Valencia – Getafe CF 1:0 (vége) | Barcelona – Levante 5:0 (vége) | Rayo Vallecano – Villarreal 2:0 (vége)
Real Club Celta de Vigo – Atlético Madrid 2:0 (vége)
Celta de Vigo
2:0 (0:0)
Atlético Madrid
vasárnap 15.02.2015, 21:00 • Estadio Balaídos, Vigo • Primera División

A forduló meglepetését okozta a Celta Vigo, az első félidőben nagy, de meddő fölényben játszottak, majd a második félidőre kitámadó Atlético ellen egyre több veszélyes kontrát tudtak vezetni, egy 11-esből megszerezték a vezetést az 58. percben, 13 perc elteltével Orellana már a győzelmet biztosította be, mert az Atlético ugyan veszélyeztetett még, de ma nem volt benne a gól a játékukban. (22:53:10)

90+4

90+4
    Már nem jut kapuig az Atlético.

90+3
    Orellana helyén Mina.

90+3
    Nolito kicsiben oldja meg a szögletet, de nem veszélyes az ezt követő beadás.

90+2
    Orellana lő éles szögből, akárcsak a gól előtt, de Moya most bravúrral védeni tud, szöglet jön.

90+1
    3 perc a ráadás.

90+1
    Krohn-Dehli helyén Álex López.

90
    Megtartja most a labdát a pálya közepén a Vigo, nekik ez a lehető legjobb hír.

89
    Krohn-Dehlit kell ápolni Miranda belépője után.

88
    Próbálkozik az Atlético becsülettel, de most már csoda kellene akár csak az egyenlítéshez is.

87
    Talpon a kapus, megy tovább a játék.

86
    Álvarezt ápolják közben, a combját fájlalja.

85
    Griezmann sarokkal tol meg egy labdát, Cani lő a kapufára közelről, de lesről.

84
    Cani ível be balról, Mandzukic lőne kapásból, nem találja el a labdát...

83
    Beszorítja ellenfelét az Atlético, de ezzel saját maguk alatt vágják a fát, nem tudnak helyzetet kialakítani.

82
    Cani tör be a büntetőterületen belülre, elesik Hernandez mellett, nincs sípszó. Itt nem is történt szabálytalanság.

81
    Siqueira ad be balról, Álvarez húzza le a labdát.

80
    Juanfran ível be jobbról, Mandzukic zavartalanul fejelhet, de a kapus könnyedén véd, a kezébe kapta a labdát.

79
    Griezmann veszíti el a labdát a hazai térfélen, Nolito indulna a túloldalon, szerelik a védők.

78
    A hazai térfélen pattog a labda, helyzetet nem tud kidolgozni az Atlético.

77
    Siqueira esik el a hazai 16-oson belül, nagyon úgy tűnik, hogy buktatták, ez 11-es lehetett volna.

76
    Larrivey helyére Hernandez érkezik.

75
    Nolito szabálytalanul szereli Níguezt az Atlético 16-osonál, ez is szabadrúgás.

74
    Griezmann szabálytalankodik a hazai 16-oson belül, szabadrúgás kifelé.

72
    Ez a játék képét tekintve már komoly előny a hazaiaknak.
    ORELLANA - 2:0

71
    A Celta Vigo gólt szerzett!
    Krohn-Dehli passzával FABIAN ORELLANA lép ki a jobbösszekötő helyén, 12 méterről,, éles szögből lövi ki a hosszú sarkot! 2:0

70
    Veszélytelen a hazai szöglet.

70
    Miranda előzi meg Orellanát a 16-oson belül, szöglet jön.

69
    Nolito emelget az ötös sarkán két védő között, de nem tudja pontosan bepasszolni a labdát.

68
    Nagy erőkkel küzd az egyenlítésért az Atlético Madrid.

67
    Mandzukic közeli lövésébe vetődik bele Castro, a kipattanót Juanfran bombázza fölé.

66
    Griezmann kap balról egy lapos beadást, kapásból lő 12 méterről, Álvarez véd bravúrral a jobb alsó előtt, a kapufa is segített neki.

65
    Juanfran buktatja Nolitót a bal szélen.

65
    Juanfran kap ismét hosszú labdát a jobb szélen, dobhat a Vigo.

64
    Castro ad haza Mandzukic elől a jobb szélről.

63
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Cani (Atlético Madrid), Augusto Fernándezt buktatta.

62
    Egy jobbról érkező lapos beadását nem tud kapura tenni öt méterről Larrivey... Ez ziccer volt.

61
    Orellana ad kötényt Mario Suáreznek, de Siqueira szerelni tudja a 16-oson belül.

60
    Níguez lő 18 méterről ballal, Álvarez véd bravúrral, a kipattanót Griezmann már lesen veszi át.
    NOLITO - 1:0

58
    DURAN NOLITO a bal aslóba lő a büntetőből. Ezt nem lehetett védeni.

57
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Godín (Atlético Madrid), reklamálásért.

56
    11-eshez jut a Celta, M. Suárez buktatja Nolitót.

55
    Mandzukic futtatja meg Juanfrant a jobb szélen, hosszú a labda.

54
    A jobb oldali szögletet Godín fejeli fölé a hazai védők szorításában.

53
    Giezmann beadását szögletre csúsztatják Mandzukic elől.

52
    Orellana fordulhat kapura a balösszekötő helyén, de hosszan veszi át a labdát, szereli Miranda.

50
    Siqueira húz befelé balról, nem tud lőni, majd Mandzukic vezeti ki a labdát az alapvonalon, így nem tud beadni jobbról.

49
    Griezmann indul jó labdaátvétel után középen, de pontatlanul passzol Mandzukic felé, jöhet a Vigo.

47
    Krohn-Dehli kis szöglete után A. Fernández lő fölé 25 méterről, nem volt veszélyes.

47
    Godín szögletre szereli Nolitót a bal oldalon.

46
    Fernando Torres nem jön ki a második félidőre, Cani a helyén.

46

Hazai fölény jellemezte az első félidőt, sajnos kevés helyzetet láttunk, és kevés lövést, az Atlético alig-alig jutott el az ellenfél kapujáig, ez mindenképpen meglepő, de mivel átadják a területet a Vigónak, sok jóra nem számíthatnak a második félidőben sem, fel kell javulniuk, ha nyerni szeretnének.

45

45
    Mandzukic középre tartó, lövését fogja Álvarez.

44
    Orellana passzol Krohn-Dehli elé, a lövését blokkolják a védők.

43
    Miranda húzta vissza Larriveyt a vendég térfél közepén, sárga gyanús volt az eset.

42
    A pálya közepén küzdenek a csapatok, nem tudunk helyzetekről beszámolni.

40
    A félidő hajrájában járunk, meddő a hazaiak fölénye továbbra is.

38
    Siqueira megy el a bal szélen, de a beadása a kapu mögé száll.

36
    Orelna próbálkozik cselekkel a 16-os előterében, győz a túlerő.

34
    Tiago helyén Mario Suárez.

33
    Krohn-Dehli szöglet után Cabral elől tisztáznak az Atlético védői.

32
    Nolito ad be balról, Miranda tisztáz szögletrre.

30
    Az első fél óra eltelt, némi meglepetésre fölényben játszik a Vigo, de igazi gólhelyzetük még nekik sem volt.

28
    Orellana ad be élesen a kapu elé, Larrivey marad le a labdától centikkel.

26
    Krohn- Dehli szöglete után Fontas jó helyzetből a kapu fölé fejel.

25
    Nolito lövését blokkolják szögletre a védők.

24
    Orellana ível a védők vonalába egy labdát, tisztáznak a vendégek könnyedén.

23
    A jobb szélen indulna Mandzukic, de hosszú labdát kap lemarad róla.

21
    Az Atlético átadja egyértelműen a területet ellenfelének, nem rossz ez a taktika eddig.

20
    Griezmann iramodik meg középen, Álvarez védi a kemény lövését a bal sarok előtt.

18
    Griezmann keresztlabdája száll Torres felé, megelőzik a védők.

17
    Krohn- Dehli szögletét Mandzukic fejeli ki.

17
    Nolito elől tisztáz az utolsó pillanatban Miranda, szöglet jön.

16
    Torres emel a védők mögé egy labdát, Cabral fejeli ki könnyedén.

16
    Krohn-Dehli távoli lövése kevéssel kerüli el a bal sarkot, nem érte volna el Moya.

14
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül F. Torres (Atlético Madrid).

12
    Nolito kapja Krohn-Dehli passzát, nem jut lövéshez belőle.

11
    Tiago szabálytalansága a hazai térfélen, szabadrúgás jön.

10
    Krohn-Dehli most szabadrúgást ívelhet előre, a kapu mögé száll a labda.

10
    Krohn-Dehli szöglete veszélytelen.

9
    Nolitót szerelik szögletre a védők

8
    Változatos most a játék, de helyzetekről nem tudunk beszámolni.

5
    Griezmann bal oldali szögletét mentik a védők.

4
    Siqueira és Mandzukic összjátékába lépnek bele a védők, dobás jön.

3
    Juanfran passzáról marad le Mandzukic a 16-os előterében.

2
    A Celta tartja meg a labdát az első percekben, de helyzetig nem jutnak.

1

A spanyol élvonal 23. fordulójában járunk, ma este a 10. helyezett Celta Vigo a címvédő, jelenleg harmadik Atlético Madridot fogadja.

A hazaiak mérlege 6-7-9, és elég rapszodikus formában vannak idén, a négy meccsükből csak egyet tudtak megnyerni, a két döntetlen, és a két vereség nem túl fényes statisztika.

Az Atlético 16-2-4-es mérleggel rendelkezik, három pontra vannak a második helyezett Barcelonától, ha tartani akarják velük a lépést, nyerniük kell.

A két csapat utóbbi öt meccséből négyet a fővárosiak nyertek, szeptemberben harcolt ki döntetlent Madridban a Celta Vigo, ezzel ma is beérnék feltételezhetően, de a győzelmi esélyek az Atlético mellett szólnak.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

Gólok: 58. Nolito (bünt.), 71. Orellana

Lapok:   14. F. Torres (ATM), 57. Godín (ATM), 63. Cani (ATM)

Celta de Vigo: S. Álvarez – Castro, Fontas, Cabral, S. Gómez – Krohn-Dehli (90+1 Álex López), Radoja, A. Fernández – Nolito, Larrivey (76' Hernandez), Orellana (90+3 Mina).

Cserék: Blanco – Planas, Hernandez, Á. López, Mina, Charles, Bongonda.

Atlético Madrid: Moya – Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira – Níguez, Gabi (73' Jiménez), Tiago (34' M. Suárez), Griezmann – Mandzukic, F. Torres (46' Cani)

Cserék: Oblak – Ansaldi, Gámez, Giménez, M. Suárez, Cani, Jiménez.

Játékvezetők: Martinez – Barbero, Canales