Borussia Dortmund – FC Augsburg 0:1 (vége) | 1899 Hoffenheim – Werder Bremen 1:2 (vége) | Hertha BSC – Bayer Leverkusen 0:1 (vége)
1. FC Köln – VfB Stuttgart 0:0 (vége) | SC Paderborn 07 – Hamburger SV 0:3 (vége)
1. FC Kolín nad Rýnem
0:0 (0:0)
VfB Stuttgart
szerda 04.02.2015, 20:00 • RheinEnergieStadion, Köln • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik..

A Bundesliga második idei fordulójában a 11. helyezett Köln a jelenleg kieső, 17. helyen álló Stuttgartot fogadja ma este.

A hazaiak mérlege 6-4-8, ez 22 pontot ér, elég messze vannak a nemzetközi szereplést érő helyektől, de csak öt pontnyira a kiesést jelentő tizenhatodiktól. Rapszodikus formát mutatnak, a Hamburgot megverték idegenben az elmúlt hétvégén az első idei fordulóban.

A Stuttgart mérlege 4-5-9, a 17 pontjuk csak eggyel több, mint amennyit az utolsó helyezett Dortmund gyűjtött eddig, ha menekülni akarnak ebből a régióból, akkor ma nem szabadna kikapniuk.

A két csapat mérlege kiegyensúlyozottnak mondható, de érdekesség az, hogy az utóbbi tizenöt évben nem akadt hazai győzelem az összecsapásaikon, ellenben nyolcszor nyertek a vendégek.

Ez is reményt adhat a Suttgarntak, de ettől függetlenül a Köln esélyesebbnek számít a győzelemre.

1

2
    A Stuttgarté az első támadás, de elveszítik a labdát a jobb szélen

3
    Sararer esik el a kölni 16-os előterében, de nem kap szabadrúgást.

4
    Sararer kap pontatlan labdát a balösszekötő helyén, kirúgás jön.

5
    Leitner marad lenn közben a gyepen, ápolni kell, áll a játék.

6
    Leitner leballag, folytatódik a meccs.

7
    Kleint szerelik átmenetileg a jobb szélen, de be tud adni, kivágják a labdát a védők.

7
    Leitner visszajön a pályára.

7
    Sararer ad be laposan, Leitner elől mentenek veszélyes helyzetben a védők, de szöglet helyett kirúgást ítél Stieler.

8
    Hlousek előzi meg az emberét a jobb szélen, hazaad kapusának.

9
    Schwaab passzol pontatlanul előre a jobb szélen, dobhat a Köln.

10
    Ujahot intik le lesen középen.

11
    Sararer beadása megpattan egy védőn, így nem lesz ebből sem helyzet.

11
    Horn kaparint meg egy balról érkező beadást.

12
    Vogt szabálytalankodik a felezővonalnál, szabadrúgás a vendégeknek.

14
    A pálya közepén zajlik az eseménytelen játék.

15
    Peszko vesz át egy labdát nagy helyzetben a jobbösszekötő helyén, de lesen.

17
    A kezdeti stuttgarti fölény már a múlté, változatos a játék, de a kapuk nem forognak veszélyben.

18
    Olkowski ível be jobbról, de kifejelik a védők könnyedén.

19
    Ujah ível be a kapu elé balról, Ulreich fogja az ötösön.

20
    Halfar rúgja fel Leitnert a kölni térfél közepén.

21
    Gentner íveli be a szabadot, kivágjál a védők a labdát.

22
    Olkowski indítja a jobb szélen Peszkót, lest jelez az asszisztens.

23
    Harnikot szerelik a jobb szélen, dobhat a Köln.

23
    Kleint intik le lesen a jobb szélen, kölni szabadrúgás jön.

24
    Harnik lő két védő között 20 méterről, Horn védi a középre tartó labdát.

24
    Olkowski ível be jobbról, Ulreich húzza le a kapuja előtt.

25
    A Köln birtokolja a labdát, de nem jutnak kapuig ezúttal.

26
    Leitner buktatja Olkowskit a vonal mellett, szabadrúgás.

27
    Lehmann szabadrúgása gyenge, a 16-osig nem jut el, jöhet a Stuttgart.

28
    Ulriech jön ki rosszul a kapujából, csak nagy nehezen tudja kifejelni másodjára a labdát Ujah elől.

29
    Baumgartl előzi meg a bal szélen Ujah-t, dobhat is.

30
    Hector beadását blokkolják, lövésre tenni vissza a kipattanót, ezt kivágják a védők.

31
    Olkowski előzi meg Sararert középen, fejjel ad haza kapusának.

32
    Peszko 30 méterről lő csúnyán a kapu fölé.

33
    Ujah szabálytalankodik a védőjével a bal szélen, szabadrúgás kifelé.

34
    Risse blokkol szögletre egy bal oldali beadást.

34
    Leitner íveli be a szögletet, Niedermeier csúsztatja meg a labdát, de veszélytelen a kísérlet, kirúgás jön.

35
    A Suttgart tartja meg a labdát, de a felezővonalig alig jutnak el most.

36
    Peszkót rúgja meg Schwaab a kaputól 28 méterre, szabadrúgás.

37
    Lehmnann íveli előre a szabadrúgást, Ulreich öklözi ki a kapu elől.

37
    Peszko akad fenn Sarareren, ez is szabadrúgás a stuttgarti térfél közepéről.

38
    Ez a szabadrúgás sem hoz magával helyzetet.

39
    Harnik kap pontatlan labdát a bal szélen, dobhat a Köln.

40
    Halfar szerez labdát, megindul a bal szélen, de a beadását lefülelik a védők, oda a lehetőség.

41
    Olkowski indítja a jobb szélen Rissét, hosszú a labda, kirúgás jön.

42
    A hajárban járunk az első félidőben, a játékon sajnos ez nem látszik.

43
    Hosszadalmas bal oldali akció bontakozik ki a stuttagrtiaktól, a végén a kapusig kerül hátra a labda.

44
    Hector felé száll egy labda a bal szélre, Ulreich jön ki a kapujából érte, megszerzi.

45
    A Stuttgart tartja a labdát – jobbára a saját térfelén.

45

Jól kezdte a félidőt a Stuttgart, kisebb helyzetekig jutottak csak, a Köln sem dicsekedhet többel, a félidő közepe táján alábbhagyott a kezdeti stuttgarti lelkesedés, de kicsit unalmassá is vált emiatt a meccs, jobb folytatást várunk.

46

47
    Gentnert szerlik a bal szélen, dobhat is a Köln.

47
    Klein nem jut lövéshez a 16-os előterében, becsúszva szereli Maroh.

48
    Peszko kap pontatlan labdát a jobb szélen, dobhat a Stuttgart.

50
    A pálya közepén pattog a labda, helyzetek nélkül zajlik a játék.

51
    Niedermeier késik egy ütemet, Halfart üti el csúnyán a kaputól 30 méterre, jobbra.

52
    Halfar íveli be a szabadot, kifejelik a védők.

53
    Risse élesen lövi be a kapu elé a labdát, Ulreich kaparintja meg.

53
    Hector nagy hibája után Sararer lőhet éles szögből, de jó helyzetből, lábbal véd Horn, szöglet jön.

54
    Leitner íveli be a szögletet, veszélytelen a dolog.

54
    Leitner ível át egy labdát balra, hosszú Hlouseknek, kirúgás jön.

55
    Olkowski indítja Peszkót, aki kifelé indul, a labda középre érkezik, jöhet a Stuttgart.

56
    Harnikot előzi meg fejjel Maroh a 16-os előterében.

57
    Halfar könyökli le Romeut, szabadrúgás 28 méterről, középről a Suttgartnak.

58
    Leitner íveli a kapu elé a szabadot, Horn kis híján elnézi, csak a kapufára tudja tolni, szöglet jön.

59
    Leitner szöglete veszélytelen.

59
    Kettős csere a hazaiaknál, Peszko és Vogt helyén Finne illetve Gerhardt.

60
    Finne passzol pontatlanul a jobb szélen ígéretes helyzetben.

61
    Finnét előzi meg Baumgartl középen, kihozza a labdát.

62
    Most már a Köln fölényét tapasztaljuk a játékban, a helyzetek váratnak magukra továbbra is.

63
    Hlouseket buktatja Wimmer a vonal mellett.

64
    Sararer helyett Werner a pályán.

64
    Schwaab lő kapásból 20 méterről, Horn fogja a középre tartó labdát.

65
    Helfer indul a jobb szélen, Gentner szorítja ki, nem fér a labdához, kirúgás jön.

66
    Maroh szereli Wernert a bal szélen, a játékvezető szerint szabályosan.

67
    Maroh szereli a bal oldalon kilépő Harnikot becsúszva, nagy mentés volt.

68
    Leitner szögletét Horn húzza le könnyedén az ötösön.

69
    Lehmann ível fel Finne felé egy labdát, Ulreich jön ki csaknem a 16-os vonaláig, megelőzi a támadót.

70
    Nagy a küzdelem a pályán, helyzetből látunk keveset, nem szórakoztató ez a mérkőzés.

71
    Harnik indul a bal szélen, lesen intik le.

72
    Finne küzd meg egy labdáért, Niedermeierrel, de nem sokra jut, stuttgarti kirúgás jön.

72
    Ujah ad remek labdát Halfarnak, aki viszont pontatlanul teszi be középre...

73
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Gerhardt (1. FC Köln), Wernert buktatta a bal szélen.

73
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Maroh (1. FC Köln).

74
    Leitner íveli be a szabadot balról, mentenek a védők könnyedén.

75
    Werner indul a bal szélen, Horn jön ki a kapujából, begyűjti előle a labdát.

76
    Ujah helyett Osako.

77
    Már egy kiharcolt szögletet is megtapsol a kölni publikum...

77
    Halfar szögletét kiöklözi Ulreich, de Halfar szerzi meg a labdát, beadja laposan, Finne vágja fölé 7 méterről!

78
    Finne lőhet jó helyzetből, Baumgartlról pattan szögletre a labda.

79
    Halfar újabb szöglete veszélytelen.

79
    Hector élesen belőtt labdáját fejelik ki a védők a rövid saroknál.

80
    Werner esik el a bal szélen, pedig hozzá sem értek...

81
    Tíz perc van háta nagyjából, fölényen játszik a Köln, de kidolgozott helyzetük még mindig nem akadt.

82
    Werner beadását blokkolják oldalra, dobhat a Stuttgart.

82
    A dobás után elveszítik a labdát a vendégek.

83
    Risse ad be laposan jobbról, Finne nagy helyzetből, 12 méterről bombáz a kapu fölé!

84
    Ez már igazi gólhelyzet volt.

85
    Halfar szerez labdát a jobb szélen, de el is veszíti azonnal.

85
    Risse emel a védők mögé egy labdát, Osako veszi le kicsit hosszan, így Ulreich közbe tud lépni.

86
    Harnik beadását veszi le Wimmer a 16-oson belül, kihozza a Köln a labdát.

87
    Ibisevic jön Harnik helyére.

88
    Ibisevic egy szabálytalansággal mutatkozik be, kölni szabadrúgás jön a kezdőkörből.

89
    Ibisevicet előz meg Maroh a jobb szélen, előre vágja a labdát.

90
    Leitner helyett Maxim a Stuttgartban.

90+1
    1 perc a hosszabbítás.

90+1
    Maroh ível be jobbról, de mély a labdája, lehúzza Ulreich, ennyi volt a meccs.

90+1

Jól kezdett a Stuttgart az első félidőben kisebb helyzeteik voltak, de a 25. perctől kiegyenlített játék zajlott, amely a második félidőre kicsit unalmassá vált. A hajrát még megnyomta a Köln, volt egy-két komolyabb lehetőségük is, de nem találtak be, a Stuttgart a végén már csak az eredményt tartotta, maradt a 0:0, amely egyik csapatnak sem igazán jó, érdemes a "táblázat fül"-re kattintani. (21:56:56)

Gólok:

Lapok:   73. Gerhardt (KLN), 73. Maroh (KLN)

1. FC Kolín nad Rýnem: Horn – Olkowski, Maroh, Wimmer, Hector – Vogt ((59' Gerhardt), Lehmann – Peszko (59' Finne), Risse, Halfar – Ujah (76' Osako)

Cserék: Kessler – Osako, Brecko, Mavraj, Finne, Svento, Gerhardt

VfB Stuttgart: Ulreich – Schwaab, Baumgartl, Niedermeier, Hlousek – Romeu – Klein, Leitner (90' Maxim), Gentner, Sararer (64' Werner) – Harnik (87' Ibisevic)

Cserék: Kirschbaum – Sakai, Haggui, Ibisevic, Werner, Rausch, Maxim

Játékvezetők: Tobias Stieler – Patrick Ittrich, Sascha Thielert – Christoph Bornhorst

Nézőszám: 48.400