Borussia Dortmund – FC Augsburg 0:1 (vége) | 1899 Hoffenheim – Werder Bremen 1:2 (vége) | Hertha BSC – Bayer Leverkusen 0:1 (vége)
1. FC Köln – VfB Stuttgart 0:0 (vége) | SC Paderborn 07 – Hamburger SV 0:3 (vége)
1. FC Kolín nad Rýnem
0:0 (0:0)
VfB Stuttgart
szerda 04.02.2015, 20:00 • RheinEnergieStadion, Köln • Bundesliga

Jól kezdett a Stuttgart az első félidőben kisebb helyzeteik voltak, de a 25. perctől kiegyenlített játék zajlott, amely a második félidőre kicsit unalmassá vált. A hajrát még megnyomta a Köln, volt egy-két komolyabb lehetőségük is, de nem találtak be, a Stuttgart a végén már csak az eredményt tartotta, maradt a 0:0, amely egyik csapatnak sem igazán jó, érdemes a "táblázat fül"-re kattintani. (21:56:56)

83
    Risse ad be laposan jobbról, Finne nagy helyzetből, 12 méterről bombáz a kapu fölé!

81
    Tíz perc van háta nagyjából, fölényen játszik a Köln, de kidolgozott helyzetük még mindig nem akadt.

77
    Halfar szögletét kiöklözi Ulreich, de Halfar szerzi meg a labdát, beadja laposan, Finne vágja fölé 7 méterről!

76
    Ujah helyett Osako.

73
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Maroh (1. FC Köln).

73
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Gerhardt (1. FC Köln), Wernert buktatta a bal szélen.

70
    Nagy a küzdelem a pályán, helyzetből látunk keveset, nem szórakoztató ez a mérkőzés.

64
    Sararer helyett Werner a pályán.

62
    Most már a Köln fölényét tapasztaljuk a játékban, a helyzetek váratnak magukra továbbra is.

59
    Kettős csere a hazaiaknál, Peszko és Vogt helyén Finne illetve Gerhardt.

58
    Leitner íveli a kapu elé a szabadot, Horn kis híján elnézi, csak a kapufára tudja tolni, szöglet jön.

53
    Hector nagy hibája után Sararer lőhet éles szögből, de jó helyzetből, lábbal véd Horn, szöglet jön.

Jól kezdte a félidőt a Stuttgart, kisebb helyzetekig jutottak csak, a Köln sem dicsekedhet többel, a félidő közepe táján alábbhagyott a kezdeti stuttgarti lelkesedés, de kicsit unalmassá is vált emiatt a meccs, jobb folytatást várunk.

24
    Harnik lő két védő között 20 méterről, Horn védi a középre tartó labdát.

A Bundesliga második idei fordulójában a 11. helyezett Köln a jelenleg kieső, 17. helyen álló Stuttgartot fogadja ma este.

A hazaiak mérlege 6-4-8, ez 22 pontot ér, elég messze vannak a nemzetközi szereplést érő helyektől, de csak öt pontnyira a kiesést jelentő tizenhatodiktól. Rapszodikus formát mutatnak, a Hamburgot megverték idegenben az elmúlt hétvégén az első idei fordulóban.

A Stuttgart mérlege 4-5-9, a 17 pontjuk csak eggyel több, mint amennyit az utolsó helyezett Dortmund gyűjtött eddig, ha menekülni akarnak ebből a régióból, akkor ma nem szabadna kikapniuk.

A két csapat mérlege kiegyensúlyozottnak mondható, de érdekesség az, hogy az utóbbi tizenöt évben nem akadt hazai győzelem az összecsapásaikon, ellenben nyolcszor nyertek a vendégek.

Ez is reményt adhat a Suttgarntak, de ettől függetlenül a Köln esélyesebbnek számít a győzelemre.

Gólok:

Lapok:   73. Gerhardt (KLN), 73. Maroh (KLN)

1. FC Kolín nad Rýnem: Horn – Olkowski, Maroh, Wimmer, Hector – Vogt ((59' Gerhardt), Lehmann – Peszko (59' Finne), Risse, Halfar – Ujah (76' Osako)

Cserék: Kessler – Osako, Brecko, Mavraj, Finne, Svento, Gerhardt

VfB Stuttgart: Ulreich – Schwaab, Baumgartl, Niedermeier, Hlousek – Romeu – Klein, Leitner (90' Maxim), Gentner, Sararer (64' Werner) – Harnik (87' Ibisevic)

Cserék: Kirschbaum – Sakai, Haggui, Ibisevic, Werner, Rausch, Maxim

Játékvezetők: Tobias Stieler – Patrick Ittrich, Sascha Thielert – Christoph Bornhorst

Nézőszám: 48.400