Valencia – Getafe CF 1:0 (vége) | Barcelona – Levante 5:0 (vége) | Rayo Vallecano – Villarreal 2:0 (vége)
Real Club Celta de Vigo – Atlético Madrid 2:0 (vége)
Celta de Vigo
2:0 (0:0)
Atlético Madrid
vasárnap 15.02.2015, 21:00 • Estadio Balaídos, Vigo • Primera División

A forduló meglepetését okozta a Celta Vigo, az első félidőben nagy, de meddő fölényben játszottak, majd a második félidőre kitámadó Atlético ellen egyre több veszélyes kontrát tudtak vezetni, egy 11-esből megszerezték a vezetést az 58. percben, 13 perc elteltével Orellana már a győzelmet biztosította be, mert az Atlético ugyan veszélyeztetett még, de ma nem volt benne a gól a játékukban. (22:53:10)

90+3
    Orellana helyén Mina.

90+2
    Orellana lő éles szögből, akárcsak a gól előtt, de Moya most bravúrral védeni tud, szöglet jön.

90+1
    Krohn-Dehli helyén Álex López.

88
    Próbálkozik az Atlético becsülettel, de most már csoda kellene akár csak az egyenlítéshez is.

83
    Beszorítja ellenfelét az Atlético, de ezzel saját maguk alatt vágják a fát, nem tudnak helyzetet kialakítani.

76
    Larrivey helyére Hernandez érkezik.

72
    Ez a játék képét tekintve már komoly előny a hazaiaknak.
    ORELLANA - 2:0

71
    A Celta Vigo gólt szerzett!
    Krohn-Dehli passzával FABIAN ORELLANA lép ki a jobbösszekötő helyén, 12 méterről,, éles szögből lövi ki a hosszú sarkot! 2:0

68
    Nagy erőkkel küzd az egyenlítésért az Atlético Madrid.

67
    Mandzukic közeli lövésébe vetődik bele Castro, a kipattanót Juanfran bombázza fölé.

66
    Griezmann kap balról egy lapos beadást, kapásból lő 12 méterről, Álvarez véd bravúrral a jobb alsó előtt, a kapufa is segített neki.

63
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Cani (Atlético Madrid), Augusto Fernándezt buktatta.

62
    Egy jobbról érkező lapos beadását nem tud kapura tenni öt méterről Larrivey... Ez ziccer volt.

60
    Níguez lő 18 méterről ballal, Álvarez véd bravúrral, a kipattanót Griezmann már lesen veszi át.
    NOLITO - 1:0

58
    DURAN NOLITO a bal aslóba lő a büntetőből. Ezt nem lehetett védeni.

57
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Godín (Atlético Madrid), reklamálásért.

56
    11-eshez jut a Celta, M. Suárez buktatja Nolitót.

46
    Fernando Torres nem jön ki a második félidőre, Cani a helyén.

Hazai fölény jellemezte az első félidőt, sajnos kevés helyzetet láttunk, és kevés lövést, az Atlético alig-alig jutott el az ellenfél kapujáig, ez mindenképpen meglepő, de mivel átadják a területet a Vigónak, sok jóra nem számíthatnak a második félidőben sem, fel kell javulniuk, ha nyerni szeretnének.

34
    Tiago helyén Mario Suárez.

30
    Az első fél óra eltelt, némi meglepetésre fölényben játszik a Vigo, de igazi gólhelyzetük még nekik sem volt.

21
    Az Atlético átadja egyértelműen a területet ellenfelének, nem rossz ez a taktika eddig.

14
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül F. Torres (Atlético Madrid).

8
    Változatos most a játék, de helyzetekről nem tudunk beszámolni.

A spanyol élvonal 23. fordulójában járunk, ma este a 10. helyezett Celta Vigo a címvédő, jelenleg harmadik Atlético Madridot fogadja.

A hazaiak mérlege 6-7-9, és elég rapszodikus formában vannak idén, a négy meccsükből csak egyet tudtak megnyerni, a két döntetlen, és a két vereség nem túl fényes statisztika.

Az Atlético 16-2-4-es mérleggel rendelkezik, három pontra vannak a második helyezett Barcelonától, ha tartani akarják velük a lépést, nyerniük kell.

A két csapat utóbbi öt meccséből négyet a fővárosiak nyertek, szeptemberben harcolt ki döntetlent Madridban a Celta Vigo, ezzel ma is beérnék feltételezhetően, de a győzelmi esélyek az Atlético mellett szólnak.

Gólok: 58. Nolito (bünt.), 71. Orellana

Lapok:   14. F. Torres (ATM), 57. Godín (ATM), 63. Cani (ATM)

Celta de Vigo: S. Álvarez – Castro, Fontas, Cabral, S. Gómez – Krohn-Dehli (90+1 Álex López), Radoja, A. Fernández – Nolito, Larrivey (76' Hernandez), Orellana (90+3 Mina).

Cserék: Blanco – Planas, Hernandez, Á. López, Mina, Charles, Bongonda.

Atlético Madrid: Moya – Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira – Níguez, Gabi (73' Jiménez), Tiago (34' M. Suárez), Griezmann – Mandzukic, F. Torres (46' Cani)

Cserék: Oblak – Ansaldi, Gámez, Giménez, M. Suárez, Cani, Jiménez.

Játékvezetők: Martinez – Barbero, Canales

Nézőszám: 22.099