28
    Ulriech jön ki rosszul a kapujából, csak nagy nehezen tudja kifejelni másodjára a labdát Ujah elől.

27
    Lehmann szabadrúgása gyenge, a 16-osig nem jut el, jöhet a Stuttgart.

26
    Leitner buktatja Olkowskit a vonal mellett, szabadrúgás.

25
    A Köln birtokolja a labdát, de nem jutnak kapuig ezúttal.

24
    Olkowski ível be jobbról, Ulreich húzza le a kapuja előtt.

24
    Harnik lő két védő között 20 méterről, Horn védi a középre tartó labdát.

23
    Kleint intik le lesen a jobb szélen, kölni szabadrúgás jön.

23
    Harnikot szerelik a jobb szélen, dobhat a Köln.

22
    Olkowski indítja a jobb szélen Peszkót, lest jelez az asszisztens.

21
    Gentner íveli be a szabadot, kivágjál a védők a labdát.

20
    Halfar rúgja fel Leitnert a kölni térfél közepén.

19
    Ujah ível be a kapu elé balról, Ulreich fogja az ötösön.

18
    Olkowski ível be jobbról, de kifejelik a védők könnyedén.

17
    A kezdeti stuttgarti fölény már a múlté, változatos a játék, de a kapuk nem forognak veszélyben.

15
    Peszko vesz át egy labdát nagy helyzetben a jobbösszekötő helyén, de lesen.

14
    A pálya közepén zajlik az eseménytelen játék.

12
    Vogt szabálytalankodik a felezővonalnál, szabadrúgás a vendégeknek.

11
    Horn kaparint meg egy balról érkező beadást.

11
    Sararer beadása megpattan egy védőn, így nem lesz ebből sem helyzet.

10
    Ujahot intik le lesen középen.

9
    Schwaab passzol pontatlanul előre a jobb szélen, dobhat a Köln.

8
    Hlousek előzi meg az emberét a jobb szélen, hazaad kapusának.

7
    Sararer ad be laposan, Leitner elől mentenek veszélyes helyzetben a védők, de szöglet helyett kirúgást ítél Stieler.

7
    Leitner visszajön a pályára.

7
    Kleint szerelik átmenetileg a jobb szélen, de be tud adni, kivágják a labdát a védők.

6
    Leitner leballag, folytatódik a meccs.

5
    Leitner marad lenn közben a gyepen, ápolni kell, áll a játék.

4
    Sararer kap pontatlan labdát a balösszekötő helyén, kirúgás jön.

3
    Sararer esik el a kölni 16-os előterében, de nem kap szabadrúgást.

2
    A Stuttgarté az első támadás, de elveszítik a labdát a jobb szélen

1

A Bundesliga második idei fordulójában a 11. helyezett Köln a jelenleg kieső, 17. helyen álló Stuttgartot fogadja ma este.

A hazaiak mérlege 6-4-8, ez 22 pontot ér, elég messze vannak a nemzetközi szereplést érő helyektől, de csak öt pontnyira a kiesést jelentő tizenhatodiktól. Rapszodikus formát mutatnak, a Hamburgot megverték idegenben az elmúlt hétvégén az első idei fordulóban.

A Stuttgart mérlege 4-5-9, a 17 pontjuk csak eggyel több, mint amennyit az utolsó helyezett Dortmund gyűjtött eddig, ha menekülni akarnak ebből a régióból, akkor ma nem szabadna kikapniuk.

A két csapat mérlege kiegyensúlyozottnak mondható, de érdekesség az, hogy az utóbbi tizenöt évben nem akadt hazai győzelem az összecsapásaikon, ellenben nyolcszor nyertek a vendégek.

Ez is reményt adhat a Suttgarntak, de ettől függetlenül a Köln esélyesebbnek számít a győzelemre.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik..

Gólok:

Lapok:   73. Gerhardt (KLN), 73. Maroh (KLN)

1. FC Kolín nad Rýnem: Horn – Olkowski, Maroh, Wimmer, Hector – Vogt ((59' Gerhardt), Lehmann – Peszko (59' Finne), Risse, Halfar – Ujah (76' Osako)

Cserék: Kessler – Osako, Brecko, Mavraj, Finne, Svento, Gerhardt

VfB Stuttgart: Ulreich – Schwaab, Baumgartl, Niedermeier, Hlousek – Romeu – Klein, Leitner (90' Maxim), Gentner, Sararer (64' Werner) – Harnik (87' Ibisevic)

Cserék: Kirschbaum – Sakai, Haggui, Ibisevic, Werner, Rausch, Maxim

Játékvezetők: Tobias Stieler – Patrick Ittrich, Sascha Thielert – Christoph Bornhorst

Nézőszám: 48.400